امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا a1200
#1
سازنده اين گوشی آن را به عنوان يک تلفن هوشمند ارائه داده است. موتورولا a1200 دارای سيستم عامل linux است. مزايا:

• طراحی زيبا
• ويژگی های عالی
• ساختار مقاوم
• کيفيت عالی صفحه نمايش
• دوربين 2 مگاپيکسل
معايب :

• وزن زياد
• دوام کم باتری
• راديو ندارد
• کيفيت صوتی پايين

• صفحه کليد ندارد
طراحی:

مدل a1200 دارای طراحی درب دار است. درب تلفن از مواد پلاستيکی شفاف ساخته شده است که اثر انگشت روی آن باقی می ماند. اين تلفن در رنگ های نقره ای – سفيد و مشکی وارد بازار شد. رنگ قرمز آن در بازارهای اروپا وجود دارد. ابعاد تلفن ٩٥.٧ x ٥١.٧ x ٢١.٥ ميلی متر و وزن آن 119 گرم است.

[تصویر: ta1-8.jpg]

[تصویر: ta2-8.jpg]


ساختار تلفن استحکام خوبی دارد. طراحی خاص تلفن توجه افراد بسياری را به خود جلب می کند. اين مدل عمدتا از طريق صفحه نمايش کنترل می شود. کليد های سبز و قرمز زير صفحه نمايش قرار دارند که از کليد قرمز برای خاموش/ روشن کردن دستگاه نيز استفاده می شود. کليد حرکتی بين اين دو کليد قرار دارد که اندازه آن خيلی کوچک است.
[تصویر: k1-3.jpg]


دو کليد ولوم در طرف چپ تلفن قرار دارند که دکمه"select "نيز ميان آنها مشاهده می شود، اين دکمه مانند ok عمل می کند.
[تصویر: ta8-8.jpg]

[تصویر: ta9-8.jpg]طرف راست و چپ تلفن


سوکت 2.5 ميلی متر هدست نيز در اين قسمت قرار گرفته است که دارای درپوش لاستيکی می باشد. کليد دوربين، دکمه های صوتی (شماره گيری صوتی، ضبط صدا ) و سوکت miniusb نيز در طرف راست تلفن قرار دارند.
[تصویر: ta4-8.jpg]


لنز دوربين2 مگا پيکسل در قاب پشت وجود دارد که همانند موتورلا v3x به تنظيم کننده مکانيکی حالت های ماکرو / نرمال مجهز است.

[تصویر: ta5-8.jpg]

[تصویر: ta7-8.jpg]


قاب پلاستيکی پشت تلفن به راحتی جدا می شود. باتری موجود در دستگاه از نوع li-ion باتوان ٨٥٠ mah است که در حالت stand-by از 250-140 ساعت و در مکالمه مداوم از 3 تا 7 ساعت دوام می آورد. شارژ کردن کامل باتری حدود 2 ساعت طول می کشد.

[تصویر: ta6-8.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد:

صفحه کليد به صورت مجازی است و عمدتا از طريق صفحه نمايش کنترل می شود. برای کار با صفحه کليد می توان از قلم موجود در گوشه راست تلفن استفاده کرد.


[تصویر: k1-3.jpg]


صفحه نمايش:

صفحه نمايش از نوع tftاست که ابعاد آن 36x٤٨ ميلی متر می باشد.وضوح صفحه نمايش 240x٣٢٠پيکسل است و 262k رنگ را نشان می دهد. کيفيت تصوير بسيار عالی است و خوانايی صفحه نمايش در نور مستقيم در حد مطلوب می باشد.
[تصویر: saf1-7.jpg]


تلفن به صفحه نمايش لمسی مجهز است که قلم آن در سمت راست لولای تلفن قرار دارد. اگرچه در اکثر موارد بجز تايپ کردن متن می توانيد از قلم استفاده نکنيد.
ساختار منو:

حافظه داخلی تلفن ٦٤ mb است که از اين مقدار ٣.٥ mb برای مخاطبين و 52mb برای سيستم عملکردی به کار می رود. 8mb آن در اختيار کاربر قرار می گيرد. در زمان بسته بودن درب تلفن با فشار دادن کليد کناری می توانيد به دوربين و نرم افزار پخش موسيقی realone دسترسی پيدا کنيد. در اين حالت هنگام دريافت تماس با استفاده از کليدهای کناری می توانيد تماس را رد کنيد يا صدای آن را قطع نماييد.

[تصویر: m3-8.jpg]

[تصویر: m4-6.jpg]

[تصویر: m2-8.jpg]

[تصویر: m1-8.jpg]


در حالتstand-by بدون باز کردن تلفن می توانيد پروفايل های فعلی راتغيير بدهيد. منوی اصلی شبيه پنجره today در تلفن های هوشمند دارای ويندوز است. نوار ابزار در پايين صفحه قرار دارد که شامل 5 ميانبر به نرم افزار ها است. کمی بالاتر ، زمان و تاريخ و رويدادهای زمانبندی شده برای روز مشاهده می شود.

[تصویر: m5-4.jpg]

[تصویر: m7-3.jpg]

[تصویر: m8-3.jpg]


بالای صفحه نمايش دارای چهار آيکن است که برای دسترسی سريع به شماره گيری ، پيام ها، مخاطبين و نرم افزارها به کار می رود. در صورت داشتن تماس ناموفق ، پيام و رويدادهای organizer اطلاعات مربوط در نوار بالا نشان داده می شود. در نوار بالانشان داده می شود.

[تصویر: m6-4.jpg]

[تصویر: m9-2.jpg]


نوار وضعيت اطلاعاتی را در مورد شدت سيگنال، بلوتوث و gprs و شارژ نشان می دهد. با فشار دادن اين نوار پنجره ای باز می شود که گزارش دقيقی را در مورد وضعيت گوشی ارائه می دهد (وضعيت شارژ باتری ، نام اپراتور شبکه ، وضعيت آنتن ، gprs ، im ، بلوتوث و...) شمارشگر داده برای ارتباطات gprs وcsd نيز وجود دارد. امکان اجرای همزمان چند نرم افزار وجود دارد
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن در تعداد مخاطبين محدوديتی ندارد. برای هر مخاطب می توان دو شماره موبايل، دو شماره منزل، دو شماره محل کار ، فاکس، دو آدرس email ، دوآدرس ptt ، id چت، گروه و عکس تعيين کرد. زمينه آدرس به دو مورد منزل و محل کار تقسيم می شود که در هر مورد شامل آدرس کشور ،کد پستی ، شهر و... است. آدرس وب ، تاريخ تولد ، و نام مستعار نيز به هر مخاطب اضافه می شود. طبق معمول زمينه های وارد کردن نام کمپانی ،نام معاون و يادداشت متنی نيز وجود دارد.

[تصویر: t1-4.jpg]

[تصویر: t2-4.jpg]

[تصویر: t3-4.jpg]

[تصویر: t4-4.jpg]


برای هر مخاطب می توان عکس و زنگ شخصی تعيين کرد. ليست کلی مخاطبين ذخيره شده در سيم کارت و حا فظه تلفن را نشان می دهد. دفترچه تلفن را می توان بر اساس اسم کوچک يا اسم فايل تفکيک کرد و آن را به صورت ليست يا نمونه های کوچک مشاهده نمود. نمونه های کوچک به صورت ماتريس 3x٣ نشان داده می شوند . جستجو به طور سريع و آسان انجام می شود. سوئيچ کردن سريع بين گروهها امکان پذير است. هر مخاطب را می توان در قالب vcard به دستگاه ديگری ارسال کرد. هماهنگی با pc و بخصوص با msoutlook به خوبی انجام می شود . جزئيات مخاطب در تماس های ارسالی و دريافتی روی صفحه نمايش نشان داده می شود. آيتمی از يک منوی جداگانه در دفترچه تلفن وجود دارد که به موجب آن با استفاده از دوربين می توانيد متن چاپ شده روی يک namecard را تشخيص بدهيد.
[تصویر: t5-3.jpg]

[تصویر: t6-3.jpg]

[تصویر: t8-2.jpg]

[تصویر: t7-3.jpg]


برای شماره گيری صوتی در صورت باز بودن درب تلفن فقط کافی است که دکمه شماره گيری صوتی را فشار بدهيد و آن را نگه داريد و يک نام يا فرمان صوتی را تلفظ کنيد. به آموزش صوتی اوليه نيازی نيست و دستگاه به راحتی صدای شما را تشخيص می دهد. حداکثر 40 فرمان صوتی وجود دارد که تمامی ويژگی های پيش فرض و نرم افزار های دستگاه را کنترل می کند. برای مثال به منظور باز کردن control panel ، تغيير دادن پروفايل های فعلی و ايجاد sms برای گيرنده خاص می توان از فرمان صوتی استفاده کرد. به علاوه تلفن قادر است پيام را برای شما بخواند.
[تصویر: t9-2.jpg]

[تصویر: t10-2.jpg]


پيام :

پيام های email در نرم افزارهای جداگانه ای کنترل می شوند . ليست کلی تمامی پوشه ها را نشان می دهد و کاربر می تواند پوشه های شخصی خود را ايجاد کند و برای آنها رمز قرار بدهد. پيام های دريافتی sms و mms طبق پيش فرض در صندوق پستی قرار می گيرند که شما می توانيد آنها و حتی پوشه های رمزی را انتخاب کنيد. تنظيمات انتخاب اين پوشه ها برای sms و mms جداگانه است.
[تصویر: p1-5.jpg]

[تصویر: p2-4.jpg]

[تصویر: p3-4.jpg]

[تصویر: p4-4.jpg]


امکان ايجاد پوشه در کارت حافظه وجود ندارد و به حافظه داخلی تلفن محدود می باشد. ايجاد پيام جديد به آسانی صورت می گيرد و نوع پيام در بالای صفحه نمايش نشان داده می شود. الگوهای پيام آماده حتی برای mms نيز وجود دارد.برای انواع پيام ها می توانيد از امضای اتوماتيک استفاده کنيد. تلفن در تعداد پيام های ذخيره شده محدوديتی ندارد. از انواع پيوست ها پشتيبانی می شود. تلفن به شما امکان می دهد تا از فايل های office و فايل هایadobe acrobat علاوه بر فرمت های عکس و متن استفاده کنيد.
[تصویر: p5-2.jpg]

[تصویر: p6-2.jpg]

[تصویر: p7-2.jpg]

[تصویر: p8-2.jpg]


برای ارسال email می توانيد هر فايل ذخيره شده در حافظه تلفن يا کارت حافظه را در آن وارد کنيد و ورودی دفترچه تلفن ياorganizer را به آن اضافه کنيد. دو روش برای وارد کردن متن وجود دارد که شامل صفحه کليد مجازی روی صفحه نمايش لمسی و دستخط می باشد. برای تايپ کردن سريع می توايد ورودی متن پيشگويانه را فعال کنيد. کلمات به کار گرفته شده در پيام در حافظه تلفن ذخيره می شوند. در وارد کردن متن به روش دستخط پنجره ای باز می شود که دارای دو قسمت است و با استفاده از آن می توانيد به طور سريع تايپ کنيد .
موسيقی:

نرم افزار پخش موسيقی به خوبی عمل می کندو علاوه بر صدا،ويدئو را نيز پخش می نمايد. play list ، انتخاب تصادفی و تنظيمات equalizer نيز وجود دارد.نرم افزار پخش موسيقی از فرمت های mp3 ،wma ،realaudio ،aac ،aac+ پشتيبانی می کند. امکان مشاهده ويدئو در حد اکثر وضوح qvga و در حالت تمام صفحه فراهم شده است. اين مدل به راديو fm مجهز است که حداکثر 30 ايستگاه راديوئی را در حافظه دستگاه ذخيره می کند.
[تصویر: sai27-1.jpg]

[تصویر: sai28-1.jpg]

[تصویر: sai29-1.jpg]
#4
دوربين:

موتورولا a1200 به يک دوربين دو مگاپيکسل مجهز است که دارای حالت ماکرو نيز ميباشد. دوربين از وضوح 1200x١٦٠٠ ،٧٦٨x١٠٢٤ ، ٤٨٠x٦٤٠ پشتيبانی می کند.

[تصویر: do1-6.jpg]


سه درجه کيفيت (زياد ، نرمال و کم ) وجود دارد. ساير تنظيمات شامل حالت شب ، تنظيمات نور ، جلوه های ويژه و زوم ديجيتال8x است. کيفيت عکس ها در حد متوسط است . برای جلوگيری از ايجاد عکس های تار بايد دست را ثابت و بی حرکت نگه داريد .
[تصویر: do2-5.jpg]

[تصویر: do3-3.jpg]

[تصویر: do4-3.jpg]


در صورت بسته بودن درب تلفن ، عکس در حالت عمودی نشان داده می شود. در شرایط نور کافی و هوای آفتابی عکس های بهتری بدست می آيد. دستگاه در وضوح 128x٩٦ يا176x١٤٤ پيکسل و در يکی از سه درجه کيفيت فيلمبرداری می کند.
[تصویر: do5-2.jpg]

[تصویر: do6-2.jpg]

[تصویر: do7-2.jpg]


ساير امکانات:

تقويم دارای تصوير ماه ، هفته و روز است و رويدادهای زمانبندی شده را نيز نشان می دهد. تمامی رويدادها می توانند شامل عنوان، محل و گروه باشند.

[تصویر: sai1-2.jpg]

[تصویر: sai2-2.jpg]

[تصویر: sai3-2.jpg]


هر رويداد را می توان به گروه رويدادهای شخصی نسبت داد. ليست ساده ای از کارها وجود دارد و برای يک رويداد خاص می توانيد يکی از سه نوع اولويت، تاريخ پايان ،يادداشت و آلارم تنظيم کنيد. نرم افزار يادداشت امکان ايجاد يادداشت های متنی را فراهم می کند که آنها را ميتوانيد در هر پوشه ای در حافظه تلفن ذخيره کنيد. رمزی کردن يادداشت نيز امکان پذير است.

[تصویر: sai4-1.jpg]

[تصویر: sai5-2.jpg]

[تصویر: sai6-2.jpg]

[تصویر: sai7-2.jpg]


ماشين حساب بسيار ساده است و دو آلارم وجود دارد که برای آنها می توان در پروفايل ها زنگ شخصی انتخاب کرد. مديريت فايل امکان انتقال ،کپی و حذف فايلها و پوشه ها را فراهم می کند. همچنين می توانيد فايل های بسياری را از طريق بلوتوث ارسال نماييد. ليست پوشه ها را می توان به صورت نمونه های کوچک يا ليست استاندارد مشاهده کرد .

[تصویر: sai14-1.jpg]

[تصویر: sai16-1.jpg]


با استفاده از نرم افزار picsel viewer می توانيد فايل های office مانند power point، excel ،word ،adobe acrobat و تصاوير را مشاهده کرد. مرورگر opera صفحات وب را به خوبی نشان می دهد که شامل گزينه های مشاهده تمام صفحه ،انتخاب رمز و تشخيص اتوماتيک رمز می باشد. کاربر می تواند اندازه فونت را تنظیم کند و صفحات جديدرا در پنجره جداگانه باز کند.

[تصویر: sai24-1.jpg]

[تصویر: sai17-1.jpg]

[تصویر: sai22-1.jpg]


ضبط صوت می تواند به طور نامحدود در فرمت amr ضبط کند. نرم افزار ويرايش عکس نيز برای ايجاد تغييرات مورد نطر در عکس ها وجود دارد . نرم افزار ساعت جهانی برای دو شهر نشان داده می شود . گزينه اتصال به کامپيوتر برای هماهنگی داده های ذخيره شده از هماهنگی محلی و راه دور پشتيبانی می کند. با استفاده از گزينه مودم می توانيد از طريق usb يا بلوتوث از دستگاه به عنوان مودم استفاده کنيد. حالت usb ،روشنايی نور زمينه و ساير موارد نيز وجود دارد. تلفن به بلوتوث 2 مجهز است واز پروفايل a2dp پشتيبانی می کند.
[تصویر: sai26-1.jpg]

[تصویر: sai30-1.jpg]

[تصویر: sai31-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 636 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 610 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 672 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان