امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بررسی تفضیلی و کامل سامسونگ d500
#1
این تلفن دارای طراحی جذاب و ویژگی هایی عالی مانند بلوتوث ، پخش mp3 ، دوربین مگاپیکسل بسیار خوب، حافظه زیاد و صفحه نمایش با کیفیت است . مزایا:

• طراحی زیبا و جذاب
• صفحه نمایش 262k رنگ
• پشتیبانی از بلوتوث

• بخش mp3
• حافظه زیاد
• هماهنگی با ms outlook
• قیمت مناسب
معایب:

• نرم افزار پخش mp3 در زمینه اجرا نمی شود
• تلفن چندین بار خود بخود restart می شود
• پیوست های email باید کمتر از 200kb داده باشد
• در زمان وارد شدن به منوی جاوا صدا پخش می کند
• نداشتن کارت حافظه
طراحی :

سامسونگ تلفن بسیار شیکی است و با طراحی زیبا و ویژگی های عالی خود توجه همه را جلب می کند . d500 یک تلفن کشویی است و ساختار آن مانند مدل های e820/e800 یا e630 می باشد .


[تصویر: ta1-5.jpg]

[تصویر: ta2-5.jpg]

[تصویر: ta3-5.jpg]


ساختار کشويی آن توسط یک مکانیزم خاص پشتیبانی می شود و فقط کافی است که بر آمدگی زیر صفحه نمایش را کمی فشار بدهید تا قسمت فوقانی به راحتی باز شود . ابعاد تلفن 94x٤٦x٢٤میلی متر و وزن آن 99 گرم است . مدل d500 به رنگ مشکی است و علیرغم کشویی بودن ساختار آن ، استحکام خوبی دارد .

[تصویر: ta4-5.jpg]

[تصویر: ta5-5.jpg]

[تصویر: ta6-4.jpg]


قاب های تلفن پلاستیکی هستند و قابل تعویض نمی باشند . در تلفن از سطوح مات و براق استفاده شده است. باتری تلفن از نوع li-ion است که در حالت stand by تا 300 ساعت و در مکالمه مداوم حداکثر 390 دقیقه دوام می آورد .
[تصویر: ta7-4.jpg]


در طرف راست تلفن یک سوکت وجود دارد که شبیه usb است و توسط در پوش کشویی محافظت می شود ، این سوکت برای وصل کردن هندس فری بکار گرفته می شود .

[تصویر: ta10-4.jpg]

[تصویر: ta9-5.jpg]

[تصویر: ta8-4.jpg]


در گوشه سمت راست محلی برای بندمچ مشاهده می شود. پورت مادون قرمز و کليد ولوم درطرف چپ تلفن مشاهده می شود که کليد ولوم در حالت stand by صدای کلیدها را کنترل می کند و در طول مکالمه ، کنترل ولوم earphone را بر عهده دارد . لنز دوربین فقط بعد از باز شدن قسمت فوقانی ظاهر می شود . کنار آن آینه ای برای خود نگاره و یک ديود نوری قوی وجود دارد .

[تصویر: ta11-4.jpg]

[تصویر: ta12-4.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمایش:

اندازه صفحه نمایش 30x٣٩ میلی متر و وضوح آن 76x٢٢٠ پیکسل است که 262kرنگ را نشان میدهد . صفحه نمایش فعال است و کیفیت بسیار خوبی دارد .

[تصویر: saf1-1.jpg]


وضوح زیاد صفحه نمایش امکان تنظیمات مختلف آیتم ها روی صفحه نمایش را فراهم می کند . طبق معمول ، پیش زمینه در مرکز قرار می گیرد و می تواند انیمیشن هم باشد . نوار وضعیت در قسمت بالای صفحه نمایش قرار دارد و یک ساعت با فونت بزرگ نیز نشان داده می شود . شما می توانید آرم اپراتور را غیر فعال کنید یا در صورت تمایل رنگ متن را مطابق با پیش زمینه تنظیم نمایید.
[تصویر: saf2-1.jpg]

[تصویر: saf3-1.jpg]

[تصویر: saf4-1.jpg]

[تصویر: saf5-1.jpg]


پیام ها و تماس های ناموفقی که روی صفحه نمایش ظاهر می شوند در پوشه های ذخیره می گردند که در آنجا می توانید آنها را یکی یکی انتخاب کنید .
[تصویر: saf6-1.jpg]


متاسفانه جایی برای ديود نوری باقی نمانده است تا حتی در زمان خاموش بودن صفحه نمایش نیز بتواند شما را از رویداد های ناموفق آگاه کند . در واقع صفحه نمایش خاموش نمی شود فقط نور آن محو می شود که بعد از آن محافظ صفحه با ساعت تاریخ و آیکن های تماس یا پیام ظاهر می گردد . این اطلاعات از زوایای مختلف نیز قابل خواندن است.
صفحه کلید:

soft keys زیر صفحه نمایش قرار دارند . حتی در زمان بسته بودن تلفن نیز می توان از آن استفاده کرد و در این زمان تمام عملکردهايی که نیازمند کنترل صفحه کلید نیست در دسترس می باشد . شما حتی می توانید به ویرایشگر پیام نیز دسترسی داشته باشید اما امکان نوشتن بدون صفحه کلید وجود ندارد و فقط باید به آن نگاه کنید .
[تصویر: k4-1.jpg]

[تصویر: k5-1.jpg]

[تصویر: k6-1.jpg]


برای هر یک از جهت های کلید حرکتی می توانید یک عملکرد ( بجز دفتر چه تلفن ) را انتخاب کنید . soft key راست برای دسترسی به دفترچه تلفن تعیین شده است و مستقیما لیست اسامی را باز می کند .
[تصویر: k3-1.jpg]


بدلیل بر آمدگی ساختار کشوی استفاده از جهت بالای کلید حرکتی کمی دشوار است . قسمت میانی کلید حرکتی برای تایید بکار گرفته می شود و در حالت stand by مرورگر wap را فعال می کند .
[تصویر: k2-1.jpg]

[تصویر: k1-1.jpg]


در زمان بسته بودن تلفن پنچ کلید دیگر در حاشیه آن وجود دارد . با فشار دادن کلید یا باز کردن تلفن می توان به تماس دریافتی پاسخ داد . با فشار دادن کلید کناری می توانید صدای زنگ را خاموش کنید . صفحه نمایش به رنگ مشکی است . کل تلفن در لبه ها به رنگ سفید روشن می شود و دارای نوارهای نقره ای است که ردیف ها را از یکدیگر جدا می کند .
ساختار منو :

منوی اصلی d500 به شکل ماتریس است و آیکن های بزرگی دارد . هر آیتم پس از انتخاب بصورت انیمیشن درمی آ ید . با فشار دادن کلید مکان نما یا میانبرهای کلید حرکتی می توان به منوی اصلی وارد شد . زیر منو ها به شکل متن هستند و ويژ گی جدیدی که در اینجا مشاهده می شود لیست افقی است .

[تصویر: m1-4.jpg]

[تصویر: m2-4.jpg]

[تصویر: m3-4.jpg]


[تصویر: m4-4.jpg]

[تصویر: m5-4.jpg]

[تصویر: m6-4.jpg]


برای حرکت در لیست و انتخاب موارد مورد نظر باید از کلید های فلش چپ / راست استفاده کنید . چهار رنگ مختلف برای منو وجود دارد که می توانید یکی را انتخاب کنید . تلفن بجز نرم افزار دوربین در بقیه موارد سریع عمل می کند . نوشتن پیام سریع انجام می شود.
#3
تماس و دفتر چه تلفن :

صدای earphone در طول مکالمه بسیار عالی است . کیفیت صوتی هندس فری داخلی نیز در حد مطلوب است . با وصل کردن هندس فری بیرونی می توان کیفیت صوتی را ارتقا داد .

[تصویر: d1-1.jpg]

[تصویر: d2-1.jpg]

[تصویر: d3-1.jpg]


d500 اسامی ذخیره شده در حافظه تلفن و سیم کارت را با هم نشان می دهد و حداکثر 1000 مخاطب ظرفیت دارد . برای هر مخاطب می توانید 12 آیتم تعیین کنید . امکان هماهنگ کردن دفترچه تلفن و سایر پایگاههای داده با microsoft outlook pc وجود دارد .
[تصویر: d4-1.jpg]

[تصویر: d5-1.jpg]

[تصویر: d6-1.jpg]جزئيات مخاطب


ويرايش کردن اسم


ثبت تماس ها


با فشار دادن یک کلید می توانید به لیست اسامی دسترسی پیدا کنید و با تایپ کردن مداوم حروف اسم ، جستجو انجام می گیرد . در حافظه تلفن می توانید برای هر اسم یک عکس تعیین کنید و سپس برای آن یک زنگ مختلف قرار بدهید و آنها را گروهبندی نمایید.

[تصویر: d7-1.jpg]


[تصویر: d8-1.jpg]


[تصویر: d9-1.jpg]جستجو در دفترچه تلفن


عکس در تماس دريافتی


گروه های مخاطب


بعلاوه گروههای مخاطب نیز می توانند عکس و زنگ خاص خود را داشته باشند. پروفایل زنگ و فیلتر تماس وجود ندارد . زنگ می تواند شامل پلی فونی 64 گانه و mp3 باشد . فقط کافی است که یک فایل mp3 را در حافظه قرار بدهید و آن را بصورت زنگ تنظیم کنید. برای زنگ پیام فقط از 10 صدای استاندارد موجود در تلفن می توان استفاده کرد . تلفن بطور همزمان زنگ و ویبره ندارد.
[تصویر: d11-1.jpg]

[تصویر: d12-1.jpg]

[تصویر: d13-1.jpg]


پیام:

ویژگی جدیدی در منوی پیام وجود دارد و آن امکان غیر فعال کردن دائم فرهنگ لغت t9 است . تلفن آخرین تنظیمات را در حافظه نگهداری می کند و بعد از وارد شدن مجدد به ویرایشگر آنها را تکرار می نماید. انتخاب عملکرد های پیام استاندارد نیست .
[تصویر: p1-4.jpg]

[تصویر: p2-4.jpg]منوی اصلی پيام


نوشتن پيام متنی


شما می توانید پیام های متنی بنویسید و پیام های چند رسانه ای ایجاد کنید اما email client نیز وجود دارد. ویرایشگر پیام های متنی ساده است و هر صفحه هشت خط را نشان می دهد . امکان کار کردن با ems و تنظیم اندازه متن وجود دارد .

[تصویر: p3-4.jpg]ايجاد پيام های چند رسانه ای


ویرایشگر ، کاراکتر های نوشته شده را محاسبه می کند و تعداد قسمت هايی را که پیام به آن تقسیم شده است نشان میدهد . هر پیام می تواند به دوازده قسمت تقسیم شود ده شماره تلفنی را که نمی خواهید از آن ها پیام دریافت کنید، تنظیم نمایید و تا زمان غیر فعال کردن این ویژگی ( sms barring) هیچ پیامی از این شماره ها دریافت نمی کنید . ویرایشگر پیام های چند رسانه ای نیز ساده و سریع است . ویژگی جدید امکان وارد کردن فیلم در mms است . هر پیام mms حداکثر می تواند 300kb باشد . email client از پروتوکل های smtp/imap4/pop3 پشتیبانی می کند و می تواند پیام هارا در فرمت html بخواند .
[تصویر: p4-4.jpg]منوی email client


شما می توانید آن را تنظیم کنید تا فقط تیترهای پیام یا کل متن را دانلود کند همانند پیام های متنی برای email client نیز می توانید تنظیمات مربوطه را انجام بدهید تا از آدرس های مورد نظر پیام دریافت نکند . امکان تنظیم وقفه های زمانی برای چک کردن صندوق پستی email وجود دارد .
موسیقی:

از تلفن می توان بعنوان نرم افزار پخش mp3 استفاده کرد . حافظه پخش موسیقی در حد کافی است اما برای ارتباط با pc مشکل دارد . در این مورد وارد کردن داده از طریق بلوتوث یا پورت مادون قرمز کمکی نمی کند و باید از کابل usb استفاده کنید . عملکرد های پخش موسیقی نیز محدود است و شما فقط می توانید از یک آهنگ به آهنگ دیگری بروید و امکان به جلو یا عقب بردن آهنگ وجود ندارد .

[تصویر: mu1-4.jpg]

[تصویر: mu2-4.jpg]

[تصویر: mu3-4.jpg]


امکان دریافت تماس در طول پخش موسیقی وجود دارد یعنی سایر افراد می توانند با شما تماس بگیرند . بعد از پایان تماس ، پخش موسیقی از همان جايی که قطع شده بود ادامه پیدا نمی کند . کیفیت صوتی خوب است . هدفون های استریوفونیک همراه تلفن عرضه می شوند . که از آنها می توان بعنوان هندس فری و برای پخش مستقیم از بلندگوی تلفن استفاده کرد . متاسفانه رابط ، سوکت استانداردی ندارد و بجز هدفون های موجود در بسته بندی نمی توان از هدفون دیگری استفاده کرد .

[تصویر: mu4-4.jpg]ليست فايل های mp3
#4
دوربین:

سامسونگ d500 در میان بهترین تلفن های دوربین دار قرار می گیرد . دوربین آن 1.31 مگاپیکسل است و وضوح آن 1280x١٠٢٤ پیکسل می باشد .


[تصویر: do1-4.jpg]منوی اصلی دوربين


کیفیت عکس های دوربین در حد مطلوب است . زوم دیجیتال در وضوح پایين وجود دارد و حالت ماکرو نیز تعریفی ندارد . تنظیمات دوربین از حد متوسط بالاتر است و علاوه بر زوم بطور دستی نیز می توانید نور دهی را کنترل کنید و همچنین امکان استفاده از self timer ( زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس ) ، عکس گرفتن متوالی و قرار گرفتن چند صفحه در یک عکس وجود دارد .
[تصویر: do2-4.jpg]

[تصویر: do3-4.jpg]

[تصویر: do4-4.jpg]محيط عکس برداری


تنظيمات


کليد های ميانبر


شما می توانید در زمان عکس گرفتن از یک صحنه تاریک close up از ديود سفید موجود استفاده کنید . عکس گرفتن با d500 کمی کند است . بعد از فشار دادن دکمه دوربین دایره ای در وسط عکس ظاهر می شود و به این معناست که با تلفن حرکت نکنید . تلفن در همین لحظه در حال عکس گرفتن است . این مورد فقط در بالاترین وضوح مگاپیکسل روی می دهد . کار با فرمت های کوچک سریع است .
[تصویر: do5-3.jpg]

[تصویر: do6-3.jpg]استفاده از کادر و جلوه های ويژه برای عکس


بعد از فشار دادن کلید start، تلفن عکس را در فرمت کامل نشان میدهد. تلفن در وضوح 176x١٤٤ پیکسل فیلمبرداری می کند و آنها را در فرمت 3gp ذخیره می نماید . فیلم می تواند خیلی طولانی باشد زیرا از حافظه مشترک استفاده می کند.
[تصویر: do7-1.jpg]

[تصویر: do8-1.jpg]

[تصویر: do9-1.jpg]محيط فيلمبرداری


تنظيمات


کليد های ميانبر


سایر امکانات:

تقویم دارای تصویر روز ، هفته و ماه است . هفته تقویم با دوشنبه آغاز می شود .

[تصویر: sa1-4.jpg]

[تصویر: sa2-4.jpg]

[تصویر: sa3-4.jpg]تصوير ماه ، هفته و روز در تقويم


شما می توانید تمام رویداد های تکرار شده را مشاهده کنید و با لیست to-do کار کنید که با pc نیز هماهنگ می شود. در تقویم تلفن می توان 400آیتم را وارد نمود . برای وارد کردن رویداد جدید می توانید از میان چندین نوع آیتم مورد دلخواه را انتخاب کنيد.

scheduler( برنامه ریز) : برای تنظیم جلسه است که امکان وارد کردن عنوان ، زمان آغاز و پایان ( در روزهای مختلف) ، اضافه کردن یادآوری و تنظیم تکرار وجود دارد .

birthday(روز تولد) : در این قسمت فقط یک تاریخ بدون زمان دقیق و یادآوری وارد می کنید . همچنین یک تکرار سالیانه را برای روز تولد مشخص کنید.

various( گوناگون) : همانند برنامه ریزی است اما تکرار ندارد .

tasks(کارها) : امکان وارد کردن تاریخ ( بدون زمان ) و اولویت بندی برای کارها وجود دارد امکان تنظیم یادآوری برای کارها وجود دارد اما بعد از انجام کار می توانید علامت آن را بردارید.

[تصویر: sa4-4.jpg]

[تصویر: sa5-4.jpg]

[تصویر: sa6-4.jpg]ايجاد رويداد جديد


ليست to do


سه آلارم وجود دارد که شما می توانید زمان فعال بودن آنها را انتخاب کنید . آلارم در زمان خاموش بودن تلفن نیز کار می کند .
[تصویر: sa7-4.jpg]

[تصویر: sa8-4.jpg]

[تصویر: sa9-4.jpg]آلارم و تنظيمات آن


سامسونگ از یادداشت های متنی نیز پشتیبانی می کند که امکان هماهنگ کردن آنها با outlook وجود ندارد. هر یادداشت صدها کاراکتر را در خود جای می دهد .

[تصویر: sa10-4.jpg]

[تصویر: sa11-4.jpg]يادداشت و جزئيات آن


مدل d500 دارای کرنومتر ، تایمر شمارش معکوس ، ماشین حساب و مبدل واحد است .

[تصویر: sa12-4.jpg]

[تصویر: sa13-4.jpg]

[تصویر: sa14-4.jpg]

[تصویر: sa15-4.jpg]ماشين حساب


مبدل


تايمر شمارش معکوس


کرنومتر


ضبط صوت نیز وجود دارد که از حافظه مشترک استفاده می کند و حداکثر یک ساعت ضبط را در ذخیره می نماید . موارد ضبط شده در فرمت amr ذخیره می شوند که از آنها می توان در پیام های چند رسانه ای استفاده کرد . متاسفانه ضبط صوت در طول مکالمه کار نمی کند و امکان ضبط مکالمه وجود ندارد . با استفاده از پورت مادون قرمز در این تلفن امکان ارسال و دریافت عکس یا زنگ وجود دارد . توسط بلوتوث نیز می توان فایل های چند رسانه ای را ارسال و دریافت نمود . d500 از جاوا midp 2.0 پشتیبانی می کند. سه بازی جاوا در تلفن وجود دارد . سامسونگ d500 دارای پشتیبانی gprsکلاس 10 است و توسط کابل ، پورت مادون قرمز یا بلوتوث می توان تلفن را به pc وصل کرد . شما می توانید یک بسته از برنامه ها به نام easy studio را از اینترنت دانلود کنید که شامل برنامه ای برای تنظیم آسان پروفایل داده است .

[تصویر: sa16gif-1.jpg]

[تصویر: sa17gif-1.jpg]تنظيمات ارتباطات اينترنتی


سامسونگ از پروفایل هندس فری ، هدست و سایر پروفایل های رايج پشتیبانی می کند .نرم افزار مديريت فايل و اطلاعات شخصی به شما امکان می دهد تا دفترچه تلفن را ويرايش کنيد و داده های مختلف شامل رویداد های تقویم ، یادداشت و داده های ثبت تماس را به pc انتقال بدهید . قسمتی از این نرم افزار ، مدیریت فایل است که به تلفن دسترسی مستقیم دارد و بعنوان مثال برای دانلود کردن عکس هایی که گرفته اید می توانید از آن استفاده کنید . pc sync برای هماهنگی داده با pc است . internet access برنامه ای برای تنظیم ساده ارتباط اینترنتی از طریق موبایل است . image editor برنامه ای برای ویرایش تصاویر است.

بسته بندی تلفن شامل:


• تلفن
• باتری
• شارژر
• هدفون همراه با هندس فری
• هندس فری جداگانه و بندمچ است

[تصویر: sa18-4.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی ساعت هوشمند سامسونگ Gear 2 mohamad golbaz 0 240 14-11-14, 08:28 am
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت گلکسی تب Samsung Galaxy Tab S 10.5 سامسونگ mobile pasargad 0 302 05-07-14, 12:24 pm
آخرین ارسال: mobile pasargad
  بررسی تخصصی بررسی مشخصات گوشی سامسونگ گالاکسی S5 mad man 0 418 30-03-14, 02:18 am
آخرین ارسال: mad man
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی تبلت نکسوس 10 سامسونگ mohamad golbaz 2 347 08-03-14, 03:53 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل گوشی Samsung I9190 Galaxy S4 Mini mohamad golbaz 6 1,207 13-12-13, 08:38 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان