امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ z٥٦٠
#1
سامسونگ z٥٦٠ يک گوشی درب دار است که به جديدترين ويژگی ها و تکنولوژی ها در دنيای موبايل مجهز می باشد . بعضی از اين ويژگی ها شامل hsdpa ، دوربين 2 مگا پيکسل با کانون اتوماتيک ، محل کارت حافظه microsd و صفحه نمايش tft با وضوح qvga می باشد . مزايا :

• طراحی باريک
• دوربين 2 مگا پيکسل با کانون اتوماتيک
• امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه
• ويژگی های ارتباطی edge , hsdpa و gprs
• کليدهای بيرونی لمسی برای کنترل موسيقی

• بلندگوهای استريو
معايب :

• راديو fm ندارد
• پورت مادون قرمز ندارد
• فقط در وضوح qcif ( ١٤٤ × ١١٧٦ پيکسل ) فيلمبرداری می کند .
طراحی:

مدل درب دار سامسونگ z٥٦٠ در واقع جانشين پيشرفته مدل z٥٤٠ است . مدل z٥٦٠ دارای دوربين بهتر ، ساختار سبک تر ، دوام بيشتر باتری و محل کارت حافظه microsd است . اين مدل در زمان بسته بودن درب نيز فقط 16 ميلی متر قطر دارد . صفحه نمايش بيرونی در قسمت مرکزی درب گوشی قرار گرفته است که از نوع tft می باشد و 65k رنگ را نشان می دهد . وضوح صفحه نمايش 96 × 96 پيکسل است . زير صفحه نمايش چند کليد لمسی وجود دارد که برای کنترل موسيقی است. لنز دوربين 2 مگا پيکسل بالای صفحه نمايش بيرونی مشاهده می شود . با باز کردن درب تلفن صفحه نمايش اصلی آن مشخص می شود که از نوع tft با وضوح qvga ( ٣٢٠ × ٢٤٠ پيکسل ) است و 256k رنگ را نشان می دهد . قطر صفحه نمايش 2.3 اينچ است .

[تصویر: ta1-24.jpg]

[تصویر: ta2-24.jpg]

[تصویر: ta3-24.jpg]

[تصویر: ta4-23.jpg]


بلندگوی مکالمه بالای صفحه نمايش و دوربين ثانويه برای مکالمه تصويری زير صفحه نمايش قرار دارد . صفحه کليد طراحی مناسبی دارد و علاوه بر کليد های کاراکتری و عملکردی ، دارای کليد ميانبر اختصاصی برای مکالمه تصويری و کليد ديگری برای منوی ميانبر است .

[تصویر: ta5-24.jpg]

[تصویر: ta6-23.jpg]

[تصویر: ta7-23.jpg]


طرف چپ تلفن دارای شارژر ، هدست يا کابل داده است . کليد ولوم نيز در کنار پورت قرار دارد . در قسمت بالا و پايين تلفن موردی وجود ندارد . محل کارت حافظه microsd و کليد ميانبر دوربين در طرف راست تلفن مشاهده می شود . بلندگوهای استريو در طرف راست و چپ درب قرار گرفته اند . امکان مشاهده بلندگوها وجود ندارد و فقط روزنه آنها مشاهده می شود.

[تصویر: ta8-22.jpg]

[تصویر: ta9-23.jpg]

[تصویر: ta10-20.jpg]

[تصویر: ta11-20.jpg]


قسمت عمده قاب پشت توسط درب باتری پوشيده می شود که بطور کشويی باز می شود و شما می توانيد محل سيم کارت را بالای باتری ببينيد ، اما برای بيرون آوردن يا قرار دادن آن بايد باتری را برداريد. مدل z٥٦٠ به يک باتری mah li-ion ٩٠٠ مجهز است که در حالت stand by حداکثر 320 ساعت و در مکالمه مداوم 3 ساعت و ٤٠ دقيقه دوام می آورد . در دست گرفتن تلفن آسان است و به راحتی مورد استفاده قرار می گيرد.

[تصویر: ta12-21.jpg]

[تصویر: ta13-17.jpg]

[تصویر: ta14-15.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش:

صفحه نمايش بيرونی سامسونگ z٥٦٠ دارای وضوح 96 × 96 پيکسل است که برای اين گوشی مناسب می باشد و زير نور مستقيم خورشيد نيز به خوبی خوانده می شود . کليدهای لمسی زير صفحه نمايش نور زمينه خاص خود را دارند و در تاريکی با لمس کردن کليدها ، نور زمينه فقط برای يک ثانيه چشمک می زند . صفحه نمايش اصلی z٥٦٠ اندازه بزرگی دارد و تصاوير روی آن از کيفيت کافی برخوردار است . صفحه نمايش اصلی زير نور مستقيم خورشيد نيز کاملا شفاف و خوانا است .


[تصویر: saf1-20.jpg]

[تصویر: saf2-14.jpg]

[تصویر: saf3-7.jpg]


صفحه کليد :

صفحه کليد ساختار مناسبی دارد . کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده در بالای آن قرار دارد . کليد حرکتی دارای حاشيه و مرکز نقره ای است . کليد های سبز و قرمز ، c ، دو softkey ، کليد ميانبر دفترچه تلفن و منو نيز در اطراف آن قرار دارند . صفحه کليد دارای نور زمينه سفيد رنگ است . کليدها از فاصله کافی برخوردارند و به خوبی واکنش می دهند . تايپ کردن با استفاده از صفحه کليد z٥٦٠ لذت بخش است .
[تصویر: k1-14.jpg]

[تصویر: k2-13.jpg]


ساختار منو :

z٥٦٠ مانند ساير گوشی های سامسونگ دارای منوی استاندارد سامسونگ می باشد. صفحه نمايش stand by اطلاعاتی را در مورد ساعت و تاريخ ، وضعيت باتری ، سيگنال شبکه و پروفايل انتخابی نشان می دهد.
[تصویر: m1-22.jpg]

[تصویر: m2-22.jpg]

[تصویر: m3-19.jpg]


صفحه نمايش بيرونی نيز همين اطلاعات را نشان می دهد . منوی اصلی بصورت يک ماتريس 4 × 3 از آيکن ها است . زير منوها فقط بصورت ليست نشان داده می شوند . حالت offline نيز وجود دارد که به شما امکان می دهد از z٥٦٠ بصورت نرم افزار پخش موسيقی يا organizer استفاده کنيد . مورد جديد در z٥٦٠ ، منوی ميانبر است که امکان اجرای همزمان چند برنامه را فراهم می کند . با استفاده از آن می توانيد تماس بگيريد ، پيام ها را چک کنيد ، مرورگر وب را باز کنيد يا تمامی نرم افزارهای باز را ببنديد .منوی جديد امکان پخش موسيقی در زمينه را نيز فراهم می کند .
[تصویر: m4-19.jpg]

[تصویر: m8-9.jpg]

[تصویر: m9-6.jpg]


شما می توانيد اندازه فونت و سبک اعداد ورودی را تغيير بدهيد . چند گزينه جالب نيز فراهم شده است . متاسفانه در اين مدل تم گرافيکی وجود ندارد .
[تصویر: m5-18.jpg]

[تصویر: m6-15.jpg]

[تصویر: m7-12.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن:

دفترچه تلفن z٥٦٠ بسيار ساده بنظر می رسد و استفاده از آن آسان است . حداکثر ظرفيت آن 1000 مخاطب است و مخاطبين را بر اساس اسم کوچک يا اسم فايل مرتب می کند . جستجو مطابق با تنظيمات و بر اساس اسم کوچک يا اسم فاميل انجام می شود . برای مثال ، اگر تلفن را طوری تنظيم کرديد که مخاطبين را طبق اسم فاميل مرتب کند ، نمی توانيد آنها را بر اساس اسم کوچک جستجو کنيد .


[تصویر: t1-20.jpg]

[تصویر: t2-20.jpg]

[تصویر: t3-20.jpg]


دفترچه تلفن حداکثر 3 مخاطب را با هم نشان می دهد . فقط شماره پيش فرض مخاطب نشان داده می شود و برای مشاهده ساير شماره ها بايد به اطلاعات مخاطب برويد . تلفن برای اضافه کردن مخاطب جديد ، زمينه های بسياری دارد و شما می توانيد حداکثر 5 شماره تلفن متفاوت را اضافه کنيد . در صورت اضافه کردن تاريخ تولد به مخاطب ، تاريخ آن به تقويم انتقال داده نمی شود .
[تصویر: t4-17.jpg]

[تصویر: t5-15.jpg]

[تصویر: t6-14.jpg]


قسمت ثبت تماس به چهار زير پوشه تقسيم می شود . تماس های ناموفق ، ارسالی و دريافتی اخير در قسمت " current contacts " قرار می گيرد . البته پوشه های تماس ارسالی ، دريافتی و ناموفق نيز وجود دارد . در اين چهار پوشه ، گزينه ای وجود دارد که مدت زمان تماس را نشان می دهد . شمارشگر داده نيز فراهم شده است .
[تصویر: t7-12.jpg]

[تصویر: t8-9.jpg]


پيام:

استفاده از ويرايشگر sms آسان است و تعداد کاراکترهای باقيمانده را در زمان نوشتن پيام نشان می دهد. شمارش معکوس کاراکترها از 1836 آغاز می شود و همچنين در صورت رد شدن از حد 160 کاراکتر ، تعداد پيام های جداگانه نيز نشان داده می شود. فرهنگ لغت t9 نيز به نوشتن پيام کمک می کند. ماکسيمم ظرفيت پيام های email , ١٠٠٠ کاراکتر است.
[تصویر: p1-19.jpg]

[تصویر: p2-18.jpg]

[تصویر: p3-15.jpg]

[تصویر: p4-15.jpg]


موسيقی :

نرم افزار موسيقی در z٥٦٠ ويژگی های خوب و نماد گرافيکی جالبی دارد. صدای بلندگو از کيفيت کافی برخوردار است . در اين مدل equalizer وجود ندارد . از فرمت های فايل wma و aac , mp3 ، aac+ پشتيبانی می شود . از playlist و برچسب های صوتی id3 نيز پشتيبانی می شود . هدفون ها را می توان از طريق پورت ارتباطی وصل کرد . دکمه های بيرونی کنترل موسيقی در زمان بسته بودن گوشی و اجرای نرم افزار موسيقی در زمينه بسيار مورد استفاده قرار می گيرند .

[تصویر: mu1-19.jpg]

[تصویر: mu2-19.jpg]


نرم افزار پخش فيلم نيز به خوبی عمل می کند و شما می توانيد ويدئو را در حالت تمام صفحه مشاهده کنيد که در اين صورت کليدهای کنترل نشان داده نمی شوند . امکان مشاهده ويدئو در حالت افقی وجود ندارد . حافظه داخلی تلفن ٢٠ mb است و با استفاده از کارت حافظه microsd می توانيد آن را افزايش بدهيد . مديريت فايل در z٥٦٠ استاندارد است و انواع مختلف فايل های چند رسانه ای در پوشه های تعيين شده ، ذخيره می شوند .
[تصویر: mu3-19.jpg]

[تصویر: mu4-19.jpg]


کارت حافظه بصورت يک زير منوی جداگانه ظاهر می شود . با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی می توانيد در عکس ها مرور کنيد . گزينه ای برای حالت های مختلف مشاهده مانند ليست يا نمونه های بزرگ وجود ندارد . تنها حالت موجود برای مشاهده ، حالت پيش فرض است که ليست با نمونه های کوچک است .

[تصویر: sa1-19.jpg]

[تصویر: sa2-19.jpg]

[تصویر: sa3-17.jpg]

[تصویر: sa4-17.jpg]
#4
سامسونگ z٥٦٠ به يک دوربين 2 مگا پيکسل مجهز است که دارای کانون اتوماتيک می باشد . منوی دوربين فقط در حالت عمودی کار می کند که در اکثر گوشی های درب دار به اين صورت است . نماياب علاوه بر حالت پنجره ای ، در حالت تمام صفحه نيز وجود دارد . اگر نماياب در حالت تمام صفحه باشد امکان مشاهده حاشيه های چپ و راست عکس وجود ندارد . دوربين دارای ويژگی ها و جلوه های ويژه متفاوت است اما فاقد فلاش ، حالت شب و ماکرو می باشد .


[تصویر: do1-19.jpg]

[تصویر: do2-20.jpg]


با استفاده از جهت های بالا و پايين کليد حرکتی چهار جهتی می توانيد در تصوير زوم کنيد . جهت های راست و چپ اين کليد ، تعادل رنگ سفيد را تنظيم می کنند . با کليد " 1 " می توانيد بين حالت دوربين و ويدئو سوئيچ کنيد ، کليد " 2 " برای سوئيچ بين وضوح های موجود است ، کليد " 3 " برای تغيير دادن کيفيت عکس است، کليد " 4 " برای گرفتن عکس های متوالی ( حداکثر 12 عکس ) ، کليد "5 " برای قرار دادن جلوه های ويژه نور، کليد " 7 " برای نشان دادن کادرها و ساير جلوه های ويژه ، کليد " 8 " برای تايمر خودنگاره است و کليد " 0 " شما را به پوشه تصاوير می برد .
[تصویر: do3-19.jpg]

[تصویر: do4-16.jpg]


با فشار دادن کليد # می توانيد بين حالت پنجره ای و تمام صفحه سوئيچ کنيد . کليد ولوم جهت لنز دوربين را تغيير می دهد . جهت پايين کليد حرکتی ، تصوير را آينه مانند نشان می دهد و جهت بالای کليد حرکتی ، تصوير را وارونه می کند . کيفيت تصوير بالاتر از حد متوسط است . دوربين در وضوح qcif ( ١٤٤ × ١٧٦ پيکسل ) و در فرمت 3gp فيلمبرداری می کند . اين وضوح برای استانداردهای روز بسيار کم است . در حالت ويدئو گزينه تمام صفحه وجود ندارد .
[تصویر: do5-12.jpg]

[تصویر: do6-11.jpg]


ساير امکانات :

سامسونگ z٥٦٠ دارای قابليت hsdpa است که در واقع از استاندارد mbps ١.٨ hsdpa پشتيبانی می کند. ساير ويژگی های ارتباطی اين مدل شامل بلوتوث و usb است . برای کار با usb از کابل داده استفاده می شود و ارتباط بلوتوث بطور بی سيم کار می کند . با بلوتوث به راحتی می توانيد با pc ارتباط برقرار کنيد . اين مدل مادون قرمز ندارد . مرورگر وب به خوبی عمل می کند و صفحات html را باز می نمايد . ويژگی ياد آوری url نيز وجود دارد که در زمان تايپ کردن آدرس به کاربر کمک می کند . سه سطح مختلف برای زوم وجود دارد که به شما امکان می دهد بيشتر محتوای وب را روی صفحه جا بدهيد يا برای خواندن بخشی از آن زوم کنيد .
[تصویر: sa5-17.jpg]

[تصویر: sa6-14.jpg]


منوی organizer تلفن شامل چندين نرم افزار است که عبارتند از تقويم ، تصوير هفته ، رويدادهای روز ، برنامه ريزی ، سالروز ، کار ، يادداشت و آلارم رويدادهای ناموفق . نرم افزار تقويم دارای تصوير ماه و هفته است که تصوير هفته آن مانند ويژگی تصوير هفته در زير منوی organizer می باشد . نرم افزار سالروز بسيار سودمند است و با استفاده از آن می توانيد تاريخ تولد را اضافه کنيد .

[تصویر: sa7-16.jpg]

[تصویر: sa8-16.jpg]

[تصویر: sa9-15.jpg]

[تصویر: sa10-15.jpg]


سامسونگ z٥٦٠ همچنين دارای آلارم ، ضبط خبرنگاری ، ساعت جهانی ، ماشين حساب و مبدل است . امکان اضافه کردن چند آلارم وجود دارد که برای هر يک از آنها می توان در روزهای خاصی از هفته تکرار تعيين کرد . ضبط خبر نگاری يک ضبط صوت ساده است که حداکثر 60 دقيقه ضبط می کند . متاسفانه امکان استفاده از ضبط صوت در طول مکالمه وجود ندارد .
[تصویر: sa11-14.jpg]

[تصویر: sa12-16.jpg]

[تصویر: sa13-13.jpg]


نرم افزار ساعت جهانی يک نرم افزار گرافيکی ساده است که در بيشتر گوشی های سامسونگ مشاهده می شود . ماشين حساب ويژگی های پيشرفته ندارد . مبدل واحدهای مختلفی مانند ارز ، طول ، وزن ، سرعت ، مساحت و دما را تبديل می کند .
[تصویر: sa14-15.jpg]

[تصویر: sa15-15.jpg]

[تصویر: sa16-14.jpg]

[تصویر: sa17-13.jpg]


نرم افزار جالبی نيز وجود دارد که به شما امکان می دهد تا نقشه های مترو در چند شهر بزرگ را مشاهده کنيد . سامسونگ z٥٦٠ دارای دو نرم افزار از پيش نصب شده جاوا است که در واقع اين دو بازی در مدل z٥٤٠ سامسونگ نيز وجود دارند . نرم افزار mpet نيز در اين مدل قرار داده شده است که برخلاف بازی های جاوا سريع بارگذاری می شود و دارای محيط گرافيکی جالبی است .
[تصویر: sa18-13.jpg]

[تصویر: sa19-10.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,208 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان