امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ x700
#1
اين مدل از ساختار کلاسيک برخودار بوده و دارای خصوصيات بسيار عالی می باشد که از ميان آنها می توان به دوربين 1.3 مگا پيکسل ، edge کلاس ١٠ ، محل کارت حافظه microsd و بلندگوهای استريو ، اشاره کرد . مزايا :

• طراحی جذاب
• صفحه نمايش بزرگ و رده بالا
• محل کارت حافظه microsd
• دوربين 1.3 مگا پيکسل

• راديو fm استريو
• edge کلاس ١٠
• کارايی اکوستيک استريو
• earphone استريوی بلوتوث
• درصورت استفاده از usb از کارت حافظه mass storage پشتیبانی میکند.

معايب :

• استفاده از صفحه کليد تا حدودی دشوار است
• mp3 player بصورت minimize در نمی آيد
• پروفايل زنگ ندارد
• امکان مشاهده تصاوير در حالت تمام صفحه وجود ندارد
• دوربين فاقد فلاش است
• ملودی های ذخيره شده در کارت حافظه را نمی توان بعنوان ملودی های زنگ قرار داد
• اندازه پيوست هايی که از طريق email ارسال می شوند ٢٠٠ kb است .

طراحی :

سامسونگ هميشه به علت تلفن های موبايل درب دار خود معروف است ، مدل جديد x700 نشان داد که سازنده فقط به اين نوع تلفن ها ( مدل درب دار ) علاقمند نيست .

[تصویر: ta1-8.jpg]

[تصویر: ta2-8.jpg]

[تصویر: ta3-8.jpg]

[تصویر: ta4-8.jpg]


ابعاد سامسونگ x700 ، ١٠٨ x ٤٤ x ١٩ ميليمتر و وزن آن 95 گرم است که اين تلفن را در رده تلفن های متوسط قرار می دهد .دراين مدل قسمت های مشکی تلفن ، بجز صفحه کليد ، از مواد پلاستيکی لاستيک مانند ساخته شده است . قاب های تلفن براق نيستند و بنابراين اثر انگشت بر سطح آنها باقی نمی ماند . ساختار تلفن مستحکم است . قاب جلوی دستگاه به دوقسمت کم و بيش مساوی تقسيم ميشود که يک قسمت برای صفحه نمايش و قسمت ديگر برای صفحه کليد است.

[تصویر: ta5-8.jpg]

[تصویر: ta6-7.jpg]

[تصویر: ta7-7.jpg]

[تصویر: ta8-7.jpg]دو طرف دستگاه


محل کارت حافظه


سوکت earphone


آرم سازنده در بالای صفحه نمايش مشاهده می شود ، در اين قسمت يک مارک نقره ای نيز وجود دارد که بلندگو را می پوشاند. رابط سيستم زير صفحه کليد قرار گرفته است که توسط درپوش خاص سامسونگ محافظت می شود . خود درپوش به بدنه تلفن متصل شده است که امکان جدا کردن آن وجود ندارد . در طرف چپ دکمه کنترل ولوم و يکی از دو بلندگو های موجود در تلفن ، قرار دارد . طرف راست دستگاه جالب تر است، محل کارت حافظه microsd ،دکمه دوربين و رابط earphone ها در اين قسمت مشاهده می شود . دومين بلندگو در بخش فوقانی طرف راست تلفن قرار دارد .

[تصویر: ta9-8.jpg]

[تصویر: ta10-6.jpg]

[تصویر: ta11-7.jpg]

[تصویر: ta12-7.jpg]بلندگوی تلفن


سوکت داده


دوربين داخلی با آينه


قسمت عمده طرف پشت دستگاه توسط باتری اشغال شده است که پوشش محافظی ندارد . بالای باتری ، يک حلقه نقره ای با لنز دوربين مگا پيکسل وجود دارد که به همراه يک آينه برای خود نگاره می باشد . اگر می خواهيد تلفن را به گردن خود بياويزيد ، محل بند در قسمت فوقانی قرار گرفته است .
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد در نور سفيد بطور يکنواخت می درخشد . فقط کليدهای سبز و قرمز ، رنگ اصلی خود را حفظ کرده اند . سامسونگ x700 يک عملکرد جالب ارائه می دهد که به موجب آن می توانيد انتخاب کنيد که صفحه کليد هنگام روشن بودن صفحه نمايش ، دارای نور زمينه باشد يا فقط در غروب و ساعات شب ، روشن شود .

[تصویر: saf1-4.jpg]

[تصویر: saf2-3.jpg]دکمه اصلی کنترل که قسمت مرکزی آن برای تاييد به کار می رود


مدت زمانی که نور زمينه درآن فعال است می تواند از منوی اصلی تلفن تنظيم شود . اگر شارژر باتری تمام شود ، نور زمينه صفحه کليد بطور اتوماتيک خاموش می شود . ميزان کم باتری نيز موجب غيرفعال شدن صفحه نمايش می شود و کاربردهای دوربين و موسيقی را متوقف می کند .

[تصویر: saf3-2.jpg]نور زمينه صفحه کليد


صفحه نمايش :

سامسونگ هميشه بدليل صفحه نمايش های شفاف خود ، معروف است . سامسونگ x700 نيز از اين قاعده مستثنی نيست . اين مدل يک صفحه نمايش فعال tft دارد که 262k رنگ را روی يک سطح ۱۷۶ x ۲۲۰پيکسل نشان می دهد . اين صفحه نمايش در رابطه با تفاوت رنگ ، سرعت انیمیشن و کارايی رنگ ، در ميان بهترين ها قرار دارد از طرفی ديگر زير نور مستقيم خورشيد نسبتا تيره بنظر می رسد . عليرغم اندازه بزرگتر صفحه نمايش ( ۳۰ x ۳۸ ميليمتر ) ، تصوير بسيار خوب است .

[تصویر: sa1-6.jpg]

[تصویر: sa2-6.jpg]


اگر سامسونک x700 را برای مدتی غيرفعال بگذاريد ، يک ساعت بزرگ ديجيتال بهمراه تاريخ و روز مربوطه روی صفحه نمايش ظاهر می شود . بعلاوه بدون نيازبه فعال کردن صفحه نمايش ، آيکن های کوچکتری شما را از تعداد پيام های دريافتی و تماس های ناموفق آگاه می کنند . تنها نقطه ضعف اين است که تمامی موارد ذکر شده زير نور شديد به سختی مشاهده می شوند .

[تصویر: sa3-5.jpg]

[تصویر: sa4-5.jpg]صفحه نمايش در تاريکی به طور يکنواخت روشن می شود


ساختار منو :

صفحه نمايش stand-by سامسونگ x700 امکان تنظيمات دستی را فراهم می کند . يک نوار حالت استاندارد با آيکن های متفاوت ، در قسمت فوقانی آن وجود دارد . زير آن يک ساعت بزرگ ديجيتال بهمراه تاريخ و روز مربوطه مشاهده می شود . آرم اپراتور درست زير ساعت در قسمت پايين صفحه نمايش قرار می گيرد که می توان کاملا آن را غير فعال کرد . رنگ فونت آرم را نيز می توان تغيير داد . با فشار دادن کليد soft سمت چپ می توان به منو دسترسی پيدا کرد . softkeyسمت راست همواره برای دفترچه تلفن در نظر گرفته می شود . شما می توانيد چهار عملکرد دلخواه ، خود را به چهار جهت کليد جویستیک اختصاص دهيد . زمانی که تلفن در حالت stand-by است ، ناحيه مرکزی کليد جويستيک ، مرورگر wap را باز می کند که فوراً پس از آن يک ارتباط داده ايجاد می شود .


[تصویر: sakh-1.jpg]تنظيم سبک آرم اپراتور


منوی اصلی سامسونگ x700 شامل 9 آيکن متحرک و رنگی زيباست . زير منوها فقط شامل متن هستند . با از پيش تنظيم کردن کليدهای ميان بر می توان منو را بطور سريع جستجو کرد . اگر رنگ های منو را دوست نداشتيد ، می توانيد يکی ديگر از چهار ترکيب رنگ از پيش نصب شده تلفن را فعال کنيد . دستگاه خيلی سريع واکنش می دهد .

[تصویر: sakh1-2.jpg]

[تصویر: sakh2-2.jpg]

[تصویر: sakh3-2.jpg]

[تصویر: sakh4-2.jpg]منوی اصلی در چهار رنگ مختلف


حافظه داخلی تلفن ظرفيت تقريبی 30 mb دارد که 4 mb ديگر برای نرم افزارهای جاوا در نظر گرفته شده است . در صورت تمام شدن حافظه ، تلفن به محل کارت حافظه micro sd مجهز است . اگر آيتم مربوطه را در منوی اصلی فعال کنيد ، می توانيد با استفاده از يک کابل استاندارد از هر کامپيوتری به کارت حافظه دسترسی پيدا کنيد . از آنجايی که سامسونگ x700 با usb سازگار است ، نياز به نصب نرم افزار خاص نمی باشد .
[تصویر: sakh5-2.jpg]

[تصویر: sakh6-2.jpg]شاخص وضعيت حافظه


file manager يکی از مهمترين موارد منوی اصلی است که فايل ها را در 5 گروه تفکيک می کند : عکس ، فيلم ، موسيقی ، صدا و غيره . متاسفانه ، اين 5 گروه فقط شامل موارد ذخيره شده در حافظه تلفن می باشد و فايل های ذخيره شده در کارت حافظه ، بطور جداگانه نشان داده می شود . فايل های چند رسانه ای دانلود شده از طريق بلوتوث مستقيماً در حافظه تلفن ذخيره می شوند . اگر بخواهيد روی کارت حافظه به آنها دسترسی داشته باشيد ، بايد بطور دستی آنها را حرکت دهيد .
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن بسيار گسترده است و تا هزار مخاطب را در خود جای می دهد که برای هر يک از آنها می توان اسم کوچک و اسم فاميل ، 5 شماره تلفن ، يک آدرس email و يک يادداشت تعيين کرد . به علاوه ، برای هر يک از ده گروه تماس موجود در دفترچه تلفن می توان يک ملودی زنگ ، يک عکس و يا اسم مشخص کرد .


[تصویر: pho1-1.jpg]

[تصویر: pho2-1.jpg]جزئيات تماس


دفترچه تلفن


متاسفانه ، سامسونگ x700 امکان استفاده از فيلتر برای تماس های دريافتی را فراهم نمی کند . تماس های حافظه تلفن و سيم کارت بطور همزمان نشان داده می شود . جستجوی دفترچه تلفن از طريق تايپ حروف اول اسم صورت می گيرد .

[تصویر: pho3-1.jpg]


[تصویر: pho4-1.jpg]برای هر مخاطب می توان يک عکس و يک ملودی تعيين کرد


ثبت تماس


در ملودی تماس ، صدای حاصل از بلندگو از کيفيت بسيار خوبی برخورداربوده و بقدر کافی بلند است . آيفون نيز وجود دارد سامسونگ x700 ملودی های پلی فونيک 64 گانه يا فايل های mp3 ذخيره شده در حافظه را اجرا می کند . صداهای زنگ بواسطه کارايی عالی بلندگوهای استريوی تلفن ، از کيفيت بسيار خوبی برخوردارند . متاسفانه ، سامسونگ x700 پروفايل های زنگ ندارد . در عوض ، تلفن دارای يک حالت بی صدا است که پس از فشار دادن و نگهداشتن دکمه # فعال می شود . سامسونگ x700 يک دستگاه سه بانده است که می تواند در شبکه های gsm , 900 / 1800 / 1900 mhz ، تماس ارسال و دريافت کند .

[تصویر: pho5-1.jpg]

[تصویر: pho6-1.jpg]

[تصویر: pho7-1.jpg]


[تصویر: pho8-1.jpg]گزينه های صفحه نمايش در هنگام وارد کردن شماره تلفن


پيام :

سامسونگ x700 با mms , sms و email کار می کند و برای نوشتن sms ، هشت خط را بطور همزمان نشان می دهد . فرهنگ لغت t9 موجود در دفترچه تلفن فاقد اعراب است . سامسونگ x700 فورا به دستورات کاربر پاسخ می دهد . بواسطه پشتيبانی ems می تواند يک تصوير سياه سفيد ، انیمیشن يا يک ملودی به پيام ها اضافه کرد . اين امکان نيز وجود دارد که يک رويداد تقويم را به پيام اضافه کنيد . در يک زمان می توان به 20 مخاطب ، پيام ارسال کرد . تلفن با يکی از 10 صدای از پيش نصب شده شما را از پيام های دريافتنی آگاه می کند . امکان ايجاد صدای شخصی وجود ندارد . اگر پيام دريافتی را نخوانده باشيد ، ممکن است صدای هشدار طوری تنظيم شود که در يک يا دو دقيقه بعد تکرار شود . عملکرد جالب ديگر امکان گروهبندی پيام های دريافتی از 10 شماره تلفن مختلف است . سامسونگ x700 می تواند تا sms 200 را ذخيره کند .

[تصویر: m1-6.jpg]

[تصویر: m2-6.jpg]

[تصویر: m3-6.jpg]


[تصویر: m4-6.jpg]منوی پيام


نوشتن sms


منوی ويرايشگر sms


ويرايشگر mms چهار گزينه پيوست را ارائه می دهد که شامل صدا ، متن ، تصوير و ويدئو است . پيش از ارسال می تواند پيام های آماده را بصورت پيش نمايش ، مشاهده کرد . mms از حافظه مشترک استفاده می کند و اندازه آن محدود به ۳۰۰kbاست . بعلاوه ، تلفن گزينه انتخاب 10 شماره تلفن را ارائه می دهد که پيام های چند رسانه ای از آنها جدا شده و در صندوق پيام پذيرفته نمی شود . سامسونگ x700 به مرورگر email نيز مجهز است . پيام های جديد email در وقفه های زمانی از پيش تنظيم شده بطور دستی يا اتوماتيک کنترل می شوند . همچنين می توانيد انتخاب کنيد که کل پيام ها دانلود شوند يا فقط تيترهای آنها . سامسونگ x700 پيوست ها را ارسال و دريافت می کند . اندازه پيوست ها در پيام های دانلود شده ارسال نمی شوند . فضای حافظه موجود بيش از حد مورد نياز است .

[تصویر: m5-5.jpg]تنظيمات تغيير فونت در ems


موسيقی و راديو :

سامسونگ x700 دارای mp3 player است اما بر خلاف راديوی داخلی که در زمينه نيز اجرا می شود ، بصورت minimize در نمی آيد . جای تاسف است که equalizer يا ساير عملکردهای تنظيم کننده زمان وجود ندارد . در نتيجه ، مزيت اصلی mp3 player در حد يک جفت بلندگوی با کيفيت وبا توانايی انتقال استريو از طريق بلوتوث ، باقی می ماند . mp3 player گزينه های" پخش تصادفی " يا " تکرار " را برای يکی يا همه فايل های موسيقی فراهم می کند ، اگر چه فايل ها را بطور اتوماتيک جستجو نمی کند . شما بايد آهنگ های جديد را بطور دستی به playlist اضافه کنيد . mp3 player فقط دارای يک playlist است . زمانی که موسيقی اجرا می شود ، يکی از دو نماد موجود در دستگاه روی صفحه نمايش ظاهر می شود و تقريباً نيمی از سطح آن را اشغال می کند . متاسفانه ، اين نمادها فقط با فايل های mp3 کار می کنند .
[تصویر: mu1-5.jpg]

[تصویر: mu2-5.jpg]

[تصویر: mu3-6.jpg]


پخش mp3 دارای دو نماد است


ليست فايل


سامسونگ x700 به همراه يک جفت earphone مشکی عرضه می شود که از کيفيت صوتی نسبتاً خوبی بر خوردارند و از آنها می توان بعنوان يک هندس فری نيز استفاده کرد که اين عمل با استفاده از ميکروفون و کليد سبز برای دريافت تماس انجام می گيرد . از آنجايی که تلفن فاقد سوکت استاندارد 3.5 ميليمتری است ، امکان وصل کردن يک جفت earphone ديگر به آن وجود ندارد .
[تصویر: mu6-4.jpg]

[تصویر: mu7-4.jpg]

[تصویر: mu8-3.jpg]


earphone


از طريق آيفون نيز می توان به راديو گوش داد . کاربرد راديو می تواند بصورت minimize در آيد اما ابتدا مطمئن شويد که earphone ها وصل هستند ، زيرا آنها نقش آنتن را ايفا می کنند . تلفن برای ذخيره 30 ايستگاه راديويی فضای کافی دارد که اين ايستگاهها بطور اتوماتيک ، جستجو و ذخيره می شوند . اگر بخواهيد آنها را دوباره نامگذاری کنيد بايد اين کار را دستی انجام دهيد .

[تصویر: mu4-6.jpg]


[تصویر: mu5-4.jpg]ثبت تمامی ايستگاههای راديويی ذخيره شده
#4
دوربين :

سامسونگ x700 به يک دوربين 1.3 مگا پيکسل مجهز است و عکس ها با حداکثر وضوح ۱۲۸۰ x 1024 پيکسل گرفته می شوند . لنز دوربين محافظت نشده و با اين وجود برای جلوگيری از خراشيده شدن ، بخوبی کار گذاشته شده است . دوربين از منوی اصلی يا با فشار طولانی دکمه کناری مربوطه فعال می شود . طی چند لحظه ، صفحه نمايش به يک نماياب تبديل می شود .


[تصویر: cam1-1.jpg]

[تصویر: cam2-1.jpg]نماياب دوربين


دو گزينه پيش نمايش وجود دارد که می توانيد يکی را انتخاب کنيد : مشاهده کل تصوير در حالی که بالا و پايين صفحه نمايش دارای کادر سفيد است ، يا استفاده از کل صفحه نمايش در حالی که فقط قسمت مرکزی تصوير مشاهده می شود . کليد جویستیک برای تنظيمات تعادل نوردهی بکار می رود و کاربرد زوم ديجيتال را کنترل می کند . عکس ها در حالت افقی گرفته می شوند . می توان از قسمت مرکزی کليد جویستیک و کليد سمت راست دستگاه به عنوان دکمه پخش استفاده کرد .
[تصویر: cam3-1.jpg]

[تصویر: cam4-1.jpg]

[تصویر: cam5-1.jpg]

[تصویر: cam6-1.jpg]گزينه های تنظيم دوربين


پيش نمايش عکس های گرفته شده


جدا از فيلمبرداری با صدا در فرمت 3 gp و در ماکسيمم وضوح ۱۷۶ x ۱۴۴پيکسل ، دوربين x700 قادر به استفاده از جلوه های ويزه گوناگون نيز می باشد . عکس ها را می توان با افزودن انواع کادرهای گوناگون تنظيم کرد و همچنين می توان آنها را بطور عمودی و افقی وارونه کرد . متاسفانه ، عکس های کادردار دارای حداکثر اندازه ۱۷۶ x ۱۴۴ پيکسل می باشند .
جلوه های ويژه را برای عکس های آماده نيز می توان به کار گرفت . کيفيت دوربين x700 در حد متوسط است . عکس ها عمدتا انحراف رنگ دارند . زمانی که اشيا در فاصله متوسط قرار دارند ، عکس های بسيار بهتری گرفته می شود . حالت ماکرو بسيار ضعيف است و متن اسکن شده خوانا نيست .
هنگام مشاهده عکس های گرفته شده درتلفن ، امکان زوم نيز وجود دارد . حالت مشاهده تمام صفحه وجود ندارد . تصاوير بطور اتوماتيک در حافظه تلفن ذخيره می شوند . اگر بخواهيد آنها را روی کارت حافظه داشته باشيد ، بايد آنها را بطور دستی حرکت دهيد . همچنين با استفاده از بلوتوث به راحتی می توان تصاوير را به دستگاه ديگری ارسال کرد .
ساير امکانات :

سامسونگ x700 دارای تقويم ، task manager ، آلارم ، ضبط صوت ، ماشين حساب ، مبدل ارز و واحد،کرنومتر ، دقيقه شمار و ساعت جهانی می باشد . يادداشت های متنی وجود ندارد . تقويم بسيار خوب و دقيق است و تصوير روز، ماه را ارائه می دهد . شما می توانيد رويدادها ، کارها و تاريخ های سالروز را وارد کنيد و برای هر يک از آنها يک موضوع ، توضيح ، مکان ، زمان آغاز و پايان ، يادآوری پيشرفته و تکرار روزانه ، هفتگی يا ماهيانه تا سر رسيد رويداد قرار دهيد .
[تصویر: sayer4-1.jpg]

[تصویر: sayer9-2.jpg]

[تصویر: sayer10-2.jpg]

[تصویر: sayer11-2.jpg]ساعت جهانی


ضبط صوت


تايمر شمارش معکوس


کرنومتر


[تصویر: sayer12-2.jpg]

[تصویر: sayer8-2.jpg]ماشين حساب


مبدل


task organizer بخشی از تقويم است اما در صورت نياز ، ثبت کار بطور جداگانه نشان داده می شود . گزينه علامتگذاری رويدادهای انجام شده نيز فراهم شده است : ظرفيت تقويم مشترک است و برای انواع ثبت بکار می رود . 400 مورد در تقويم جا می گيرد .
[تصویر: sayer1-1.jpg]

[تصویر: sayer2-1.jpg]

[تصویر: sayer3-1.jpg]


تصوير روز ، هفته و ماه در تقويم


سامسونگ x700 دارای سه آلارم است : دو آلارم معمولی و يک آلارم مخصوص برای بيدار شدن در صبح زود . اين سه آلارم از انواع ملودی ها و فايل های mp3 استفاده می کنند و حتی در زمان خاموش بودن تلفن نيز فعال می شوند . تلفن نيز دارای يک ضبط صوت است که تا يک ساعت ضبط می کند و می توان از آنها بعنوان ملودی زنگ استفاده کرد .
[تصویر: sayer5-1.jpg]

[تصویر: sayer6-1.jpg]

[تصویر: sayer7-2.jpg]


سامسونگ x700 دارای سه آلارم است


سامسونگ x700 دارای سه بازی از پيش نصب شده است . بدليل پشتيبانی جاوا 2.0 به راحتی می توان بازی های بيشتری را دانلود کرد ، اما به ياد داشته باشيد که x700 نمی تواند فايل های جاوای دريافت شده از طريق بلوتوث را باز کند .
انتقال داده توسط egde کلاس 10 صورت می گيرد . اگر در منطقه ای قرار گرفته ايد که فاقد پوشش edge است از gprs کلاس 10 استفاده کنيد . بلوتوث برای ارتباطات فواصل کم بسيار راحت و مناسب است . سامسونگ x700 پورت مادون قرمز ندارد . تکنولوژی edge عمدتا برای ارتباط wap استفاده می شود . مرورگر داخلی wap در x700 از منوی اصلی يا با فشار دادن قسمت مرکزی جويستيک آغاز می شود . داخل منوی مرورگر گزينه ای برای سوئیچ به آدرس وبی است که در ابتدا وارد شده است و همچنين ، امکان انتخاب يک مورد از 15 نوار موجود نيز وجود دارد . شما می توانيد از x700 بعنوان يک مودم استفاده کنيد و از طريق کابل داده يا بلوتوث ، آن را به کامپيوتر وصل کنيد . تمامی تماس ها و ثبت های موجود در تقويم توسط برنامه ای به نام pc studio 3 سامسونگ با outlook هماهنگ می شوند . همين برنامه نيز از ارتباط اينترنتی برقرار شده از طريق تلفن پشتيبانی کرده و ارسال sms و mms راآسان می کند .


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 239 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 301 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 346 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان