امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا krzr k1
#1
مدل معروف razr توسط kazr جايگزين شده است . قسمت های صيقلی دستگاه موجب مي شود که لوکس به نظر برسد . عرض تلفن در مقايسه با مدل razr بيشتر از يک سانتی متر کاهش یافته است و در دست گرفتن آن راحت است. مزايا :

• طراحی فوق العاده و باريک همانند razr
• ساختار با کيفيت
• خوانايی خوب صفحه نمايش اصلی
• صفحه کليد مناسب
• دوربين 2 مگا پيکسل
• برخی از قسمت های آن از موتورلا v3x کپی شده است
• محل کارت حافظه micro sd
• در صورت استفاده از usb از کارت حافظه داخلی (mass storage) پشتيبانی می شود

• شارژ کردن از طريق usb
• بلوتوث

معايب :
• همانند مدل razr ابداعات کمی دارد
• اثر انگشت در نيمه فوقانی درب باقی می ماند
• در عوض يک نرم افزار پخش موسيقی با کيفيت خوب دارای دو نرم افزار پخش با کيفيت متوسط است
• کيفيت عکس های دوربين بسيار ضعيف است
• صفحه نمايش اصلی وضوح پايينی دارد
• خوانايی صفحه نمايش بيرونی کم است
طراحی :
ابعاد kazr ، 103 x 42 x 16 میلی متر و وزن آن 102 گرم است .

[تصویر: ta1-9.jpg]

[تصویر: ta2-10.jpg]

[تصویر: ta3-9.jpg]

[تصویر: ta4-10.jpg]


نيمه ی بالای تلفن صیقلی و براق است . سطح تلفن به رنگ آبی تيره است ودر شرايط خاص نور دارای سايه رنگ بنفش می باشد . تلفن اجسام اطراف را منعکس می کند .
[تصویر: ta5-9.jpg]


صفحه نمايش بيرونی دارای19 ميلی مترعرض و 16 ميلی متر طول است و از 65k رنگ پشتيبانی می کند . این صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد خوانده نمی شود و کاربر نمی تواند از وضعيت تلفن آگاه شود. kazr k1 را بايد بطور مداوم تميز کنيد زيرا اثر انگشت را کاملا نشان می دهد . پارچه ای برای این منظور در بسته بندی تلفن قرار دارد . در بالای گوشه ی چپ صفحه نمايش بيرونی آيکنی وجود دارد که شارژ را نشان می دهد و شاخص بلوتوث نيز در سمت راست نشان داده می شود . در زمان غیر فعال بودن تلفن امکان مشاهده اين دو شاخص وجود ندارد . بعد از بستن تلفن ، پيش زمينه صفحه نمايش اصلی در صفحه نمايش بیرونی نيزنشان داده می شود . اين تصوير شامل ساعت ديجيتال و اطلاعاتی در مورد سیگنال و وضعیت باتری است . زمانی که صفحه نمايش به حالت stand-by سوییچ می کند فقط يک ساعت ديجيتال تک رنگ نشان داده می شود .
[تصویر: sb1-1.jpg]

[تصویر: sb2-1.jpg]صفحه نمايش بيرونِی در حالت stand-by و انتخاب پروفايل


کل تلفن دارای حاشیه هایی از فلز منيزيم است که استحکام خوبی دارند . قاب پشت از مواد نرم و لاستيکی ساخته شده است که اثر انگشت را نيز نشان نمی دهد . قسمت بالای پوشش باتری از آلومينيوم تشکیل شده که بسيار باريک است و بخوبی در پشت تلفن جای می گيرد . باتری تلفن از نوع lithium-ion با توان 700 mah است که در حالت stand-by تا 300 ساعت و در مکالمه مداوم 360 دقيقه دوام می آورد . محل سيم کارت در کنار باتری است و کارت حافظهmicro sd نيزدربالای آن قرارمی گيرد.

[تصویر: ta6-9.jpg]

[تصویر: ta9-9.jpg]درب محفظه باتری آلومنيومی است


برای برداشتن سيم کارت ابتدا بايد باتری را برداريد درحالی که امکان بیرون آوردن کارت حافظه حتی درزمان روشن بودن دستگاه نيز وجود دارد . لولای درب تلفن مقاوم به نظر می رسد وباز و بسته کردن تلفن توسط دو فنر تسهيل می شود که یک ضربه گير نیز زیر صفحه کليد قرار دارد و در زمان بسته بودن تلفن از خراشیده شدن صفحه نمايش جلوگیری می کند اما با این حال علامت کليدها روی صفحه نمايش مشخص است . دو طرف لولا دارای دو حلقه نقره ای با الماس آبی رنگ است .

[تصویر: ta7-10.jpg]

[تصویر: ta8-9.jpg]


قسمت پايين تلفن نيز دارای برآمدگی است که این قسمت در هنگام صحبت مقابل دهان کاربر قرار می گيرد. باند در اطراف این برآمدگی قرار دارد و از نقطه های يک اندازه پوشيده شده است . بی شک این تلفن از نظر ساخت ، طراحی واستحکام يکی از بهترين مدل ها در بازار است.
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

موتورلا باز هم صفحه کليد چاپی را انتخاب کرده است که برای تلفن های باريک مناسب می باشد. تايپ کردن با صفحه کليد kazr بسيار راحت است و برآمدگی کليد ها در مقایسه با razr کمی بیشتر است . در میان کلید های این مدل نیز مانند موتورلا v3x کليدی برای دسترسی سریع به مرورگر وب و کليدی برای برگشت به منوی قبلی يا اصلاح وجود دارد . نور زمينه صفحه کليد به رنگ آبی تيره است و کاملا يکنواخت می باشد .


[تصویر: sa1-7.jpg]

[تصویر: sa2-6.jpg]

[تصویر: sa3-5.jpg]


کلید کنترل صوتی در طرف راست تلفن وجود دارد که با فشار دادن طولانی ضبط صوت را فعال می کند . مدت زمان ضبط به فضای آزاد حافظه داخلی بستگی دارد . کلید ولوم و کليدی به نام ""smart key در طرف چپ تلفن وجود دارد که هر عملکرد از منو را می توان برای آن تعيين کرد .
[تصویر: sa4-4.jpg]

[تصویر: sa6-4.jpg]

[تصویر: sa7-4.jpg]فعال کردن کنترل صوتی و ضبط صوت


کليد smart و کليد ولوم


سوکت mini usb


صفحه نمايش:

اندازه صفحه نمايش 30x٣٨ ميلی متر است و وضوح آن 176x٢٢٠ پيکسل می باشد که 256k رنگ را نشان می دهد . خوانایی صفحه نمايش عالی است . در صورت استفاده از وضوح پايين تر، اندازه فونت در بعضی منو ها مشکل ايجاد می کند .

[تصویر: saf1-8.jpg]

[تصویر: saf2-6.jpg]

[تصویر: saf3-6.jpg]


ساختار منو :

ساختار منو همانند مدل های قبلی موتورلا است . پیش زمینه صفحه نمايش اصلی می تواند به صورت انيميشن نيز باشد . از ميان ساعت ديجيتال و عقربه دار می توانيد يکی را انتخاب کنيد . نام اپراتور وتاريخ فعلی در مرکز يا در گوشه راست صفحه نمايش قرار می گيرد . آيکن های گرافيکی عملکرد های تعيين شده برای جهت های کليد حرکتی را می توان در وسط صفحه نمايش قرار داد . برای کليد های context نيز می توان يک عملکرد را تعيين کرد . امکان تنظيم منوی اصلی توسط کاربر وجود دارد و آن را می توان به صورت ليست يا ماتريسی از 9 آيکن مشاهده کرد. ترتيب آيتم ها را نيز می توان تغيير داد . با استفاده از ميانبر های عددی می توانيد در منو حرکت کنيد . سرعت منو در حد متوسط است . تلفن دارای چند تم گرافيکی می باشد .

[تصویر: m2-10.jpg]

[تصویر: m3-9.jpg]

[تصویر: m4-7.jpg]


[تصویر: m5-5.jpg]

[تصویر: m6-5.jpg]

[تصویر: m7-4.jpg]


[تصویر: m8-4.jpg]

[تصویر: m9-3.jpg]

[تصویر: m10-3.jpg]
#3
تماس و دفتر چه تلفن:

میکروفن در وسط برآمدگی زير صفحه کليد قرار دارد . صدای حاصل از earphone در حد مطلوب است و تمام صداهای حاصل از krzr از بلند گوی موجود در قاب پشت ايجاد می شود . ولوم در حد متوسط است . تلفن دارای پنج پروفایل زنگ است که در تنظيم زنگ و هشدار صوتی به شما کمک می کند .

[تصویر: tm1-1.jpg]

[تصویر: tm2-1.jpg]

[تصویر: tm3-1.jpg]محل ميکروفن


بلندگو در قاب پشت تلفن


دو تا از اين پروفایل ها شامل ويبره است که يکی فقط ويبره دارد و دیگری ويبره و زنگ را با هم اجرا می کند . ولوم را می توان به طور جداگانه با استفاده از کليد های کناری تنظيم کرد . در زمان بسته بودن تلفن نيز می توان با استفاده از کليد های کناری بين پروفايل های زنگ سويچ کرد ، تمام اطلاعات لازم در صفحه نمايش بيرونی وجود دارد .
[تصویر: tm4-1.jpg]تنظيمات پروفايل زنگ


تلفن اسامی مخاطبين را به دو صورت نشان می دهد : ليست استاندارد اسامی که در آن هر مخاطب با آيکن کوچکی همراه است که اين آيکن، نماد شماره پيش فرض مربوطه يا گروهی از 3 مخاطب است که بطور همزمان نشان داده می شوند . علاوه بر شماره پيش فرض به هر یک از آنها می توان شماره تلفن ويک تصوير کوچک نيز پيوست کرد . جهت های عمودی کليد حرکتی برای مرور کردن مخاطبين بکار می روند . در حالی که جهت های افقی برای مرور کردن شماره ها و email های تعيين شده برای هر مخاطب مورد استفاده قرار می گيرند .
[تصویر: tm5-1.jpg]

[تصویر: t6-4.jpg]

[تصویر: t7-4.jpg]دفترچه تلفن


جستجو از طريق تايپ کردن حروف نام مخاطب


جزئيات مخاطب


مستقيما از دفترچه تلفن می توانيد يک پيام يا email را برای مخاطب انتخابی ارسال کنيد . برای هر مخاطب می توان يک اسم کوچک ، اسم فاميل ، نام مستعار ، هفت شماره تلفن ، دو email ، دو وب سايت ، دو آدرس کامل ، تاريخ تولد ، عکس و زنگ خاص تعيين کرد . در صورت نياز می توان آيتم های ديگر را نياز اضافه کرد . با تايپ کردن حروف اول مخاطب مورد نظر می توانيد در دفترچه تلفن جستجو کنيد . گروه های تماس نيز وجود دارند . برای سويچ از يک گروه به گروه ديگر از کليد * یا # استفاده کنيد . شماره های ذخيره شده در سيم کارت گروه جداگانه ای را تشکيل می دهد ، با اين وجود دفتر چه تلفن شماره های موجود در سيم کارت وحافظه تلفن را با هم نشان می دهد. پوشه ای به نام email نيز وجود دارد که تمامی مخاطبينی را که دارای آدرس الکترونيک هستند ذخيره می کند . با فشار دادن دکمه سمت راست تلفن و تلفظ کردن نام مخاطب مورد نظر ، شماره گيری صوتی انجام می گيرد . دفتر چه تلفن 1000 مخاطب را در خود جای می دهد .
[تصویر: t8-3.jpg]

[تصویر: t9-3.jpg]مرور کردن در گروه ها


پيام:

موتورلا krzr گزينه های بسياری برای پيام دارد و علاوه بر sms استاندارد با email , mms , ems نيز کار می کند . درزمان ايجاد پیام جديد تلفن از شما سوال نمی کند که چه نوع پيامی می خواهيد ايجاد کنيد بلکه نوع پيام را براساس محتويات آن به طوراتوماتيک انتخاب می کند . هنگامی که بيش از 3 زير پيام نوشته شود نيز ويرايشگر به طور اتوماتيک از فرمت sms به mms سويچ می کند .

[تصویر: p1-7.jpg]

[تصویر: p2-5.jpg]

[تصویر: p3-5.jpg]ويرايشگر پيام


پيام های دريافتی


جزئيات پيام های دريافتی


پيام ها در 6 خط با هم ايجاد شده و خوانده می شوند . در زمان تايپ شدن sms ، کاراکتر ها به طور معکوس شمارش می شوند . پيش از ارسال پيام تعداد کل زير پيام های ايجاد شده روی صفحه نمايش ظاهر می شود . طبق معمول ، موتورلا دارای فرهنگ لغت itap است . در صورت نياز می توان فرهنگ لغت را غير فعال کرد . اگر می خواهيد mms ايجاد کنيد در منوی context , insert را انتخاب کرده و گزينه مربوطه را در يکی از پوشه های چند رسانه ای موجود پيدا کنيد . امکان وارد کردن تصوير و صدا و فيلم در mms وجود دارد. تلفن تا آنجا که حافظه داخلی به آن اجازه بدهد (21mb) می تواند sms و mms ذخيره کند .

[تصویر: p4-5.jpg]

[تصویر: p5-3.jpg]مرورکردن پيام ها در حافظه تلفن و سيم کارت


email ها بطور جداگانه ايجاد می شوند . تلفن از پروتوکل های pop3 و imap4 پشتيبانی می کند ، شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا email ها را بطور اتوماتيک در وقفه های زمانی مشخص يا بطور دستی چک کند . هر بار که وارد پوشه پيام های دريافتی می شويد تلفن سوال می کند که کدام حالت را انتخاب می نماييد . شما می توانيد به پيام ها پاسخ بدهيد، آنها را ارسال کنيد و با پيوست های چند رسانه ای نيز کار کنيد . امکان ارسال عکس های گرفته شده با دوربين داخلی در وضوح کامل نيز وجود دارد .


[تصویر: p6-3.jpg]


[تصویر: p7-3.jpg]

[تصویر: p8-3.jpg]نوشتن sms


وارد کردن موضوع در mms


گزينه هايی که بعد از فشاردادن کليد قرمز ظاهر می شود


موسيقی :

نرم افزار پخش mp3 در این تلفن از پوشه " بازي ها و نرم افزارها " باز می شود که طراحی مناسبی دارد و فايل ها را بر اساس خواننده وآلبوم مرتب می کند . از طرفی ديگر ، در زمان minimize شدن اجرا نمی شود .
[تصویر: mu1-5.jpg]

[تصویر: mu2-5.jpg]

[تصویر: mu3-5.jpg]


[تصویر: mu4-5.jpg]

[تصویر: mu5-5.jpg]نرم افزار جاوا minimize نمی شود ، جزئيات صدا و تنظيم


فايل های mp3 مستقِما از پوشه ای به نام "sounds" نيز پخش می شود که در اين صورت در حالت minimize نیز اجرا می شوند.در این پوشه می توانید نوارهایی ایجاد کنید و با فشار دادن کلید های * و # بین آنها سوئيچ کنید. فایل های جداگانه را می توان بصورت playlist گروهبندی کرد و سپس آنها را بر اساس نوع در نوار های ذکر شده ذخیره نمود . در منوی نرم افزار پخش موسیقی گزینه تکرار وجود دارد اما امکان انتخاب تصادفی فراهم نشده است .
[تصویر: mu6-5.jpg]نرم افزار sound در زمينه اجرا می شود


در زمان اجرای نرم افزار پخش در زمینه ، صفحه نمايش standby در عوض داده معمولی نام آهنگ در حال پخش را نشان می دهد . از جهت های افقی کلید حرکتی برای سریع جلو و عقب بردن تراک ها استفاده می شود . با استفاده از کلیدهای کناری تلفن می توان ولوم را کنترل کرد . در زمان بسته بودن تلفن نیز موسیقی پخش می شود . در این صورت نام آهنگ روی صفحه نمایش بیرونی کوچک نشان داده می شود . در حالت بسته بودن تلفن برای سوئیچ بین آهنگ ها از کليد کناری مربوطه استفاده کنيد
#4
دوربين :

موتورلا krzr دارای يک دوربين دو مگا پيکسل است اما عکس های آن کيفيت زيادی ندارد . برای گرفتن عکس بايد دوربين را در حالت عمودی نگه داريد . از مرکز کليد حرکتی به عنوان دکمه پخش ديافراگم استفاده می شود .[تصویر: do1-8.jpg]دوربين فاقد فلاش است


منوی اصلی دوربين طراحی مناسبی دارد و شفافيت آن اين امکان را فراهم می کند تا عکس گرفته شده در حالت تمام صفحه نشان داده شود . موتورلاkrzr از اجسامی که در فاصله متوسط قرار دارند عکس های خوبی می گيرد اما در صورت زياد بودن فاصله ، عکس حاصل رضايت بخش نخواهد بود .


[تصویر: do2-6.jpg]


[تصویر: do3-4.jpg]

[تصویر: do4-4.jpg]منوی دوربين : تنظيمات اصلی بااستفاده ار کليدحرکتی به آسانی انجام می شود


گزینه های تنظيم نور دهی و تعادل رنگ سفيد به خوبی کار می کنند . تنظيم نور دهی دارای سه گزينه مینیمم ، اتوماتيک و ماکسيمم است . تعادل رنگ سفید نيز دارای چندين گزينه است : اتوماتيک ، آفتابی ، ابری ، محيط بسته (منزل) ، محيط بسته ( اداره) و شب .
این تلفن در فرمت 3gp و ماکسيمم وضوح 350 x ٢٨٨ پيکسل فيلمبرداری می کند . اين فيلم ها برای مشاهده در تلفن مناسب است اما روی pc کيفيت ندارد.

ساير امکانات :

نخستين گزينه در منوی tools آلارم است و شما می توانيد در زمان های مختلف چندين آلارم را تعيين کنيد. يادداشت های متنی نيز وجود دارد که به موجب آن آلارم بصورت يادآوری نيز بکار می رود.

[تصویر: sai1-4.jpg]

[تصویر: sai2-4.jpg]ليست آلارم


تنظيمات


بهترين مورد برای يادآوری ، تقويم است که در آن می توانيد رويدادها را با مدت زمان تعيين شده ، آلارم و تکرار وارد کنيد . تقويم دارای تصوير روز ، ماه و سال است .

[تصویر: sai3-4.jpg]

[تصویر: sai4-2.jpg]

[تصویر: sai5-3.jpg]تصوير روز ، هفته و ماه در تقويم


اين مدل دارای ماشين حساب و مبدل واحد نيز می باشد .

[تصویر: sai9-1.jpg]ماشين حساب


تلفن از نسخه 2 جاوا پشتيبانی می کند و دارای يک مرورگر اينترنتی است که در واقع برای باز کردن صفحات wap طراحی شده است و به طور بی سيم کار می کند . صفحه نمايش اطلاعات را در 8 خط با هم نشان می دهد. مرورگر سايت های وب را باز می کند اما اندازه فونت کاملا متناسب با اندازه صفحه نمايش نيست . از تلفن بعنوان مودم نيزاستفاده می شود که در اين صورت داده برای مرورگر اينترنتی pc ازطريق gprs وedge کلاس 12 انتقال داده می شود .موتورلا krzr توسط بلوتوث يا کابل usb به pc وصل می شود.

[تصویر: us1-1.jpg]

[تصویر: us2-1.jpg]محل کابل miniusb


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 636 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 610 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 672 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان