امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ i320
#1
سامسونگ i320 گوشی کوچکی است اما ساختار جالبی دارد يک صفحه کليد لمسی ، صفحه نمايش خوب و مهمتر از همه دارای ويندوز موبايل os است . اين تلفن در مرز بين تلفن های هوشمند communicator ( گوشیهايی با صفحه کليد بزرگ ) قرار دارد و قطر گوشی 11.5 ميليمتر است . مزايا :

• ساختار عالی
• وزن کمتر از 100 گرم و قطر 11.5 ميليمتر
• ويندوز موبايل os 5 برای تلفن های هوشمند
• صفحه کليد لمسی

• edge
• کارت حافظه minisd
• نرم افزارهای بسیار مفيد از پيش نصب شده

معايب:

• wi-fi ندارد
• سوکت miniusb ندارد
• امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه وجود ندارد
• نرم افزار های زيادی برای os وجود ندارد

طراحی :

طول گوشی111 ميليمتر وعرض آن59 ميليمتر است . سامسونگ i320 با گوشه های کمی بر جسته خود يک مستطيل ايجاد ميکند اين تلفن بدليل قطر کمی که دارد به راحتی در جيب جا می گيرد و وزن 95 گرمی آن ، تلفن را در رده گوشی های کوچک قرار ميدهد .

[تصویر: ta1jpg-2.jpg]

[تصویر: ta2jpg-1.jpg]

[تصویر: ta3jpg-1.jpg]

[تصویر: ta4-26.jpg]


سامسونگ i320 در حين باريک بودن ساختار مستحکمی دارد . اگر زير نور مهتابی به گوشی نگاه کنيد رنگ آن مشکی مات بنظر می رسد اما زير نور مستقيم خورشيد به قرمزی ميزند . اثر انگشت روی پوشش صيقلی صفحه نمايش باقی ميماند . در طرف راست دستگاه يک جفت سوکت وجود دارد که توسط پوشش های لاستيکی محافظت می شوند و اين پوشش ها به بدنه تلفن متصل هستند .

[تصویر: ta5jpg-2.jpg]

[تصویر: ta6jpg-2.jpg]


سوکت ها و کليدهای نرم افزار در طرف راست


پوشش پايين دستگاه محافظ سوکت سيستم است ، کمی بالاتر از آن محل earphone است که متفاوت از سوکت استاندارد می باشد . قسمت فوقانی کليد دو تايی ، منوی سيستم را باز می کند که می توان درآن پرو فايل ها را تغيير داد و پخش را غير فعال کرد . فشار طولانی روی همين کليد ، صفحه کليد را قفل ميکند . کليد پايين را ميتوان برای کليک های کوتاه وطولانی تنظيم کرد . در طرف ديگر دستگاه کليد دو تايی ديگری وجود دارد که ولوم earphone را تنظيم ميکند . پورت مادون قرمز در قسمت بالای دستگاه وجود دارد در حالی که ميکروفن در پايين آن مشاهده می شود . جالب ترين مورد در قلب پشت i320 لنز دوربين ديجتال است . اگر به نوار کوچک داخل قاب کمی بيشتر توجه کنيد متوجه led می شويد . دوربين بين دو بلند گو قرار دارد يعنی بلند گوها دارای ويژگی استريو می باشند .

[تصویر: ta7jpg-2.jpg]

[تصویر: ta8jpg-1.jpg]

[تصویر: ta9jpg-1.jpg]


led در نوار باريک بالای لنز قرار گرفته است


زير پوشش پلاستيکی يک باتری li-lon وجود دارد که ظرفيت آن نا مشخص است ، کارت حافظه microsd و سيم کارت هم در اين قسمت قرار گرفته هند . برای بر داشتن سيم کارت نيازی نيست که باتری را بيرون بياوريد اما برای عوض کردن کارت حافظه بايد اينکار را انجام بدهید . بعد از برداشتن و قرار دادن سيم کارت ، دستگاه بطور اتوماتيک restart می شود .

[تصویر: ta10jpg-1.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد لمسی يکی از جالب ترين قسمت های اين تلفن هوشمند است که شامل 37 کليد می باشد و بصورت يک ماتريس ده در يک رديف پراکنده شده اند . فقط رديف پايين در عوض ده کليد دارای هفت کليد است. کليد های عددی در مرکز صفحه کليد قرار دارند و توسط يک زمينه شفاف نقره ای تقسيم می شوند .


[تصویر: saf1jpg-2.jpg]

[تصویر: saf2jpg-2.jpg]

[تصویر: saf3jpg-2.jpg]

[تصویر: saf4jpg-2.jpg]


فقط حاشيه کليدها دارای نور زمينه سفيد است در حالی که نور کليدهای عددی بر عکس است و مرکز آنها روشن می شوند . کليدها از مواد پلاستيکی سخت ساخته شده اند و واکنش آنها دقيق و واضح است . تايپ کردن با اين گوشی خيلی آسان است ونبايد فراموش کرد که عرض تلفن نيز کار با صفحه کليد را آسان تر ميکنيد . اگر گوشی را با دست راست نگه داريد با انگشت شست به راحتی می توانيد به تمامی کليد ها دسترسی پيدا کنيد . دسترسی به کليد هايی که در حاشيه راست صفحه کليد قرار دارند خيلی سخت است . کليد حرکتی پنج حالته سامسونگ i320 با کليد های اطراف آن بزرگتر از بقيه کليد ها است . کنترل کننده اصلی همراه يک دکمه تاييد ، دو کليد context ، کليد بر گشت به صفحه نمايش و کليد اصلاح است . کليد های سبز و قرمز هم وجود دارند . کليد های context در سه رنگ سفيد ، آبی و قرمز چشمک ميزند (دو رنگ آبی و قرمز در شرايط خاص است ). متاسفانه تنظيم دو رنگ در يک زمان امکان پذير نيست .
[تصویر: saf5-3.jpg]

[تصویر: saf6-3.jpg]

[تصویر: saf7-1.jpg]


صفحه کليد دارای سه نور زمينه مختلف است


صفحه نمايش :

قسمت بيشتر قاب جلوی تلفن توسط صفحه نمايش اشغال شده که که وضوح آن320 x 240 پيکسل است ودارای 65kرنگ می باشد . اندازه فونت متناسب با اندازه صفحه نمايش است . روشنايی ودرجه بندی رنگ هم در حد مطلوب است . اين صفحه نمايش در زير نور خورشيد به راحتی خوانده می شود .
[تصویر: sa1jpg-2.jpg]

[تصویر: sa2jpg-1.jpg]

[تصویر: sa3jpg-1.jpg]


ساختار منو :

سرعت منودر سامسونگ i320 در حد کافی است اگر چه گاهی اوقات دستگاه وقفه های خاصی دارد که آن هم در زمان تغيير تصاوير تقويم مشاهده می شود . بطور کلی اين تلفن هوشمند سامسونگ حتی در زمان اجرای چند نرم افزار در زمينه نيز کند عمل نمی کند .
[تصویر: sakh1-6.jpg]

[تصویر: sakh2-6.jpg]

[تصویر: sakh3-6.jpg]

[تصویر: sakh4-6.jpg]


تصاوير صفحه نمايش stand-by فعال

منوی اصلی


سامسونگ نسخه خود از صفحه نمايش today را عرضه کرد که در مورد اول کل صفحه نمايش توسط يک تصوير جالب احاطه ميشود و مورد دوم شامل ليستی از پيام های دريافتنی ، رويدادهای آتی و ... است . ليست مربوطه به راحتی طبق خواست کاربر تنظيم می شود .
[تصویر: sakh5-6.jpg]

[تصویر: sakh6-6.jpg]

[تصویر: sakh7-4.jpg]

[تصویر: sakh8-3.jpg]


منوی نرم افزار

منوی نصب
#3
دفترچه تلفن و تماس :

استفاده از دفترچه تلفن سامسونگ i320 خيلی آسان است . زمانی که تلفن در حالت stand – by است فقط کافيست که نام مخاطب موردنظر را تايپ کنيد . برای شروع شماره گيری ، کليد سبز را فشار دهيد . در صورت نياز به شماره گيری يک شماره تلفن جديد که در دفترچه تلفن موجود نيست از کليد های اعداد و کليد نقره ای استفاده کنيد . سامسونگ i320 فورا شماره های موجود را فيلتر ميکند اما در عين حال کل شماره تلفن را نشان ميدهد .

[تصویر: pho1-4.jpg]

[تصویر: pho2-3.jpg]

[تصویر: pho3-3.jpg]


دفترچه تلفن

شماره گيری

مديريت سيم کارت


دفترچه تلفن از حافظه مشترک استفاده ميکند و در نتيجه ظرفيت آن نامحدود است برای هر مخاطب ميتوان تا 55مورد تعيين کرد . اسامی مخاطبين همراه موارد پيوست شده به آنها بطور بی سيم با outlook هماهنگ می شود . بلند گوی داخلی و آيفون i320 کيفيت صوتی خوبی دارد . با کمک وپبره و زنگ ميتوان از تماس های دريافتی آگاه شد (ملودی پلی فونيک يا mp3 برای زنگ بکار می رود ) . به راحتی می توانيد آهنگ دلخواه خود را ذخيره کنيد و از آن بعنوان آهنگ پيام يا تماس استفاده نماييد . متاسفانه آلارم در اين مدل با mp3 کار نميکند .

پيام :

پيام های متنی ، چند رسانه ای و email همگی در صندوق پستی قرار می گيرند . email ها بطور اتوماتيک از outlook هماهنگ می شوند . سامسونگ i320 از پروتوکل های pop3 و lmap پشتيبانی ميکند . email client طبق معمول در فواصل زمانی از پيش تنظيم شده ، صندوق پستی را چک ميکند .
[تصویر: m1-27.jpg]

[تصویر: m2-27.jpg]

[تصویر: m3-24.jpg]

[تصویر: m4-24.jpg]


نرم افزاری برای پيام های متنی ، چند رسانه ای و email


در رابطه با پيام های متنی ،انتخاب آدرس های چند گانه و تايپ پيام های طولانی تر امکانپذير است . از آنجايی که حافظه بکار گرفته شده برای ذخيره کردن پيام ، مشترک است تلفن می تواند صدها پيام ارسالی و دريافتی را ذخيره کند . ويرايشگر mms نيز بسيارعالی است و علاوه بر عکس ومتن ، امکان افزودن هشدار صوتی ،فيلم ، يک آيتم از مرورگر اينترنتی ،تماس و ياد آوری را نيز فراهم ميکند .
[تصویر: m5-22.jpg]

[تصویر: m6-17.jpg]


ايجاد پيام چند رسانه ای


موسيقی :

سامسونگ i320 نيز مثل هر دستگاه ديگری که دارای os است تقريبا پشتيبانی نا محدود ی از نرم افزار هاي چند رسانه ای دارد .با کمک windows media player داخلی می توانيد فيلم را در فرمت wmu و موسيقی را در فرمت mp3 و wma پخش کنيد . در صورت تمايل می توانيد نرم افزارهايی را که از mpeg يا diux پشتيبانی می کنند نيز نصب کنيد . بهتر است برای تبديل فيلم از نرم افزاری استفاده کنيد که استفاده از آن آسان تر است . صدای فيلم توسط بلند گو پخش می شود و از کيفيت خوبی بر خوردار است . سامسونگ i320 رابط استاندارد برای earphone ندارد .
#4
دوربين :

سامسونگ i320 دارای يک دوربين 1.3 مگاپيکسل است. با اينحال فقط در صورت وجود نور کافی می توانيد عکس های خوب وشفافی بگيريد و فقط در اين شرايط سرعت ديافراگم کافی بقدر کافی سريع است . متاسفانه حالت ماکرو برای گرفتن عکس از فاصله کم وجود ندارد . اين گوشی در وضوح ٣٢٠ x ٢٤٠ پيکسل فيلمبرداری ميکند . جلوه های ويژه زيادی در منوی دوربين وجود دارد .

[تصویر: cam1-4.jpg]

[تصویر: cam2-4.jpg]

[تصویر: cam3-4.jpg]

[تصویر: cam4-4.jpg]


تنظيمات پس از گرفتن عکس ؛ نخستين عکس شامل تمامی موارد گرافيکی نمی باشد


ساير امکانات :

پردازشگر بکار گرفته شده در اين مدل يک پردازشگر pxa27x محصول intel می باشد که کار خود را با ادغام ٦٤ mb rom / ١٢٨ mb ram تکميل می شود . حافظه کاربر ١٢٢ mb /٥٢ mb است که امکان دانلود نرم افزار ،عکس های مگاپيکسل و کپی کردن صدا را فراهم ميکند . در صورت نياز به حافظه بيشتر نيز از کارت حافظه استفاده کنيد . همچنين ميتوان از تلفن بعنوان يک ديسک قابل جابجايی استفاده کرد ، تنها مشکل اين است که هميشه بايد يک کابل استاندارد را با خود همراه داشته باشيد . سامسونگ i320 دارای نرم افزار های جديد launcher است که دسترسی به نرم افزار هايی را که اغلب استفاده می شوند تسريع می نمايد. launcher کاملا قابل تنظيم است و با فشار طولانی کليد home باز می شود .
[تصویر: sayer1-5.jpg]

[تصویر: sayer2-5.jpg]

[تصویر: sayer3-5.jpg]

[تصویر: sayer4-5.jpg]


نرم افزار جالب ديگر d-day است که رويداد هايی را همراه نام و تاريخ خاص ايجاد می نمايد . نرم افزار بعدی که شبيه voice assist است شماره گيری صوتی مستقل از بلند گو در جديدترين گوشی های نوکياست .
[تصویر: sayer5-5.jpg]

[تصویر: sayer6-5.jpg]

[تصویر: sayer7-6.jpg]

[تصویر: sayer8-6.jpg]


سامسونگ i320 نيازمند ضبط اوليه صدا نمی باشد و فقط کافی است که نام مربوطه را تلفظ کنيد تا voice assist آن را برای شما پيدا کند .
نرم افزار های ديگر عبارتند از مبدل واحد ، کرنومتر ، تقويم ،media player ,file manager , task manager و بازی .
[تصویر: sayer9-6.jpg]

[تصویر: sayer10-5.jpg]


مبدل

کرنومتر


سامسونگ i320 برای انتقال های داده دارای gprs و edge کلاس 10 است و internet explorer اين دستگاه صفحات wap را نيز باز ميکند ، عليرغم اينکه سازنده يک مرورگر خاص wap نيز نصب کرده است . سامسونگ نرم افزارmsn messenger را نيز ارائه ميدهد .
دوام شارژ به چگونگی استفاده از تلفن بستگی دارد . سامسونگ i320 می تواند طی سه روز کامل شارژ داشته باشد اما اگر بطور مکرر از تمامی نرم افزار های آن استفاده کنيد ، مجبور می شويد که هرشب آن را شارژ کنيد . تلفن می تواند از طريق usb نيز شارژ شود . سامسونگ i320 می تواند بدون نياز به روشن کردن pc از طريق رابط usb 2.0 شارژ شود.


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 239 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 301 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 346 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان