امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ x830
#1
اين مدل در واقع برای پخش mp3 است که ۱gb حافظه داخلی دارد و از طرفی ديگر از بلوتوث و edge نيز پشتيبانی می کند . طراحی غير عادی آن نيز توجه افراد بسياری را بخود جلب می کند. مزايا:

• 1gb حافظه داخلی
• اندازه کوچک
• کيفيت عالی پخش موسيقی
• نور زمينه صفحه کليد

• پشتيبانی edge
• سوکت صوتی استاندارد ۳.۵mm
معايب:

• طراحی نا مناسب صفحه کليد (کليد ها در دوستون قرار گرفته اند )
• لنز دوربين داخلی محل مناسبی ندارد
• مکانيسم لولای چرخشی ساختار مقاومی ندارد.
• محل کارت حافظه ندارد
• email client ندارد
• هدفون های موجود در بسته بندی کيفيت پايينی دارند
• مشکلات نرم افزاری
طراحی:

به طور کلی می توان گفت که طراحی تلفن بحث برانگيز است . از نظر بعضی افراد خيلی شيک و جالب است و از طرفی ديگر افراد بسياری آن را نمی پسندند . ابعاد تلفن ۸۴x٣٠x١٩ميلی متر و وزن آن ۷۲گرم است .


[تصویر: ta1-25.jpg]

[تصویر: ta2-25.jpg]

[تصویر: ta3-25.jpg]

[تصویر: ta4-24.jpg]


اين مدل از نظر وزن به سونی اريکسون j100 نزديک است . اين مدل دارای شش رنگ مختلف است : آبی، سبز، نارنجی ، صورتی ، سفيد و مشکی . در حال حاضر مدل های زيادی در بازار وجود ندارد که دارای ساختار چرخشی باشند . مکانيسم چرخشی x830 خيلی موفق نبود . زمانی که تلفن در حالت بسته ، باز يا نيمه باز قرار دارد مشکلات لولای دستگاه کاملا بارز است . باز کردن تلفن با يک دست آسان است .

[تصویر: ta5-25.jpg]

[تصویر: ta6-24.jpg]

[تصویر: ta7-24.jpg]

[تصویر: ta8-23.jpg]


قاب های تلفن پلاستيکی و دکمه های آن فلزی هستند . يکی از دکمه ها برای قفل کردن کنترل های پخش موسيقی به کار می رود . محل بند گردنی در لبه پايين تلفن مشاهده می شود . در طرف ديگر تلفن دو دکمه برای کنترل ولوم در نظر گرفته شده است . پوشش سوکت هدفون ، کابل داده و شارژر در بالای آنها قرار دارد . برای شل کردن درب باتری بايد از دکمه هايی که در بالای آن قرار گرفته اند استفاده کنيد . لنز دوربين داخلی در قاب پشت تلفن و بالای درب باتری مشاهده می شود .

[تصویر: ta9-24.jpg]

[تصویر: ta10-21.jpg]

[تصویر: ta11-21.jpg]

[تصویر: ta12-22.jpg]


باتری تلفن از نوع li-ion با ظرفيت ۸۰۰mah است که در حالت standby حداکثر ۱۲۰ ساعت و در مکالمه مداوم ۳ساعت دوام می آورد . استفاده از کارايی پخش موسيقی موجب می شود که شارژ باتری زودتر تمام شود.
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد:
صفحه کليد سامسونگ x830 نيز طراحی نامناسبی دارد . اين مدل دارای يک کليد حرکتی گرد است که از مرکز آن برای تاييد استفاده می شود . اين کليد در قاب جلوی تلفن و زير صفحه نمايش قرار دارد . با فشار دادن دايره در جهت انتخابی اين کليد مانند کليد حرکتی چهار جهتی عمل می کند و با استفاده از آن می توانيد به منوها و زير منوها برويد . در صورت فعال بود نرم افزار پخش موسيقی از کليد حرکتی استفاده زيادی می شود و عملکردهای بسياری برای آن تعيين شده است .


[تصویر: k1-15.jpg]

[تصویر: k2-14.jpg]

[تصویر: k3-12.jpg]


زمانی که تلفن در حالت stand by قرار دارد می توان از کليد حرکتی گرد برای فعال کردن يکی از ۱۷ عملکرد از پيش تعيين شده استفاده کرد . با چرخاندن قاب جلو صفحه کليد ظاهر می شود که شامل ۱۷کليد است . پنج تا از کليد ها عملکردی است و بقيه کليد ها بخشی از صفحه کليد کاراکتری می باشند . کليد ها به طور غير عادی در دو ستون مرتب شده اند . به علاوه کليد ها کمی سفت هستند و تايپ کردن پيام با آنها خيلی آسان نيست . کليد های عملکردی در قسمت بالای صفحه کليد قرار دارند و عملکردهای آنها در صفحه نمايش نشان داده می شود .
[تصویر: k4-10.jpg]


نور زمينه صفحه کليد عالی است و نشانه های موجود روی کليد ها در تاريکی کاملا ديده می شود . متاسفانه قسمت مرکزی کليد حرکتی روشن نمی شود.
صفحه نمايش:

صفحه نمايش سامسونگ x830 از نوع tft فعال است که وضوح آن ۱۲۸x٢٢٠ پيکسل می باشدو ۲۶۲k رنگ را نشان می دهد . عليرغم پايين بودن وضوح ، صفحه نمايش تصوير خوبی دارد . فونت بکار گرفته شده در سيستم تلفن چندان مناسب نيست . از ميزان خوانايی صفحه نمايش در نور مستقيم خورشيد کم می شود . نور زمينه صفحه نمايش دارای دو درجه است .
[تصویر: saf1-21.jpg]

[تصویر: saf2-15.jpg]


زمان خاموش شدن صفحه نمايش قابل تنظيم می باشد که تلفن پس از آن به حالت ذخيره شارژ وارد می شود . امکان انتخاب اندازه فونت کوچکتر وجود ندارد و به همين دليل بيشتر آيتم های منو با سه نقطه به پايان می رسند وبرای مشاهده کامل نام آنها بايد درمنو مرور کنيد . دو اندازه متن از پيش تعيين شده برای پيام های متنی وجود دارد که اگر از کوچکترين اندازه فونت استفاده کنيد ۹ خط متن با هم نشان داده می شود .
ساختار منو:

منو در سامسونگ x830 همانند ساير مدل های جديد سامسونگ است . صفحه نمايش در حالت standby زمان ، تاريخ ، آرم اپراتور ، شدت سيگنال، باتری و ساير سرويس های فعال را توسط آيکن های سيستم نشان می دهد . تعدادی پيش زمينه از پيش نصب شده نيز در تلفن وجود دارد .

[تصویر: m1-23.jpg]

[تصویر: m2-23.jpg]

[تصویر: m3-20.jpg]


با استفاده از کليد context چپ به منوی اصلی می رويد . با فشار دادن قسمت مرکزی کليد حرکتی گرد ، مرورگر wap فعال می شود . منو به صورت ماتريسی از آيکن های ۲x٤ يا به صورت ليست نشان داده می شود . تعداد آيتم ها ثابت است و نمی توان آنها را تغيير داد .

[تصویر: m4-20.jpg]


ميانبرهای کليد برای دسترسی سريع به زير منوها بکار گرفته می شوند . عددی در مقابل هر آيتم منو وجود دارد که نشان دهنده کليد ميانبر است.
#3
تماس و دفتر چه تلفن:

سامسونگ x830 يک تلفن سه بانده است که در تمام شبکه های gsm کار می کند . متاسفانه اين مدل پروفايل های زنگ ندارد و آنها توسط انتخاب ساده بين حالت نرمال و بی صدا جايگزين شده اند . تلفن دارای ويبره است و در حالت نرمال از ملودی ۶۴گانه يا آهنگ های mp3 ، ويبره يا ويبره و بعد زنگ استفاده می کند. x830 از ويبره و زنگ همزمان پشتيبانی نمی کند . حالت offline به صورت يک پروفايل خاص در منو وجود دارد که در آن تمامی عملکردهای شبکه در تلفن غير فعال می شود . برای فعال کردن حالت offline، سيم کارت بايد در تلفن قرار گيرد .


[تصویر: t1-21.jpg]

[تصویر: t2-21.jpg]

[تصویر: t3-21.jpg]

[تصویر: t4-18.jpg]


دفتر چه تلفن ۱۰۰۰ مخاطب را در خود ذخيره می کند که ظرفيت سيم کارت را نيز بايد به آن اضافه کرد زيرا سامسونگ تمام شماره ها را با هم نشان می دهد . برای هر مخاطب می توان اسم کوچک ، اسم فاميل ، شماره موبايل ، شماره محل کار و منزل، فاکس ، email ويادداشت تعيين کرد . برای هر گروه از مخاطبين می توانيد يک زنگ و عکس تعيين کنيد . ورودی های دفترچه تلفن طبق اسم کوچک در يک ليست مرتب می شوند و با وارد کردن حروف اول اسم می توانيد در آنها جستجو کنيد . صدای بلندگو به قدر کافی بلند نيست . ولوم هدفون کيفيت خوبی دارد . تلفن با استفاده از نرم افزار recorder می تواند مکالمات را ضبط کند . طول ضبط به حافظه آزاد بستگی دارد و در غير اينصورت محدود به يک ساعت است.
پيام:

سامسونگ x830 دارای دو نوع اصلی پيام يعنی sms و mms است . متاسفانه در تلفن فضای کافی برای email وجود ندارد . ويرايشگر پيام های متنی به خوبی عمل می کند . در بالای گوشه راست نشان داده می شود که فرهنگ لغت t9 در حال استفاده است يا نه . شمارشگر کاراکتر در سمت چپ مشاهده می شود . ويرايشگر تعداد قسمت هايی را که پيام به آن تقسيم می شود نشان نمی دهد . ماکسيمم تعداد کاراکترها ۱۸۳۶ است . برای ايجاد ems می توان فرمت کردن متن ، عکس های ساده و انيميشن را به sms اضافه کرد . طبق پيش فرض هفت خط متن نشان داده می شود .
[تصویر: p1-20.jpg]

[تصویر: p2-19.jpg]

[تصویر: p3-16.jpg]

[تصویر: p4-16.jpg]


حافظه تلفن امکان ذخيره کردن ۲۰۰پيام متنی را فراهم می کند و ۳mb فضا برای پيام های چند رسانه ای باقی می ماند . آيتم ها به طور اتوماتيک در پوشه های استاندارد مانند delivered، drafts ، outbox وsent ذخيره می شوند . شما می توانيد پوشه های شخصی خود را ايجاد کنيد . يکی از ۱۰ملودی زنگ از پيش تعيين شده را می توانيد برای پيام دريافتی قرار بدهيد . در صورت استفاده از ويبره ، تنظيمات sms و mms جداگانه است . برای ايجاد mms می توانيد از متن ، صدا، عکس ، فيلم و ... استفاده کنيد . حداکثر اندازه پيام چند رسانه ای ۳۰۰kb است . تمامی پيام های جديد در پوشه inbox ذخيره می شوند . شما می توانيد حداکثر ۱۰شماره تلفن را انتخاب کنيد تا از آنها هيچ پيامی را دريافت ننماييد.
موسيقی:

حافظه داخلی تلفن ۱gb است که برای پخش mp3 در حد متوسط مناسب می باشد . متاسفانه برای اضافه کردن آن نمی توان از کارت حافظه استفاده کرد . نرم افزار پخش موسيقی از منوی application يا با نگهداشتن کليد تاييد که در مرکز کليد حرکتی گرد قرار دارد فعال می شود . در زمان فعال بودن اين نرم افزار تلفن بايد در حالت بسته قرار گيرد . نرم افزار پخش موسيقی در زمينه نيز اجرا می شود . بدون غير فعال کردن پخش موسيقی امکان گرفتن عکس وجود ندارد . زمينه نرم افزار استاندارد نيست . تصويری در مرکز آن وجود دارد که شبيه کليد حرکتی گرد با گزينه های کنترل است . با چرخاندن کنترل به طرف چپ يا راست ، تراک ها تغيير می کند و کليد های بالا و پايين دسترسی به منوی context را فراهم می کنند .

[تصویر: mu1-20.jpg]

[تصویر: mu2-20.jpg]


[تصویر: mu3-20.jpg]

[تصویر: m4-20.jpg]


با استفاده از کليد حرکتی گرد می توانيد در منو مرور کنيد ، کليد ميانی انتخاب را تاييد می کند. دکمه های کناری برای کنترل کردن ولوم بکار می رود . با نگهداشتن دکمه hold نرم افزار پخش موسيقی در برابرفشار دادن تصادفی کليدها قفل می شود . نرم افزار پخش موسيقی از playlist هم پشتيبانی می کند . تراک ها بطور اتوماتيک يا دستی در چندين پوشه مرتب می شوند . تنظيمات نرم افزار شامل گزينه هايی برای تکرار يا انتخاب تصادفی تراک ها ، صدای سه بعدی و همچنين انتخاب تنظيمات equalizer است .
هدست موجود در بسته بندی به دو قسمت تقسيم می شود . کابل دارای گيره ، ميکروفن و محلی برای سوکت است . روی ميکروفن دکمه ای برای تماس وجود دارد که اگر در حال مکالمه نباشيد با فشار دادن آن ليستی از شماره های ارسالی ظاهر می شود و اگر بار ديگر آن را فشار بدهيد آخرين آيتم انتخابی شماره گيری می شود .

[تصویر: mu5-15.jpg]

[تصویر: mu6-15.jpg]


قسمت دوم آن شامل هدفون است . کيفيت هدست بسيار پايين است . سريعترين راه برای ذخيره کردن فايل های موسيقی در تلفن استفاده از کابل داده است.
#4
دوربين:

سامسونگ x830 به يک دوربين ۱.۳ مگا پيکسل مجهز است که حداکثر وضوح آن ۱۲۸۰x١٠٢٤ پيکسل می باشد. عملکردهای دوربين به دليل صفحه نمايش بسيار محدود است. دکمه پخش دوربين محل مناسبی دارد. به علاوه عکس گرفته شده در اندازه کامل آن در صفحه نمايش جا نمی گيرد و بايد اندازه تصوير نماياب را کم کنيد تا عکس را در اندازه کامل مشاهده نماييد.

[تصویر: do1-20.jpg]


دوربين در وضوح ۳۵۲x٢٨٨ پيکسل فيلمبرداری می کند ( در اينصورت مدت زمان فيلمبرداری به حافظه آزاد بستگی دارد ). جلوه های ويژه کمی وجود دارد که شامل اضافه کردن کادربه عکس ، تايمر ، تنظيم کيفيت ، حالت شب ، تعادل رنگ سفيد يا iso است. تعادل رنگ سفيد و جلوه های ويژه رنگ برای فيلمبرداری نيز فراهم شده است .
[تصویر: do2-21.jpg]

[تصویر: do3-20.jpg]

[تصویر: do4-17.jpg]

[تصویر: do5-13.jpg]


کيفيت تصوير خيلی ضعيف است و امکان تنظيم آن در تلفن وجود ندارد . شما فقط می توانيد آنها را مشاهده کنيد ، در پوشه ها مرتب نماييد و در پايان آنها را از طريق بلوتوث يا mms ارسال کنيد . ارسال از طريق mms روش بهتری است.
ساير امکانات:

تنظيمات زمان در منوی application قرار دارد . تقويم درست زيرنرم افزار پخش موسطقی مشاهده می شود که دارای خلاصه ای از کارها و يادآوری های موجود است . تصوير ماه را می توان به هفته يا روز تغيير داد . سه نوع ثبت وجود دارد که شامل : برنامه ، سالروزو کاراست . تقويم در هر يک از اين زمينه ها ۱۰۰ مورد را ذخيره می کند . نشان دادن رويدادهای ناموفق بسيار مفيد است . نرم افزار recorder در طول مکالمه نيز کار می کند . تلفن دارای دو بازی از پيش نصب شده است . اين دو بازی در آيتم java world وجود دارد . x830 از ساير بازی ها يا نرم افزارهای جاوا پشتيبانی نمی کند . سامسونگ دارای سه آلارم است و گزينه ای دارد که با استفاده از آن می توانيد مدت زمان بيداری را تنظيم کنيد و همچنين گزينه ای وجود دارد که با استفاده از آن می توانيد زنگ شخصی را برای بيدار شدن در صبح انتخاب نماييد.

[تصویر: say1-3.jpg]

[تصویر: say2-2.jpg]

[تصویر: say3-3.jpg]

[تصویر: say4-3.jpg]


ساعت جهانی ، ماشين حساب ، مبدل واحد ، تايمر ، کرنومتر و يادداشت نيز وجود دارد . ماشين حساب عملکردهای پيشرفته را انجام می دهد و حداکثر طول يک تساوی ۱۰۰ علامت است . انتقال داده توسط gprs وedge کلاس ۱۰صورت می گيرد . برای ارتباط نزديک می توانيد از بلوتوث يا usb استفاده کنيد . مرورگر wap به خوبی عمل می کند . وضوح کم صفحه نمايش در مشاهده صفحات وب کاملا بارز است .

[تصویر: say5-3.jpg]

[تصویر: say6-3.jpg]

[تصویر: say7-3.jpg]

[تصویر: say7-3.jpg]


نرم افزارsamsung pc studio بسيار سودمند است و به شما امکان ميدهد تا مخاطبين دفترچه تلفن را از pc تنظيم کنيد ، به راحتی پيام های متنی بفرستيد ، فايل ها را از تلفن و به آن کپی کنيد . ارتباط اينترنتی برقرار کنيد ، پيام چند رسانه ای تنظيم نماييد و يا تلفن را با دفترچه تلفن و مخاطبين در outlook هماهنگ کنيد .

[تصویر: say9-2.jpg]

[تصویر: say10-2.jpg]


هماهنگی با outlook ساده است ، بجز مورد tasks که به درستی انتقال داده نمی شود.


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 419 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,208 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان