امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ z540
#1
سامسونگ مدل درب دار باريک z540 را عرضه کرد که دارای umts است . طراحی جذاب و دوربين 1.3 مگا پيکسل آن بهمراه صفحه نمايش تلفن توجه هر کسی را بخود جلب ميکند . اين مدل ١٤٠ mb حافظه داخلی دارد و شامل پخش mp3 نيز می باشد. مزايا :

• طراحی زيبا
• صفحه نمايش عالی
• منوی سريع
• دکمه های بيرونی برای کنترل موسيقی
• دوربين 1.3 مگا پيکسل
• حافظه داخلی زياد

معايب :

• کارت حافظه ندارد
• کليد حرکتی چهار جهتی چندان مناسب نيست
• تم گرافيکی ندارد
• دوربين آن کند کار ميکند
• مادون قرمز ندارد

طراحی :

طراحی z540 خيلی ساده و شيک است و نمای مشکی دستگاه جلوه خاصی به آن داده است . تلفن در هر دو صورت باز و بسته به راحتی در دست جای می گيرد و استفاده از آن آسان است . در قسمت پايين قاب جلو دو آيفون قرار دارد که دکمه های کنترل موسيقی بالای آنها مشاهده می شوند . صفحه نمايش بيرونی و آرم samsung در قسمت فوقانی قاب جلو قرار گرفته است . لنز دوربين در بالاترين محل قاب جلوی دستگاه وجود دارد .

[تصویر: ta1-9.jpg]

[تصویر: ta2-9.jpg]

[تصویر: ta3-9.jpg]

[تصویر: ta4-9.jpg]


قاب پشت خيلی ساده تر است و فقط هر گوشه آن دارای يک نوار لاستيکی است و پوشش باتری نيز در قسمت پايين آن قرار دارد . قسمت بالای دستگاه محلی برای بند گردن دارد . دکمه کنترل ولوم در طرف چپ و دکمه دوربين و پورت usb در طرف راست وجود دارد که پورت usb توسط يک در پوش پلاستيکی محافظت می شود . دوربين ثانويه برای مکالمه تصويری در لولای چرخان درب در قسمت ميانی تلفن مشاهده می شود که پس از باز شدن تلفن اين دوربين در طرف راست لولا قرار می گيرد . z540 پس از باز شدن بسيار زيبا بنظر می رسد و صفحه کليد آن به اين زيبايی می افزايد .

[تصویر: ta5-9.jpg]

[تصویر: ta6-8.jpg]

[تصویر: ta7-8.jpg]قاب جلو


قاب پشت


پورت usb


ساختار مدل درب دار z540 بسيار محکم و مقاوم بنظر می آيد و تلفن از مواد پلاستيکی ساخته شده است اما نمای آن بيشتر فلزی بنظر می رسد . ابعاد تلفن ٩٩ x ٥٠.٥ x ١٤.٩ ميليمتر است . مکانيزم باز شدن دستگاه بخوبی کار ميکند و فقط با يک دست ميتوان آن را باز کرد . پوشش باتری کمی شل است اما بقيه قسمت های بدنه استحکام خوبی دارند . محل دکمه های کناری مناسب است . فقط صفحه نمايش بيرونی اثر انگشت را نشان می دهد . مواد مات بکار گرفته شده در قاب پشت و جلوی دستگاه موجب می شود که اثر انگشت نشان داده نشود . البته گردوخاک مشکل ايجاد ميکند و بين قسمت بالا و پايين در لولای درب جمع می شود . اين قسمت ها هر چند وقت يکبار بايد برای تميز کردن تلفن پاک شوند . پوشش باتری به راحتی باز می شود که زير آن باتری li – ion ١٠٠٠ mah است . محل سيم کارت در سمت راست نزديک باتری است اما برای برداشتن آن ابتدا بايد باتری را بيرون آوريد . اين تلفن محل کارت حافظه ندارد .

[تصویر: ta8-8.jpg]

[تصویر: ta9-9.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد تقريبا تخت است اما با اين حال استفاده از آن آسان است و به راحتی می توان دکمه های مختلف را تشخيص داد . فقط کليد حرکتی چهار جهتی کمی مشکل ايجاد می کند زيرا مرکز تاييد آن با هريک از چهار جهت ديگر کليد اشتباه می شود . کليد های عددی در قسمت پايين صفحه کليد قرار دارند . کليد های سبز و قرمزدر بالای آنها قرار گرفته اند و دکمه c بين اين دو کليد مشاهده می شود .

[تصویر: saf1-5.jpg]


کليد حرکتی چهار جهتی بالای آنها در قسمت وسط قرار گرفته و دکمه quick switch در طرف چپ و دکمه نرم افزار سيستم در طرف راست آن وجود دارد . دو soft key در قسمت فوقانی صفحه کليد مشاهده می شود . نور زمينه صفحه کليد نسبتا ضعيف است و به رنگ سفيد می باشد و کل آن بطور يکنواخت روشن می شود . تشخيص دادن دکمه ها سخت است .

صفحه نمايش :

صفحه نمايش بيرونی دستگاه tftاست و وضوح آن ١٢٨ x ١٢٨ پيکسل می باشد و دارای 64k رنگ است . در حالت stand by سيگنال شبکه ، پروفايل زنگ فعلی ، وضعيت باتری و زمان را نشان می دهد . همچنين می توانيد آن را تنظيم کنيد تا يک ساعت عقربه دار ، يک متن يا پيش زمينه را نشان دهد . در زمان استفاده از کاربرد موسيقی ، ، اطلاعاتی در مورد آهنگ فعلی نشان داده می شود .
[تصویر: sa1-7.jpg]

[تصویر: sa2-7.jpg]

[تصویر: sa3-6.jpg]

[تصویر: sa4-6.jpg]


متاسفانه ، صفحه نمايش بيرونی به سختی زير نور مستقيم خورشيد خوانده می شود . صفحه نمايش اصلی qvga است که دارای 265k رنگ می باشد . اين صفحه نمايش بقدر کافی بزرگ است و رنگهای واضحی دارد . حتی در زير نور مستقيم خورشيد هم به راحتی خوانده می شود . نور زمينه آن بسيار خوب است . کيفيت دريافت و صدا در طول مکالمه بسيار عالی است .
[تصویر: sa5-5.jpg]نور زمينه صفحه نمايش


ساختار منو :

z540 دارای يک منوی استاندارد سامسونگ است . منوی اصلی شامل يک ماتريس ٣ x ٣ است . آيکن ها پس از انتخاب شدن ، زوم شده و بصورت انيميشن در می آيند . زير منوها فقط بصورت ليست نشان داده می شوند . همه نرم افزارها بجز دوربين سريع اجرا می شوند .
[تصویر: sakh1-3.jpg]

[تصویر: sakh2-3.jpg]

[تصویر: sakh3-3.jpg]

[تصویر: sakh4-3.jpg]منوی اصلی


زير منو ها


پروفايل


سويچ سريع


تلفن تقريبا ١٥٠ mb حافظه داخلی دارد و بنظر می رسد که اين مقدار حافظه برای دو آلبوم موسيقی کامل کافی است . حافظه مشترک است و برای موسيقی ، فيلم ، بازی ، پيام و ... بکار گرفته می شود . متاسفانه منو تم گرافيکی ندارد .

[تصویر: sakh5-3.jpg]

[تصویر: sakh6-3.jpg]

[تصویر: sakh7-2.jpg]

[تصویر: sakh8-1.jpg]تعدادی از پيش زمينه های موجود در تلفن


شما می توانيد اندازه فونت و سبک اعداد را در هنگام وارد کردن يک شماره تغيير دهيد .
[تصویر: sakh9-1.jpg]

[تصویر: sakh10-1.jpg]

[تصویر: sakh11-1.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن z540 بسيار ساده است و استفاده از آن آسان می باشد . حداکثر ظرفيت آن 1000 مخاطب است و اسامی طبق اسم کوچک يا اسم فاميل مرتب می شوند و جستجو نيز به همين ترتيب صورت می گيرد . دفترچه تلفن تا 3 اسم تماس را با هم نشان می دهد . فقط شماره پيش فرض مخاطب نشان داده می شود و برای مشاهده شماره های ديگر ( در صورت موجود بودن در دفترچه تلفن ) بايد به اطلاعات تماس وارد شويد .

[تصویر: pho1-2.jpg]دفترچه تلفن


پس از افزودن يک شماره جديد ، تلفن زمينه های زيادی را ارائه می دهد که شما می توانيد تا پنج شماره تلفن مختلف را اضافه کنيد ، اما در صورت وارد کردن تاريخ تولد اين اطلاعات به تقويم اضافه نمی شود . گروههای جداگانه ای برای هر اسم تماس وجود دارد اما گزينه ای برای تعيين زنگ فراهم نشده است . می توان از طريق file manager و با گزينه " set as caller id " آن برای اسامی مختلف ، زنگ و عکس تعيين کرد .

ثبت تماس تلفن به چهار زير پوشه تقسيم می شود . تماس های جاری که در آن تماس های ارسالی ، دريافتی و ناموفق اخير جمع آوری می شوند . همچنين پوشه تماس های ناموفق ، ارسالی و دريافتی نيز وجود دارد که در هر کدام تا 30 تماس ثبت می شود . در اين چهار پوشه گزينه ای وجود دارد که مدت زمان تماس ارسالی يا دريافتی از يک شماره را نشان می دهد .

[تصویر: t1-5.jpg]

[تصویر: t2-5.jpg]

[تصویر: t3-5.jpg]

[تصویر: t4-5.jpg]log تماس


پيام :

ويرايشگر sms بسيار سودمند است و استفاده از آن آسان می باشد . شمارشگر ، تعداد کاراکتر های باقی مانده را نشان می دهد و شمارش معکوس را از 1836 کاراکتر آغاز می کند . در صورت تجاوز از حد 160 کاراکتر نيز تعداد پيام های جداگانه را نشان می دهد . فرهنگ لغت t9 نيز به نوشتن سريع کمک ميکند . حداکثر ظرفيت پيام های email ، 1000 کاراکتر است . دو صندوق پستی جداگانه برای email و ساير پيام ها وجود دارد . يک پيام هنگام خواندن در 7 خط نشان داده می شود .

[تصویر: m1-7.jpg]

[تصویر: m2-7.jpg]

[تصویر: m3-7.jpg]

[تصویر: m4-7.jpg]نوشتن email


منوی پيام


نوشتن sms


پوشه drafts


[تصویر: m5-6.jpg]

[تصویر: m6-5.jpg]ايجاد mms


پيش نمايش mms


موسيقی :

media player سامسونگ z540 دارای يک ويژگی گرافيکی جالب است . صدای بلندگوهای استريو بسيار بلند است اما خيلی واضح نيست . در player گزينه تمام صفحه وجود ندارد و از فرمت های فايل mp3 ، aac ، wma و+acc پشتيبانی میکند . اين نرم افزار از playlist و برچسب های صوتی id3 نيز پشتيبانی می کند . هدفون ها را می توان از طريق پورت usb وصل کرد . در زمان بسته بودن دستگاه و اجرای موسيقی در زمينه ، استفاده از دکمه های بيرونی کنترل موسيقی بسيار آسان است . البته بعلت نبود کارت حافظه ، استفاده از دستگاه بعنوان پخش mp3 محدوديت دارد .

[تصویر: mu1-6.jpg]

[تصویر: mu2-6.jpg]

[تصویر: mu3-7.jpg]

[تصویر: mu4-7.jpg]
#4
دوربين :

دوربين اين مدل ويژگی و جلوه های ويژه متفاوتی دارد اما دارای فلاش ، حالت ماکرو و حالت شب نمی باشد با استفاده از جهت های بالا و پايين کليد حرکتی چهار جهتی می توانيد تصوير را زوم کنيد و با استفاده از جهت های راست و چپ آن تعادل رنگ سفيد را تنظيم نماييد . با کليد " 1 " بين دوربين و حالت فيلمبرداری سوئيچ می کنيد ، کليد " 2 " برای سوئيچ بين وضوح مختلف ، کليد " 3 " برای تغيير در کيفيت تصوير ، کليد " 4 " برای عکسبرداری متوالی ( حداکثر 12 عکس ) ، کليد " 5 " برای قرار دادن جلوه های ويژه نور ، کليد " 7 " برای نشان دادن کادر ها و ساير جلوه های ويژه و کليد " 8 " برای تايمر خود نگاره است و کليد " 0 " شما را به پوشه images می برد . با فشار دادن دکمه # می توانيد بين حالت تمام صفحه و حالت پنجره ای سوئيچ کنيد .


[تصویر: cam1-2.jpg]

[تصویر: cam2-2.jpg]

[تصویر: cam3-2.jpg]

[تصویر: cam4-2.jpg]منوی دوربين


در حالت ويدئو گزينه تمام صفحه وجود ندارد . اگر در حالت پنجره ای از نماياب استفاده کنيد نمی توانيد حاشيه های راست وچپ تصوير را ببينيد . دکمه دو جهتی ولوم ، جهت لنز دوربين را تغيير می دهد . جهت پايين آن مانند يک آينه عمل می کند و تصوير را آينه مانند نشان می دهد ، جهت بالای آن تصوير را وارونه می کند . دوربين ثانويه ای برای مکالمه تصويری نيز وجود دارد که درست زير صفحه نمايش اصلی است و از آن می توان برای گرفتن خود نگاره هم استفاده کرد، اما کيفيت آن پايين است . منوی دوربين خيلی کند کار می کند و بين فشار دادن دکمه مربوطه و زمان واقعی گرفتن عکس ، وقفه زيادی وجود دارد که عکس گرفتن از اجسام متحرک را تقريبا غير ممکن می کند . جالب اينجاست که ميزان نوپز حتی در شرايط بد نور هم کم است . کيفيت تصوير برای يک دوربين 1.3 مگا پيکسل در حد متوسط است . دوربين می تواند کليپ های ويدئويی را در وضوح qcif ( ١٧٦ x ١٤٤پيکسل ) ضبط کند . در طول ضبط می توان از زوم ديجيتال نيز استفاده کرد اما نتيجه آن وقفه های طولانی در کليپ ها است .

[تصویر: cam5-2.jpg]

[تصویر: cam6-2.jpg]

[تصویر: cam7-1.jpg]

[تصویر: cam8-1.jpg]تنظيمات دوربين


ساير امکانات :

تلفن دارای umts و edge است که آن را به يک دستگاه نسل سوم با قابليت انتقال سريع داده تبديل می کند . ساير گزينه های ارتباط شامل بلوتوث و usb است . usb ممکن است فقط با يک کابل داده بکار گرفته شود . ارتباط بلوتوث بطور بی سيم کار می کند . متاسفانه اين مدل پورت مادون قرمز ندارد . مرورگر وب ويژگی ها و گزينه های بسياری دارد اما در زمان استفاده از کوچکترين اندازه فونت موجود هم نمی تواند اطلاعات زيادی را روی صفحه نمايش qvga جای دهد .

[تصویر: sayer1-2.jpg]

[تصویر: sayer2-2.jpg]

[تصویر: sayer3-2.jpg]

[تصویر: sayer4-2.jpg]مرورگر وب


ويژگی url نيز وجود دارد که هنگام تايپ کردن آدرس به کاربر کمک می کند . به نظر می رسد که مرورگر مشکل حافظه دارد زيرا در هنگام باز کردن صفحات بزرگتر پيام می دهد که حافظه کم است و نمی تواند تمام تصاوير را نشان دهد . زير منوی organizer شامل چندين نرم افزار است : تقويم ، تصوير هفته ، رويدادهای روز، برنامه ريز ، سالروز ، يادداشت و آلارم رويداد های ناموفق . تقويم دارای تصوير ماه وهفته است و تصوير هفته آن همان ويژگی موجود در زير منوی organizer است .

[تصویر: sayer5-2.jpg]

[تصویر: sayer6-2.jpg]تصوير هفته و ماه در تقويم


گزينه سالروز برای افزودن تاريخ تولد بسيار سودمند است . چندين کاربرد ديگر نيز وجود دارد که شامل ضبط خبرنگاری ، ساعت جهانی ، ماشين حساب و مبدل است . نرم افزار ضبط خبرنگاری يک ضبط صوت ساده است که تا 5 دقيقه ضبط می کند . ماشين حساب بسيار ساده است .از مبدل برای ارز ، طول ، وزن ، حجم ، مساحت و درجه حرارت استفاده می شود . file manager هم وجود دارد که تمامی فايل های موجود در تلفن را مرتب می کند . مدل z540 دارای دو بازی از پيش نصب شده است .

[تصویر: sayer9-3.jpg]

[تصویر: sayer8-3.jpg]

[تصویر: sayer7-3.jpg]file manager


ماشين حساب


منوی سرگرمی


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان