امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ z300
#1
اين مدل سامسونگ يک تلفن umts با طراحی درب دار و ويژگی های عالی است . سامسونگ z300 از بعضی جهات شبيه d600 است . کمپانی سامسونگ تلاش می کند تا با طراحی زيبا مشتريان بيشتری را جلب کند. مزايا:

• نسل سوم
• دوام خوب باتری
• اندازه کوچک

• طراحی زيبا
• عملکردهای سودمند pim
• دوربين ۲ مگا پيکسل
معايب:

• آنتن دهی ضعيف است
• صفحه نمايش به آسانی خراشيده می شود
• ولوم صدا کم است
• از mp3 بعنوان زنگ استفاده نمی شود .
طراحی:

ابعاد تلفن ۸۹.۴x٤٧.٤x٢٥.٤ ميلی متر و وزن آن ۱۱۵ گرم است . سامسونگ z300 از مواد پلاستيکی براق و سطح نقره ای تيره ساخته شده است . اين ترکيب جلوه خاصی به دستگاه می دهد . دوربين در قاب جلو و بالای صفحه نمايش ثانويه قرار دارد که فلاش کمی پايين تر از آن مشاهده می شود .


[تصویر: ta7-26.jpg]

[تصویر: ta8-25.jpg]


صفحه نمايش بيرونی oled است که امکان مشاهده دو خط متن و همچنين آيکن های زمان ، سيگنال ، باتری و رويدادها را فراهم می کند . قسمت اصلی صفحه نمايش در حالت stand-by محو شده و با يک رويداد يا عکس گرفتن در حالت بسته فعال می شود . وضوح صفحه نمايش بيرونی ۶۵k است که ۸۰x٦٤ پيکسل را نشان می دهد . ابعاد صفحه نمايش ۱۹x٢١ ميلی متر است . امکان تنظيم محافظ صفحه نمايش شخصی وجود دارد . صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد خوانده می شود . محل هدست miniusb در طرف چپ تلفن است . اين محل دارای يک پوشش لاستيکی است که به تلفن متصل می باشد . کليد ولوم و پورت مادون قرمز نيز کمی پايين تر ازآن قرار دارد .
[تصویر: ta9-26.jpg]


محل بند در قسمت بالای تلفن است . دکمه دوربين در طرف راست تلفن مشاهده می شود و محل کارت حافظه transflash نيز کمی پايين تر از آن قرار دارد که دارای پوشش کشويی است . امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه وجود دارد .

[تصویر: ta10-23.jpg]


سوکت استاندارد نيزدر پايين تلفن وجود دارد که دارای پوشش است .

[تصویر: ta11-23.jpg]


در دو طرف تلفن دو بلند گو وجود دارد . تلفن به بلندگوهای استريو مجهز است . باز کردن تلفن بايک دست آسان می باشد.
[تصویر: ta6-26.jpg]


باتری تلفن از نوع li-ion با توان۹۵۰mah است که در حالت standby حداکثر ۱۸۰ ساعت و در مکالمه مداوم ۳ ساعت دوام می آورد . شارژ کردن کامل باتری حدود ۲ ساعت طول ميکشد.
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش :

ابعاد صفحه نمايش اصلی تلفن ۳۲x٤١ ميلی متر است . اين صفحه نمايش از نوع tft است که ۲۶۲k رنگ را نشان می دهد و وضوح آن ۱۷۰x٢٢٠ پيکسل می باشد .


[تصویر: saf4b-1.jpg]

[تصویر: saf3b-1.jpg]


صفحه نمايش z300 در بازار تلفن های نسل سوم يکی از بهترين ها است . دوربين vga در زير صفحه نمايش برای مکالمه تصويری در شبکه های نسل سوم است.
صفحه کليد :

صفحه کليد دارای کليدهای بزرگی است و کار با آن آسان می باشد . کليدهای دسترسی سريع به منو و مکالمه تصويری جای softkey قرار گرفته اند و دو softkey در عوض در بالای تلفن قرار دارند . کليد جداگانه ای برای پخش mp3 در قسمت فوقانی قرار دارد .
[تصویر: k1-16.jpg]


کليد حرکتی چهار جهتی فلزی است که از مرکز آن برای تاييد استفاده می شود . نور زمينه صفحه کليد سفيد رنگ است که به موجب آن کاراکترهای نوشته شده روی کليدهای در شرايط مختلف به خوبی مشاهده می شود .

[تصویر: k2-15.jpg]


ساختار منو:

منوی تلفن تغيير زيادی نداشته است و بسيار شبيه منو در سامسونگ d500 است . منوی اصلی به صورت ماتريس ۳x٣ از ۹ آيکن است .

[تصویر: m1-25.jpg]

[تصویر: m2-25.jpg]

[تصویر: m3-22.jpg]


تمامی منوها به صورت ليست هستند و با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی می توانيد در زير منوها حرکت کنيد . شما می توانيد از ليست عملکردهايی را برای هر يک از جهت های کليد حرکتی تعيين کنيد . حرکت در منو به آسانی انجام می شود . حافظه داخلی تلفن ۵۳mb است.

[تصویر: m4-22.jpg]

[تصویر: m5-20.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن:

با فشار دادن softkey راست می توانيد به تماس ها به صورت ليستی که شامل تمامی فايل های تلفن و کارت حافظه است دسترسی پيدا کنيد . طبق پيش فرض ، نخستين اسم در ليست دارای نور زمينه است و شماره تلفن در نوار وضعيت نشان داده می شود . ( شماره های موجود در سيم کارت دارای علامت خاصی هستند ) . با تايپ کردن حروف اول اسم می توانيد به طور سريع جستجو کنيد .

[تصویر: t1-23.jpg]

[تصویر: t2-23.jpg]

[تصویر: t3-23.jpg]


با فشار دادن کليد ok وارد منوی يک فايل جداگانه می شويد که در آن آيکن کوچکی را در مورد مطابقت اسم و تصوير تعيين شده مشاهده می کنيد. هر فايل گرافيکی يا تصوير شخصی را می توان به عنوان عکس مخاطب تعيين کرد. برای هر مخاطب ، علاوه بر شماره تلفن اصلی پنج شماره ديگر را نيز می توان انتخاب کرد. از طرفی ديگر بعد از انتخاب يک شماره از دفتر چه تلفن می توان به آن sms و mms ارسال نمود . دو زمينه اسم و اسم فاميل نيز برای هر مخاطب وجود دارد که در زمان نشان داده شدن به صورت پيوسته به نظر می رسد و طول هر خط برای هريک از زبان های موجود ۲۰ کاراکتر است . فايل ها در زبان های مختلف طبق يک قانون تفکيک می شوند ابتدا در زبان محلی و سپس به زبان انگليسی . علاوه بر شماره تلفن ، آدرس email و يادداشت متنی کوتاه نيز به هر اسم اضافه می شود .
[تصویر: t5-17.jpg]


هر فايل موسيقی و آهنگ mp3 را می توان به عنوان زنگ تعيين کرد. سه گروه مخاطب به صورت از پيش نصب شده وجود دارد . شما به راحتی می توانيد گروههای مورد نياز را ايجاد کنيد ، يک ملودی شخصی انتخاب نماييد و. برای هر يک از آنها تصوير تعيين کنيد . دفتر چه تلفن حداکثر ۱۰۰۰مخاطب را درخود ذخيره می کند . گزينه ای برای انتقال فايل ها از سيم کارت به حافظه تلفن وجود دارد. هر فايل mms/sms ، پيام های email يا ساير فايل های متنی را می توان از طريق بلوتوث به ساير دستگاهها انتقال داد . اسامی جديد را فقط از طريق منوی اصلی می توان وارد کرد . softkey سمت راست فقط ليست اسامی را نشان می دهد . شما می توانيد کارت ويزيت شخصی ايجاد کنيد ، فرمت آن به صورت يک فايل منظم از دفتر چه تلفن است.در ليست شماره گيری سريع حداکثر هشت شماره تلفن وجود دارد و شماره های جداگانه هر اسم نيز می تواند در ليست باشد . در زمان دريافت تماس، تصوير مخاطب در حالت تمام صفحه نشان داده نمی شود .
[تصویر: t4-20.jpg]

[تصویر: t6-16.jpg]

[تصویر: t7-13.jpg]


درهر يک از نوارهای log تماس حداکثر ۲۰ شماره تلفن نشان داده می شود . ليست ترکيبی تمامی تماس های اخير با يک آيکن که نوع تماس را مشخص می کند نيز نشان داده می شود . با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی می توانيد از يک ليست به ليست ديگر سوئيچ کنيد . تاريخ و زمان تماس برای فايل های جداگانه قابل مشاهده است .
پيام:

کار با انواع پيام های مختلف از طريق زير منوهای جداگانه انجام می شود . حداکثر ۲۰۰پيام در حافظه تلفن ذخيره می شود . تلفن از ems سازگار با نرم افزار nokia smart messaging پشتيبانی می کند . blacklist شامل ۱۰شماره تلفن است . فرهنگ لغت t9به سريع نوشتن پيام کمک می کند . منوی پيام های چند رسانه ای بسيار مناسب است . امکان ذخيره کردن پيام ها بطور همزمان در چندين پوشه وجود دارد .
[تصویر: p1-21.jpg]

[تصویر: p2-20.jpg]

[تصویر: p3-17.jpg]


محدوديتی دراندازه پيام دريافتی وجود ندارد اما پيام ارسالی نبايد از۲۹۵kb بيشتر باشد . پيام ها در حافظه کلی ذخيره می شوند زيرا حافظه خاصی برای آنها وجود ندارد . email client از پروتوکل های pop3 و smtp پشتيبانی می کند . علاوه بر دانلود کردن عنوان ، تلفن می تواند متن پيام را نيز دريافت کند . در مورد پيوست ها فقط از فايل های گرافيکی gif وjpeg پشتيبانی می شود . در زمان ارسال پيام می توانيد تصويری از دوربين را به آن پيوست کنيد . گزينه ای برای ايجاد الگو نيز وجود دارد .
[تصویر: p4-17.jpg]

[تصویر: p5-9.jpg]

[تصویر: p6-8.jpg]


موسيقی:

نرم افزار داخلی پخش mp3 از تکرار تصادفی تراک ، تکرار ترتيبی و يا چرخه ای پشتيبانی می کند . از طريق بلوتوث و برنامه اتصال به کامپيوتر ، فايل های اتصال به کامپيوتر ، فايل های mp3 را می توان مستقيما به تلفن دانلود کرد . فايل ها ممکن است اسامی و بر چسب های مختلفی داشته باشند . تلفن از اکثر فرمت های موجود پشتيبانی می کند .

[تصویر: mu1-22.jpg]

[تصویر: mu2-22.jpg]


عنوان تراک در حال پخش نشان داده می شود . تنظيمات جداگانه ای برای equalizer وجود ندارد . تراک ها از طريق هدست استريو و آيفون پخش می شوند . ولوم دارای ده درجه است. امکان ايجاد playlist شخصی وجود دارد . ۹۰mb حافظه برای موسيقی وجود دارد که برای ضبط بيش از يک ساعت و نيم موسيقی کافی است.
#4
دوربين:

دوربين سامسونگ z300 همانند e720 است و از وضوح۱۷۶x١٤٨،٣٢٠x٢٤٠ ٦٤٠x٤٨٠,١١٥٢x٨٦٤ و۱۶۰x١٢٠ پيکسل پشتيبانی می کند . چند درجه برای کيفيت عکس وجود دارد. صدای ديافراگم را می توان غير فعال کرد .

[تصویر: do3-21.jpg]


اگر در زمان گرفتن عکس نور کافی وجود داشته باشد بر کيفيت آن تاثير بسياری دارد . چندين جلوه ويژه مختلف در دوربين وجود دارد . برای عکس هايی که در وضوح۳۲۰x٣٢٠پيکسل گرفته می شوند از کادر پشتيبانی می شود . فلاش به طور اتوماتيک کار می کند که امکان تنظيم دستی آن نيز وجود دارد . تايمر را می توان برای ۳، ۵ يا ۱۰ ثانيه تنظيم کرد. شما می توانيد ۶،۹يا ۱۵ عکس پشت سر هم بگيريد که در هر مورد بايد دو نوع سرعت (نرمال وزياد) را تعيين کنيد .
[تصویر: do1-21.jpg]

[تصویر: do2-22.jpg]


تلفن از عکس های ماتريس ۲x٢ و۳x٣ پشتيبانی می کند . اين جلوه های ويژه در زمان فيلمبرداری نيز وجود دارد . در طول فيلمبرداری می توانيد صدا را قطع کنيد . کيفيت فيلمبرداری بسيار عالی است.
سايرامکانات:

اين تلفن به نسخه midp2.0 مجهز است که امکان استفاده از بازی های سه بعدی را فراهم می کند . سامسونگ z300 دارای چهار بازی از پيش نصب شده است . ديکتافون قادر است تا چندين ساعت ضبط کند و تعداد فايل ها نامحدود می باشد . محدوديت زمانی برای هر ضبط توسط کاربر تعيين می شود و می تواند از ۳۰ ثانيه تا يک ساعت متغير باشد . تمامی فايل ها در يک پوشه جداگانه در حافظه نگهداری می شوند . ديکتافون قادر به ضبط مکالمه نيست و فقط در حالت standby کار می کند . در تنظيمات دو equalizer وجود دارد که يکی از آنها برای محيطهای پرسروصدا بکار می رود .

[تصویر: say1-4.jpg]

[تصویر: say7-4.jpg]


ساعت جهانی دو شهر انتخابی را نشان می دهد که بسيار ساده و مناسب است. ماشين حساب خيلی پيشرفته نيست وبه خوبی عمل می کند . مبدل ارز و ساير واحد ها را تبديل می کند .

[تصویر: say4-4.jpg]

[تصویر: say5-4.jpg]

[تصویر: say2-3.jpg]


تلفن به سه آلارم مجهز است که يکی برای صبح است و آن را می توان برای هر يک از روزهای هفته تنظيم کرد.
[تصویر: say9-3.jpg]

[تصویر: say3-4.jpg]


کاربر می تواند در قسمت تنظيمات تعيين کند که تلفن به طور اتوماتيک در زمان رويداد روشن شود يا نه. تقويم دارای تصوير روز ، هفته و ماه است .

[تصویر: say8-3.jpg]

[تصویر: say10-3.jpg]


حداکثر ۴۰۰ رويداد از چهار نوع در حافظه تلفن ذخيره می شود . برای هر رويداد ، زمان آغاز و پايان مشخص می شود . امکان تنظيم رويدادهای تکراری نيز وجود دارد . شما می توانيد برای يک فاصله زمانی که طی آن رويداد بايد غير فعال شود ، سيگنال تعيين کنيد . در تصوير ماه و هفته تقويم ، هر نوع رويداد رنگ خاص خود را دارد . کاربر می تواند ۵۰يادداشت متنی ايجاد کند که هر يک از آنها حداکثر ۱۰۰ کاراکتر طول داشته باشد . اين يادداشت ها فاقد هشدار يا سيگنال می باشند . اين مدل دارای نسخه ۲ مرورگر wap است که از پروتوکل http استفاده می کند ، يعنی تنظيمات اپراتور در بعضی شبکه ها مورد نياز است . شما می توانيد در حالت standby رنگ فونت را انتخاب کنيد و در صورت تمايل برای هر يک از قسمت های تلفن مانند پيام ها ، organizer و ... يک رمز تعيين نماييد .
[تصویر: say6-4.jpg]


همچنين می توانيد زمان نور زمينه و ميزان روشنايی آن را تنظيم کنيد . در اين مدل زمينه ها جانشين تم شده اند . z300 دارای دو زمينه است که امکان تغيير نمودار رنگ و تيتر در آنها وجود دارد .

[تصویر: say11-2.jpg]

[تصویر: say12-2.jpg]


در مديريت فايل (file manager) فايل هايی مانند موسيقی ، عکس ، فيلم و صدا وجود دارد . تمامی فايل های آپلود شده نيز در اين قسمت قرار می گيرند . تنها ايراد در اين است که گاهی اوقات فايل ها به صورت ليست نشان داده نمی شوند و بايد دوباره از منو وارد آن شويد.

[تصویر: say13-2.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 419 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,208 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان