امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا pebl u6 و razr v3i
#1
موتورلا مدل درب دار و شيک pebl u6 را عرضه کرد که بسيار شبيه مدل های razr می باشد و توجه زیادی را به خود جلب کرده است. مدل v3i موتورلا که جانشين razr است نيز وارد بازار شده است. موتورلا pebl u6 :

مزایا:

• طراحی بيضی شکل
• سطح لاستيکی
• شروع اتوماتيک
• صفحه نمايش بيرونی تک رنگ
• صفحه نمايش tft با 262k رنگ

• صفحه کليد فلزی براق
• email client
• دوربين داخلی vga

• بلوتوث

معايب:

• وزن زیاد
• باقی ماندن اثر انگشت بر سطح صفحه کليد
• صفحه کليد نامناسب
• حافظه داخلی محدود 5.8mb و نداشتن محل کارت حافظه
• توزيع نامناسب آيتم های منو

طراحی:

ابعاد تلفن ٢٠×٤٩×٨٧ ميليمتر و وزن آن تقريباً 110 گرم است. اين مدل علاوه بر رنگ مشکی دارای رنگ های ديگر نيز می باشد. قاب جلوی تلفن با يک پوشش براق بيضی شکل تزئين شده است که led ، لنز دوربينvga ، آرم سازنده و يک صفحه نمايش بيرونی باريک با وضوح 96×32 پيکسل در زير آن قرار دارد.

[تصویر: ta1-6.jpg]

[تصویر: ta2-6.jpg]

[تصویر: ta3-6.jpg]

[تصویر: ta4-6.jpg]


وضوح کم اين صفحه نمايش مشکل ايجاد نمی کند زيرا دارای رنگ های وارونه است يعنی اگر زمينه تاريک باشد، فونت به رنگ روشن در می آيد. صفحه نمايش بيرونی در حالت stand-by ، شدت سيگنال، وضعيت باتری و يک ساعت ديجيتال يا عقربه دار را نشان می دهد. البته کاربر از تماس ها يا پيام های دريافتی نيز مطلع می شود. حروف برای جای گرفتن در صفحه نمايش بطور عمودی نشان داده می شوند. برای خواندن آنها نياز است که تلفن را در زاويه 90 درجه بچرخانيد.

[تصویر: ta13-3.jpg]

[تصویر: ta14-3.jpg]

[تصویر: ta15-2.jpg]

[تصویر: ta16-2.jpg]صفحه نمایش از فلز براق ساخته شده است


فونت را می توان در جهت راست يا چپ تنظيم کرد. اين گزينه از منوی اصلی انتخاب می شود. صفحه نمايش در شرايط نور ضعيف دارای نورزمينه سفيد می شود. led وضعيت زير صفحه نمايش قرار دارد، زمانی که تلفن در حال شارژ است به رنگ سبز و در هنگام استفاده از ارتباط بلوتوث به رنگ آبی در می آيد. طرف چپ دستگاه دارای يک کليد ولوم استاندارد و يک کليد هوشمند است که عملکرد آن توسط کاربر قابل تنظيم می باشد.
اين کليد بدون باز کردن تلفن به تغيير پروفايل زنگ فعلی کمک می کند. در طرف راست کليدی وجود دارد که برای فعال کردن کاربرد شماره گيری صوتی است. سوکت کابل و شارژر و محل بند تلفن در لبه فوقانی گوشی قرار گرفته اند. اين سوکت از نوع miniusb است که با هر کابلی کار می کند.

[تصویر: ta5-6.jpg]

[تصویر: ta6-6.jpg]

[تصویر: ta7-6.jpg]

[تصویر: ta8-6.jpg]سوکت داده در لبه فوقانی دستگاه قرار دارد


قاب پشت دستگاه باتری را پوشش می دهد و دارای آرم سفيد رنگ motorola است. آيفون و دکمه پخش نيز در اين قسمت قرار دارند. باتری از نوع li-ion است و ظرفيت آن 820mah می باشد. اين باتری در مکالمه مداوم تا 400 دقيقه و در زمان stand-by تا 250 ساعت دوام می آورد. سيم کارت زير باتری قرار دارد و در صورت نياز به راحتی بيرون آورده می شود.

[تصویر: ta9-6.jpg]

[تصویر: ta10-5.jpg]

[تصویر: ta11-3.jpg]

[تصویر: ta12-3.jpg]آيفون در قاب پشت


بیرون آوردن باتری


موتورلا pebl u6 بطور اتوماتيک باز می شود. نيمه بالای تلفن با استفاده از آهن ربای قرار گرفته در قسمت های صفحه کليد و صفحه نمايش بسته می شود و برای باز کردن آن نياز است که چندين ميلی متر آن را بطرف پايين بکشيد. فرآيند باز کردن کامل توسط دو فنر تکميل می شود
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد:

بجز کليد حرکتی چهار جهتی و مرکز تائيدکننده آن که کمی برجسته می باشد، بقيه قسمت های صفحه کليد کاملاً يکنواخت است. صفحه کليد از فلز نقره ای ساخته شده است که رديف کليدها دارای حاشيه است. بطور کلی تايپ کردن در اين مدل دشوار است زيرا هنگام تايپ کردن سريع، رديف های کليدها سردرگم کننده می باشند.

[تصویر: saf1-5.jpg]

[تصویر: saf2-3.jpg]

[تصویر: saf3-4.jpg]

[تصویر: saf4-4.jpg]


کليد حرکتی و کليدهای استانداردی برای دريافت و پايان تماس، سه soft key و کليدهايی برای دسترسی مستقيم به wap و منوی پيام بالای قسمت عددی صفحه کليد قرار گرفته اند. اندازه تمامی کليدها مناسب است. نور زمينه صفحه کليد به رنگ شيری می باشد و شدت نور زمينه بسيار ضعيف است.
[تصویر: saf5-3.jpg]

[تصویر: saf6-2.jpg]


صفحه نمايش:

بخش عمده ای از نيمه بالای تلفن توسط يک صفحه نمايش tft فعال اشغال شده است که دارای 262k رنگ می باشد. وضوح صفحه نمايش 220×176 پيکسل و ابعاد آن٣٧×٣٠ ميليمتر است. سرعت تصوير و کيفيت رنگ در حد مطلوب است. آرم استاندارد motorola و بلندگو در بالای صفحه نمايش مشاهده می شود.
[تصویر: sa1-5.jpg]

[تصویر: sa2-4.jpg]

[تصویر: sa3-3.jpg]
#3
موتورلا razr v3i:

مزايا:

• ساختار رده بالا
• طراحی ظريف مانند razr اوليه
• صفحه نمايش شفاف و بزرگ
• صفحه نمايش بيرونی با 4096 رنگ
• دوربين 1.23 mp
• محل کارت حافظه microsd

• email client
• بلوتوث

معايب:

• در مقايسه با razr اوليه ،ابتکار کمی صورت گرفته است
• شيشه محافظ صفحه نمايش بيرونی اثر انگشت را نشان می دهد
• آيتم های منو بطور غيرمنطقی مرتب شده اند
• بدون استفاده از يک کارت حافظه ديگر نمی توان تصاويری در اندازه کامل گرفت

• mp3 player ضعيف

طراحی:

razr v3i موتورلا بسيار شبيه مدل معروف razr موتورلا است که در نگاه اول به راحتی تشخيص داده می شود. در مورد طراحی تغييرات کمی حاصل شده است. اندازه آن تغييری نکرده است ( 14×53×98)ميليمتر در حالی که وزن آن 5گرم افزايش يافته و به 100گرم رسيده است.

[تصویر: tar1-1.jpg]

[تصویر: tar2-1.jpg]

[تصویر: tar3-1.jpg]

[تصویر: tar4-1.jpg]


قاب جلوی تلفن از يک صفحه فلزی ساخته شده است. قسمت عمده قاب جلو توسط يک شيشه مشکی اشغال شده است که آرم سازنده و صفحه نمايش بيرونی را می پوشاند. متاسفانه اثر انگشت روی آن باقی می ماند. آرم سازنده به رنگ آبی می درخشد و بعنوان يک چراغ قوه بکار می رود اما در مورد پيام های دريافتی يا تماس های ناموفق اطلاع نمی دهد. کليدهای جانبی در نيمه بالای تلفن قرار گرفته اند. يک جفت کليد کنترل ولوم و يک کليد هوشمند که در تنظيم منو استفاده می شود در طرف چپ مشاهده می شوند. کليد شماره گيری صوتی در طرف راست وجود دارد. رابط داده (miniusb) در پايين طرف چپ قرار گرفته است که دارای پوشش نمی باشد. محل بند نيز در طرف راست در نظر گرفته شده است.
[تصویر: tar5-1.jpg]

[تصویر: tar6-1.jpg]

[تصویر: tar7-1.jpg]

[تصویر: tar8-1.jpg]


قاب پشت تلفن، پوشش باتری را تشکيل می دهد و کمی پايين تر از آن ، آيفون و رابط آنتن بيرونی وجود دارد که اين رابط توسط يک پوشش لاستيکی محافظت می شود. باتری از نوع li-ion و با ظرفيت 820mah می باشد که در مکالمه مداوم تا 250 دقيقه و در زمان stand-by تا 200 ساعت دوام می آورد. محل سيم کارت و کارت microsd درست نزديک باتری است. برای جابجايی سيم کارت بايد باتری را برداريد.
[تصویر: tar9-1.jpg]

[تصویر: tar10-1.jpg]

[تصویر: tar11-1.jpg]

[تصویر: tar12-1.jpg]کارت حافظه نزديک سيم کارت قرار می گيرد


آيفون


razr v3i جديد به يک روش استاندارد بطور دستی باز می شود. نيمه بالای آن به کمک يک فنر قوی به محل باز شدن کامل می رسد.
#4
صفحه کليد :

صفحه کليد همانند مدل razr اوليه است. کليدها يکنواخت هستند و حاشيه های نقره ای دارند. کليد حرکتی چهارجهتی برجسته تر از ساير کليدها نيست و تمامی کليدها دارای برآمدگی کمی می باشند. تايپ کردن در اين مدل بسيار راحت تر از مدل pebl موتورولا است زيرا کليدهای razr v3i به يک طريق استاندارد پراکنده شده اند. بالای کليدهای عددی استاندارد (همانند مدل pebl موتورلا) ، کليدحرکتی با مرکز تائيد کننده ،کليدهای استانداردی برای دريافت تماس و پايان دادن به آن و يک جفت کليد برای دسترسی مستقيم به wap و منوی پيام و همچنين سه کليد context وجود دارد.

[تصویر: sak1-1.jpg]

[تصویر: sak2-1.jpg]

[تصویر: sak3-1.jpg]

[تصویر: sak4-1.jpg]


فواصل بين کليدها در تاريکی به رنگ آبی در می آيد. کليدهای عددی به رنگ آبی روشن می درخشند. نور زمينه صفحه کليد توسط يک حسگر نور کنترل می شود که اگر شرايط نوردهی خوب باشد خاموش می شود و بدين طريق انرژی زيادی را ذخيره می کند.
[تصویر: sak5-1.jpg]نور زمینه صفحه کليد


صفحه نمايش:

صفحه نمايش بيرونی دارای وضوح 80×96 پيکسل است و 4k رنگ را نشان می دهد. چند لحظه پس از بسته شدن تلفن ، اين صفحه نمايش، پيش زمينه فعال در صفحه نمايش داخلی را به همراه يک ساعت ديجيتال، شاخص شدت سيگنال و شاخص وضعيت باتری نشان می دهد. اگر تلفن به مدت سی ثانيه بدون استفاده باقی بماند، صفحه نمايش بيرونی فقط ساعت ديجيتال را نشان می دهد.
[تصویر: saff1-1.jpg]

[تصویر: saff2-1.jpg]

[تصویر: saff3-1.jpg]


امکان مشاهده رويدادهای ناموفق وجود ندارد و برای مشاهده آنها بايد يکی از کليدها را فشار داده يا دستگاه را باز کنيد. يک led سبز رنگ در بالای گوشه چپ شيشه محافظ و يک led آبی رنگ در بالای گوشه راست آن وجود دارد که هرگاه تلفن در حالت شارژ باشد،led سبز و اگر از ارتباط بلوتوث استفاده شود، led آبی روشن می شود. لنز دوربين در قسمت فوقانی شيشه محافظ قرار گرفته است . زمانی که تلفن بسته است، نيمه کوتاهتر آن به لبه دستگاه نمی رسد و تا محل قرارگيری آيفون و ميکروفن ادامه پيدا می کند.صفحه نمايش اصلی فعال است و 262k رنگ را روی يک سطح 220×176 نشان می دهد. صفحه نمايش اين مدل بزرگتر از صفحه نمايش pebl موتورلا است. دو قاب نقره ای و مشکی اطراف صفحه نمايش وجود دارد. بلندگو بالای قاب قرار دارد که نيمی از آن توسط آرم سازنده پوشانده شده است.

ساختار منو:

بقيه موارد در مدل های razr v3i و razr pebl همانند است. منوی اصلی در اين دو تلفن بجز چند مورد جزئی تفاوتی ندارد. ساختار منو در هر دو مدل مانند ساختار بکار گرفته شده در razr اوليه و ساير مدل های موتورلا است. در قسمت فوقانی صفحه نمايش stand-by طبق معمول، يک نوار استاندارد با آيکن های وضعيت، نام اپراتور و تاريخ مشاهده می شود.اين جزئيات می تواند در سمت چپ يا در مرکز قرار گيرد. کمی پايين تر چهار آيکن وجود دارد که نماد عملکردهای تعيين شده برای هر يک از جهت های کليدحرکتی می باشد. ساعت ديجيتال يا عقربه دار در پايين گوشه راست قرار دارد.
[تصویر: sakh1-2.jpg]

[تصویر: sakh2-2.jpg]

[تصویر: sakh3-2.jpg]صفحه نمايش و منوی موتورلا v3i ، pebl و razr يکی است


در پايين ترين قسمت صفحه نمايش ،نواری وجود دارد که می توان عملکرد های آن را با استفاده از soft keys فعال کرد. صفحه نمايش در صورت فعال نبودن يک محافظ صفحه را نشان می دهد. با فشار دادن قسمت مرکزی کليد حرکتی يا کليد context ميانی می توان به منوی اصلی دسترسی پيدا کرد. منوی اصلی می تواند بصورت يک ماتريس از نه آيکن يا بصورت يک ليست متنی با آيکن های کوچک نشان داده شود. در هر حال، آيتم های منو و آيتم های موجود در منوی پيام را نيز می توان دوباره مرتب کرد.
[تصویر: sakh4-2.jpg]

[تصویر: sakh5-1.jpg]

[تصویر: sakh6-1.jpg]منو به صورت ليستی از آيتم ها يا به صورت ماتريس مرتب می شود


تغيير دادن ترتيب آيتم ها


بخش عمده ای از آيتم های منو به استثنای آيتم های چند رسانه ای فقط شامل متن است و گاهی اوقات با يک آيکن نيز همراه می باشد. طراحی منو به راحتی با استفاده از تم های از پيش نصب شده تنظيم می شود. pebl موتورلا چهار تم و razr v3i پنج تم دارد. هر دو تلفن نسبتاً کند به دستورات منو پاسخ می دهند. حافظه داخلی pebl موتورلا 5.8mb است و محل کارت حافظه نيز ندارد، اما حافظه داخلی razr تقريباً 12mb است و دارای محل کارت حافظه microsd نيز می باشد. هر يک از جهت های کليد مسيريابی ، دو کليد context و کليد smart می تواند برای يکی از 50 عملکرد از پيش تعيين شده در تلفن در نظر گرفته شود و اگر اين عملکردها را بخوبی تعيين کنيد شايد ديگر نياز به دسترسی به منو نباشد. کليدهايی برای دسترسی مستقيم به منو و مرورگر wap نيز وجود دارند. نرم افزار تلفن اين امکان را فراهم نمی کند که قسمت مرکزی کليد حرکتی برای تائيد آيتم های منو بکار رود
#5
دوربين:

هر دو مدل دارای دوربين داخلی هستند. دوربين pebl u6 موتورلا فقط يک حسگر v6a دارد در حالی که razr v3i موتورولا دارای يک دوربين 1.23 مگاپيکسل می باشد. هر دو تلفن در فرمت 3gp و در ماکسيمم وضوح 144×176 پيکسل فيلمبرداری می کنند. فيلمبرداری محدود به 490kb است. دوربين razr v3i با ماکسيمم وضوح 960×1280 کيفيت بهتری دارد.

[تصویر: do1-4.jpg]

[تصویر: do2-3.jpg]


اگر razr v3i را مانند يک موبايل معمولی در دست بگيريد، تصاوير را بطور عمودی نشان می دهد. ابتدا از قرار دادن کارت حافظه در دستگاه مطمئن شويد زيرا در غير اينصورت فقط می توانيد در وضوح vga و پايين تر عکس بگيريد. چندين جلوه ويژه نيز در razr v3i ارائه شده است. هر دو دوربين دارای گزينه حالت شب، تعادل نور سفيد، زوم ديجيتال 4x و غير فعال کردن صدای ديافراگم می باشد. از طريق بلوتوث می توان عکس ها را به موبايل ديگر يا به کامپيوتر ارسال کرد. با اين وجود، کيفيت کلی تصوير ايجاد شده توسط هر دو تلفن نسبتا ضعيف است.

تماس ها:

مدل های موتورلا از نظر عملکردهای تماس، گوشی های قابل اطمينانی هستند. مدل های جديد آن نيز از اين قانون مستثنی نيستند. دفترچه تلفن تا 1000 تماس را در خود جای می دهد که زمينه های بسياری را می توان برای هر يک از آنها تعيين کرد (مانند: نام مستعار، 6شماره تلفن، يک آدرس email، آدرس خيابان، شهر، کدپستی، عکس، زنگ و تاريخ تولد که مستقيما در تقويم ظاهر می شود). اگر زنگ خاصی را برای يک شماره تعيين کنيد هنگام زنگ زدن شخص موردنظر و همچنين هرگاه پيامی را برای شما ارسال کند، شنيده می شود و بنابراين نمی توانيد تشخيص دهيد که تماس دريافت شده يا پيام رسيده است.
[تصویر: pho1-2.jpg]

[تصویر: pho2-2.jpg]

[تصویر: pho3-2.jpg]دفترچه تلفن بصورت ليست متنی


دفترچه تلفن باآيکن های تصوير


جزئيات مخاطب


دفترچه تلفن تماس های ذخيره شده در سيم کارت و در دستگاه را بطور همزمان نشان می دهد و جستجو از طريق تايپ کردن تدريجی اسم تماس صورت می گيرد. تماس ها را می توان در يک گروه قرار داد. تلفن دارای 6 پروفايل زنگ است. هر پروفايل زنگ، ويبره متفاوتی دارد اما کاربر نمی تواند آنها را تنظيم کند.

[تصویر: pho4-2.jpg]ويرايش کردن اسم در دفترچه تلفن


pebl u6 موتورلا و razr v3i بطور همزمان ويبره و زنگ دارد. در زمان بسته بودن تلفن نيز می توان در پروفايل ها سوئيچ کرد. می توان از هر فايل mp3 يا ملودی پلی فونيک برای زنگ استفاده کرد. صدا بقدر کافی بلند است و آيفون نيز وجود دارد. هر دو تلفن چهار بانده هستند و در gsm 850/ 900/ 1800/ 1900 mhz کار می کنند.

پيام ها:

با فشار دادن دکمه پاکت نامه می توان به منوی پيام دسترسی پيدا کرد. email ،mms و sms در اين منو وجود دارد. صفحه نمايش 8 خط را برای تايپ کردن و خواندن نشان می دهد. حافظه تلفن می تواند تا 150 sms را دريافت و ذخيره کند. هشدار دريافت پيام نيز توسط کاربر تنظيم می شود. طبق معمول، تايپ کردن با فرهنگ لغت itap آسان تر می شود. هر دو مدل دارای پشتيبانی ems می باشند و بنابراين می توان يک ملودی يا عکس کوچک را به sms پيوست کرد.
[تصویر: m1-6.jpg]

[تصویر: m2-6.jpg]منوی پيام


گزينه های ويرايش


هر دو مدل پس از نوشتن sms، کاراکترها را از 450 کاراکتر موجود محاسبه می کنند. بعد از وارد کردن شماره گيرنده، کاربر از تعداد کل پيام ها مطلع می شود. گزارش تحويل بطور اتوماتيک دريافت نمی شود و بايد هربار قبل از ارسال پيام فعال شود. پيام های دريافتی گذشته بطور اتوماتيک طبق تنظيمات کاربر حذف می شوند. ويرايشگر sms و mms مشترک است. آنها ممکن است شامل يک عکس، ضبط صدا،فيلم و جزئياتی در مورد تماس مربوطه باشند که از دفترچه تلفن کپی شده است.
[تصویر: m3-6.jpg]نوشتن sms


يک پيش نمايش نيز برای آنها ارائه می شود. ماکسيمم اندازه mms ،100kb است. mms دريافتی در پوشه مشترکی با sms ذخيره می شود. اين دو مدل جديد موتورولا دارای يک email client می باشند که با پيوست ها و پروتکل های smtp، pop3 و imap4 کار می کند. email client می تواند email های جديد را بطور اتوماتيک در فواصل زمانی از پيش تنظيم شده و یا بطور دستی چک کند
#6
ساير امکانات:

نرم افزار تقويم در اين دو مدل دارای تصوير روز، هفته و ماه است. رويدادهای تقويم فقط از يک نوع می باشند و می توان يک توضيح، زمان شروع، طول مدت و ... را برای آنها تعيين کرد. امکان تکرار رويداد بصورت روزانه، هفتگی، ماهيانه يا يک بار در سال وجود دارد. زمان هشدار توسط کاربر قابل تنظيم است.

[تصویر: sayer1-3.jpg]

[تصویر: sayer2-3.jpg]

[تصویر: sayer3-3.jpg]تصوير روز ، هفته و ماه در تقويم


پنج آلارم وجود دارد که همچنين بعنوان يک "يادآوری کننده" نيز بکار می رود. ملودی آلارم را می توان تنظيم کرد. در زمان خاموش بودن دستگاه، آلارم غيرفعال می شود. آلارم تکرار ندارد. ضبط صوت داخلی حداکثر تا 1 دقيقه ضبط می کند. هر دو مدل دارای يک ماشين حساب ساده می باشند. task organizer نيز بخوبی کار می کند.
[تصویر: sayer4-3.jpg]ماشين حساب


يکی از نرم افزارهای جاوای موجود در اين مدل mp3 player آن است که فايل های mp3 را طبق نام خواننده و آلبوم تفکيک می کند و امکان ايجاد playlist شخصی را فراهم می نمايد، اين نرم افزار بصورت minimize نيز در می آيد و هنگام استفاده از يک file manager ساده نيز می توان به موسيقی گوش کرد اما بايد آهنگ ها را بطور دستی سوئيچ کرد.
[تصویر: sayer5-2.jpg]

[تصویر: sayer6-2.jpg]

[تصویر: sayer7-1.jpg]نرم افزار پخش موسيقی به صورت minimize در می آيد


کيفيت آيفون در هر دو مدل در حد مطلوب است. earphone ها بايد به رابط mini usb وصل شده یا بطور بی سيم از طريق بلوتوث وصل شوند. java 2.0 در هر دو مدل وجود دارد و در pebl u6 موتورلا سه نرم افزار از پيش نصب شده وجود دارد: نرم افزار ذخيره کردن رمز، يک برنامه تناسب برای اندازه گيری کالری، وزن و ... و يک بازی. در razr v3i نيز دو بازی وجود دارد. سرعت جاوا در هر دو دستگاه معمولاً کند است. هيچ يک از اين دو مدل دارای edge نمی باشد و برای انتقال داده بايد از gprs class 10 استفاده کنيد. gprs برای مرور کردن wap يا برای ارتباط دادن يک کامپيوتر با اينترنت مفيد است.
[تصویر: sayer11-1.jpg]

[تصویر: sayer12-1.jpg]مرورگر wap


هر دو دستگاه توسط بلوتوث يا کابل usb به راحتی به يک کامپيوتر وصل می شوند. هر دوی آنها فاقد پورت مادون قرمز می باشند. هماهنگ سازی و انتقال داده بين کامپيوتر و هر يک از اين دو تلفن نيازمند نصب نسخه جديدی از نرم افزار motorola mobile phone tools است که بايد بطور جداگانه خريداری شود


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 636 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 764 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 610 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 672 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان