امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا l6
#1
همه چيز با razr شروع شد. با موفقيت مدل درب دار بسيار باریک، موتورلا در راس تلفنهای رده بالا قرار گرفت. موتورلا l6 با قيمت معقول خود برای کاربران معمولی در نظر گرفته شده است. اگرچه دستگاه خیلی جذاب نیست، اما حداقل ساختار جالبی دارد. مزایا :

• طراحی باريک
• اندازه کوچک و وزن کم

• قیمت معقول
• دوام خوب باتری
• بلوتوث

معایب :

• واکنش های کند
• صفحه نمايش کند
• حافظه داخلی محدود
• فقط دوربين vga دارد.

طراحی :

اين روزها، razr v3 موتورلای افسانه ای نشانه تحولی در دنيای موبايل است. موتورلا با اين مدل نشان داد که محدودۀ طراحی چقدر می تواند گسترده باشد. سازنده بواسطه موفقیت razr تصميم گرفت که مدل درب دار شيک، آخرين قطعه از سری های باريک " razor" نباشد. بنابراين موتورلا l6 را با ابعاد کوچک اما قيمت معقول عرضه کرد. بی شک، اندازۀ کوچک و نمای کناری باريک، بيشترين وسوسه را برای کاربر ايجاد می کند. موتورلا l6 با ابعادميليمتر ١١٤ x ٤٩ x ١٢ در گروه دستگاههای خيلی کوچک قرار دارد. وزن آن 85 گرم است. موتورلا l6 در مقایسه با razr خيلی پهن نيست که در نگاه اول کاربران را به هیجان می آورد.


[تصویر: ta1-3.jpg]

[تصویر: ta2-3.jpg]

[تصویر: ta3-3.jpg]

[تصویر: ta4-3.jpg]


بعلت پهنای کم می توانید خيلی راحت آن را در دست بگيريد. استفاده از انگشت شست نیز خيلی راحت است. در نگاه اول بنظر می رسد که l6 ساختار خيلی محکمی دارد.همچنين به اين دليل به محکم کردن قاب پشتی باتری در قسمت بالا، روی لنز دوربين نيز کمک می کند و در واقع در چند روز اول هيچ مورد غيِرعادی را از آن حس نمی کنيد. اگرچه بعد از مدتی قاب پشتی کمی شل می شود. بخش اصلی سطح تلفن از فلز نقره ای ساخته شده است. این لايه بقدر کافی نازک است، اثرانگشت روی سطح فلزی شما را ناراحت نمی کند چون صفحه نمايش چيز ديگری است. حتی کمترين تماس انگشت روی صفحه نمايش سياه ديده می شود. بعلاوه، رديف دکمه های بالايی زير صفحه نمايش قرار دارد و بنابراين هيچ طوری نمی توانيد از اثر انگشت اجتناب کنيد. به اين دليل است که يک پارچه کوچک برای تميز کردن صفحه نمايش در بسته بندی اصلی، لازم است. در حالی که بارزترين بخش قاب جلويی، صفحه نمايش است قسمت پشت در بالا توسط لنز دوربين و در پايين با بلندگو احاطه شده است.

[تصویر: ta5-3.jpg]

[تصویر: ta6-3.jpg]

[تصویر: ta7-3.jpg]

[تصویر: ta8-3.jpg]


اجزای عملکردی ديگر در قسمت های کناری تلفن يافت می شود. دکمه دوربين در طرف راست قرار دارد که درست بالای آن، رابط mini usb ، محل شارژ و محل کابل داده قرار گرفته است. در طرف مقابل و در واقع در همين ارتفاع، کليدهای به اصطلاح هوشمند برای راه اندازی مواردی که اغلب استفاده می شوند، وجود دارد. شما می توانيد در تنظيمات تلفن ، عملکردهای تعيين شده برای آن کليدها را بطور اختياری تغيير دهيد.

[تصویر: ta9-3.jpg]

[تصویر: ta10-3.jpg]


قاب پشتی ، باتری li-ion با ظرفيت ٧٢٠ mah را می پوشاند. دوام باتری در حالت stand by ٣٨٠ ساعت و هنگام مکالمه مداوم، 350 دقيقه است. هرگاه موارد ورودی و نصب شده در تلفن خيلی زياد نباشد، دوام شارژ واقعا عالی است. وضعيت شارژ بطور مستقيم از منوی تلفن چک می شود
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

اين تلفن باريک ، کليدهای برجسته ای دارد. موتورلا برای مدل l6 يک صفحه کليد پلاستيکی انتخاب کرده است. بنابراين تمامی دکمه ها از يک لوح ساخته شده اند. تنها موردی که به اين ميله پلاستيکی تعلق ندارد، يک دکمه گرد است که در بخش میانی زير صفحه نمايش قرار گرفته است. مرکز تایید دکمه گرد نيز تنها برجستگی روی آن است. تمامی دکمه های ديگر در يک سطح يکسان می باشند. اگرچه کليدها فشار مشخص دارند که با صدای کليک همراه است، اما نويسندگان پراشتياق sms از آن راضی نيستند.


[تصویر: saf1-3.jpg]

[تصویر: saf2-2.jpg]

[تصویر: saf3-3.jpg]


شما هنگام نوشتن پيام ها بايد فشار بيشتری بر کليد وارد آوريد که برای انگشت ها خيلی سخت است. در واقع اندازه تمامی دکمه های عددی، يکسان است. دکمه رد تماس و دکمه های عملکردی بزرگتر هستند که درست زير صفحه نمايش قرار دارند. در تنظيمات تلفن می توانيد کارايی دکمه های راست و چپ را تنظیم کنيد. کليد عملکردی ميانی در اکثر موارد شما را به منوی context می برد. با در نظرگرفتن اينکه دکمه های رديف ميانی چندين ميليمتر به طرف پايين حرکت می کنند و بعلاوه فواصل بين آنها بسيار کم می باشد، مدتی طول می کشد تا عادت کنيد با چشم های بسته بنويسيد. ديگر اينکه بايد ياد بگيريد که فقط توسط اعداد برجسته بسيار کوچک، کليدها را تشخيص دهيد. هنگام نوشتن، سرعت نرم افزار بيشتر از صفحه کليد موجب ناراحتی شما می شود. l6 بدون هيچ مشکلی از عهده پيام های کوتاهتر برمی آيد اما به محض اينکه تعداد کاراکترها افزايش يافت. ويرايشگر پيام کند مي شود.روند کاهش سرعت نه تنها بر ويرايشگر پيام ، بلکه بطور کلی برنرم افزار نيز تأثير ميگذارد.چراغ های صفحه کليد با نور آبی می درخشد. فواصل بين دکمه ها نورانی است. خود اعداد و نمادهای روی دکمه ها نیز فراموش نشده اند. سطح نور توسط يک دريافتگر تنظيم می شود که بطور اتوماتيک خاموش يا روشن ميگردد.
[تصویر: saf4-3.jpg]

[تصویر: saf5-2.jpg]


صفحه نمایش :

موتورلا صفحه نمايش قديمی cstn غيرفعال را ارائه داد که حداکثر 65k رنگ را نشان ميدهد.رنگ های روی صفحه نمايش نسبتا بی رنگ هستند و بهتر است رنگ های واقعی عکس های گرفته شده توسط دوربين داخلی را فراموش کنيد. صفحه نمايش غيرفعال در نگاه اول خيلی بزرگ بنظرمی رسد. فشار دادن يک دکمه نشان ميدهد که در اطراف خود صفحه نمايش حاشيه ای وجود دارد که آن را بطور بصری بزرگتر می کند.ابعاد واقعی صفحه نمايش ٢٨ x ٣٥ ميليمتر با وضوح128 x ١٦٠ پيکسل است.
[تصویر: sa1-2.jpg]

[تصویر: sa2-2.jpg]


[تصویر: sa3-1.jpg]صفحه نمايش در روز


صفحه نمايش در تاريکی


ساختار منو :

آيکن ها و حروف در بخش های مدور بعلت وضوح کم، ناهموار بنظر می رسند. جدا از آرم اپراتور، شاخص شدت سيگنال، شاخص شارژ باتری و ساير آيکن های وضعيت، زمان و تاريخ فعلی را نيز روی صفحه نمايش اصلی می بينيد. تمامی داده ها در صفحه نمايش غيرفعال نشان داده می شود اما بعلت تکنولوژی passive (غيرفعال) بکار گرفته شده، با يک نظر اجمالی چيزی ديده نمی شود.در سبک t-mobile،منوی اصلی مانند ليستی از موارد يا مانند يک ماتريس از 9 آيکن انيميشن ٣ x ٣ مرتب می شود. بعلت رنگ های مات از انيميشن لذت زيادی نمی بريد. زير منوها نيز طبق تنظيم منوی اصلی يا مانند يک ليست ساده از موارد بدون نمايش آيکن، منظم می شوند. شما می توانيد بين چندين رنگ منو، یک مورد را انتخاب کنید.
[تصویر: sa4-1.jpg]

[تصویر: sa5-1.jpg]


[تصویر: sa6-1.jpg]

[تصویر: sa7-1.jpg]تم های مختلف


تنظيمات رنگ
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن بسيار عالی است و حداکثر ظرفيت آن تا 1000 مورد است که به اضافه ظرفيت سيم کارت ميباشد زيرا ليست می تواند تماس های ذخيره شده در سيم کارت و تلفن را بطور همزمان نشان دهد. می توان برای هر تماس، اطلاعات اضافی تعيين کرد که شامل نام مستعار، نوع تلفن، گروه ، آدرس ، روز تولد يا ساير تلفن های اضافی و آدرس های email می باشد. در تماس ها نيز زمينه هايی تعيين شده است: ضبط صدا، شماره گيری سريع، caller id، caller id تصويری. جدا از تصوير و زنگ شخصی، زمانی که حالت discrete روی on است، می توانيد يک نوع ويبره را نيز برای هر تماس تعيين کنيد.

[تصویر: ph1-1.jpg]

[تصویر: ph2-1.jpg]


[تصویر: ph3-1.jpg]

[تصویر: ph4-1.jpg]


نه تنها امکان استفاده از يک آهنگ زنگ استاندارد وجود دارد بلکه می توانيد تراک خود (برای مثال mp3) را نيز بکار گيريد که آن را از يک کامپيوتر يا وسيله ديگری از طريق بلوتوث بی سيم درِیافت نموديد. متاسفانه، روش جستجو در دفترچه تلفن بر اساس نخستين کاراکتر است. با اين وجود، razr v3 نشان داد که اين نقطه ضعف تا کنون مشکلی ايجاد نکرده است. روش جستجو با همه اينها بسيار سريع است. بعلاوه از دومين روش جستجو استفاده کنيد، با وارد کردن چند کاراکتر اصلی ، تلفن به نزديکترين اسم پيدا شده می رود. اگرچه اين روش جستجوی تدريجی نيست.
پيام :

همانطور که هنگام توصیف ساختار صفحه کليد بيان شد، يکی از نقطه ضعف های بزرگ تلفن سرعت نرم افزار است. واکنش های کند بطور دقيق در نوشتن سريع پيام خود را بيشتر نشان می دهند. حروف هنگام نوشتن کند می شوند و در مواردی که شما با فرهنگ لغت یا تعداد فشارهای يک کليد کاملا آشنا نيستيد، برای نوشتن سريعتر بايد خيلی تلاش کنيد. برای نوشتن و خواندن پيام های متنی، شش خط وجود دارد. موتورلا l6 شامل الگوهای پيام آماده است، يعنی فرهنگ لغت itap. فرهنگ لغت می تواند غيرفعال شود.
[تصویر: m1-3.jpg]

[تصویر: m2-3.jpg]


[تصویر: m3-3.jpg]

[تصویر: m4-2.jpg]


البته تلفن از پيام های طولانی پشتيبانی می کند. یک پيام حداکثر ممکن است شامل سه قسمت و 450 کاراکتر باشد. در حالی که کاراکترهای نوشته شده در بالای گوشه راست محاسبه ميشوند، شما می توانيد حساب کنيد که خودتان چند قسمت نوشته ايد. بايد به دريافت گزارشهای ارسال اشاره نمود. اگرچه موتورلا l6 از گزارش ارسال پشتيبانی می کند اما آنها توسط پيش فرض، غيرفعال می شوند و بنابراين شما بايد در هر sms يا mms آنها را فعال کنيد. امکان فعال کردن گزارش پخش اتوماتيک حتی در تنظيمات تلفن هم وجود ندارد. ويرايشگر mms نسبتا ساده بنظر می رسد. در بررسی دقيق تر در می يابيد که آن از تمامی اجزای استاندارد برای ايجاد mms پشتيبانی می کند و متن و تصاوير و همچنين صدا و فيلمبرداری را بطور موفق وارد می کند. در اين مدل email وجود ندارد.

موسيقی :

تلفن از زنگ در فرمت mp3 پشتيبانی می کند. شما نمی توانيد از تلفن بعنوان يک mp3 player استفاده کنيد زيرا اندازه حافظه غيرقابل توسعه، ١٠.٦ mb است. بعلاوه، عملکردهای اصلی مانند ايجاد playlist يا کنترل ولوم وجود ندارد. در غير اينصورت، موتورلا l6 می تواند به برچسب های صوتی اصلی بپردازد. جای تاسف است که گزينه ای وجود ندارد تا از تلفن بعنوان mp3 player استفاده کنيم، ايجاد موسِقی از طريق بلندگوهای داخلی بسيار خوب است.
[تصویر: mu-1.jpg]
#4
دوربين :

لنز دوربين vga در قسمت بالای قاب پشت نصب شده است. اگر اين بار دنبال يک آينه خود نگاره يا ديودهای فلاش باشيد موفق نمی شويد. بعد از دايرۀ لنز حاشيه ای وجود دارد که در آن می توانيد اطلاعات دقيق در مورد دوربين را پيدا کنيد.حداکثر وضوح تصوير ٦٤٠ x ٤٨٠ پيکسل است (0.31 مگاپيکسل). بعلاوه ممکن است از زوم ديجيتال 4x استفاده کنيد. البته زوم فقط "crops" تصوير ايجاد می کند. يعنی قسمت هايی از تصوير را حذف می نمايد.

[تصویر: cam1-2.jpg]

[تصویر: cam2-2.jpg]


[تصویر: cam3-2.jpg]دکمه دوربين


جزئيات لنز


دوربين حداکثر می تواند در ايجاد پيام های چندرسانه ای بکار گرفته شود.وضوح ٦٤٠ x ٤٨٠ پيکسل برای عکاسی معمولی خيلی کم است. بعلاوه، تصاوير کيفيت خيلی بدی دارند. اگر با دقت به آنها نگاه کنيد متوجه می شويد که حاشيه ها و بخصوص حاشيه راست، مات است و بنظر می آید که در اکثر تصاوير، بخش ميانی به قرمزی می زند. جدا از گزينه زوم و تنظيم دستی نوردهی، منوی دوربين نيز دارای گزينه ای برای استفاده از جلوه های ويژه خاص عکس است. بنابراين تصاوير ميتوانند در آن مشاهده شوند که بصورت ترکيب رنگ سفيد در مايه های قهوه ای مايل به قرمز تيره و بقيه رنگ ها است.
[تصویر: cam4-2.jpg]

[تصویر: cam5-2.jpg]


[تصویر: cam6-2.jpg]

[تصویر: cam7-2.jpg]تنظيمات فيلم و عکس


منوی دوربين


منوی فيلم


موتورلا l6 می تواند ويدئوهای کوتاه را نيز ضبط کند. در اين مورد ممکن است از همين جلوه های ويژه تصويری استفاده کنيد. فيلمبرداری در فرمت 3gp ذخيره می شوند. هيچ کابل داده ای در جعبه وجود ندارد و به اين دليل شما بايد توسط بلوتوث با انتقال بی سيم، آن را ايجاد کنيد. خوشبختانه، ارسال فایل ها به pc از طريق عمل copy در منو بدون مشکل انجام ميشود.

سایر امکانات:

تقويم داخلی نيز خيلی جالب است. تصوير آغازين تقويم، يک جدول زمانی ماهيانه است. گزينه ای برای رفتن به برنامه روزانه يا هفتگی وجود دارد. ممکن است ساعات کار اوليه را طوری تنظيم کنيد که بيشترين تناسب را با برنامه روزانه شما داشته باشد. يک عملکرد جالب گزينه ای است که از طريق بلوتوث، بطور مستقيم جدول زمانی هفتگی يا ماهيانه شما را چاپ می کند.
[تصویر: sayer1-2.jpg]

[تصویر: sayer2-2.jpg]


[تصویر: sayer3-2.jpg]

[تصویر: sayer4-2.jpg]تصوير هفته


تصوير ماه


جزئيات رويداد / کار


تصوير روز


کاربرد ساعت زنگدار اين امکان را به شما ميدهد که چندين زمان خاص را جدا از يکديگر تنظيم کنيد. می توانيد زنگ جداگانه ای برای هر ساعت زنگدار تنظيم شده ، تعيين کنيد. ولوم زنگ نيز وجود دارد.در ميان ساير عملکردها، يک ماشين حساب ساده نيز وجود دارد که با يک مبدل ارز ادغام شده است.
[تصویر: sayer5-1.jpg]

[تصویر: sayer6-1.jpg]تنظيمات آلارم


ماشين حساب


سازنده برای سرگرمی، دو بازی جاوا را افزوده است. اولين بازی، تنوعی از بازی کامپیوتری معروف worms است و دومين بازی شما را به نبرد فضايی می برد . کاربرد آلبوم چندرسانه ای در ارتباط با فایل های چندرسانه ای ذخيره شده در تلفن، بعنوان يک مورد استثنایی از پيش نصب شده است. پيش از عرضه موتورلا l6 ، تصور می شد که تکنولوژی edge بخش استاندارد تجهيزات تلفن باشد. بالاخره فقط gprs کلاس 10 فراهم شد. می توانيد توسط بلوتوث يا کابل سری، تلفن را به کامپیوتر وصل کنيد. اگرچه اين بخشی از بسته بندی نمی باشد و بايد آن را بطور جداگانه تهيه کنيد


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 637 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 611 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 673 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان