امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا razr v3x
#1
اين تلفن جديد غير os دارای يک دوربين 2 مگا پيکسل با حالت ماکروی واضح و led فلاش و همچنين يک صفحه نمايش رده بالا می باشد . اين يک تلفن نسل سوم است اما در عين حال ، mp3 player و برخی ويژگی های آن تا حدودی ضعيف می باشند . موتورولا razr v3x در کنگره اخير 3gsm بهترين تلفن موبايل نسل سوم ناميده شد و فروشندگان اينترنتی آن را به ليست آن لاين خود افزودند .
موتورولا razr v3x برای برقراری ارتباط اينترنتی از طريق apn شايان تحسين است .
انتقال داده که برای مرور اينترنتی لازم است توسط gprs کلاس 10 ارائه می شود ، در حاليکه انتقال های سريع داده از طريق umts صورت می گيرد . تلفن از طريق بلوتوث يا يک کابل usb به کامپيوتر وصل می شود. موتورولا razr v3x به يک رابط mini usb نيز مجهز است . اين تلفن بواسطه دفترچه تلفن خوب ، تقويم مرتب و انتقال های سريع داده در شبکه های نسل سوم برای کار بسيار مطلوب می باشد . بعلاوه تجهيزات چند رسانه ای آن توجه طرفداران سرگرمی را به خود جلب می کند .
از طرفی ديگر کارايی دوربين آن قابل مقايسه با تصاوير با کيفيت سونی اريکسون نيست . مراحل پيچيده در ايجاد منو و کيفيت بسيار پايين صفحه نمايش بيرونی در ميان معايب عمده موتورولا razr v3x جا می گيرد . مزايا :

• صفحه نمايش شفاف
• پشتيبانی مکالمه تصويری و نسل سوم
• mp3 player
• محل کارت حافظه
• دوربين 2 مگا پيکسل با حالت ماکرو
• صفحه کليد تخت و مناسب

• واکنش فوری

معايب :

• ساختار نامناسب منو
• نداشتن محل earphone
• خوانايی کم صفحه نمايش بيرونی
• طراحی نامناسب دکمه های کناری

طراحی :

پس از اينکه نخستين تصاوير موتورولای جديد v3x در دسترس قرار گرفت ، بحث بر اين بود که از مدل razr v3 بسيار ضخيم تر است يا نه . زمانی که تلفن بسته می شود 19.6 ميليمتر ضخامت دارد که در مقايسه با razr v3 نيم سانتی متر بيشتر است . دو بعد ديگر تغييری نکرده است - 10 سانتی متر طول و 53 ميليمتر عرض . اما در حقيقت وزن دستگاه افزايش يافته است که 30 گرم سنگين تر از مدل قبلی است و ديگر يک تلفن با وزن متوسط نيست بلکه يک تلفن سنگين است . اين تلفن برای استفاده افرادی ساخته شده است که نيازمند يک تلفن درب دار با تجهيزات بالا می باشند و نمی خواهند پول اضافی برای طراحی بپردازند .

[تصویر: ta1-1.jpg]

[تصویر: ta2-1.jpg]

[تصویر: ta3-1.jpg]

[تصویر: ta4-1.jpg]


موتورولا razr v3x يک تلفن چند رسانه ای با پشتيبانی شبکه های نسل سوم است . اين دستگاه ممکن است به سادگی مورد توجه کاربران معمولی قرار نگيرد ، اگر چه قطعا توجه مشتريان با تجربه را جلب می کند. اما اين تلفن جديد بسيار جذاب است . زمانيکه تلفن را در دست بگيريد متوجه سنگينی وزن آن می شويد و اثر انگشت تماما روی سطح آن باقی می ماند . از طرفی ديگر لمس کردن قاب پلاستيکی آبی ملايم آن بسيار خوشايند است و بنظر می رسد که از لاستيک سخت ساخته شده است .

[تصویر: ta5-1.jpg]

[تصویر: ta6-1.jpg]

[تصویر: ta7-1.jpg]

[تصویر: ta8-1.jpg]


زير قاب پشتی يک باطری li-ion با ظرفيت ٨٥٠ mah وجود دارد که در زمان stand by تا 250 ساعت و در زمان مکالمه تلفنی تا 300 دقيقه دوام می آورد . شاخص وضعيت باطری روی صفحه نمايش ظاهر می شود .
قسمت بالای تلفن کوتاهتر از قسمت پايين آن است . بنابراين لبه پايينی دارای ويژگی همانند ساير موبايل های درب دار نيست . بر خلاف razr v3 ، قسمت بالائی اين تلفن جديد در فرورفتگی قسمت پايين جا می خورد . لبه پايينی از مواد پلاستيکی نقره ای ساخته شده است . رابط سيستم در اينجا وجود ندارد . razr v3x يک رابط mini usb کلاسيک دارد ، که در طرف راست ان قرار گرفته است .


[تصویر: ta10-1.jpg]


[تصویر: ta9-1.jpg]


درست بالای رابط mini usb يک دکمه قابل برنامه ريزی وجود دارد که سازنده آن را " smart key " می نامد . کمی بالاتر دکمه کنترل ولوم مشاهده می شود . دکمه دوربين نه تنها خيلی کوچک طراحی شده بلکه همچنين در محل نادرستی قرار گرفته و اکثرا به اشتباه فشار داده می شود . لولای تلفن محکم است . بطور سريع و روان باز وبسته می شود . اما زمانيکه قسمت بالای تلفن در طول يک تماس تلفنی روی گوش قرار دارد هر بار که لولا بيش از حد باز می شود ، يک صدای جير جير مانند ايجاد می کند .


[تصویر: ta11-1.jpg]


[تصویر: ta12-1.jpg]


[تصویر: ta13-1.jpg]


صفحه نمايش بيرونی زير لنز دوربين اصلی قرار گرفته که چندان مناسب نمی باشد، غير فعال بوده و همچنين بسيار کوچک است . اما فقط می تواند 4k رنگ را نشان دهد و دارای وضوح ٩٦ x ٨٠پيکسل می باشد و بدون نور زمينه تقريبا خوانا نيست . صفحه نمايش بيرونی در عين حال بسيار سودمند است . آيکن های زمان ، تاريخ و وضعيت را نشان می دهد . جزئيات در مورد رويدادهای ناموفق فراهم می کند . نام و تصوير مخاطب را نشان می دهد و بعنوان يک آينه برای خودنگاره به کار می رود . و در زمان اجرای موسيقی نيز نام فايل موسيقی و پروفايل زنگ فعال را نشان می دهد .

[تصویر: ta14-1.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد در اين مدل جديد از نظر طراحی دستخوش تغييرات شده است . و از مواد پلاستيکی مات تشکيل شده است . فواصل بين رديف ها کاملا مشخص است و نور زمينه آن پر رنگ تر از مدل قبلی می باشد . بالای صفحه کليد در سمت راست يک شاخص کوچک وجود دارد که شدت نور زمينه کليد ها را مطابق نور محيط تنظيم می کند .

[تصویر: saf1-1.jpg]

[تصویر: saf2-1.jpg]

[تصویر: saf3-1.jpg]

[تصویر: saf4-1.jpg]


اجزای اطراف کليد حرکتی و چهار جهت آن ، دوباره مرتب شده اند . در اينجا در امتداد کليدهای سبز و قرمز ، يک کليد آبی نيز مشاهده می کنيد که مکالمه تصويری را فعال می کند . موتورولا v3x جدا از سه باند استاندارد gsm از umts نيز پشتيبانی می کند . تلفن به کليدی مجهز است که عملکردc و back را ادغام می نمايد و جايگزين کليد context مرکزی می شود . اين راه حل توسط طراحان سونی اريکسون نيز بکار گرفته شده است . کار با صفحه کليد موتورولا v3x بواسطه برآمدگی کم و واکنش مشخص کليد ها آسان است .
[تصویر: saf7-1.jpg]

[تصویر: saf5-1.jpg]

[تصویر: saf6-1.jpg]دکمه اصلی کنترل


نور زمينه صفحه کليد


صفحه نمايش :

صفحه نمايش اصلی بسيار عالی است و دارای وضوح ٢٤٠ x ٣٢٠ پيکسل بوده و 262k رنگ را نشان می دهد. سطح آن کمی بزرگتر از صفحه نمايش اصلی موتورولا razr است . در يک سانتی متر مربع بيش از 5000 پيکسل جای می گيرد و بنابراين مرز بين آنها فقط در تصاوير ماکرو مشاهده می شود . صفحه نمايش از نوع tft است و تصاوير در نور مستقيم خورشيد به خوبی مشاهده می شوند ، در زير صفحه نمايش يک دوربين کوچک وجود دارد که برای مکالمه تصويری بکار می رود .
[تصویر: sa1-1.jpg]

[تصویر: sa2-1.jpg]صفحه نمايش اصلی در تاريکی


ساختار منو :

ساختار منوی تلفن بسيار شگفت انگيز است . دوربين در منوی اصلی ، دو محل را اشغال کرده است ، ( يکی بعنوان دوربين عکاسی و ديگری بعنوان دوربين فيلمبرداری ) و اين دو آيکن در پوشه چند رسانه ای در رديف اول مشاهده می شوند . " airplane mode " نيز بصورت دو گانه است و عملکرد بسيار سودمندی می باشد زيرا قسمت تلفن دستگاه را غير فعال کرده و به کاربر اين امکان را می دهد تا برای اهداف ديگر از دستگاه استفاده کند . اين گزينه در منوی اصلی و همچنين در زير منوی settings وجود دارد .
[تصویر: sakh13-1.jpg]فعال کردن airplane


airplane mode باتری زيادی ذخيره می کند و بدين طريق می توان از ظرفيت باتری برای گوش دادن به موسيقی استفاده کرد .پيش زمينه صفحه نمايش اصلی را می توانيد بصورت انيميشن تنظيم کنيد. شما می توانيد نوع ساعت ظاهر شده روی صفحه نمايش را انتخاب کنيد ( ديجيتال ، عقربه دار يا ساده ). نام اپراتور در مرکز يا در حاشيه صفحه نمايش نشان داده می شود . آيکن عملکردهای تعيين شده برای هر يک از جهت های دکمه کنترل در قسمت ميانی وجود دارد . هر عملکرد را می توان برای يکی از کليدهای context و" کليد هوشمند" کناری تعيين کرد .
[تصویر: sakh1-1.jpg]

[تصویر: sakh2-1.jpg]

[تصویر: sakh3-1.jpg]

[تصویر: sakh4-1.jpg]


صفحه نمايش stand by


منو به شکل ماتريس


منو به شکل ليست


منوی اصلی به شکل ليست يا يک ماتريس از 12آيکن مشاهده می شود . با استفاده از ميانبرهای عددی نمی توان در منوی اصلی حرکت کرد . با استفاده از تم های گرافيکی ميتوان ظاهر منو را تغيير داد.
[تصویر: sakh9-1.jpg]

[تصویر: sakh10-1.jpg]

[تصویر: sakh11-1.jpg]

[تصویر: sakh12-1.jpg]


تم های گرافيکی


صفحه نمايش بيرونی دارای کادر سياه يا سفيد است و صفحه نمايش بيرونی و داخلی هر دو از تصوير پيش زمينه يکسان استفاده می کنند .
[تصویر: sakh14-1.jpg]

[تصویر: sakh15-1.jpg]


صفحه نمايش بيرونی
#3
تماس و دفترچه تلفن :

تمامی تماس های دفترچه تلفن می توانند به شکل ليست کلاسيک اسامی که هر کدام به همراه يک آيکن کوچک از شماره مربوطه می باشد يا در گروه هايی از سه مخاطب که هر يک به همراه آيکن شماره مربوطه ، خود شماره تلفن ويک تصوير کوچک است ، مشاهده شود . برای سوئيچ بين تماس ها بطور عمودی و برای مشاهده تمامی شماره تلفن ها و آدرس های email تعيين شده برای هر تماس به طور افقی حرکت کنيد . پيام ها و email را می توان مستقيما از دفترچه تلفن ارسال کرد . برای هر مخاطب می توان اسم کوچک ، اسم فاميل ، اسم مستعار ، هفت شماره تلفن ، دو آدرس email ، دو وب سايت ،دو آدرس کامل خيابان ، تاريخ تولد ، تصوير و ملودی زنگ خاص تنظيم کرد . در صورت لزوم می توان موارد ديگر را نيز اضافه نمود . تلفن امکان علامتگذاری شماره تلفن های مربوط به مکالمه تصويری را نيز فراهم می کند .


[تصویر: pho1-1.jpg]


[تصویر: pho2-1.jpg]


ليست مخاطبين همراه با عکس

مشاهده مخاطب انتخابی


با نوشتن تدريجی اسامی مخاطبين می توان در دفترچه تلفن جستجو کرد . دفترچه تلفن بصورت گروه هايی مرتب می شود که می توان با فشار دادن کليد * يا # بين انها سوئيچ کرد . شماره های ذخيره شده روی سيم کارت ، يک گروه جداگانه را تشکيل می دهند . با اين وجود تماس های سيم کارت و حافظه تلفن با يکديگر در گروه اصلی نشان داده می شود . تلفن يک گروه سودمند email ارائه می دهد که در آن تمامی تماس ها دارای email بوده و بطور اتوماتيک جمع آوری می شود . موتورولا v3x دارای شماره گيری صوتی نيز می باشد . برای فعال کردن آن دکمه ای را فشار دهيد که بعنوان يک کليد مشترک با دکمه دوربين بکار می رود و سپس اسم شخص مورد نظر را تلفظ کنيد . ظرفيت کلی اين دفترچه تلفن به صورت يک ارز باقی مانده است زيرا موتورولا ، شاخص يا يک نماد گرافيکی ساده برای آن ارائه نداده است . به نظر می رسد که دفترچه تلفن از حافظه مشترک استفاده می کند .

[تصویر: pho3-1.jpg]

[تصویر: pho4-1.jpg]


[تصویر: pho5-1.jpg]


وارد کردن مخاطب جديد


تلفن 5 پروفايل زنگ ارائه می دهد که به انتخاب سريع حالت زنگ دلخواه کمک می کند و امکان تنظيمات هشدار صوتی و ملودی های مختلف را فراهم می نمايد . دو پروفايل از 5 پروفايل زنگ ويبره است ، که يکی فقط با ويبره هشدار داده و ديگری ويبره و زنگ را با هم اجرا می کند . ولوم به طور جداگانه از طريق دکمه های کناری کنترل می شود . هر تغيير ولوم با يک صدای ناهنجار همراه است . که برای تمامی مدل های موتورولا رايج می باشد . پروفايل های زنگ هنگام بسته بودن تلفن نيز می توانند از از طريق استفاده از دکمه های کناری تغيير داده شوند . زيرا تمامی جزئيات روی صفحه نمايش بيرونی نشان داده می شود . در قسمت پائين تلفن يک باند وجود دارد که در هنگام شارژ شدن تلفن يا دريافت يک تماس به رنگ آبی می درخشد . متاسفانه در هنگام دريافت پيام ها يا تماسهای ناموفق روشن نمی شود . زيرا آنها توسط صفحه نمايش بيرونی نشان داده می شوند و صفحه نمايش بيرونی نيز بدون نور زمينه ، خوانده نمی شود .
پيام :

موتورولا v3x برای کار با پيام ها به خوبی مجهز شده است و علاوه بر sms استاندار از عهده ems گسترده ، mms ، email نيز بر می آيد ، زمانيکه پيام جديدی ايجاد می کنيد وارد يک مفهوم جديدی می شويد که ابتدا در مدل e1070 بکار گرفته شده . طبق اين مفهوم کاربر ديگر نمی تواند گزينه ای برای انتخاب نوع پيام های ايجاد شده در اختيار داشته باشد . تلفن به يک ويرايشگر مجهز است که نوع پيام را بطور اتوماتيک تعيين کرده و برای پيام های متنی و چند رسانه ای بکار می رود . اين راه حل يک نقطه ضعف نيز دارد ، اگر شما بخواهيد با ارسال چندين پيام متنی به شکل يک mms در هزينه صرفه جويی کنيد . مجبور می شويد يک تصوير يا يک يادداشت صوتی به آن پيوست کنيد . در غير اينصورت ، ويرايشگر پيام نوشته شده را بصورت يک پيام متنی تشخيص داده و آن را بعنوان يک sms ارسال می کند .
[تصویر: m1-2.jpg]


[تصویر: m2-2.jpg]


منوی پيام

نوشتن پيام کوتاه


پيام های ايجاد شده و دريافتی در 7 خط نشان داده می شود . هنگام نوشتن sms ، ويرايشگر از نخستين کاراکتر محاسبه می کند و اطلاعاتی در رابطه با تعداد کلی قسمتهای پيام تا قبل از ارسال آن فراهم نمی کند . itap که يک فرهنگ لغت برای تلفن های موتورولا است به کار نوشتن پيام کمک می کند و دارای وقفه نيز نبوده و بسيار سودمند است . در صورت لزوم می توان آن را برای هميشه غير فعال کرد .
اگر می خواهيد يک mms ايجاد کنيد منوی context تلفن را باز کرده و گزينه insert را انتخاب نمائيد و سپس عنوان مورد نظر را در يکی از پوشه های چند رسانه ای پيدا کنيد . mms می تواند شامل تصاوير و ضبط های صوتی و تصويری باشد . بسيار جالب است که ضبط های صوتی فقط در طول ايجاد mms صورت می گيرد . موتورولا razr v3x دارای ضبط کننده صوتی جداگانه نيست گزينه ای برای ايجاد mms صوتی مستقل ارائه می دهد که در انتهای ليست پوشه ها جايی بعد از گروههای پيام های ارسالی قرار دارد . تعداد پيام های متنی و چند رسانه ای ذخيره شده فقط محدود به فضای موجود در حافظه مشترک است .
[تصویر: m3-2.jpg]

[تصویر: m4-1.jpg]


[تصویر: m5-1.jpg]


sms به mms تبديل می شود


email جدا از بقيه پيام ها ايجاد می شود . بايد منوی اصلی را باز کرده و سپس پوشه email های ارسالی را باز نمود که در آنجا گزينه ای برای تاييد يا رد ارتباط با صندوق پستی شما در اختيارتان قرار داده می شود . برای نشان دادن ليست email خود ، آن را تاييد کنيد . گزينه ای برای ايجاد يک پيام email جديد در انتهای ليست قرار گرفته است . اين مثالی بارز از عملکردهای پيچيده در منوی موتورولا v3x است . از طرفی ديگر شکلی نيست که تلفن چندين گزينه متفاوت برای دسترسی به يک عملکرد در اختيار کاربر قرار می دهد و در نتيجه کاربر می تواند ايجاد کل email را برای کليد های context تعيين کند .
email ها بطور اتوماتيک يا دستی چک می شود . امکان چک کردن آنها در وقفه های از پيش تنظيم شده وجود دارد . هر بار که وارد صندوق پستی می شويد ، تلفن از شما سوال می کند که کداميک از اين سه گزينه را ترجيح می دهيد . موتورولا razr v3x نمی تواند email ها را در فرمت html ، دانلود کند . پيام های email فوراً پاسخ داده يا ارسال می شود . email هايی که به تازگی ايجاد شده اند می تواند شامل پيوست های چند رسانه ای باشد که شامل تصاويری با وضوح کامل است که با دوربين داخلی تلفن گرفته شده است.
موسيقی:

تلفن فاقد رابط برای earphone می باشد . mp3 player نيز کيفيت چندان مطلوبی ندارد و طبق معمول player در پوشه " بازی ها و نرم افزارها " يافت می شود . از طرفی اين پوشه بسيار مفيد است . زيرا فايل ها را بر اساس نام خواننده يا آلبوم مرتب می کند و از طرفی ديگر به صورت minimize در نمی آيد . فايل های mp3 از طريق فعال سازی مستقيم پوشه sounds اجرا می شوند . آهنگ ها در زمينه نيز اجرا می شوند . در پوشه sounds می توانيد نوارهايی همانند موارد موجود در دفترچه تلفن ايجاد کنيد و سپس با استفاده از کليد * و # در ميان آنها حرکت کنيد . فايل های موسيقی می توانند در play list مرتب شوند ؛ که در نهايت توسط شاخه ها ، سازماندهی شده و در نوارهای ذکر شده قرار می گيرند . player ، گزينه های تکرار و انتخاب تصادفی را ارائه می دهد .
[تصویر: mu1-1.jpg]

[تصویر: mu2-1.jpg]

[تصویر: mu3-1.jpg]

[تصویر: mu4-1.jpg]پخش موسيقی


گزينه های تنظيم صدا


پخش موسيقی minimize می شود


زمانيکه موسيقی به صورت minimize در می آيد ، نام فايل روی صفحه نمايش stand by باقی می ماند . می توان با استفاده از جهت های افقی کليد مکان نما بين فايل های موسيقی ، سوئيچ کرد . ميزان ولوم از طريق دکمه های کناری تلفن کنترل می شود . در صورت بسته بودن دستگاه نيز ، music player کار می کند . در اينصورت نام فايل اجرا شده روی صفحه نمايش بيرونی مشاهده می شود و می توان با استفاده از کليد کناری بين فايل ها سوئيچ کرد .

[تصویر: mu5-1.jpg]

[تصویر: mu6-1.jpg]


در زمان بسته بودن تلفن اطلاعات موسيقی روی صفحه نمايش نشان داده می شود
#4
دوربين :

دوربين اين مدل دارای برچسب " 2 مگا پيکسل " می باشد که بنظر می رسد اين روزها فقط بر افراد مبتدی تاثير می گذارد و کاربران مجرّب بخوبی می دانند که حتی carl zeiss نيز نمی تواند کارايی بالای دوربين را تضمين کند . دکمه دوربين که در طرف راست تلفن قرار دارد بهمراه دکمه شمارگيری صوتی يک مجموعه کليد را تشکيل می دهد . دکمه دوربين بسيار کوچک است و محل آن چندان مناسب نيست و اغلب به اشتباه فشار داده می شود .
لنز دوربين اصلی تلفن ، قسمت ديگری است که محل مناسبی ندارد و بسيار پايين قرار گرفته است . اگردر زمان باز بودن درب ، عکس بگيريد حتما قسمتی از انگشت اشاره شما در تمام عکس ها مشاهده می شود .[تصویر: cam1-1.jpg]


[تصویر: cam2-1.jpg]


[تصویر: cam3-1.jpg]


لنز دوربين در محلی قرار گرفته که انگشت اشاره کاربر آن را می پوشاند


موتورولا razr v3x را نمی توان بطور افقی در دست گرفت . جهت منو بطور عمودی است . منوی کنترل دوربين طراحی بسيار مناسبی دارد و بعلت واضح بودن آن ، تصاوير گرفته شده در کل صفحه نشان داده می شوند . با اين وجود ، کاربرد ويدئو دارای منويی با پوشش % 100 است . زمانی که عکس می گيريد يا فيلمبرداری میکنيد، فقط قسمت عملکردی صفحه کليد روشن می شود .


[تصویر: cam4-1.jpg]


محيط دستگاه در هنگام عکس گرفتن


موتورولا v3x در فاصله متوسط بهترين تصاوير را می گيرد . تلفن مجهز به يک فلاش led داخلی است که عملکرد آن محدود به لحظه گرفتن عکس نمی باشد . led می تواند به طور مداوم نوردهی کند . که بقدر کافی قوی بوده و بطور يکنواخت پراکنده می شود و در زمان کافی نبودن نور درحالت شب بسيار مفيد است . تعادل نوردهی اتوماتيک و تعادل رنگ سفيد بخوبی کار می کند . گزينه های تنظيمات موجود در تلفن شامل دو مورد منفی ، دو مورد مثبت و اتوماتيک است . دوربين دارای چندين گزينه از پيش تنظيم شده است . با دوربين ديگر نيز می توان عکس گرفت . اما با اينکه در بالاترين کيفيت و حالت وضوح گرفته می شود ، باز هم تقريبا مفيد نيست . اين دوربين عمدتا برای مکالمه تصويری يا تصاوير کوچک برای مخاطب و mms بکار می رود . در شرايط نور ضعيف ، دوربين اصلی و دوربين کوچک جلو ، سطوح نويز زيادی را ضبط می کند .

[تصویر: cam5-1.jpg]

[تصویر: cam6-1.jpg]

[تصویر: cam7-1.jpg]


led داخلی


ماکرو در موتورولا razr v3x شفاف است و به سادگی توسط کليد کوچک که در طرف راست زيرصفحه نمايش قرار گرفته است ، فعال می شود . از فاصله 4.5 سانتيمتر می توان بخوبی عکسبرداری کرد . اين تلفن مانند ساير موبايل های دوربين دار مجهز به پشتيبانی 3gp و وضوح١٧٦ x ١٤٤ پيکسل ، فيلمبرداری خوبی ارائه می دهد . اين تصاوير در تلفن خوب بنظر می رسد ، اما هنگاميکه که در يک کامپيوتر مشاهده شود ارزش خود را از دست می دهد . می توان با استفاده از دوربين اصلی موجود در قاب پشتی تلفن و دوربين کوچک جلو ، فيلمبرداری کرد . طول ضبط محدود به 30 ثانيه يا حتی کمتر است . که اين زمان به محدويت حافظه بستگی دارد . در هنگام فيلمبرداری می توانيد از يک زوم دو مرحله ای و ساير تنظيمات تصوير استفاده کنيد .


[تصویر: cam8-1.jpg]


ساير امکانات :


نخستين مورد داخل منوی tools ، آلارم است ، که چندين آلارم و گزينه زمان را ارائه می دهد . در اينجا يک گزينه يادداشت متنی نيز وجود دارد که بواسطه آن می توان از آلارم بعنوان يک ياد آوری کننده استفاده کرد . با اين حال کاربرد تقويم بعنوان يک ياد آوری کننده بسيار بهتر است که به توانايی آن برای تناسب رويدادها با مدت زمان از پيش تنظيم شده ، آلارم و تکرار بر می گردد . تقويم يک تصوير ماه و هفته و ليستی از ياد آوری های رايج به روز مربوطه را ارائه می دهد .
[تصویر: sayer1-1.jpg]

[تصویر: sayer2-1.jpg]


[تصویر: sayer3-1.jpg]


تصوير روز ، هفته و ماه در تقويم


منويی که دارای عملکردهای اضافی است دو کاربرد جالب ارائه می دهد : ماشين حساب و مبدل ارز . ضبط صوت يا تايمر در تلفن وجود ندارد . موتورولا razr v3x از جاوا 2.0 پشتيبانی می کند ، که بسيار سريع است.
[تصویر: sayer4-1.jpg]


ماشين حساب


عملکرد اصلی مرورگر اينترنتی ، باز کردن صفحات wap است و اين کاررا به خوبی انجام می دهد . 8 خط متن در صفحه نمايش جای می گيرد . مرورگر می تواند صفحات وب را نيز باز کند . اما فونت انها بطور اتوماتيک با اندازه صفحه نمايش تنظيم نمی شود که نتيجه آن مرور کردن بسيار زياد است .
[تصویر: sakh17-1.jpg]

[تصویر: sakh18-1.jpg]


مرورگر داخلی


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 636 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 610 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 672 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان