امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ sgh-u700
#1
سامسونگ در فوريه 2007 دومين نسل گوشی های باريک را تحت عنوان سری ultra ii معرفی کرد . اين گوشی های شيک علاوه بر طراحی ظريف و باريک دارای ويژگی های پيشرفته می باشند .
مدل 12.1 u700 ultra سامسونگ به نسل سوم مجهز است که امکان مکالمه تصويری و دسترسی سريع به اينترنت را فراهم می کند. مزايا :

• طراحی شيک و زيبا
• کيفيت صوتی عالی
• نسل سوم
• محل کارت حافظه microsd
معايب :

• استفاده از کليد های لمسی مشکل است
• کيفيت دوربين برای 3 مگا پيکسل در حد متوسط است
• فقط از سه باند پشتيبانی می کند
طراحی :

طراحی u700 باريک و کشويی است و از مواد براق و صيقلی ساخته شده است . قسمت هايی از گوشی نيز فلزی می باشد که جلوه زيبايی به آن می دهد . اين مدل در دو رنگ نقره ای و خاکستری / مشکی توليد شده است . اين گوشی به راحتی در دست جا می گيرد و بدليل وزن کم و ساختار باريک به آسانی می توانيد آن را در جيب خود حمل کنيد . قاب پشت گوشی از مواد پلاستيکی نرم و باريک ساخته شده است که به موجب آن درب باتری اغلب استحکام زيادی ندارد . درب گوشی به راحتی باز می شود که مکانسيم فنر نيز به باز و بسته شدن آن کمک می کند .

[تصویر: ta1-21.jpg]

[تصویر: ta2-21.jpg]

[تصویر: ta3-21.jpg]


دوربين ثانويه برای مکالمه تصويری در بالای گوشه راست در قاب جلو مشاهده می شود که بلندگو نيز در کنار آن قرار گرفته است . صفحه نمايش زير آنها وجود دارد که آرم سامسونگ در پايين صفحه نمايش و در واقع در فاصله بين صفحه نمايش و کليد حرکتی مدور در نظر گرفته شده است . کليد حرکتی دارای مرکز تاييد کننده است که دو softkey و چند کليد ديگر در اطراف آن وجود دارند .

[تصویر: ta4-20.jpg]

[تصویر: ta5-21.jpg]

[تصویر: ta6-20.jpg]


کليد ولوم و پورت شارژر / هدست / کابل در طرف چپ تلفن قرار دارند . کليد ميانبر دوربين و محل کارت حافظه microsd نيز در طرف راست تلفن وجود دارند . امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه فراهم شده است . پورت گوشی و محل کارت حافظه توسط در پوش های پلاستيکی محافظت می شوند که با طراحی کلی دستگاه متناسب است .

[تصویر: ta7-20.jpg]

[تصویر: ta8-20.jpg]

[تصویر: ta9-21.jpg]

[تصویر: ta10-18.jpg]


کليد کوچک روشن / خاموش در قسمت بالای تلفن قرار گرفته است . لنز دوربين 3.2 مگا پيکسل همراه با فلش و آينه خود نگاره در يک قسمت برجسته در طرف پشت درب کشويی مشاهده می شود . بخش عمده قاب پشت را درب باتری تشکيل می دهد که آرم سامسونگ روی آن حک شده است .

[تصویر: ta11-17.jpg]

[تصویر: ta12-18.jpg]

[تصویر: ta13-15.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نماش :

صفحه نمايش گوشی از نوع qvga با اندازه 2.2 اينچ و وضوح 320 × 240 پيکسل می باشد که حداکثر 262k رنگ را نشان می دهد . صفحه نمايش شفاف است و رنگ ها را به خوبی نشان می دهد . وضوح صفحه نمايش نسبت به اندازه آن عالی است .

[تصویر: saf1-17.jpg]

[تصویر: saf2-11.jpg]

[تصویر: saf3-5.jpg]


متاسفانه اثر انگشت روی صفحه نمايش باقی می ماند و مرتب بايد آن را تميز کنيد . در نور مستقيم خورشيد نيز به راحتی می توان صفحه نمايش را مشاهده کرد اما در صورت تميز نبودن سطح ، از ميزان خوانايی آن کم می شود .
صفحه کليد :

کليد حرکتی مدور با مرکز تاييد کننده زير صفحه نمايش قرار دارد که کليدهای لمسی در اطراف آن وجود دارند و با صفحه نمايش در يک سطح می باشند . کليدهای دريافت تماس و پايان دادن به آن برآمدگی کمی دارند . بدليل تکنولوژی بکار گرفته شده بايد انگشت خود را روی دکمه مورد نظر نگه داريد تا ظرف يک ثانيه يا بيشتر ، عمل مربوطه انجام شود . کليدهای لمسی که بيشتر از آنها استفاده می شود کليد نرم افزاری راست و کليد رد تماس است که از آنها برای ويژگی back و رفتن به صفحه اصلی استفاده می شود .
[تصویر: k1-11.jpg]

[تصویر: k2-10.jpg]

[تصویر: k3-9.jpg]


بيشتر افراد برای دريافت تماس و رد کردن آن ، درب کشويی را باز و بسته می کنند . در زمان خاموش کردن صفحه نمايش به منظور صرفه جويی در شارژ باتری ، با استفاده از کليدهای لمسی نمی توانيد آن را فعال کنيد و برای اين کار بايد از کليدهای ديگر مانند کليد حرکتی استفاده نماييد . قسمت بالای کليد حرکتی چرخان است که مانند کليد مدور عمل می کند اما حساسيت کمتری دارد و کندتر است .
[تصویر: k4-8.jpg]

[تصویر: k5-8.jpg]


در صفحه کليد عددی از کليدهای استاندارد استفاده می شود . طراحی کليد ها به سبک مدل razr است اما سطح آنها فلزی نيست . اندازه کليدها از متوسط بزرگتر است و فاصله زيادی بين آنها وجود ندارد . برخلاف کليد حرکتی ، کليدها به خوبی واکنش می دهند . نور زمينه کليدها سفيد-صورتی است که در تاريکی در خواندن کاراکترها به شما کمک می کند .
ساختار منو :

صفحه نمايش stand by اطلاعاتی در مورد زمان ، اطلاعات سرويس ، نام اپراتور و ... را نشان می دهد . هيچ يک از دو softkey شما را به منوی اصلی نمی رساند . با استفاده از مرکز کليد حرکتی می توانيد منو را باز کنيد . جهت پايين کليد حرکتی که از آن اغلب بعنوان ميانبر دفترچه تلفن استفاده می شود ، در اين مدل برای نرم افزار google در نظر گرفته شده است و برای باز کردن دفترچه تلفن بايد به قسمت مخاطبين برويد که کمی غير عادی است .

[تصویر: m1-19.jpg]

[تصویر: m2-19.jpg]


منوی اصلی بصورت يک ماتريس 4 × 3 از آيکن ها و يا بصورت ليست نشان داده می شود . بعد از باز کردن منو، مکان نما در آخرين زير منويی که باز کرده ايد قرار می گيرد . آيکن ها اندازه بزرگی دارند و وقتی روی آنها می رويد دارای نور زمينه رنگی هستند . زير منوها بصورت ليست نشان داده می شوند و اگر يک زمينه ، گزينه های ديگری هم داشته باشد بصورت ليست ديگری که در ارتباط با ليست اول است مشاهده می شوند . اين مدل تم ندارد و تنها راه برای تغيير دادن آن ، تغيير پيش زمينه ، اطلاعات نشان داده شده و منوی صفحه شماره گيری است .
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن u700 حداکثر 1000 مخاطب را ذخيره می کند و در زمان اضافه کردن مخاطب جديد ، گزينه های بسياری در اختيار شما قرار می گيرد . با استفاده از گزينه add field می توانيد اطلاعاتی مانند چند شماره تلفن ، ايميل ، آدرس و .. را اضافه کنيد . يک مخاطب می تواند چند شماره از اين نوع داشته باشد .


[تصویر: t1-17.jpg]

[تصویر: t2-17.jpg]

[تصویر: t3-17.jpg]


u700 تنها گوشی سری ultra ii است که از اين ويژگی پشتيبانی می کند . امکان تعيين زنگ و عکس شخصی برای هر مخاطب وجود دارد . اما عکس مخاطب در تماس ارسالی و دريافتی بسيار کوچک است . اطلاعات دفترچه تلفن بصورت ليست عمودی نشان داده می شود و پس از انتخاب مخاطب ، شماره و تصوير کوچک آن قابل مشاهده است . جستجوی مخاطب طبق اسم کوچک انجام می شود . امکان مرتب کردن مخاطبين به صورت گروه وجود دارد . برای هريک از گروهها نيز می توان عکس و زنگ شخصی تعيين کرد .
[تصویر: t4-15.jpg]

[تصویر: t5-13.jpg]


پيام :

منوی پيام دارای پيام های متنی ، چند رسانه ای و email است . شما می توانيد حداکثر 5 پيام email را تنظيم کنيد . گزينه ای برای چک کردن اتوماتيک email ها در فواصل زمانی 24 / 12 / 6 / 3 / 1 / 0.5 ساعت وجود دارد و همچنين می توانيد تلفن را طوری تنظيم کنيد که 100 ، 300 يا 500 کيلو بايت از هر email را دانلود کند . در اين مدل ، الگوهای آماده برای پيام های متنی و چند رسانه ای وجود ندارد اما می توانيد آنها را ذخيره کنيد. فرهنگ لغت t9 نيز به سريعتر وارد کردن کلمات کمک می کند .
[تصویر: p1-16.jpg]

[تصویر: p2-15.jpg]

[تصویر: p3-12.jpg]

[تصویر: p4-12.jpg]


موسيقی :

نرم افزر پخش موسيقی در سامسونگ u700 به خوبی عمل می کند و مانند ساير مدل ها فايل های چند رسانه ای را طبق نوع ، آلبوم ، آهنگساز ، playlist ، خواننده و ... تفکيک می نمايد . امکان ايجاد playlist توسط کاربر وجود دارد که می توان فايل های موسيقی را از حافظه به آن اضافه کرد و تراک ها را دوباره مرتب نمود. در زمان پخش تراک ، منوی دستگاه اطلاعاتی در مورد نام فايل ، خواننده ، گزينه های تکرار و انتخاب تصادفی ، مدت زمان و ويژگی جهت های کليد حرکتی نشان می دهد .

[تصویر: mu1-16.jpg]

[تصویر: mu2-16.jpg]


از منو می توانيد موسيقی را به بلوتوث انتقال بدهيد و گزينه های انتخاب تصادفی و تکرار را فعال يا غير فعال کنيد . اين گوشی بر خلاف مدل های u100 و u300 دارای equalizer و صدای سه بعدی نيست .
نرم افزار پخش فيلم ، ويدئو را در وضوح qvga پخش نمی کند و در عوض از وضوح پشتيبانی نشده استفاده می کند . جای تاسف است زيرا اکثر ويدئوهای گوشی ها در وضوح qvga رمز گذاری می شوند .

[تصویر: mu3-17.jpg]

[تصویر: mu4-17.jpg]
#4
دوربين :

در اين مدل در طرف پشت درب کشويی ، لنز دوربين 3.2 مگاپيکسل با کانون اتوماتيک همراه با فلش led و آينه خود نگاره وجود دارد . منوی عمودی دوربين ظرف 4 ثانيه فعال می شود و از کل صفحه نمايش بعنوان نماياب استفاده می کند .


[تصویر: do1-16.jpg]

[تصویر: do2-17.jpg]


با فشار دادن softkey چپ ، منوی تنظيمات کوچکی بالای آن ظاهر می شود که از آنجا می توانيد تنظيمات مختلف مانند حالت عکسبرداری ، فلش ، تايمر ، جلوه های ويژه ، تعادل رنگ سفيد ، حالت نماياب و ... را انتخاب کنيد . همچنين با استفاده از softkey راست می توانيد به حالت تنظيمات برويد و کيفيت ، حالت شب ، ميزان نوردهی ، صدای ديافراگم ، صدای زوم ، نام پيش فرض و گزينه های ذخيره را تنظيم کنيد .
[تصویر: do3-16.jpg]

[تصویر: do4-14.jpg]


دوربين اين گوشی در ماکسيمم وضوح qcif ( ١٤٤ × ١٧٦ ) پيکسل فيلمبرداری می کند که کيفيت خوبی ندارند و تقريبا غير قابل استفاده هستند . مدل های u100 و u300 در وضوح qvga و cif فيلمبرداری می کنند .
ساير امکانات :

تمام ويژگی های organizer در منوی applications وجود دارد . يادداشت های ساده محدود به 100 کاراکتر هستند . task می تواند دارای عنوان ، جزئيات ، تاريخ آغاز و پايان ، آلام و اولويت باشد . ضبط صوت می تواند به 60 / 5 / 4 / 3 / 2 / 1 دقيقه و يا به اندازه مناسب برای يک mms محدود باشد . در زمان استفاده از ضبط صوت تلفن را در فاصله بيشتر از 40-30 سانتی متر نگه داريد ، تشخيص صدا مشکل می شود . ساعت جهانی نيز در اين قسمت مشاهده می شود .

[تصویر: sa16-13.jpg]

[تصویر: sa17-12.jpg]


ماشين حساب دارای گزينه علمی است و به مبدل ارز و واحد، تايمر ، کرنومتر و خواننده rss مجهز می باشد. خواننده rss از rss استاندارد اينترنت برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند اخبار استفاده می کند . تقويم و آلارم بصورت آيکن های جداگانه در منوی اصلی قرار دارند .

[تصویر: sa3-16.jpg]

[تصویر: sa4-16.jpg]


تقويم دارای تصوير روز ، هفته و ماه است که شما می توانيد تصوير پيش فرض و روز شروع هفته را انتخاب کنيد. امکان اضافه کردن ورودی به صورت قرار ملاقات ، سالروز ، موارد مهم و ... وجود دارد . برای زمينه هامی توانيد عنوان ، توضيح ، تاريخ و زمان و پايان ، محل ، آلارم و تکرار تعيين کنيد .

[تصویر: sa1-18.jpg]

[تصویر: sa2-18.jpg]


طبق پيش فرض 4 آلارم وجود دارد که می توانيد آلارم های بيشتری را نيز به آن اضافه کنيد . هر آلارم ، زمان ، ملودی و گزينه های تکرار مختلف دارد . در u700 می توانيد فعال شدن اتوماتيک آلارم را نتظيم کنيد .

[تصویر: sa5-16.jpg]

[تصویر: sa6-13.jpg]


تلفن 20mb حافظه داخلی دارد که با استفاده از محل کارت حافظه microsd آن را افزايش می دهد . u700 از سه باند gsm / edge پشتيبانی می کند که در همه نقاط ايالات متحده بکار گرفته نمی شود و پشتيبانی از umts نسل سوم ٢١٠٠ mhz آن را در گروه تلفن های اروپايی قرار می دهد . با استفاده از hsdpa می توانيد از سرعت بالای انتقال داده استفاده کنيد . اين مدل به بلوتوث 2 مجهز است و با استفاده از کابل می تواند به کامپيوتر وصل شود و با آن هماهنگ گردد .

[تصویر: sa18-12.jpg]

[تصویر: sa19-9.jpg]


مرورگر اينترنتی تلفن از نوع netfront است که صفحات استاندارد http را باز می کند . از netfront بعنوان مرورگر مستندات نيز استفاده می شود.

[تصویر: sa7-15.jpg]

[تصویر: sa8-15.jpg]

[تصویر: sa9-14.jpg]

[تصویر: sa20-11.jpg]


اين مرورگر فايل های powerpoint / excel / word و pdf از حافظه را باز می کند . مرورگر تلفن عالی کار نمی کند و استفاده از آن کمی مشکل است.

[تصویر: sa10-14.jpg]

[تصویر: sa12-15.jpg]

[تصویر: sa13-12.jpg]

[تصویر: sa14-14.jpg]


سامسونگ u700 از java midp 2 پشتيبانی می کند که برنامه ها و بازی های زيادی را می توان به آن اضافه کرد . اين مدل بازی از پيش نصب شده ندارد و در عوض از نرم افزار جاوای google maps برای بدست آوردن اطلاعات از اينترنت استفاده می کند .

[تصویر: sa15-14.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,208 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان