امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ d900
#1
بالاخره باريک ترين گوشی کشويی دنيا هم وارد بازار شد . سامسونگ d900 در حالت بسته فقط 12.9ميليمتر قطر دارد . اين مدل دارای دوربين 3 مگا پيکسل و صفحه نمايش عالی است . ساختار کشويی آن نيز شيک و جذاب است . d900 از مدل بسيار باريک x820 و مدل درب دار d900 نيز باريک تر است . مزايا :

• ساختار کشويی عالی
• طراحی شيک با قطر 12.9 ميليمتر
• صفحه نمايش شفاف با وضوح qvga
• صفحه کليد مناسب
• دوربين 3 مگا پيکسل با کانون اتوماتيک
• دفترچه تلفن چند موردی با هزاران مخاطب
• حافظه داخلی ٦٠ mb و امکان استفاده از کارت حافظه microsd
• نرم افزار هايی مشاهده فايل های office

• خروجی تلويزيون
• gprs و edge کلاس 10
• پخش mp3

• بلوتوث

معايب :

• ساختار تلفن از مواد پلاستيکی نامرغوب ساخته شده است
• مقاومت عالی مکانيزم کشويی
• نسل سوم ندارد
• برای مشاهده رويدادهای ناموفق بايد تلفن را فعال کرد

• پروفايل زنگ ندارد
• انتخاب محدود آهنگ برای پيام های sms
• زمانی که تلفن در حالت stand by است مرکز کليد حرکتی مرورگر wap را باز می کند
• تماس ها فيلتر نمی شوند
• نرم افزار های جاوا از طريق بلوتوث انتقال پيدا نمی کنند
• تصاوير مستقيماَ در کارت حافظه ذخيره نمی شوند
• راديو fm و پورت مادون قرمز ندارد
• اثر انگشت روی صفحه نمايش مشاهده می شود

طراحی :

اين مدل سامسونگ از نظر تجهيزات و طراحی به مدل های معروف و موفق d500 و d600 مربوط می شود . دستگاه در زمان بسته بودن به يک مکعب تخت و تيره شبيه است . ابعاد آن ١٠٤ x ٥١ x ١٣ ميليمتر و وزن آن 85 گرم است .


[تصویر: ta1-26.jpg]

[تصویر: ta2-26.jpg]

[تصویر: ta3-26.jpg]

[تصویر: ta4-25.jpg]


بجز پوشش باتری ، تمام پوشش ها پلاستيکی هستند . سازنده علاوه بر مواد پلاستيکی مات ، از مواد پلاستيکی براق نيز در بالا و پايين قاب جلو استفاده کرده است . اما با اينحال مواد پلاستيکی بکار گرفته شده نامرغوب به نظر می رسند . d900 در رابطه با طراحی ، ابتکار جديدی ندارد . باند بالای بلندگو ، قسمت مرکزی کليد حرکتی و دکمه های کناری نقره ای هستند . کليد ولوم در طرف چپ تلفن وجود دارد . کليد دوربين در طرف راست دستگاه مشاهده میشود .

[تصویر: ta7-25.jpg]

[تصویر: ta8-24.jpg]

[تصویر: ta9-25.jpg]کليد ولوم و دکمه دوربين


علاوه بر اين کليد های هر دو طرف گوشی دارای پوشش است که پوشش سمت چپ از محل کارت حافظه microsd و پوشش سمت راست از سوکت هندس فری ، کابل داده و شارژر محافظت می کند . اين پوشش ها در دو جهت می چرخند .

[تصویر: ta5-26.jpg]

[تصویر: ta6-25.jpg]سوکت داده و محل کارت حافظه


نيمه فوقانی قاب پشت تلفن را پوشش فلزی باتری تشکيل می دهد که آرم پلاستيکی سازنده روی آن مشاهده می شود . وب سايت سامسونگ و دو پيچ در گوشه های پايين دستگاه نيز مشاهده می شوند . پوشش باتری به سختی برداشته می شود و بعد از قرار دادن دوباره آن بايد تلفن را باز کنيد تا پوشش بخوبی جا بخورد . باتری موجود ، li – ion ٨٠٠ mah است که در مکالمه مداوم تا 198 دقيقه و در زمان stand by تا 260 ساعت دوام می آورد . هنگامی که فقط چند دقيقه از شارژ باتری باقی مانده است ، صفحه نمايش خاموش می شود و نور زمينه صفحه کليد هم از بين می رود . دوربين ، پخش mp3 و نرم افزار جاوا نيز کار نمی کنند . سيم کارت در تلفن قرار داده می شود که بيرون آوردن آن با انگشتان خيس ممکن است مشکل ايجاد کند .

[تصویر: ta10-22.jpg]

[تصویر: ta11-22.jpg]

[تصویر: ta12-23.jpg]

[تصویر: ta13-18.jpg]


برای باز کردن مکانيزم کشويی بايد انگشت شست را بين قسمت عملکردی صفحه کليد و صفحه نمايش قرار بدهيد و سپس آن را بطرف بالا فشار دهيد . يک فنر مخصوص هم به باز کردن کامل تلفن کمک ميکند . تلفن را ميتوان طوری تنظيم که به محض بسته شدن ، تمامی نرم افزار های در حال اجرا متوقف شوند و صفحه کليد بطور اتوماتيک قفل شود . دوربين 3 مگا پيکسل اين گوشی با کانون اتوماتيک که يکی از مزيت های آن است در بالای قاب پشت قرار دارد . لنز دوربين به همراه آينه کوچکی برای خود نگاره و led در يک مستطيل نقره ای مشاهده می شود .
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد به دو قسمت تقسيم می شود : قسمت عملکردی که هميشه در دسترس است و قسمت عددی که فقط در زمان باز بودن دستگاه مورد استفاده قرار می گيرد . تمامی کليدهای عملکردی فاصله مناسب دارند . يک کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده و يک جفت کليد context ، کليدهايی برای آغاز و پايان مکالمه و همچنين يک کليد استاندارد cancel وجود دارد . بعبارت ديگر ، حتی در زمان بسته بودن تلفن نيز sms خوانده می شود ، موسيقی پخش می شود و امکان دسترسی به wapوجود دارد .[تصویر: saf1-22.jpg]

[تصویر: saf2-16.jpg]

[تصویر: saf3-8.jpg]

[تصویر: saf4-4.jpg]


قسمت عددی صفحه کليد شامل ماتريسی از کليد های يک اندازه است که آنها نيز فواصل مناسبی دارند . کليدها بزرگ و کاملا تخت هستند . فشار دادن کليدها با صدای کليک نسبتاً بلندی همراه است ، در نتيجه نوشتن sms در يک محيط آرام گاهی اوقات مزاحمت ايجاد می کند . حاشيه کليدها به رنگ سفيد روشن می شود . کليدهای سبز و قرمز تنها کليدهايی هستند که رنگ متفاوتی دارند و سفيد نيستند . نور زمينه آنها هم به ترتيب سبز و قرمز است . ميتوان نور زمينه صفحه کليد را تنظيم کرد تا در ساعات خاصی از روز روشن شود.

[تصویر: saf5-2.jpg]

[تصویر: saf6-2.jpg]نور زمينه صفحه کليد


صفحه نمايش :

صفحه نمايش های شفاف گوشی های سامسونگ هميشه معروف هستند . سامسونگ d900 هم از اين قانون مستثنی نيست . اين مدل دارای صفحه نمايش tft فعال با وضوح ٢٤٠ x ٣٢٠ پيکسل و ٢٦٢ k رنگ است . تصاوير کيفيت خوبی دارند ، رنگ ها واضح هستند ، انيميشن سريع است و خوانايی صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد عالی می باشد . شدت نور زمينه و مدت زمان آن را ميتوان از منوی اصلی تنظيم کرد .

[تصویر: sa1-20.jpg]

[تصویر: sa2-20.jpg]

[تصویر: sa3-18.jpg]

[تصویر: sa4-18.jpg]


بعد از به پايان رسيدن زمان فعاليت ، ابتدا نور زمينه محو می شود و سپس صفحه نمايش بطور کامل خاموش می شود . برای چک کردن رويدادهای ناموفق بايد يک کليد را بطور اتفاقی فشار دهيد يا به سادگی تلفن راباز کنيد . صفحه نمايش توسط شيشه ای محافظت می شود که همچنين قاب مشکی براق و آرم سازنده در اطراف صفحه نمايش را می پوشاند . از طرفی ديگر ، اثر انگشت کاملاً روی اين سطح محافظ باقی می ماند . بلندگو بالای صفحه نمايش قرار دارد و توسط يک باند نقره ای تزئين شده است .

ساختار منو :

با فشار دادن کليد context چپ از صفحه نمايش stand by ميتوان به منوی اصلی دسترسی پيدا کرد . کليد context راست برای دفترچه تلفن در نظر گرفته شده است . قسمت مرکزی کليد در حالت stand by ، مرورگر wap را باز ميکند . در عين حال به جز جهت بالای کليد حرکتی ، تمام جهت های آن را ميتوان برای دسترسی به يکی از 22 آيتم موجود در منو تعيين کرد . جهت بالای کليد حرکتی فقط برای باز کردن my menu تعيين شده است که در آن می توانيد عملکردهايی را که اغلب استفاده می شوند قرار دهيد .

[تصویر: sakh1-4.jpg]

[تصویر: sakh2-4.jpg]

[تصویر: sakh3-4.jpg]صفحه نمايش
stand by


منوی اصلی در نسخه مشکی


صفحه نمايش stand by تنظيمات بسيار زيادی دارد . نوار بالايی برای جزئيات استانداردی مانند شدت سيگنال، وضعيت باتری ، ارتباط gprs ، حالت زنگ و .. بکار می رود . زير آن يک نوار خاکستری با تاريخ فعلی و يک ساعت ديجيتال نشان داده می شود . آرم اپراتور در پايين مشاهده می شود که امکان غير فعال کردن آن نيز وجود دارد . ( نوع فونت و رنگ آن توسط کاربر قابل تنظيم است ) . نوار پايينی دارای توضيحی از عملکرد های تعيين شده برای کليدهای context است . ميتوان دستگاه را طوری تنظيم کرد تا تصوير ماه تقويم بطور ثابت روی صفحه نمايش stand by آن نشان داده شود .
تلفن دارای 10 پيش زمينه است که هر يک از آنها را ميتوان بعنوان زمينه صفحه نمايش stand by قرار داد . از تصاوير ديگر هم ميتوان استفاده کرد . بعلاوه ، سامسونگ d900 دارای يک پيش زمينه انيميشن با ساعت آنالوگ است که تشخيص ميدهد تلفن در چه کشوری کار ميکند و بعد يک طرح پيش زمينه مناسب انتخاب می کند . برای مثال اگر از فرانسه ديدن می کنيد تصوير برج ايفل روی صفحه نمايش نشان داده می شود .

[تصویر: sakh7-3.jpg]

[تصویر: sakh8-2.jpg]

[تصویر: sakh9-2.jpg]نمونه ای از نسخه سفيد منوی اصلی و زير منوهای آن


منوی اصلی بصورت يک ماتريس از9 آيکن يا بصورت يک ليست استاندارد نشان داده می شود . منو دارای دو نسخه رنگ است : رنگ مشکی که در آن فقط آيکن انتخابی رنگی است و يک منوی سفيد که بيشتر آن رنگی است . بقيه آيتم ها فقط شامل متن است . زير منوها بصورت پنجره هايی ظاهر می شوند که با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی ميتوان به آنها دسترسی پيدا کرد .

[تصویر: sakh4-4.jpg]

[تصویر: sakh5-4.jpg]

[تصویر: sakh6-4.jpg]


هر زمان که منو را باز کنيد آخرين آيتم مشاهده شده را بصورت ياد آوری نشان ميدهد . و در نتيجه گاهی وقت ها برای باز کردن يک آيتم متفاوت بايد چند مرحله در منو به عقب برويد . حرکتی در منو نسبتاً سريع است . کليد های ميانبر هم وجود دارد .
#3
تماس و دفترچه تلفن :

کاربردهای تماس در سامسونگ d900 در دفترچه تلفن چند موردی آن گروهبندی شده است که اين دفترچه تلفن ظرفيت 1000 مخاطب را دارد . برای هر مخاطب ميتوان اسم کوچک و اسم فاميل ، 5 شماره تلفن ، آدرس email ، يادداشت و تاريخ تولد ( بطور اتوماتيک در تقويم کپی می شود ) تعيين کرد . همجنين به هر مخاطب ميتوان يک عکس پيوست کرد يا آن را با ملودی زنگ تفکيک نمود .


[تصویر: t1-22.jpg]

[تصویر: t2-22.jpg]

[تصویر: t3-22.jpg]منوی دفترچه تلفن


انتخاب محل مخاطب جديد


ايجاد مخاطب


اسامی بصورت گروه مرتب می شوند اما از آنها نمی توان بعنوان فيلتر تماس استفاده کرد . برای هر گروه ميتوان يک تصوير و آهنگ ( زنگ ) خاص تعيين کرد . دفترچه تلفن ليست کلی تماس های حافظه تلفن و سيم کارت را نشان ميدهد که با تايپ کردن حروف اول حروف اول اسم ميتوان در آنها مرور نمود . دفترچه تلفن می تواند 3 مخاطب را بطور همزمان نشان دهد که شامل شماره های پيش فرض آنها نيز می باشد . ساير شماره های مخاطبين در جزئيات تماس باقی می ماند که با فشار دادن مرکز کليد حرکتی ميتوان به آنها دسترسی پيدا کرد . اسامی مخاطبين را ميتوان براساس اسم کوچک يا اسم فاميل مرتب کرد .

[تصویر: t4-19.jpg]

[تصویر: t5-16.jpg]

[تصویر: t6-15.jpg]برای هر مخاطب می توان 12 مورد تعيين کرد


جستجوی ليست مخاطبين


جزئيات مخاطب


صدای بلندگو خوب است و برای محيطهای پر سرو صدا نيز ولوم کافی دارد . d900 آيفون هم دارد . با باز کردن دستگاه ميتوان به تماس های دريافتی پاسخ داد.
سامسونگ d900 از شبکه های نسل سوم پشتيبانی نمی کند اما در چهار فرکانس استاندارد gsm بطور کامل استفاده می شود . تلفن پروفايل زنگ ندارد و در عوض دارای يک حالت بی صدا است که با فشار دادن کليد # فعال می شود . از طرفی ديگر از منوی اصلی می توانيد انتخاب کنيد که تلفن چطور شما را از تماس های دريافتی آگاه کند : با ملودی ، ملودی و ويبره همزمان ، ويبره يا ويبره ای که بعد از آن ملودی پخش می شود . تلفن برای زنگ از پلی فونی 64 گانه يا فايل های mp3 و aac استفاده ميکند . اگر سوار هواپيما هستيد می توانيد قسمت gsm دستگاه را خاموش کنيد .

پيام :

sms استاندارد بصورت 6 خط نوشته می شود . ويرايشگر تعداد کاراکتر های موجود و تعداد پيام های نوشته شده را نشان ميدهد . فرهنگ لغت t9 نيز به نوشتن کمک می کند . از آنجايی که از تلفن ems پشتيبانی می کند ، پيام ها می توانند شامل تصاوير سياه وسفيد يا انيميشن باشند . توسط يکی از 10 صدای از پيش نصب شده ميتوان از پيام دريافتی اطلاع پيدا کرد . همچنين ميتوان دستگاه را تنظيم کرد تا هر دو دقيقه يک بار صدا را پخش کند تا پيام خوانده شود . پيام های دريافتی در 8 خط با هم نشان داده می شود .

[تصویر: m1-24.jpg]

[تصویر: m2-24.jpg]

[تصویر: m3-21.jpg]منوی پيام ها


ايجاد sms جديد


گزينه ها


در عين حال تلفن به شما امکان ميدهد که برای تنظيم اندازه فونت از زوم استفاده کنيد . در صورت استفاده از کوچکترين فونت موجود ، تلفن 14 خط را با هم نشان ميدهد . مورد ديگر، گزينه ای برای تنظيم ويرايشگر است تا هر پيام دريافتی از 10 شماره از پيش تنظيم شده را حذف کند . بد ين طريق حتی تشخيص نمی دهيد که چنين پيامی دريافت شده است .
هر mms می تواند شامل متن ، صدا ، تصوير يا فيلم باشد ، به شرط آنکه اندازه آن از ٣٠٠ kb تجاوز نکند . در عين حال می تواند بيش از يک صفحه باشد . اندازه عکس های 3 مگا پيکسل پيوست شده به mms پيش از ارسال پيام بطور اتوماتيک کوچک می شود . sms و mms دريافتی در يک پوشه ذخيره می شوند . در اينجا باز هم می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا پيام های دريافتی از حداکثر 10 شماره را مسدود کند .

[تصویر: m4-21.jpg]

[تصویر: m5-19.jpg]

[تصویر: m6-16.jpg]وضعيت حافظه برای هر نوع پيام


email client با پروتوکل های pop3 ، imap4 و smtp کار ميکند . شما می توانيد کل پيام های email يا فقط عناوين آنها را دانلود کنيد . در هر دو صورت دانلود را ميتوان در وقفه های زمانی از پيش تنظيم شده انجام داد .
email client از پيوست ها هم پشتيبانی می کند اما آنها نبايد از ٣٠٠ kb بزرگتر باشند . پيام های email را ميتوان بر اساس فرستنده و موضوع تفکيک کرد .
موسيقی :

پخش mp3 در سامسونگ d900 در صورت minimize هم انجام می شود . بعلاوه دارای چهار playlist ، پخش تکراری و تصادفی و يک equalizer با چهار منحنی است . زمانی که player روشن است يکی از دو نماد موجود روی صفحه نمايش نشان داده می شود . صدای بلندگو نسبتا خوب است . جدا از بلندگو ، تلفن می تواند از طريق earphone استريوی بلوتوث يا يک جفت earphone استاندارد نيز صدا را پخش کند . player فرمت های mp3 ، aac و aact را باز ميکند .

[تصویر: mu1-21.jpg]

[تصویر: mu2-21.jpg]

[تصویر: mu3-21.jpg]صفحه اصلی نرم افزار موسيقی و تنظيمات آن


سامسونگ d900 راديو fm ندارد . تلفن فيلم ها را در فرمت 3gp و mp4 پخش ميکند . با استفاده از دکمه 1 ميتوان فيلم ها را جلو برد و به حداکثر وضوح رساند .
#4
دوربين :

دوربين سامسونگ d900 يکی از بهترين نرم افزار های تلفن است که در واقع يک دوربين 3.2 مگا پيکسل می باشد و ماکسیمم وضوح آن ٢٠٤٨ x ١٥٣٦ پيکسل است . کانون اتوماتيک آن که تصاوير ماکرو را با کيفيت بالا فراهم می کند در روشی متفاوت از ساير گوشی ها عمل ميکند : شما بايد مرکز کليد حرکتی را فشار دهيد که بعنوان دکمه پخش بکار می رود و سپس دوربين روی تصوير تمرکز ميکند و فوراً عکس می گيرد . اين مدل ، پخش ، ديافراگم دو مرحله ای ندارد . فاصله زمانی بين فشار دادن کليد حرکتی و گرفتن عکس 3 ثانيه طول ميکشد .


[تصویر: cam1-3.jpg]

[تصویر: cam2-3.jpg]

[تصویر: cam3-3.jpg]نماياب دوربين


منوی دوربين


برای گرفتن عکس بايد سامسونگ d900 را باز کنيد و آن را در وضعيت عمودی در دست بگيريد . در غير اينصورت لنز دوربين پشت قسمت پايين دستگاه پنهان می شود و نماياب نمی تواند از کل صفحه نمايش استفاده کند يا فقط قسمت مرکزی عکس گرفته شده روی صفحه نمايش نشان داده می شود . آيکن هايی متفاوتی در اطراف نماياب وجود دارند که جزئياتی را در مورد تنظيمات دوربين ارائه می دهند . شما می توانيد اندازه تصوير را تعيين کنيد ، کادر را وارد کنيد ، از ميان8 جلوه ويژه يکی را انتخاب کنيد ، عملکرد پخش اتوماتيک يا حالت شب را فعال کنيد ، تعادل نوردهی ، سطح حساسيت iso، تعادل رنگ سفيد و ميزان فشردگی تصوير را نيز تنظيم نماييد . زوم ديجيتال نيز وجود دارد . شما همچنين می توانيد 15عکس پشت سر هم بگیرید يا تصاوير شطرنجی ايجاد کنيد . led ميتواند بطور مداوم يا فقط در زمان گرفتن عکس روشن باشد و بطور اتوماتيک هم فعال می شود . بعد از خاموش کردن دوربين و روشن شدن مجدد آن ، led خاموش می شود . led با اينکه خيلی قوی نيست اما بخصوص در زمان عکس گرفتن از اجسام نزديک ، مفيد واقع می شود . صدای دکمه پخش ( 5 گزينه برای آن وجود دارد ) را ميتوان در صورت لزوم غير فعال کرد . تنظيمات دوربين با استفاده از کليد های ميانبر هم انجام می شود .

[تصویر: cam4-3.jpg]

[تصویر: cam5-3.jpg]

[تصویر: cam6-3.jpg]انتخاب حالت عکسبرداری


تنظيمات عکس


سامسونگ d900 عکس های خوبی می گيرد اما به سختی می تواند با گوشی های دوربين داری مثل سونی اريکسون k800 و نوکيا n73 رقابت کند . جزئيات عکس های گرفته شده با d900 واضح نيست و بعلاوه در شرايطی که نور کافی نباشد عکس ها کدر می شوند . از طرفی ديگر ، متن اسکن شده بدليل وجود کانون اتوماتيک کاملا خوانا است . با استفاده از جلوه های ويژه يا اضافه کردن آيکن ها ، چرخش تصوير يا تنظيم سطح روشنايی و تفاوت رنگ عکس های آماده را نيز ميتوان تغيير داد . عکس ها می توانند به اندازه صفحه نمايش ماکسيمم شوند يا بصورت کرکره ای نشان داده شوند . ارسال عکس ها توسط بلوتوث بطور بی سيم انجام می شود و بعلاوه تلفن با استاندارد pictbridge سازگار است که امکان چاپ کردن مستقيم بدون pc را فراهم می کند .
[تصویر: cam7-2.jpg]ويرايشگر عکس


سامسونگ d900 بطور اتوماتيک عکس ها را در حافظه داخلی ( ٦٠ mb ) ذخيره می کند . اين دوربين با صدا در فرمت mp3 با حداکثر وضوح ٣٥٢ x ٢٨٨پيکسل ( cif ) فيلمبرداری ميکند . مدت زمان فيلمبرداری محدود به حافظه آزاد داخلی است . در طول فيلمبرداری می توان از زوم و جلوه های ويژه رنگ استفاده کرد .

[تصویر: cam8-2.jpg]

[تصویر: cam9-1.jpg]

[تصویر: cam10-1.jpg]my files


گالری عکس


وضعيت حافظه


ساير امکانات :

تقويم دارای تصوير روز ، هفته و ماه است . هفته ممکن است با يکشنبه يا دوشنبه آغاز شود . تقويم شامل چهار نوع رويداد است : قرار ملاقات ، سالروز ، رويداد و کار که برای هر يک از آنها ميتوان يک هشدار تعيين کرد . بعلاوه قرار ملاقات ها را ميتوان طوری تنظيم کرد تا بطور روزانه ، هفتگی يا ماهيانه تکرار شوند . تلفن دارای يک ويرايشگر کار است که در تقويم وجود دارد . کارها را ميتوان بصورت جداگانه مشاهده کرد ، آنها را اولويت بندی نمود و بعد از انجام کار √ آنها را برداشت . هماهنگی با ms outlook هم فراهم شده است .

[تصویر: sayer5-3.jpg]

[تصویر: sayer6-3.jpg]

[تصویر: sayer7-4.jpg]تصوير ماه


تصوير هفته


تصوير روز


[تصویر: sayer8-4.jpg]

[تصویر: sayer9-4.jpg]

[تصویر: sayer10-3.jpg]انتخاب نوع رويداد


تنظيم جزئيات رويداد


ليست کامل رويدادها


سامسونگ d900 دارای سه آلارم است که تکرار می شوند و حتی در زمان خاموش بودن تلفن هم کار ميکنند . امکان تنظيم روزهای هفته فراهم شده است . تلفن 100 يادداشت را در خود جای ميدهد که هر يک از آنها می تواند شامل حداکثر 1000کاراکتر باشد .

[تصویر: sayer2-3.jpg]

[تصویر: sayer3-3.jpg]

[تصویر: sayer4-3.jpg]هر سه آلارم تکرار می شود


ساعت جهانی


ماشين حساب ، ساعت جهانی ، مبدل ارز و واحد ، تايمر ، کرنومتر و ضبط صوت وجود دارد که می تواند تا يک ساعت ضبط کند .

[تصویر: sayer11-3.jpg]

[تصویر: sayer12-3.jpg]

[تصویر: sayer13-2.jpg]ماشين حساب


timer


[تصویر: sayer14-1.jpg]

[تصویر: sayer15-1.jpg]

[تصویر: sayer16-1.jpg]مبدل


کرنومتر


مرورگر فايل متنی در d900 با doc ، xls ، ppt و pdf کار ميکند . با استفاده از جهت های کليدی حرکتی می توانيد در متن مرور کنيد و آنها را در حالت افقی جستجو کرده و مشاهده نماييد . اندازه فونت نيز قابل تنظيم است .
[تصویر: sayer1-3.jpg]مرورگر وب و منوی آن


گزينه جالب ديگر اتصال تلفن به تلويزيون است که از طريق يک کابل مخصوص انجام می شود . در اينصورت می توانند هر آنچه را که روی صفحه نمايش تلفن نشان داده می شود در تلويزيون مشاهده کنيد . سامسونگ d900 با pal و ntsc کار ميکند که هر دوی آنها از منو انتخاب می شوند .
اين تلفن دارای 8 بازی جاوا است . امکان دانلود بازی های بيشتر نيز وجود دارد ( آن – لاين ) . اگر بازی های را از طريق بلوتوث يا کارت حافظه دانلود کنيد تلفن آنها را باز نمی کند .
سامسونگ d900 از gprs و edge کلاس 10 پشتيبانی ميکند . يک آيکن مخصوص در حالت stand by نشان ميدهد که در حال حاضر کدام يک از اين تکنولوژی ها مورد استفاده قرار می گيرد . برای برقراری ارتباط در محدوده نزديک از بلوتوث يا کابل usb استفاده کنيد . پورت مادون قرمز وجود ندارد . مرورگر وب خوب عمل ميکند و از عهده صفحات ساده اينترنتی بر می آيد آدرس های وب بطور مستقيم وارد می شوند .15 محل برای صفحات وب مورد نظر وجود دارد . صفحات wap در يازده خط با هم نشان داده می شوند .


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان