امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ p310
#1
اين مدل سامسونگ به اندازه کارت اعتباری است و دارای طراحی شيک ، عملکردهای بسيار ، جلد چرمی و باتری داخلی می باشد. p310 تا حدودی شبيه ماشين حساب است. مزايا:

• طراحی شيک و باريک
• جلد چرمی و باتری ثانويه موجود در بسته بندی
• صفحه نمايش افقی qvga
• حافظه داخلی 80mb و پشتيبانی از کارت حافظه microsd
• دفترچه تلفن چند آيتمی برای 1000 مخاطب
• دوربين 2 مگاپيکسل
• gprs و edge کلاس 10
• مرورگر برای فايل های ms office
• بلوتوث با پشتيبانی استريو

• اتصال به تلويزيون
معايب :

• صفحه کليد با پراکندگی نامناسب کليدها
• کليد حرکتی دارای مرکز تاييد کننده نيست
• زمانی که تلفن در جلد آن قرار می گيرد استفاده از آن آسان نيست
• تلفن به طور همزمان زنگ و ويبره ندارد
• نرم افزارهای جاوا از طريق بلوتوث دانلود نمی شود
• امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه وجود ندارد
طراحی :

سامسونگ p310 از نظر طراحی همانند مدل های قبلی اين رده است اما قاب های کرومی آن جلوه خاصی به دستگاه می دهد. ابعاد تلفن ٨٦ x ٥٤ x ٩ ميلی متر است.

[تصویر: ta1-23.jpg]

[تصویر: ta2-23.jpg]

[تصویر: ta3-23.jpg]


پراکندگی نامناسب کليدها و صفحه نمايش بزرگ p310 در قاب جلوی تلفن جلب توجه می کند. قاب جلوی تلفن بجز قسمت بالای آن دارای حاشيه نقره ای است . وزن تلفن 75 گرم می باشد. کناره های تلفن از مواد پلاستيکی مشکی ساخته شده است که کليد ولوم در طرف چپ و کليد دوربين در طرف راست آن وجود دارد. نزديک کليد دوربين رابط earphone ، شارژر و کابل داده مشاهده می شود که توسط يک درب کشويی محافظت شده است.

[تصویر: ta4-22.jpg]

[تصویر: ta5-23.jpg]

[تصویر: ta6-22.jpg]

[تصویر: ta7-22.jpg]


بخش عمده ای از قاب پشت توسط درب فلزی باتری اشغال شده است. برای برداشتن آن بايد محافظ کشويی در پايين تلفن را باز کنيد. باتری تلفن از نوع li-ion با توان 550mah است که در حالت stand by حداکثر 300 ساعت و در مکالمه مداوم 60 دقيقه دوام می آورد.

[تصویر: ta11-19.jpg]

[تصویر: ta12-20.jpg]


محل سيم کارت و کارت حافظه نزديک باتری است. متاسفانه بدون برداشتن باتری امکان بيرون آوردن کارت حافظه وجود ندارد. دوربين 2 مگاپيکسل ، led و سوکت آنتن بيرونی در قاب پشت وجود دارد. تلفن دارای يک جلد چرمی است که از آن محافظت می کند.

[تصویر: ta14-14.jpg]

[تصویر: ta15-13.jpg]


طرف پشت جلد دارای باتری li-ion با توان 800mah است که از طريق سه محل اتصال مخفی در جلد دستگاه را شارژ می کند و به صورت شاخص باتری ثانويه روی صفحه نمايش ظاهر می شود. زمانی که تلفن در جلد قرار دارد امکان عکس گرفتن با آن نيز وجود دارد.

[تصویر: ta16-13.jpg]

[تصویر: ta17-12.jpg]

[تصویر: ta18-10.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد تلفن ساختار نامناسبی دارد و قسمت عددی آن شامل 6 کليد دوتايی است. کليد ها نزديک يکديگر قرار دارند که موجب می شود اغلب به اشتباه فشار داده می شوند. قسمت عددی صفحه کليد دارای يک کليد حرکتی چهار جهتی بزرگ است که مرکز آن برای تاييد به کار گرفته نمی شود. دو کليد استاندارد سبز و قرمز و کليد c و ok در اطراف آن قرا دارند.

[تصویر: k1-13.jpg]

[تصویر: k2-12.jpg]


دو soft key نيز در زير صفحه نمايش مشاهده می شود که استفاده از آنها آسان است. کليدها برآمدگی کمی دارند و نور زمينه سفيد رنگ و غير يکنواخت می باشد . در منو می توان تنظيم کرد که نور زمينه تمام مدت روشن بماند يا فقط در ساعات خاص. تايپ کردن با صفحه کليد خيلی آسان نيست.
[تصویر: k3-11.jpg]


صفحه نمايش :

صفحه نمايش تلفن کيفيت خوبی دارد و از نوع qvga می باشد که دارای وضوح 320 x ٢٤٠ پيکسل است و 262k رنگ را نشان می دهد . به دليل اندازه کوچک تلفن از صفحه نمايش در حالت افقی استفاده می شود.
[تصویر: saf1-19.jpg]

[تصویر: saf2-13.jpg]


نور زمينه صفحه نمايش و زمان فعال بودن آن را می توان از منو کنترل کرد. به محض قرار دادن تلفن در جلد ، نور زمينه صفحه کليد و صفحه نمايش خاوش می شود و برای فعال کردن آنها بايد يکی از کليدها را به طور تصادفی فشار بدهيد.
ساختار منو :

ساختار منو در p310 همانند سامسونگ d900 است. در حالت stand by با فشار دادن soft key چپ به منو دسترسی پيدا می کنيد و soft key راست شما را به دفترچه تلفن می رساند. در حالت stand by کليد تاييد مرورگر wap را باز می کند. هر يک از جهت های کليد حرکتی بجز جهت بالای آن را می توان برای عملکردهای دلخواه تنظيم کرد. جهت بالای کليد حرکتی "my menu" را باز می کند.

[تصویر: m1-21.jpg]

[تصویر: m2-21.jpg]

[تصویر: m3-18.jpg]


صفحه نمايش stand by گزينه های بسياری دارد. نوار بالای آن برای آيکن های استانداردی همانند شدت سيگنال ، شاخص باتری ، حالت زنگ فعال و ... است. نوار تاريخ و ساعت ديجيتال در زير آن وجود دارد. نام اپراتور در پايين صفحه نشان داده می شود يا کاملا غير فعال می شود. زنگ و اندازه فونت توسط کاربر قابل تنظيم است. نوار پايين برای عملکردهای soft key در نظر گرفته شده است. منوی اصلی به صورت ماتريسی از 9 آيکن يا به صورت ليست استاندارد آيتم ها نشان داده می شود. منو دارای دو رنگ سياه و سفيد است.

[تصویر: m4-18.jpg]

[تصویر: m5-17.jpg]

[تصویر: m6-14.jpg]


ساير آيتم های منو شامل متن است که در زيرمنو ها به صورت pop-up وجود دارد. با فشار دادن جهت های افقی کليد حرکتی می توان وارد پنجرها شد. کليد های ميانبر نيز وجود دارند. در زمان حرکت در منو ، کليد تاييد ، آيتم ها را انتخاب می کند و soft key چپ آنها را ذخيره می نمايد.

[تصویر: m7-11.jpg]

[تصویر: m8-8.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن سامسونگ p310 حداکثر 1000 مخاطب را ذخيره می کند و برای هر ورودی می توان اسم کوچک ، اسم فاميل ، 5 شماره تلفن ، آدرس email و يادداشت تعيين کرد .گزينه ای برای تعيين عکس و زنگ نيز وجود دارد . اسامی را می توان به صورت گروه مرتب کرد . از گروهها نمی توان به عنوان فيلتر استفاده نمود . برای هر گروه نيز می توان زنگ و عکس شخصی تعيين کرد .

[تصویر: t1-19.jpg]

[تصویر: t2-19.jpg]

[تصویر: t3-19.jpg]


مندرجات سيم کارت و حافظه تلفن به طور همزمان نشان داده می شود . جستجو با تايپ کردن تدريجی نام مخاطب انجام می شود . p310 از نسل سوم پشتيبانی نمی کند اما در باندهای 900/1800/1900 مگا هرتز gsm کار می کند . اين مدل از پلی فونی 64 گانه يا فايل های mp3 و aac برای زنگ استفاده می کند . تلفن دارای حالت airplane نيز می باشد .
پيام :

تلفن از انواع پيام ها پشتيبانی می کند و sms استاندارد در 5 خط تايپ می شود . شمارش معکوس کاراکترها از 1836 آغاز می شود و گزينه ای برای شمارش زير پيام نيز وجود دارد . فرهنگ لغت t9 به نوشتن کمک می کند . پيام ها ی کوتاه متنی می توانند شامل تصاوير سياه سفيد و انيميشن باشند . امکان فرمت متن نيز وجود دارد . حافظه sms حداکثر 200 آيتم را ذخيره می کند . 10 آهنگ به عنوان زنگ پيام وجود دارد که هر دو دقيقه يک بار اجرا می شود تا پيام مربوطه خوانده شود .
[تصویر: p1-18.jpg]

[تصویر: p2-17.jpg]

[تصویر: p3-14.jpg]


برای هر mms می توان زنگ جداگانه ای تعيين کرد . پيام های در يافتی در 5 خط نشان داده می شوند . تلفن به شما امکان می دهد تا 10 شماره تلفن را انتخاب کنيد که از ميان آنها پيام های مربوطه به طور اتوماتيک حذف شوند . mms می تواند شامل متن، صدا ، تصوير ، فيلم و ... باشد که حداکثر اندازه آن 300 kb است . mms نيز در پوشه sms ذخيره می شود .
[تصویر: p4-14.jpg]

[تصویر: p5-8.jpg]

[تصویر: p6-7.jpg]


emailclient از پروتوکل های pop3، imap4 و smtp پشتيبانی می کند . شما می توانيد کل پيام email يا فقط تيترهای آن را دانلود کنيد . تلفن با پيوست های حداکثر 300 kb کار می کند . پيام ها را می توان بر اساس نويسنده و موضوع فيلتر کرد .
موسيقی :

سامسونگ p310 به نرم افزار پخش موسيقی مجهز است که فايل ها را در چهار playlist مرتب می کند ، همچنين گزينه تکرار و انتخاب تصادفی نيز وجود دارد . نرم افزار موسيقی با فرمت های mp3، aac و aac+ کار می کند و دارای بلندگو و يک جفت earphone استاندارد است .از طريق بلوتوث نيز می توان با earphone استريو به موسيقی گوش داد . هدست دارای کنترل ولوم با ميکروفن و دکمه ای برای کنترل تماس است که از آن به عنوان هندس فری نيز استفاده می شود .

[تصویر: mu1-18.jpg]

[تصویر: mu2-18.jpg]


equalizer نيز وجود دارد . اين مدل فاقد راديو fm است .تلفن در فرمت 3gp و mp4 فيلم پخش می کند . با فشار دادن کليد # می توان فيلم را جلو برد يا در حالت تمام صفحه مشاهده کرد . گزينه ای برای ارتباط ميان تلويزيون و تلفن از طريق يک کابل مخصوص وجود دارد . بعد از برقراری ارتباط می توانيد تصاوير روی صفحه نمايش تلفن را در صفحه تلويزيون مشاهده کنيد . p310 از pal و ntsc پشتيبانی می کند که از منو می توان آنها را انتخاب کرد .
#4
دور بين :

سامسونگ p310 دارای يک دوربين 2 مگاپيکسل است . ماکسيمم وضوح آن 1600x١٢٠٠ پيکسل است . دوربين را می توان از منو يا با فشار دادن طولانی کليد کناری فعال کرد . از کليد تاييد نيز می توان به منظور گرفتن عکس استفاده کرد . استفاده از منوی دوربين آسان است . شش گزينه اندازه ، سه درجه کيفيت ، تعادل رنگ سفيد ، تعادل نوردهی ، کادر ، جلوه های ويژه رنگ و ... نيز وجود دارد .

[تصویر: do1-18.jpg]

[تصویر: do2-19.jpg]

[تصویر: do3-18.jpg]


زوم ديجيتال و led نيز فراهم شده است . متاسفانه کانون اتوماتيک و امکان ذخيره کردن مستقيم عکس ها در کارت حافظه وجود ندارد . اين کار به طور دستی انجام می شود . عکس ها از طريق email ، بلوتوث يا کابل داده ارسال می شوند و از pictbridge نيز پشتيبانی می شود . دوربين در فرمت mp4 و در ماکسيمم وضوح 352x٢٨٨ پيکسل فيلمبرداری می کند .
ساير امکانات :

تقويم دارای تصوير ماه ، هفته و روز است . هفته می تواند با دوشنبه يا يکشنبه آغاز شود . سه رويداد مختلف را می توان به تقويم اضافه کرد که در هر يک از آنها 100 آيتم جا می گيرد . هشدار هر رويداد را می توان در مدت زمان از پيش تنظيم شده تعيين نمود ، اما هشدار جلسه به طور روزانه ، هفتگی يا ماهيانه قابل تکرار است .تقويم دارای taskmanager نيز می باشد . کارها را می توان به طور جداگانه مشاهده کرد و آنها را علامتگذاری نمود . هماهنگی با ms outlook به آسانی انجام می شود .

[تصویر: say1-2.jpg]

[تصویر: say2-1.jpg]

[تصویر: say3-2.jpg]


سه آلارم در p310 وجود دارد که در زمان خاموش بودن تلفن نيز فعاليت می کند .روزهای فعال شدن آلارم توسط کاربر قابل تنظيم است .
[تصویر: say4-2.jpg]


ماشين حساب ، ضبط صوت (محدود به يک ساعت ) ، ساعت جهانی ، مبدل ، تايمر شمارش معکوس و کرنومتر نيز وجود دارد . مرورگر تلفن فايل ها را در فرمت doc، xls ، ppt و pdf می خواند . با استفاده از کليد حرکتی می توان در هر فايل زوم کرد ، آن را در زاويه 90 درجه چرخاند يا در آن جستجو کرد . مرورگر office فقط در چند تلفن غير os وجود دارد .

[تصویر: say5-2.jpg]

[تصویر: say6-2.jpg]

[تصویر: say7-2.jpg]


[تصویر: say8-2.jpg]

[تصویر: say9-1.jpg]

[تصویر: say10-1.jpg]


اين مدل از gprs و edge کلاس 10 پشتيبانی می کند . ارتباط بين وسايل نزديک از طريق بلوتوث و کابل داده صورت می گيرد . پورت مادون قرمز وجود ندارد .

[تصویر: say11-1.jpg]

[تصویر: say12-1.jpg]


تلفن به مرورگر وب مجهز است که صفحات ساده اينترنتی را نشان می دهد . آدرس صفحات را می توان به طور مستقيم وارد کرد . اين مدل دارای سه بازی از پيش نصب شده است .

[تصویر: say14-1.jpg]

[تصویر: say15-1.jpg]

[تصویر: say13-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 419 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,208 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان