امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ x820
#1
سامسونگ باريک ترين گوشی موبايل دنيا را وارد بازار کرد که فقط 6.9 ميليمتر قطر دارد و دارای شکل کلاسيک و ويژگی های زيادی است . اين مدل يک صفحه کليد مناسب و يک صفحه نمايش شفاف دارد. پروفايل اين گوشی واقعا جالب است . مزایا :

• این گو شی فقط 6.9 ميليمتر قطر دارد .
• صفحه کليد مناسب .
• صفحه نمايش افقی با کيفيت بالا .
• ۸۲mb حافظه د اخلی .

• edge و بلوتوث

معايب :

• پروفايل زنگ ، مادون قرمز و کارت حافظه ندارد .
• بطور همزمان زنگ و ويبره انجام نمی شود .

طراحی :

سامسونگ x820 تماما مشکی است و تنها موارد استثنای در اين گوشی باند نقره ای در بالای آرم سازنده آن و نوشته های سفيد رنگ کليد ها می باشد . ابعاد این دستگاه ١١٣ x ٥٠ ميليمتر است و بدليل اينکه نمای آن کمی مدور است قاب جلوی x820 خيلی معمولی بنظر ميرسد .

[تصویر: ta1jpg-1.jpg]

[تصویر: ta2-27.jpg]

[تصویر: ta3-27.jpg]

[تصویر: ta4jpg-1.jpg]


با اينکه ا ين گوشی باريک است اما ساختار آن استحکام خوبی دارد . بدنه گوشی فلزی نيست و از مواد پلاستيکی ساخته شده است . وزن آن 66 گرم است . در طرف راست گوشی، دکمه ميانبر دوربين و سوکت earphone و شارژر وجود دارد که رابط شارژر توسط درپوش لاستيکی متصل به بدنه دستگاه محافظت می شود .
[تصویر: ta5jpg-1.jpg]

[تصویر: ta6jpg-1.jpg]

[تصویر: ta7jpg-1.jpg]


دکمه دوربين

سوکت شارژر و earphone

لنز دوربين


دکمه کنترل ولوم در طرف چپ دستگاه مشاهده می شود . قسمت فوقانی قاب پشت کمی ضخيم تر بنظر می رسد و لنز دوربين در اين محل قرار دارد . در قسمت پايين زیر پوشش لاستيکی يک باتری li-pol با ظرفيت 800mah وجود دارد . این مدل محلی برای بند گردن ندارد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

از آنجايی که سامسونگ x820 گوشی خيلی باريکی است قسمت زيادی از قاب جلوی دستگاه توسط صفحه کليد اشغال شده است . کليد های عددی خيلی بزرگ و تخت هستند اما چون کمی بر جسته می باشند تايپ کردن با آنها خیلی راحت است .


[تصویر: saf1jpg-1.jpg]

[تصویر: saf2jpg-1.jpg]

[تصویر: saf3jpg-1.jpg]

[تصویر: saf4jpg-1.jpg]


کليد حرکتی بسیار خوب عمل ميکند و تنها مشکل کليد مرکزی " i " است که بايد کمی بلندتر از کليد های اطراف طراحی ميشد . صفحه کليد در تاريکی با نور سفيد – سبز روشن می شود که ميتوان از منو آن رافعال یا غير فعال نمود . همچنين به منظور صرفه جويی در مصرف باتری میتوانيد نور زمينه را طوری تنظيم کنيد تا فقط در وقفه های زمانی از پیش تنظیم شده روشن شود .
[تصویر: sa4-19.jpg]


نور زمينه صفحه کليد


صفحه نمايش :

بیشتر گوشی های موبایل دارای صفحه نمایش عمودی هستند اما سامسونگ در مدلx820 از اين قانون پيِروی نکرد و این گوشی جديد دارای يک صفحه نمايش افقی است . صفحه نمايش های افقی شبيه صفحه نمايش های افقی صفحه تلويزيون ، کامپیوتر و پخش های چند رسانه ای هستند و بعلاوه خواندن پیام و مرور کردن صفحات wap در آنها آسان تر است . صفحه نمايش سامسونگ x820 دارای وضوح ٢٢٠ x ١٧٦ بیکسل و 262k رنگ است . خوانايی آن زير نور مستقيم خورشيد بسیار کم است که بدلیل سطح براق دستگاه می باشد و برای خواندن صفحه نمايش باید گوشی را طوری بچرخانید که نور روی يک سطح مات بتابد .
[تصویر: sa1jpg-1.jpg]

[تصویر: sa2-21.jpg]

[تصویر: sa3-19.jpg]


چند لحظه بعد از قفل کردن صفحه کليد ، صفحه نمايش خاموش می شود و در اينصورت امکان مشاهده زمان و وضعيت وجود ندارد و برای روشن کردن صفحه نمايش ( در صورت قفل بودن صفحه کليد ) يکی از کليد ها را فشار دهيد .

ساختار منو :

ساختار منودر سامسونگ x820 کاملا جديد است و آيکن های رنگی مدل های قبلی با يک منوی بسيار جالب که رنگ های کمتری دارد جايگزين شده اند . قسمت صفحه نمايش توسط یک ماتريس از 9 آيکن احاطه شده است که پس از انتخاب یک آيکن ، آيکن مر بوطه در سمت راست بصورت بزرگتر همراه توضيح نشان داده می شود . هر يک از اين 9 آيکن دارای یک رنگ خاص است . زیر منو ها بصورت ليست مشاهده می شوند و بعد از انتخاب یک آيتم زمينه آن نارنجی می شود ، فونت آن بزرگتر شده و می چرخد . رنگ مشکی در پيش زمينه صفحه نمايش کاملا مناسب x820 است در حالی که نسخه منوی سفید برای روزهای آفتابی تابستان متناسب است که خواندن آن را راحت تر ميکند .
[تصویر: sakh4-5.jpg]

[تصویر: sakh5-5.jpg]

[تصویر: sakh6-5.jpg]


کليد حرکتی منو امکان استفاده از ميانبر های عددی را فراهم ميکند . در حالت stand by نیز ميتوان چهار جهت آن را تنظيم نمود ، بعلاوه کليد های عددی را می توان بصورت ميانبر برای دسترسی مستقيم به تماس های انتخابی تنظيم کرد . soft key چپ منوی اصلی را باز می کند یا انتخاب کار بر را تائيد می نمايد در حالی که soft key راست شما را به منوی بالاتر بر می گرداند .
[تصویر: sakh1-5.jpg]

[تصویر: sakh2-5.jpg]

[تصویر: sakh3-5.jpg]صفحه نمايش stand-by


منوی اصلی


هر آيکن رنگ خاص خود را دارد
#3
دفترچه تلفن و تماس :

حافظه سامسونگ x820 برای ذخيره کردن 1000 اسم تماس کافی است و برای هر اسم تماس 12 مورد وجود دارد . تلفن تماس های موجود در حافظه دستگاه و سيم کارت را بطور همزمان نشان ميدهد و با تايپ کردن تدريجی نام مربوطه ميتوان در دفترچه تلفن جستجو کرد .


[تصویر: pho1-3.jpg]

[تصویر: pho2-2.jpg]

[تصویر: pho3-2.jpg]


برای هر مخاطب می توان حداکثر 12 مورد تعيين کرد

جزئيات مخاطب


ميتوان تماس ها را گروه بندی نمود و برای هر گروه یک مولودی يا عکس خاص قرار داد . گروهها بصورت پوشه بکار می روند . سامسونگ x820 دارای پرو فايل زنگ نيست يعنی فيلتر تماس وجود ندارد . تلفن با استفاده از ملودی پلی فونيک یا فايل های mp3 شما را از تماس دريافتی آگاه ميکند . اين گوشی بطور همزمان زنگ و ويبره ندارد . بلند گوی اصلی کيفيت صوتی خوبی دارد و باندهای صدا بخوبی قابل تشخيص هستند . گزينه extra tones ( آهنگ های ديگر ) هم وجود دارد . سامسونگ x820 برای تائيد برقراری ارتباط با مخاطب از يک نوع صدا و برای آگاه کردن از پايان تماس از يک صدای ديگر استفاده ميکند . ارتباط بی سيم نيز بدليل پشتيبانی از بلوتوث وجود دارد .

[تصویر: pho4-2.jpg]

[تصویر: pho5-2.jpg]


ويرايش پارامتر های گروه


پیام :

ويرايشگر sms بطور همزمان پنج خط را نشان ميدهد و کاراکترهای نوشته شده را بطور معکوس از عدد 1836 شمارش ميکند . اين ويراِيشگر هنگام تايپ کردن پيام شما را از شروع يک پيام جديد آگاه ميکند و نيازی نيست که هر بار t9 را غير فعال کنيد .

[تصویر: m1-26.jpg]

[تصویر: m2-26.jpg]

[تصویر: m3-23.jpg]


ويرايشگر sms

فرهنگ لغت t9


ويرايشگر mms دارای چندين ويژگی جالب است : امکان ذخيره کردن بيش از يک صفحه را فراهم ميکند که هر يک از اين صفحات می تواند شامل متن ، تصویر، فيلم و ملودی باشد .

[تصویر: m4-23.jpg]

[تصویر: m5-21.jpg]


ايجاد يک mms جديد


بعلاوه مستقیما از منو ميتوانيد يک کارت تجاری ،جدول زمانی ، سالروز، يادداشت، يک آيتم برنامه ريزی شده و یا "another file " را وارد کنيد . مورد اخير فايلی است که تلفن نمی تواند از آن استفاده کند و در غير اينصورت امکان ارسال آن در يک mms وجود ندارد ( برای مثال ، يک بازی جاوا ) .
email client خيلی خوب عمل ميکند و از پروتوکل های pop3 و imap پشتيبانی مينمايد ، بعلاوه بطور اتوماتيک در وقفه های از پيش تعريف شده، email ها و فایل های پيوست را چک ميکند .

موسيقی :

سامسونگ x820 با فایلهای mp3 کار ميکند اما احتمالا طرفداران موسيقی از آن خيلی راضی نيستند چون این گوشی کارت حافظه ندارد و حافظه داخلی فقط 82mb است که برای ذخيره موسيقی خيلی کم است و بدليل رابط غير استاندارد فقط بايد از earphone های موجود در بسته بندی تلفن استفاده کرد . سامسونگ x820 راديو ندارد .

[تصویر: mu1-23.jpg]

[تصویر: mu2-23.jpg]

[تصویر: mu3-22.jpg]


نرم افزار پخش موسيقی به صورت minimize نيز اجرا می شود
#4
دوربين :

سامسونگ x820 به یک دوربین 2 مگا پیکسل مجهز است که عکس های بسيار خوبی می گیرد . عکس ها دارای حداکثر وضوح ١٦٠٠ x ١٢٠٠ پیکسل هستند . رنگ آنها کاملا واضح است و رنگ سفيد بخوبی متعادل شده است . در منوی دوربين عملکرد های زيادی وجود دارد که جالب ترين آنها گزینه تنظيم مقدار iso است که به ايجاد تصاوير کاملا واضح در شرايط نور مصنوعی کمک ميکند .


[تصویر: ta8jpg-2.jpg]


سامسونگ x820 همچنين در وضوح ٣٥٠ x ٢٨٠ پیکسل با صدا فیلمبرداری ميکند و در حین فيلمبرداری می توانيد زوم کنيد ، ميزان روشنايی را تنظيم نمايد و یا جلوه های ویژه مختلف را بکار بگيريد . فیلم ها در فرمت mp4 ذخيره می شوند . حافظه موجود وسوسه ذخيره فیلم های طولانی تر را فراهم می کند اما در اينصورت باید از فرمت 3gp استفاده کنيد . با استفاده از بلوتوث به راحتی می توانيد داده و فایل ها را از يک pc به تلفن و بالعکس انتقال بدهيد .

سایر امکانات :

تقويم این مدل دارای تصوير روز ، هفته و ماه است و چهار نوع اطلاعات را می توانيد در آن ذخيره کنید که شامل : نام ، یاداشت ، مکان و تاریخ و زمان آغاز و پایان است . مشکل اینجاست که تلفن هر روز موارد را تکرار میکند و گزینه سالروز نيز در تقويم وجود دارد که هر سال تکرار می شود . یک يادداشت ساده و یک کار برنامه ريزی شده جايگزين task organizer شده است .تلفن می تواند تا 100 يادداشت را ذخيره کند .
[تصویر: sayer1-4.jpg]

[تصویر: sayer2-4.jpg]

[تصویر: sayer3-4.jpg]


تصوير روز ، هفته و ماه در تقويم


سامسونگ x820 از انتقال داده در gprs و edge کلاس 10 پشتيبانی می کند . تلفن برای ارتباط با ساير دستگاه هااز طريق يک کابل يا بلوتوث بی سيم ، بعنوان مودم نيز بکار ميرود .
[تصویر: sayer4-4.jpg]

[تصویر: sayer5-4.jpg]

[تصویر: sayer6-4.jpg]


منوی بلوتوث

مرورگر wap

منوی اصلی


اين گوشی دارای دو بازی از پيش نصب شده است و يک ضبط صدا هم دارد که امکان وارد کردن صدا در يک mms يا email را فراهم ميکند و حداکثر مدت آن به يک ساعت ميرسد . موسيقی در زمينه هم پخش می شود . ساير گزينه ها شامل ماشين حساب ، ساعت جهانی ، مبدل واحد ، تايمر و کرنومتر است . آلارم اين گوشی جداگانه است که دو تای آنها راميتوان تنظيم کرد تا يک بار در روز تکرار شوند . آلارم سوم فقط در روزهای کاری تنظيم می شود . تلفن به ويرايشگر عکس هم مجهز است که کارهای زيادی روی تصوير انجام ميدهد و عکس های تنظِم شده را ميتوان با يک نام جديد و متفاوت ذخيره کرد در حالی که نام فايل اوليه بدون تغيير باقی می ماند .
[تصویر: sayer7-5.jpg]

[تصویر: sayer8-5.jpg]


ماشين حساب

سه آلارم جداگانه


[تصویر: sayer10-4.jpg]

[تصویر: sayer9-5.jpg]


ويرايشگر عکس

مبدل


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 239 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 301 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 346 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان