امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ f300
#1
سامسونگ f300 تلفنی با طراحی منحصر بفرد و ساختار دورو است . اين مدل مانند ساير تلفن ها قاب پشت استاندارد به شکل درب باتری ندارد . هر دو طرف تلفن دارای صفحه نمايش و صفحه کليد است .

مزايا :

• ساختار جالب دورو
• قطر 9.4 ميلی متر
• دوربين 2 مگاپيکسل
• فيلمبرداری در وضوح qvga
• حافظه داخلی 100 mb و محل کارت حافظه microsd

• راديو fm
• بلوتوث با پروفايل a2dp-gprs و edge کلاس 10
• جلد به همراه باتری که در بسته بندی موجود است

معايب :

• استفاده از گوشی خيلی راحت نيست
• باتری تلفن قابل تعويض نيست
• قسمت تلفن دستگاه دارای صفحه نمايشی است که فقط 2 خط را نشان می دهد
• دکمه حسگر بسيار حساس است و کنترل آن مشکل می باشد

• email client ندارد
• عکس های دوربين مستقيما در کارت حافظه ذخيره نمی شود
• از جاوا پشتيبانی نمی کند

طراحی :

سامسونگ f300 نخستين تلفن موجود در بازار است که دارای طراحی خاص دورو می باشد و در هر دو طرف خود صفحه کليد و صفحه نمايش دارد . يک طرف تلفن برای ويژگی های استاندارد تماس به کار می رود که دارای يک صفحه نمايش کوچک و صفحه کليد عددی کلاسيک است . طرف ديگر دارای صفحه نمايش بزرگتر است که زير آن کليد حرکتی لمسی با مرکز تاييد کننده وجود دارد و درست مانند بعضی از دستگاههای پخش mp3 می باشد . ابعاد تلفن 103.5 x ٤٤ ميلی متر و قطر آن 9.4 ميلی متر است . وزن تلفن بدون جلد 79 گرم است . ساختار تلفن به قدر کافی مقاوم است و مواد به کار گرفته شده در آن تا حدودی لاستيک مانند می باشند .

[تصویر: ta1-22.jpg]

[تصویر: ta2-22.jpg]

[تصویر: ta3-22.jpg]

[تصویر: ta4-21.jpg]


طرف چپ تلفن دارای سوکت earphone ، شارژر و کابل داده است . متاسفانه اين سوکت mini usb نيست و استاندارد سامسونگ می باشد . محل کارت حافظه microsd نزديک آن مشاهده می شود . در قسمت بالای طرف چپ در يک نوار نقره ای، کليدی وجود دارد که بين طرف تلفن و طرف چند رسانه ای دستگاه سوئيچ می کند .

[تصویر: ta5-22.jpg]

[تصویر: ta6-21.jpg]

[تصویر: ta7-21.jpg]

[تصویر: ta11-18.jpg]


هر دو طرف تلفن بطورهمزمان فعال نمی شوند . قفل کليد کشويی نزديک سوئيچ قرار دارد که اندازه کوچکی دارد و استفاده از آن مشکل است . برای فعال و غيرفعال کردن آن بهتر است از ناخن استفاده کنيد . در بالای گوشه چپ محلی برای بند مچ در نظر گرفته شده است .

[تصویر: ta9-22.jpg]

[تصویر: ta10-19.jpg]

[تصویر: ta8-21.jpg]


محل سيم کارت در طرف راست تلفن است که دارای پوشش مقاومی می باشد و به بدنه تلفن متصل است . برای قراردادن سيم کارت در کنار تلفن بهتر است از يک شیء تيز استفاده کنيد . کانکتور آنتن بيرونی نزديک آن قرار دارد که برداشتن پوشش آن مشکل است .

[تصویر: ta12-19.jpg]


کليد کنترل ولوم نيز در طرف راست مشاهده می شود . در قسمت بالای تلفن موردی وجود ندارد و کانکتور باتری ثانويه که در جلد قرار دارد در قسمت پايين تلفن است . جلد در بسته بندی تلفن موجود است و هر دو طرف دستگاه را بخوبی محافظت می کند . طراحی جلد طوری است که دسترسی به دو طرف تلفن را آسان می باشد .
[تصویر: ta13-16.jpg]

[تصویر: ta14-13.jpg]

[تصویر: ta15-12.jpg]


اگر در زمان کم بودن شارژ باتری تلفن ، آن را داخل جلد قرار بدهيد بطور اتوماتيک با استفاده از باتری ثانويه آن را شارژ می کند . باتری تلفن قابل تعويض نيست و فقط در يک تعميرگاه مجاز می توان آن را بيرون آورد . باتری از نوع li – ion است که توان آن ٧٢٠ mah می باشد و در حالت stand by حداکثر 115 ساعت و درمکالمه مداوم 150 دقيقه دوام می آورد .

[تصویر: ta16-12.jpg]

[تصویر: ta17-11.jpg]

[تصویر: ta18-9.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

طرف تلفن دستگاه برای استفاده معمولی از f300 طراحی شده و در اين طرف قسمت عمده فضا برای صفحه کليد در نظر گرفته شده که قسمت عملکردی آن دارای کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده است . يک جفت کليد context ، کليدهای سبز و قرمز، کليد c و کليد دوربين در اطراف آن وجود دارد . کليدهای عددی در رديف های افقی فشرده پراکنده شده اند که فضای زيادی بين آنها مشاهده نمی شود . کليدها برآمدگی کمی دارند و کار کردن با آنها راحت است .[تصویر: k1-12.jpg]

[تصویر: k2-11.jpg]

[تصویر: k3-10.jpg]


در طرف چند رسانه ای دستگاه زير صفحه نمايش يک دکمه کنترل استاندارد با مرکز تاييد کننده وجود دارد که طراحی اين طرف تلفن را به دستگاههای پرتابل پخش mp3 نزديک می کند . کليدهای لمسی بسيار حساس هستند . کليدهای راست و چپ برای حرکت در منو در حالت افقی استفاده می شوند . کليد بالا منوی context را باز می کند و کليد پايين شما را يک مرحله به عقب می برد . علاوه بر فشار دادن کليدها با حرکت دادن انگشت در لبه های دکمه حسگر در جهت های افقی و عمودی نيز می توانيد f300 را کنترل نماييد . استفاده از اين ويژگی در زمان مرور در منو يا بازکردن منوهای context آسان است . تلفن دارای قسمت help است که کار با دکمه حسگر را به شما آموزش می دهد .

[تصویر: k4-9.jpg]

[تصویر: k5-9.jpg]

[تصویر: k6-5.jpg]


صفحه نمايش :

طرف تلفن دستگاه دارای يک صفحه نمايش کوچک است که فقط دو خط از متن را نشان می دهد . اين صفحه نمايش tft به ابعاد 33 x ١٣ ميلی متر است که وضوح آن 176 ۶٤x پيکسل می باشد و 262k را نشان می دهد . خوانايی صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد بسيار عالی است . با غيرفعال شدن صفحه نمايش نور زمينه آن محو می شود . با فعال کردن صفحه نمايش می توان رويدادهای ناموفق را چک کرد .

[تصویر: saf1-18.jpg]

[تصویر: saf2-12.jpg]


طرف چند رسانه ای دستگاه دارای صفحه نمايش بزرگتری است که وضوح آن 176 x ٢٢٠ پيکسل است . ابعاد اين صفحه نمايش qvga ، ٣٣ x ٤٢ ميلی متر است . تصاوير و رنگ های نشان داده شده روی اين صفحه نمايش نيز کيفيت بسيار خوبی دارد .

[تصویر: saf3-6.jpg]

[تصویر: saf4-3.jpg]


ساختار منو :

صفحه نمايش در طرف تلفن دستگاه در حالت stand by اطلاعات مورد نياز را نشان می دهد . در طرف چپ صفحه نمايش ، وضعيت باتری ، سيگنال و آيکن بلوتوث فعال نشان داده می شود . زمان ، تاريخ و روز و هفته در طرف راست مشاهده می شود . زمينه صفحه نمايش stand by مطابق با رنگ منوی انتخابی می تواند سفيد يا مشکی باشد . با استفاده از کليد context چپ می توانيد به منوی اصلی دسترسی پيدا کنيد .

[تصویر: m1-20.jpg]

[تصویر: m2-20.jpg]


کليد context راست دفترچه تلفن را باز می کند . منوی اصلی بصورت نوار افقی از آيکن ها نشان داده می شود . به دليل کم بودن فضا آيکن ها توضيح ندارند . زير منوها بصورت متن هستند همانند ساير مدل های سامسونگ ، f300 نيز آخرين منوی مشاهده شده را يادآوری می کند .

[تصویر: m3-17.jpg]

[تصویر: m4-17.jpg]


استفاده از کليدهای ميانبر سرعت عملکردهای منو را افزايش می دهد . جهت های کليد حرکتی دسترسی مستقيم به يکی از 15 عملکرد تعيين شده را فراهم می کند که هر يک از آنها را می توان برای يکی از جهت ها تنظيم کرد . در حالت stand by ، قسمت مرکزی کليد حرکتی home page مرورگر wap را باز می کند که بطور اتوماتيک به فعال شدن طرف ديگر تلفن می انجامد.

[تصویر: m5-16.jpg]

[تصویر: m6-13.jpg]طرف چند رسانه ای f300 نيز منوی خاص خود را دارد که طراحی آن خيلی جذاب نيست و شامل 5 آيتم است . اين آيتم ها عبارتند از : نرم افزار پخش موسيقی ، دوربين ، آلبوم ، راديو fm و ضبط صوت . در اين منو آيکن های سفيد رنگ روی زمينه بنفش پراکنده شده اند .

[تصویر: m7-10.jpg]


پس از مدتی اگر از تلفن استفاده نشود به حالت power saving سوئيچ می کند و صفحه نمايش خاموش می شود . با باز کردن قفل تلفن می توان رويدادهای ناموفق را چک کرد . تلفن فقط با فشار دادن دکمه در طرفی که آخرين بار فعال بوده است ، روشن می شود .

[تصویر: m8-7.jpg]

[تصویر: m9-5.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

ظرفيت دفترچه تلفن 1000 مخاطب است که برای هر يک از آنها می توان اسم کوچک ، اسم فاميل ، 5 شماره تلفن ، آدرس email ، عکس ، زنگ و يادداشت تعيين کرد . مخاطبين را می توان در گروههای تماس مرتب کرد .[تصویر: t1-18.jpg]

[تصویر: t2-18.jpg]


مرور کردن در دفترچه تلفن روی صفحه نمايش کوچک خيلی جالب نيست . خط اول نام مخاطب را نشان می دهد و خط دوم برای تايپ کردن تدريجی و جستجو است . مخاطبين ذخيره شده در حافظه تلفن و سيم کارت بطور همزمان نشان داده می شوند .

[تصویر: t3-18.jpg]

[تصویر: t4-16.jpg]


در طرف چند رسانه ای و روی صفحه نمايش بزرگتر نيز می توان در دفترچه تلفن جستجو کرد اما امکان ويرايش در آن وجود ندارد . f300 منشی تلفنی يا گزينه ای برای فيلتر کردن تماس ندارد . حالت سکوت بصورت پروفايل زنگ قرار گرفته است و تلفن ويره و زنگ همزمان ندارد . زنگ تلفن کيفيت خوبی دارد و از فرمت mp3 ، aac و wma استفاده می کند .

[تصویر: t5-14.jpg]


f300 در سه فرکانس gsm ( ٩٠٠ ، ۱۸۰۰ و 1900 مگاهرتز) کار می کند . از نسل سوم پشتيبانی نمی شود. حالت offline اين امکان را فراهم می کند که در هواپيما از تلفن استفاده کنيد .

[تصویر: t6-13.jpg]

[تصویر: t7-11.jpg]


پيام :

ايجاد پيام در صفحه نمايش کوچک چندان جالب نيست و f300 فقط از sms و mms پشتيبانی می کند . اين تلفن email client ندارد . پيام sms در دو خط تايپ می شود .

[تصویر: p1-17.jpg]

[تصویر: p2-16.jpg]


تلفن به شما امکان می دهد که پيام ها را روی صفحه نمايش بزرگتر نيز مشاهده کنيد اما امکان ويرايش آنها وجود ندارد . کاراکترها بطور معکوس از عدد 1836 محاسبه می شوند . t9 به نوشتن پيام کمک می کند .

[تصویر: p3-13.jpg]

[تصویر: p4-13.jpg]


بدليل وجود استاندارد ems می توانيد تصوير يا ملودی را در sms وارد کنيد و متن را فرمت نماييد . دريک زمان می توان پيام را به 20 شماره تلفن ارسال کرد . دسترسی مستقيم به آخرين دريافت کنندگان پيام نيز وجود دارد . پيام های دريافتی sms و mms در يک پوشه ذخيره می شوند . 10 هشدار برای زنگ پيام در تلفن وجود دارد . هشدار پيام جديد می تواند هر يک يا دو دقيقه يک بار قبل از خواندن پيام تکرار شود .

[تصویر: p5-7.jpg]

[تصویر: p6-6.jpg]


سامسونگ f300 حداکثر 200 sms و 3 مگابايت mms را ذخيره می کند . تلفن منوی خاصی برای وارد کردن موضوع ، متن ، عکس ، فيلم يا صدا دارد که ايجاد mms را آسان می کند . ماکسيم اندازه هر mms توسط کاربر قابل تنظيم است . پيام های آماده را می توان در هر دو صفحه نمايش کنترل کرد . تلفن يک نوع پيام sos دارد که به تعدادی از مخاطبين از پيش تعيين شده اطلاع می دهد که صاحب تلفن در وضعيت اضطراری قرار گرفته است . با چهار بار فشار دادن سريع بر کليد کناری کنترل ولوم ، پيام های sos ارسال می شود .

[تصویر: p7-5.jpg]

[تصویر: p8-4.jpg]

[تصویر: p9-4.jpg]


موسيقی و راديو :

سامسونگ f300 عمدتا به عنوان نرم افزار پخش موسيقی به کار می رود . در طرف چند رسانه ای تلفن ابزاری برای پخش موسيقی وجود دارد که فرمت های mp3 ،wma ، aac ، eaac و eaac+ را باز کرده و پخش می کند . شما می توانيد در حالت minimize به موسيقی گوش بدهيد و به طرف ديگر تلفن سوئيچ کنيد.
[تصویر: mu1-17.jpg]

[تصویر: mu2-17.jpg]

[تصویر: mu3-18.jpg]


امکان گوش دادن به موسيقی و مرور کردن عکس ها در آلبوم به طورهمزمان وجود ندارد . نرم افزار پخش موسيقی ، گزينه های تنظيم و زيرمنوهای بسياری دارد . گزينه های تکرار ، انتخاب تصادفی و استريو نيز وجود دارد . برای تنظيم صدا می توانيد از equalizer استفاده کنيد . فايل های موسيقی طبق نام ، خواننده ، آلبوم ، نوع و تعداد دفعات پخش ذخيره می شوند . تلفن بطور اتوماتيک می تواند يک playlist با آهنگ هايی که اکثرا پخش می شوند را ايجاد کند . امکان ايجاد playlist شخصی وجود دارد اما برای نامگذاری آنها بدليل استفاده از دکمه حسگر کمی به مشکل بر می خوريد .

[تصویر: mu4-18.jpg]

[تصویر: mu5-14.jpg]


تلفن فايل های موسيقی را از کارت حافظه داخلی می گيرد که اندازه آن تقريبا 100mb است. کيفيت earphone های موجود در بسته بندی در حد متوسط است . در وسط کابل earphone ، ميکروفن ، کليد برای دريافت تماس و آنتن برای راديو وجود دارد . شما می توانيد کابل را جدا کنيد و earphone های خود را در سوکت 3.5 ميلی متر وصل کنيد . سامسونگ f300 از طريق بلندگو يا earphone بلوتوث استريو نيز موسيقی را پخش می کند . اگر تلفن داخل جلد باشد و هر دو باتری کاملا شارژ شده باشند ، امکان پخش موسيقی تا 35 ساعت در earphone و با ولوم متوسط فراهم می شود .

[تصویر: mu6-14.jpg]

[تصویر: mu7-12.jpg]


سامسونگ f300 دارای راديوfm است و تمامی ايستگاههای پيدا شده در حافظه تلفن بصورت دستی يا اتوماتيک ذخيره می شوند . راديو سرويس rds ندارد . ضبط صوت نيز در اين طرف تلفن قرار دارد که همانند ضبط صوت موجود در طرف ديگر تلفن است .

[تصویر: mu8-8.jpg]

[تصویر: mu9-5.jpg]

[تصویر: mu10-4.jpg]
#4
دوربين :

دوربين f300 در بالای صفحه نمايش کوچک در طرف تلفن دستگاه قرار دارد . صفحه نمايش در طرف ديگر f300 بعنوان نماياب بکار می رود . از صفحه نمايش کوچک نيز می توانيد برای ايجاد تصاوير خودنگاره استفاده کنيد . دوربين 2 مگاپيکسل است که حد اکثر وضوح آن 1600 x ١٢٠٠ پيکسل می باشد .[تصویر: do1-17.jpg]

[تصویر: do2-18.jpg]


عليرغم مجهز نبودن به کانون اتوماتيک ، کيفيت عکس در حد مطلوب است . دوربين گزينه های تنظيم بسياری دارد ، شما می توانيد اندازه کيفيت ، تعادل نوردهی ، تعادل رنگ سفيد و حساسيت iso را تنظيم کنيد .

[تصویر: do3-17.jpg]


امکان فعال کردن ويژگی اتوماتيک ، حالت شب ، جلوه های ويژه رنگ و کادر نيز وجود دارد . زوم ديجيتال بخوبی عمل می کند . نماياب می تواند کل صفحه نمايش يا فقط قسمتی از آن را برابر با اندازه واقعی عکس بخود اختصاص بدهد .

[تصویر: do4-15.jpg]

[تصویر: do5-11.jpg]


سامسونگ f300 در وضوح qvga ( ٣٢٠ x ٢٤٠ پيکسل ) و در فرمت mp4 فيلمبرداری می کند . مدت زمان فيلمبرداری محدود به حافظه آزاد است . عکس ها و فيلم ها در حافظه داخلی ذخيره می شوند . برای ذخيره کردن در کارت حافظه بايد اين کار را بطور دستی انجام بدهيد . تمام فايل های چند رسانه ای در طرف تلفن دستگاه در file manager يا در طرف چند رسانه ای در پوشه آلبوم نشان داده می شوند . آنها را می توان بر اساس نوع گروهبندی کرد . محتوای کارت حافظه جدا از حافظه تلفن نشان داده می شود .

[تصویر: sai13-1.jpg]

[تصویر: sai14-1.jpg]


عکس ها در حالت تمام صفحه ، زوم يا به صورت اسلايد نمايش داده می شوند . گزينهای برای ارسال عکس ها از طريق بلوتوث وجود دارد . آلبوم به عنوان نرم افزار پخش فيلم سازگار با فرمت های mp4 و 3gp بکار می رود . فيلم ها را می توان به جلو يا عقب برد و آنها را در حالت تمام صفحه نشان داد .

[تصویر: do6-10.jpg]

[تصویر: do7-8.jpg]


ساير امکانات :

تقويم در سامسونگ f300 بسيار ساده است و بدليل اندازه کوچک صفحه نمايش فقط دارای تصوير روز می باشد .

[تصویر: sai1-1.jpg]

[تصویر: sai2-1.jpg]


امکان اضافه کردن سه نوع رويداد در تقويم وجود دارد که شامل قرار ملاقات ، سالروز و کار است . برای هر يک از رويدادها حداکثر 100 ورودی در حافظه تلفن ذخيره می شود . برای کارها می توان اولويت تعيين کرد و آنها را علامتگذاری نمود . قرار ملاقات بطور روزانه ، هفتگی يا ماهيانه تکرار می شود . شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا شما را از رويدادهای آتی آگاه کند . رويدادها را می توان بر اساس نوع آنها فيلتر کرد .

[تصویر: sai3-1.jpg]

[تصویر: sai4-1.jpg]


در اين مدل سه آلارم وجود دارد که دارای تکرار است . تنظيم آلارم در يک روز خاص از هفته امکان پذير نيست .
ضبط صوت حداکثر يک ساعت ضبط می کند . نرم افزار ساعت جهانی ، کرنومتر ، تايمر شمارش معکوس و يادداشت های متنی نيز وجود دارد که طول هر يادداشت حداکثر100 کاراکتر است . f300 ماشين حساب ندارد .

[تصویر: sai5-1.jpg]

[تصویر: sai6-1.jpg]


اين مدل از جاوا پشتيبانی نمی کند و بطور کلی بازی کردن روی چنين صفحه نمايش کوچکی مشکل است . برای انتقال داده از gprs و edge کلاس 10 پشتيبانی می شود . برای انتقال داده در فواصل کوتاهتر می توان از بلوتوث يا کابل داده استفاده کرد . بعد از وصل کردن تلفن به کامپيوتر ، f300 بصورت mass storage ظاهر می شود . سامسونگ f300 از mtp (پروتوکل انتقال رسانه ) پشتيبانی می کند که به موجب آن کپی کردن فايل ها از طريق media player ويندوز امکان پذير می باشد .

[تصویر: sai7-1.jpg]

[تصویر: sai8-1.jpg]


با فعال کردن مرورگر wap ، تلفن بطور اتوماتيک به طرف چند رسانه ای سوئيچ می کند تا از صفحه نمايش بزرگتر برای مرور کردن استفاده شود . علاوه بر گزينه های ديگر ، در اين قسمت همچنين می توانيد تصاوير ، صداها يا java script را غيرفعال کنيد . سه اندازه فونت وجود دارد .

[تصویر: sai12-1.jpg]

[تصویر: sai15-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان