امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا razr maxx v6
#1
موتورولا طراحی raza v3 را تقريبا در تمامی مدل های خود بکار می گيرد . اين گوشی ها از زيباترين گوشی های بازار هستند . v6 از razr v3 بلندتر ، سنگين تر و قطورتر است . اين مدل دارای hsdpa ( نسل 3.5 ) ، edge ، بلوتوث استريو ، دوربين 2 مگا پيکسل ، محل کارت حافظه ، صفحه نمايش بزرگ و طراحی شيک است. مزايا :

• صفحه نمايش بزرگ
• کليدهای لمسی برای کنترل موسيقی
• پشتيبانی hsdpa ( نسل 3.5 )
• gprs و edge کلاس 10
• بلوتوث با پروفايل a2dp ( برای هدست استريو )

• محل کارت حافظه microsd
• دوربين 2 مگا پيکسل
• دوربين برای مکالمه تصويری
• جلوه های ويژه نور در زمان زنگ تلفن
معايب:

• استفاده از کليدهای لمسی مشکل است
• راديو fm ندارد
طراحی :

ابعاد تلفن 15 × 53 × 104 ميلی متر و وزن آن 105 گرم است . موتورولا v6 در ميان گوشی های درب دار از نظر وزن و اندازه در رده متوسط قرار دارد . طراحی تلفن بسيار شيک و جالب است . ساختار تلفن از ترکيب مواد پلاستيکی و فلزی تشکيل شده است و استحکام کافی دارد . مکانسيم باز و بسته شدن درب گوشی به خوبی کار می کند و با بستن درب صدايی شنيده می شود که شما را از بسته شدن آن مطمئن می کند.

[تصویر: ta1-7.jpg]

[تصویر: ta2-7.jpg]

[تصویر: ta3-7.jpg]

[تصویر: ta4-7.jpg]


مانند بسياری از تلفن های درب دار نسل سوم ، دوربين مکالمه تصويری در وسط لولای درب قرار گرفته است که فقط در زمان باز بودن درب قابل مشاهده است . قاب جلوی تلفن دارای يک صفحه نمايش رنگی است که 65k رنگ را نشان می دهد و دوربين 2 مگا پيکسل با دو فلاش led در بالای صفحه نمايش بيرونی قرار گرفته است . کليدهای لمسی زير صفحه نمايش وجود دارند که از آنها برای کنترل موسيقی استفاده می شود . آرم موتورولا زير اين کليدها مشاهده می شود و در زمان زنگ خوردن تلفن اين آرم به رنگ آبی می درخشد که با خطوط آبی رنگ دو طرف صفحه نمايش هماهنگی دارد . جلوه های ويژه نور ، نمای خاص و زيبايی به تلفن می دهد .
[تصویر: ta5-7.jpg]

[تصویر: ta18-2.jpg]


قسمت بالای قاب پشت تلفن را درب باتری تشکيل می دهد که آرم نقره ای موتورولا روی آن مشاهده می شود و بلندگو زير آن قرار دارد. باتری تلفن از نوع bz60 li-ion است که توان آن ٩٤٠ mah می باشد . باتری در حالت stand by حداکثر 375 ساعت و در مکالمه مداوم 3 ساعت دوام می آورد . محل کارت حافظه نيز در کنار باتری قرار دارد که امکان بيرون آوردن آن در زمان روشن بودن دستگاه وجود دارد اما بايد درب باتری را برداريد . محل سيم کارت زير باتری است .

[تصویر: ta6-7.jpg]

[تصویر: ta7-7.jpg]

[تصویر: ta8-7.jpg]

[تصویر: ta9-7.jpg]


کليد ولوم در طرف چپ تلفن قرار دارد . کليد ديگری نيز در اين قسمت مشاهده می شود که منوی ساده ای را در صفحه نمايش بيرونی باز می کند و با آن می توانيد بعضی ويژگی های اصلی را کنترل کنيد . پورت usb نيز در طرف چپ تلفن قرار گرفته است . موتورولا اين پورت را در تمام مدل های خود قرار می دهد . کليد دوربين و محل بند مچ در طرف راست تلفن است .

[تصویر: ta10-6.jpg]

[تصویر: ta11-4.jpg]

[تصویر: ta12-4.jpg]


در قسمت بالا و پايين تلفن چيزی مشاهده نمی شود . با باز کردن درب گوشی صفحه نمايش آن مشخص می شود که از نوع tft است . بلندگو و آرم موتورولا در بالای آن قرار دارد .

[تصویر: ta13-4.jpg]

[تصویر: ta14-4.jpg]صفحه کليد در نيمه ديگر تلفن مشاهده می شود . بين اين دو قسمت و در واقع در لولای تلفن ، دوربين vga برای مکالمه تصويری قرار گرفته است .

[تصویر: ta15-3.jpg]

[تصویر: ta16-3.jpg]

[تصویر: ta17-2.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

صفحه کليد v6 ساختار مناسبی دارد و در تاريکی فقط با لمس کردن کليدها به راحتی می توان آنها را تشخيص داد . صفحه کليد از دو قسمت عددی و عملکردی تشکيل شده است . قسمت عملکردی دارای دو softkey در بالا است . کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده در وسط قرار دارد و 5 کليد ديگر در اطراف آن مشاهده می شوند .


[تصویر: k1-4.jpg]

[تصویر: k2-3.jpg]


در طرف چپ آن ، کليد مکالمه تصويری و کليد سبز رنگ ، در طرف راست آن ، کليد c و کليد قرمز رنگ و در پايين آن کليدی برای فعال کردن مرورگر اينترنتی وجود دارد. قسمت عددی صفحه کليد استاندارد است. رديف کليدها برآمدگی کمی دارد که به راحتی می توان از آنها استفاده کرد. نور زمينه صفحه کليد عالی است و کل کليدها را بطور يکنواخت با رنگ آبی روشن می کند.
صفحه نمايش:

صفحه نمايش تلفن از نوع tft است که 2.2 اينچ قطر دارد و حداکثر 256kرنگ را نشان می دهد. وضوح صفحه نمايش ٢٤٠ x ٣٢٠ پيکسل است. رنگ ها روی سطح بزرگ صفحه نمايش نشان داده می شود. تصوير کاملا واضح است و تنها مشکل آن خوانايی صفحه زير نور مستقيم خورشيد است.
[تصویر: saf1-6.jpg]

[تصویر: saf2-4.jpg]


در شرايط خاص نور ، خواندن صفحه نمايش بسيار مشکل است. نور زمينه بسيار خوب است. صفحه نمايش بيرونی حداکثر 65k رنگ را نشان می دهد و وضوح آن ١٢٠x١٦٠ پيکسل است. صفحه نمايش بيرونی ، زمان ، پيش زمينه انتخابی، وضعيت باتری ، سيگنال و همچنين شماره يا مشخصات مخاطب را در صورت برقراری تماس نشان می دهد. صفحه نمايش بيرونی می تواند آهنگ در حال پخش و ميزان پيشرفت آن را نيز نشان بدهد.
[تصویر: saf3-5.jpg]

[تصویر: saf4-5.jpg]


ساختار منو:

صفحه نمايش استاندارد اطلاعاتی در مورد باتری ، سيگنال ، نام اپراتور ، زمان و تاريخ نشان می دهد. شما می توانيد نرم افزارهای تعيين شده برای هر يک از جهت های کليد حرکتی را بصورت ضربدر روی صفحه نمايش مشاهده کنيد. منوی اصلی به صورت يک ماتريس ٣x٤ از آيکن های انيميشن نشان داده می شود.
[تصویر: m1-7.jpg]

[تصویر: m2-7.jpg]

[تصویر: m3-7.jpg]


زيرمنوها به صورت ليست هستند و آيکن های کوچکی در طرف چپ آنها قرار دارند. زير منوها به صورت ليست های متنی نيز وجود دارند. اين ويژگی توسط کاربر قابل تنظيم نيست. سرعت حرکت در منو و ساير نرم افزارها در حد متوسط است. اين مدل دارای سه تم گرافيکی می باشد.

[تصویر: m4-5.jpg]

[تصویر: m6-3.jpg]حالت هواپيما نيز وجود دارد که ويژگی های تلفن دستگاه را غير فعال می کند و شما می توانيد از ويژگی موسيقی يا بازی های تلفن استفاده کنيد . گزينه ای وجود دارد که از شما سوال می کند می خواهيد تلفن را در حالت هواپيما روشن کنيد يا نه .

[تصویر: m7-2.jpg]

[تصویر: m8-2.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن razr maxx v6 حداکثر 1000 مخاطب را ذخيره می کند . شما می توانيد دفترچه تلفن را بصورت ليست با نمونه های کوچک يا بصورت ليست متنی ساده مشاهده کنيد . برای هر مخاطب می توان زمينه های بسيار را تعيين کرد که شامل اسم کوچک ، اسم فاميل ، نام مستعار ، شماره ، نوع شماره تلفن ، url , email آدرس پستی ، گروه ، id زنگ ، عکس ، تاريخ تولد و يادداشت است .


[تصویر: t1-3.jpg]

[تصویر: t2-3.jpg]

[تصویر: t3-3.jpg]


دفترچه تلفن می تواند فقط مخاطبين ذخيره شده در سيم کارت ، حافظه تلفن و يا هر دو را نشان بدهد . همچنين می توانيد ليست پيام جديد يا يک ليست email از مخاطبينی که اغلب برای آنها پيام می فرستيد ايجاد کنيد . جستجو با تايپ کردن تدريجی نام مخاطب مورد نظر انجام می شود .
[تصویر: t4-3.jpg]

[تصویر: t5-2.jpg]


نرم افزار تماس های اخير ، 50 تماس ارسالی ، دريافتی و ناموفق را نشان می دهد . با استفاده از کليد های ستاره و مربع ( # * ) به راحتی می توانيد بين انواع مختلف تماس ها حرکت کنيد . با فشار دادن هر يک از اين کليدها می توانيد بين گروههای مختلف تماس نيز سوئيچ کنيد .
[تصویر: t6-2.jpg]

[تصویر: t7-2.jpg]


پيام :

اين مدل دارای منوی استاندارد پيام رسانی است يعنی يک صندوق پستی مشترک برای پيام های متنی و چند رسانه ای و يک صندوق ديگر برای پيام های email دارد . ويرايشگر sms برای کمک به تايپ کردن فرهنگ لغت itap را فراهم کرده است و کارکترها را پيش از رسيدن به حد 160 بطور معکوس شمارش می کند و همچنين تعداد پيام های جداگانه را نيز در زمان ارسال نشان می دهد.
[تصویر: p1-4.jpg]

[تصویر: p2-3.jpg]


نرم افزار email از پروتکل های smtp , pop3 و imap4 پشتيبانی می کند . همچنين به راحتی می تواند پيوست ها را دانلود کند . شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا فقط تيترها و يا کل email را دانلود کند .
[تصویر: p3-3.jpg]

[تصویر: p4-3.jpg]


موسيقی :

تلفن از فرمت های موسيقی acc , mp3 و aac+ پشتيبانی می کند و فايل های موسيقی را با کيفيت مطلوب پخش می نمايد . نرم افزار پخش موسيقی دارای گزينه های تکرار و انتخاب تصادفی است و به خوبی playlist را کنترل می کند . استفاده از کليدهای لمسی موجود در قاب جلو که برای کنترل موسيقی در نظر گرفته شده اند ، مشکل است . اين کليد به خوبی واکنش نمی دهند .
[تصویر: mu1-4.jpg]

[تصویر: mu2-4.jpg]

[تصویر: mu3-4.jpg]


در صورت پخش موسيقی در زمينه ، نرم افزار مربوطه پيشرفت آهنگ را روی صفحه نمايش بيرونی نشان می دهد . نرم افزار پخش ويدئو نيز گزينه های يکسانی دارد و می تواند فيلم ها را در حالت تمام صفحه ( افقی ) نشان بدهد . v6 دارای 50mb حافظه داخلی است و با استفاده از محل کارت حافظه microsd می توان آن را افزايش داد.

[تصویر: mu4-4.jpg]

[تصویر: mu5-4.jpg]

[تصویر: mu6-4.jpg]
#4
دوربين :

موتورولا maxx v6 دارای يک دوربين 2 مگا پيکسل با بهترين گزينه ها است . شما می توانيد وضوح و فشردگی مورد نظر را انتخاب کنيد ، فلاش led را خاموش يا روشن کنيد يا از گزينه خودنگاره استفاده نماييد . دوربين کانون اتوماتيک ندارد و هر شی نزديکتر از 60 سانتی متری لنز خارج از کانون قرار می گيرد . زوم ديجيتال نيز وجود دارد که قسمتی از عکس را جدا می کند . کيفيت عکس برای يک دوربين 2 مگا پيکسل در حد متوسط است .


[تصویر: do1-5.jpg]

[تصویر: do2-4.jpg]


دوربين در وضوح qcif ( ١٤٤ × ١٧٦ پيکسل ) و در فرمت 3gp فيلمبرداری می کند . اين وضوح برای استاندارد گوشی های پيشرفته خيلی کم می باشد .
[تصویر: do3-2.jpg]

[تصویر: do4-2.jpg]


ساير امکانات :

موتورولا v6 دارای ارتباط نسل سوم است و قادر به برقراری مکالمه تصويری می باشد . دوربين vga تصوير شما را می گيرد و برای طرف مقابل تماس ارسال می کند . شما می توانيد تصوير خود را دريک پنجره کوچک زير پنجره اصلی که تصوير طرف تماس را نشان می دهد ، مشاهده کنيد . hsdpa از انتقال داده در حداکثر ٣.٦ mbps پشتيبانی می کند و امکان مرور سريع در وب را فراهم می نمايد . موتورولا v6 همچنين دارای gprs و edge کلاس 10 می باشد . اين مدل برای برقراری ارتباط در فواصل نزديک از بلوتوث و usb استفاده می کند . بلوتوث از پروفايل a2dp پشتيبانی می کند که به موجب آن در زمان گوش دادن به موسيقی می توانيد از هدفون استريوی بلوتوث استفاده کنيد . شما می توانيد با استفاده از بلوتوث يا usb ، تلفن را بطور بی سيم با pc هماهنگ کنيد . همچنين با استفاده از نرم افزار moto sync می توانيد تلفن را با سرور راه دور هماهنگ نماييد .
[تصویر: sa1-6.jpg]

[تصویر: sa2-5.jpg]

[تصویر: sa3-4.jpg]


اين گوشی درب دار به مرورگر opera ٨ مجهز است که می تواند اکثر صفحات وب را باز کند . اين مرورگر با javascript و flash کار می کند و از ويژگی زوم برخوردار است . متاسفانه حالت افقی وجود ندارد .
[تصویر: sa4-3.jpg]

[تصویر: sa5-2.jpg]


منوی tools شامل نرم افزارهای ماشين حساب ، تقويم ، آلارم ، سرويس های شماره گيری ، ليست فعال سازی ، پيام صوتی و ساعت جهانی است . ماشين حساب دارای ويژگی های اصلی است . تقويم دارای تصوير روز ، هفته ، ماه و رويداد می باشد .
[تصویر: sa6-3.jpg]

[تصویر: sa7-3.jpg]

[تصویر: sa8-2.jpg]

[تصویر: sa12-2.jpg]شما می توانيد يک رويداد جديد ايجاد کنيد و برای آن گزينه هايی مانند موضوع ، محل، نوع رويداد و تکرار ( روزانه ، هفتگی ، ماهيانه ، ساليانه و ... ) تعيين نماييد .
[تصویر: sa9-2.jpg]

[تصویر: sa10-2.jpg]

[تصویر: sa11-2.jpg]


نرم افزار آلارم به شما امکان می دهد تا آلارم را با نام و يادآوری ايجاد کنيد . مدت زمان ضبط صوت به حافظ آزاد بستگی دارد . نرم افزار ساعت جهانی ، زمان را در چند ناحيه زمانی متفاوت نشان می دهد.
[تصویر: sa13-2.jpg]

[تصویر: sa14-2.jpg]


نرم افزار ديگری به نام media finder نيز در اين مدل وجود دارد که چيزی مانند گالری است . اين برنامه فايل های چند رسانه ای مانند موسيقی ، ويدئو و عکس را مرتب می کند . در زمان مرور عکس ها ، تلفن نمونه های کوچک را با کيفيت پايين تر نشان می دهد تا جستجو سريعتر انجام شود . برنامه media finder جايگزين file manager است .
[تصویر: sa15-2.jpg]

[تصویر: sa16-2.jpg]


ساير نرم افزارهای تلفن شامل setup , help memoto , ebay pocket auctions , backup موتورولا و text موتورولا است . help memoto راهنمای تلفن است .
[تصویر: sa17-2.jpg]

[تصویر: sa18-2.jpg]

[تصویر: sa19-2.jpg]

[تصویر: sa20-2.jpg]


setup موتورولا برای تنظيم آسان mms و گزينه های اينترنت می باشد . text موتورولا برای تهيه پشتيبان از پيام های متنی است . در اين تلفن دو بازی از پيش نصب شده وجود دارد.
[تصویر: sa21-2.jpg]

[تصویر: sa22-2.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 637 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 611 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 673 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان