امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا slvr l7
#1
موتورلا l7 يک تلفن باريک با ويژگی های بسيار است . باريک بودن دستگاه ، مزيت اصلی آن محسوب می شود . مزايا :

• طراحی باريک
• ساختار مناسب
• صفحه نمايش شفاف
• محل کارت حافظه
معايب:

• طرح غير عادی صفحه کليد
• منوی پيچيده
• واکنش کند
• کيفيت پايين دوربين
طراحی:

موتورلا l7 يک تلفن باريک و کوچک محسوب می شود . قطر دستگاه فقط 12 ميلی متر است و بعبارت ديگر ابعاد تلفن 114x٤٦x١٢ ميلی متر و وزن آن 85 گرم است . مدل l7 در مقايسه با razr موتورلا باريک تر است و به راحتی درکف دست جای می گيرد . با استفاده از انگشت شست به آسانی می توان به تمامی قسمت های صفحه کليد دسترسی پيدا کرد .


[تصویر: ta1-5.jpg]

[تصویر: ta2-5.jpg]

[تصویر: ta6-5.jpg]


قفل قاب پشت در قسمت بالای قاب و به طور دقيق تر در بالای دوربين قرار دارد . قاب های تلفن قابل تعويض نيستند و از استحکام کافی برخوردار می باشند . بجز صفحه کليد و صفحه نمايش ، کل تلفن از قاب های فلزی باريک ساخته شده است . ظاهر تلفن آلومينيومی بنظر می رسد اما به رنگ مشکی براق است . متاسفانه ، اثر انگشت درتمام قسمت های تلفن و از جمله صفحه نمايش بخوبی ديده می شود . رديف بالايی دکمه های صفحه کليد درست زیر صفحه نمايش قرار دارد . در بسته بندی تلفن ، پارچه ای برای تميز کردن آن مشاهده می شود . قاب جلوی تلفن کاملا تخت است و فقط دکمه اصلی کنترل و آرم سازنده که در بالای صفحه نمايش قرار دارد کمی برجسته می باشد. همين آرم در قاب پشت تلفن نيز وجود دارد که پوشش باتری را تشکيل می دهد . بلند گو زير آرم قرار دارد. لنز دوربين داخلی در يک چهار ضلعی مشکی با قاب نقره ای مشاهده می شود که در بالای قاب پشت قرار گرفته است . لنز دارای پوشش نيست و سريعا خراشيده می شود.
[تصویر: ta3-5.jpg]

[تصویر: ta4-5.jpg]


برای برداشتن قاب پشت بايد دکمه نقره ای قرار گرفته در بالای آن را فشار بدهيد .يک دکمه نقره ای درطرف راست تلفن وجوددارد که دوربين را فعال می کند . سوکت miniusb بالای آن قرار دارد . به موجب اين سوکت نيازی نيست که کابل داده مخصوص تهيه کنيد و در عوض می توانيد از يک کابل استاندارد نيز استفاده نماييد . محل کارت حافظه micro sd در قسمت پايين ، سمت راست وجود دارد که توسط يک در پوش لاستيکی محافظت می شود . کليد ولوم وکليد smart در طرف چپ تلفن قرار دارد که عملکرد آن توسط کاربر قابل تنظيم است.
[تصویر: ta7-5.jpg]

[تصویر: ta8-5.jpg]

[تصویر: ta9-5.jpg]


باتری تلفن از نوع li –ion با توان 820mah است که در حالت stand –by310 ساعت و در مکالمه مداوم 250 دقيقه دوام می آورد. سيم کارت زير باتری قرار می گيرد .

[تصویر: ta5-5.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش:

قسمت عمده ای از قاب جلو توسط صفحه نمايش اشغال شده است که ابعاد آن 30x٣٧ ميلی متر است و دارای کادر مشکی می باشد. کادر بيرونی صفحه نمايش به رنگ صفحه کليد است و آرم سازنده در قسمت فوقانی آن مشاهده می شود . صفحه نمايش از نوع tft فعال است و وضوح آن 176x٢٢٠ پيکسل می باشد که می تواند 262k رنگ را نشان بدهد .


[تصویر: saf1-4.jpg]


در هفت مرحله می توان رو شنايی راتنظيم کرد. اگر از يک زاويه تند نيز به صفحه نمايش نگاه کنيد رنگ های آن کاملا شفاف بنظر می رسد. نور زمينه صفحه نمايش در زمان فعال بودن آن کاملا روشن است و با محو شدن آن ديگر امکان خواندن صفحه نمايش وجود ندارد. برای چک کردن پيام های دريافتی يا تماس های ناموفق بايد دستگاه رافعال کنيد.
صفحه کليد:

سازنده به منظور حفظ طراحی باريک دستگاه از صفحه کليد تخت استفاده کرده است که به شکل صفحه فلزی با کليدهای چاپ شده است وکمی غير عادی بنظر می رسد. صفحه کليد برای نوشتن smsچندان مناسب نيست .

[تصویر: k1-2.jpg]

[تصویر: k2-2.jpg]

[تصویر: k3-2.jpg]


تشخيص دادن کلیدها بالمس مشکل است. ستون ميانی کليد ها بطرف پايين حرکت می کند . بجز کليدهای عددی استاندارد و کليدهای سبز و قرمز ، يک جفت کليد عملکردی ، کليدی که منوی context را باز می کند و کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده وجود دارد . کليد ولوم در طرف چپ دستگاه قرار دارد.
[تصویر: k4-2.jpg]

[تصویر: k5-1.jpg]


نور زمينه صفحه کليد در حد مطلوب است و بطور يکنواخت پراکنده شده است . فواصل بين کليد ها به رنگ آبی روشن می شود . اگر نور اطراف دستگاه زياد باشد ، حسگر موجود درلبه فوقانی بطور اتوماتيک نور زمينه صفحه کليد را غير فعال می کند.

[تصویر: k6-1.jpg]


ساختار منو:

منوی موتورلا l7 بسيار شبيه ساير مدل های موتورلا است. صفحه نمايش اصلی اطلاعاتی در مورد سيگنال شبکه ، وضعيت باتری ، پروفايل ، زنگ فعال، نام اپراتور ، عملکردهای کليد context و تاريخ و زمان فعلی نشان ميدهد . ساعت را ميتوان در فرمت ديجيتال يا عقربه دار مشاهده کرد .

[تصویر: m1-5.jpg]

[تصویر: m2-5.jpg]

[تصویر: m3-5.jpg]


نام اپراتور بهمراه تاريخ در مرکز ويا درگوشه چپ صفحه نمايش قرار می گيرد . صفحه نمايش اصلی آيکن هايی را نشان ميدهد که بيانگر عملکردهای تعيين شده برای هريک از جهت های کليد حرکتی است . پيش زمينه های موجود در دستگاه را می توان بعنوان زمينه صفحه نمايش قرار داد . اگر چه آنها انيميشن نيستند . اگر مدتی از دستگاه استفاده نکنيد پيش زمينه بامحافظ صفحه انيميشن جايگزين می شود با غيرفعال شدن محافظ صفحه ، صفحه نمايش کاملا ناخوانا می شود . با استفاده از سه تم از پيش نصب شده می توان منو را تغيير داد .

[تصویر: m4-4.jpg]

[تصویر: m5-3.jpg]

[تصویر: m6-2.jpg]


منوی اصلی بصورت يک ماتريس از 9 آيکن انيميشن يا به شکل ليست متنی مشاهده می شود . ترتيب آيتم های منوی اصلی قابل تغيير است . زير منوها بصورت متن با آيکن های کوچک هستند . آيتم های چند رسانه ای و tools (ابزار) توسط آيکن های انيميشن بزگ نشان داده می شوند . حافظه داخلی تلفن 6mb است که با استفاده از کارت حافظه می توان آن را افزايش داد.
#3
تماس و دفترچه تلفن:

دفترچه تلفن l7 حداکثر هزار مخاطب را در خود جای می دهد . آيتم های ذخيره شده در حافظه تلفن و آنهايی که در سيم کارت ذخيره شده اند باهم نشان داده می شوند . با نوشتن تدريجی نام مخاطب موردنظر می توانيد در دفترچه تلفن جستجو کنيد .


[تصویر: t1-2.jpg]

[تصویر: t2-2.jpg]


برای نشان دادن نتيجه بايد روی search کليک کنيد . برای هر مخاطب ميتوان 5 شماره تلفن مختلف ، چندين آدرس email ، آدرس خيابان ، تاريخ تولد ، عکس و زنگ خاص تعيين کرد که در صورت دريافت sms از همین مخاطب نيز پخش می شود . شماره تلفن ها را می توان در گروه مرتب کرد و بطور صوتی شماره گيری نمود . تماس های دريافتی را نمی توان براساس گروه تفکيک کرد. موتورلا l7 به کندی در دفتر چه تلفن جستجو می کند. دفتر چه تلفن بطور اتوماتيک مرتب نمی شود و بايد مخاطب رابه ترتيبی که روی صفحه نمايش ظاهر می شود تاييد کنيد .

[تصویر: t3-2.jpg]

[تصویر: t4-2.jpg]


موتورلا l7 يک تلفن سه بانده است و از باندهای 900/1800/1900 مگا هرگز gsm پشتيبانی می کند . earphone کيفيت صوتی خوبی دارد. تلفن دارای هندس فری نيز می باشد که کيفيت صوتی آن کمی پايين تر است . 6 پروفايل زنگ در منو وجود داردکه آنها رامی توان براساس خواست کاربر تنظيم کرد. مدل l7 از پلی فونی 24 گانه يا mp3 برای زنگ استفاده می کند.
پيام:

همانطور که قبلا بيان شده ، موتورلا l7 برای نوشتن sms خيلی مناسب نيست و با اين وجود از انواع پيام ها پشتيبانی می کند . برای کمک به نوشتن sms فرهنگ لغت itap فراهم شده است. اين فرهنگ لغت در مقايسه با t9 ضعيف تر است . sms می تواند حداکثر شامل 450 کاراکتر باشد که بطور کلی 3 زير پيام را در بر می گيرد .

[تصویر: p1-3.jpg]

[تصویر: p2-2.jpg]


پيش از ارسال پيام ، ويرايشگر اطلاعاتی در مورد تعداد بخش هايی که پيام به آن تقسيم شده است فراهم می کند . شمارش بطور معکوس از 450 آغاز می شود . امکان نوشتن و خواندن پيام ها در 8 خط با هم وجود دارد. ظرفيت پيام تلفن بدليل حافظه مشترک زياد است. گزارش ارسال هر بار پيش ازارسال پيام فعال می شود . از صداهای ذخيره شده در حافظه تلفن يا کارت حافظه می توان بعنوان زنگ sms استفاده کرد .
[تصویر: p3-2.jpg]

[تصویر: p4-2.jpg]


موتورلا l7 جدا از sms استاندارد با ems و mms کار می کند . ويرايشگر mms همانند sms است. mms می تواند شامل عکس ، فيلم، صدا و فايل های صوتی ايجاد شده با ضبط صوت داخلی باشد. عکس ها در طول ويرايش مستقيما بصورت پيش نمايش نشانداده می شوند. اندازه mms محدود به 100kb است. موتورلا l7 دارای يک email client است که از پيوست ها و پروتکل های pop3,smtp پشتيبانی می کند . emailها را ميتوان بطور اتوماتيک در وقفه های زمانی از پيش تنظيم شده يا بطور دستی چک کرد.
موسيقی:

موتورلا l7 دارای پخش mp3 است که در واقع يک نرم افزار جاوا می باشد . متاسفانه امکان minimize کردن نرم افزار پخش mp3 و اجرای آن در زمينه وجود ندارد. تراک های موسيقی را می توان براساس نام آلبوم و خواننده مرتب کرد يا آنها را در play list مرتب نمود .بلند گو کيفيت خوبی دارد، در بسته بندی تلفن earphone وجود ندارد.
[تصویر: sai5-1.jpg]

[تصویر: sai6-1.jpg]
#4
دوربين:

موتورلا l7 دارای يک دوربين vga است که در ماکسيمم وضوح 640x٤٨٠ پيکسل عکس های تاری می گيرد. برای گرفتن عکس فقط بايد تلفن را بطور عمودی دردست بگيريد.

[تصویر: do2-2.jpg]


دوربين دارای تنظيم نور دهی ، تعادل رنگ سفيد ، حالت شب ، گزينه پخش اتوماتيک و زوم ديجيتال 4x است که فقط قسمت هايی از عکس را جدا می کند . درنرم افزار دوربين چندين گزينه صوتی برای ديافراگم لنز وجود دارد. امکان غير فعال کردن صدای ديافراگم نيز فراهم شده است. به ياد داشته باشيد که فعال کردن حالت silent(بی صدا) به معنی غير فعال کردن اتوماتيک ديافراگم لنز نيست.
[تصویر: do1-3.jpg]


موتورلا l7 در فرمت 3gp با حداکثر وضوح 176x١٤٤ پيکسل فيلمبرداری می کند . مدت زمان آن سی ثانيه يا به اندازه يک mms استاندارد است. حتی اگر تلفن حافظه آزاد بيشتری داشته باشد نيز فيلمبرداری بعد از 30 ثانيه متوقف می شود . از طرفی ديگر اگر فيلم اندازه کوچکتری داشته باشد به آسانی از طريق بلوتوث به pc انتقال می يابد.
ساير امکانات:

موتورلا l7 دارای تقويم ، ماشين حساب ، حافظه رمزی و آلارم است. task manager يا يادداشت متنی وجود ندارد. تقويم دارای تصوير روز، هفته و ماه است.

[تصویر: sai1-1.jpg]

[تصویر: sai2-1.jpg]

[تصویر: sai7-1.jpg]


برای هر رويداد می توان توضيح ، زمان شروع ، مدت زمان ، تکرار و ياد آوری تعيين کرد. تلفن پيش از شروع رويداد می تواند شما را آگاه کند . امکان هماهنگی تقويم باpc وجود دارد. موتور لا l7 پنج آلارم دارد که در زمان خاموش بودن تلفن نيز فعال می شود . متاسفانه آلارم تکرار ندارد. حافظه رمزی جايی درميان نرم افزارهای جاوا قرار دارد.
[تصویر: sai3-1.jpg]


تلفن دارای دو بازی از پيش نصب شده است . l7 از gprs کلاس 10 پشتيبانی می کند و انتقال داده بخصوص برای مرورگر wap سودمند است . از تلفن می توان بعنوان مودم استفاده کرد و pc را به اينترنت وصل نمود . تلفن از طريق بلوتوث يا کابل usb به pc وصل می شود . پورت مادون قرمز وجود ندارد. برای وصل کردن l7 بهpc بايد از نرم افزار motorola mobile phone tools استفاده کنيد که بطور رايگان وجود ندارد


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 636 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 764 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 610 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 672 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان