امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا rizr z3
#1
موتورلا مدل کشويی جديد z3 با نمايی از razr را توليد کرد. اين نخستين تلفن کشويی موتورلا برای بازارهای اروپايی امريکايی است . موتورلا rizr z3 اندازه بزرگ و وزن زيادی دارد ، اما در عين حال از استحکام کافی برخوردار است . مدل rizr را می توان با سری جديد ultra سامسونگ مقايسه کرد اما به اندازه آنها باريک نيست.

مزايا:

• طراحی زياد
• ساختار مقاوم
• دوربين ۲ مگا پيکسل
• محل کارت حافظه micro sd
• gprs کلاس edge+۱۲

معايب :

• ساختار منوی آن قديمی است
• از جاوا سه بعدی پشتيبانی نمی کند
• نسل سوم ندارد
• فقط در فرمت qcif فيلمبرداری می کند.

طراحی :

اين مدل دارای طراحی معروف rizr v3 است . علامت m موتورلا درست بالای صفحه نمايش tft آن است که ۲۵۶k رنگ را نشان می دهد . در زير صفحه نمايش قسمتی برای محل انگشت شست در نظر گرفته شده است که به مکانيزم کشويی تلفن نيز کمک می کند .

[تصویر: ta1-10.jpg]

[تصویر: ta2-11.jpg]

[تصویر: ta3-10.jpg]

[تصویر: ta4-11.jpg]


اين تلفن دارای يک کليد حرکتی چهار جهتی است که از مرکز آن برای تاييد استفاده می شود . دو softkey، کليد مرورگر، کليد c و کليد های سبز و قرمز در اطراف آن وجود دارند که در موتورلا به صورت نمادهای دايره است .

[تصویر: ta5-10.jpg]

[تصویر: ta6-10.jpg]


موتورلا اين مدل را به عنوان يک تلفن باريک عرضه کرد، rizr z3 فقط ۱۶ ميلی متر ضخامت دارد. لنز دوربين در قاب پشت تلفن مشاهده می شود . علامت m موتورلا در وسط درب باتری قرار دارد و بلندگو نيز در محل آبی رنگی در پايين قاب پشت در نظر گرفته شده است .

[تصویر: ta7-11.jpg]

[تصویر: ta8-10.jpg]


باتری تلفن از نوع li-ion bc50 با توان ۷۲۰mah است که در حالت standby حداکثر ۳۵۰ ساعت و در مکالمه مداوم ۶ ساعت و چهل دقيقه دوام می آورد. محل کارت حافظه micro sd درست بالای سيم کارت است . قراردادن سيم کارت وبيرون آوردن آن کمی سخت است .

[تصویر: ta9-10.jpg]


در طرف چپ تلفن سه کليد وجود دارد که شامل کليد های ولوم و کليد فعال کردن ضبط صوت است . علاوه بر اين کليد ها آرم حک شده موتورلا نيز در اين قسمت مشاهده می شود .

[تصویر: ta11-6.jpg]


محل mini usb ، کليد دوربين و کليد فرمان صوتی در طرف راست تلفن وجود دارد . از محل mini usb برای وصل کردن شارژر و ارتباطات داده استفاده می شود .

[تصویر: ta12-6.jpg]

[تصویر: ta13-6.jpg]

[تصویر: ta14-6.jpg]


علامت موتورلا در اين طرف نيز به چشم می خورد . با باز کردن درب کشويی تلفن صفحه کليد آن مشخص می شود . بسته شدن ساختار کشويی با صدا همراه است
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد:

صفحه کليد rizr همانند مدل های قبلی موتورلا است و نخستين مدلی که دارای اين صفحه بود مدل معروف rizr z3 است . قسمت عددی صفحه کليد در صورت کامل باز شدن درب کشويی قابل مشاهده است .


[تصویر: k1-6.jpg]

[تصویر: k2-4.jpg]


کليد حرکتی روی درب کشويی قرار دارد که در حالت بسته نيز می توان از آن استفاده کرد. امکان تعيين عملکردهای مورد نظر برای دو softkey وجود دارد. متاسفانه در تمامی مدل های موتورلا امکان تنظيم کليد مرورگر وجود ندارد. از کليد back بعنوان کليد c نيز استفاده می شود . نور زمينه صفحه کليد به رنگ آبی تيره است و به طور يکنواخت پراکنده می شود.

[تصویر: k3-3.jpg]صفحه نمايش:

صفحه نمايش اين مدل از نوع tft با وضوح ۱۷۶x۲۲۰ پيکسل است که 256k رنگ را نشان می دهد . اين صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد به خوبی خوانده می شود . نور زمينه آن نيز به قدر کافی است.

[تصویر: saf1-9.jpg]ساختار منو:

ساختار منو در rizr z3 بسيار شبيه منو در v3 ومدل های krzr وslvr l7 است . در log تماس با استفاده از کليدهای "." و "# " می توانيد بين گروهها سوئيچ کنيد . در اين مدل با استفاده از کليد های ستاره و مربع امکان سوئيچ بين تماس های ارسالی ، دريافتی و ناموفق وجود دارد.

[تصویر: m1-9.jpg]

[تصویر: m2-11.jpg]

[تصویر: m3-10.jpg]


تم ها و انيمشن های متفاوتی در منو وجود دارد. منو از سرعت کافی برخوردار است و تم های از پيش نصب شده در آن از سرعت کافی برخوردار می باشد .

[تصویر: m4-8.jpg]

[تصویر: m5-6.jpg]

[تصویر: m6-6.jpg]

[تصویر: m7-5.jpg]


rizr z3 دارای گزينه ای است که از شما سوال می کند می خواهيد آن را در حالت airplane روشن کنيد يا از ويژگی های تلفن gsm استفاده نماييد.

[تصویر: m8-5.jpg]

[تصویر: m9-4.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن:

دفتر چه تلفن rizr استاندارد موتورلا است و حداکثر ۱۰۰۰ ورودی را در خود ذخيره می کند . برای هر مخاطب می توان چند شماره تلفن ، آدرس email،آدرس منزل و محل کار ، زنگ و عکس شخصی تنظيم کرد که در زمان تماس مخاطب نشان داده می شود . با تايپ کردن حروف اول نام مخاطب جستجو آغاز می شود و در اين مدل ، عملکرد جستجو فقط با انتخاب نخستين حرف صورت می گيرد.


[تصویر: t1-5.jpg]

[تصویر: t2-6.jpg]

[تصویر: t3-6.jpg]

[تصویر: t4-6.jpg]


همانطور در ساختار منو نيز مطرح شد ، در اين تلفن با استفاده از کليد های ستاره و مربع می توان در زير گروهها مرور کرد . اين گروهها حداکثر ۱۰ تماس اخير (ارسالی ، دريافتی ، ناموفق) را ذخيره می کنند . log تماس زمان وتاريخ را نشان می دهد اما مدت زمان تماس را نشان نمی دهد .

[تصویر: t5-5.jpg]

[تصویر: t6-5.jpg]پيام:

منوی پيام همانند مدل های جديد موتورلا است يعنی دارای صندوق پستی متفاوتی برای پيام و صندوق های جداگانه برای msgوemail است . پوشه های drafts ،outbox،voicemail وsent msgs نيز وجود دارد . در زمان نوشتن پيام جديد ويرايشگر از شما سوال می کند که می خواهيد پيام متنی ،voice msgيا email ايجاد کنيد . ويژگی جديد ديگر شمارشگر کاراکتر است که شمارش را ازصفر آغاز می کند و شما را از تعداد پيام ارسالی آگاه می نمايد.

[تصویر: p1-8.jpg]

[تصویر: p2-6.jpg]

[تصویر: p3-6.jpg]


email client با پيوست ها کار می کند و از پروتوکل های pop3 وimap پشتيبانی می نمايد . گزينه هايی برای تنظيم وقفه های زمانی و چک کردن صندوق پستی email وجود دارد. در اين مدل فقط امکان دانلود کردن تيتر email های جديد فراهم شده است.

[تصویر: p4-6.jpg]

[تصویر: p5-4.jpg]موسيقی:

موتورلا rizr z3 دارای بلندگوهای نسبتا قوی است . کيفيت صوتی آن خيلی رضايت بخش نيست . با وصل کردن هدفون های مورد نظر خود می توانيد کيفيت صوتی را افزايش بدهيد . نرم افزار پخش موسيقی در تلفن دارای گزينه های تکرار ، انتخاب تصادفی ، playlist و ليست طولانی فرمت های موسيقی است . در زمان minimize شدن نرم افزار با استفاده از چهار جهت کليد حرکتی می توان نرم افزار موسيقی را کنترل کرد. گزينه ای برای اجرای همزمان چند برنامه وجود ندارد.

[تصویر: mu1-6.jpg]

[تصویر: mu2-6.jpg]

[تصویر: mu3-6.jpg]

[تصویر: mu4-6.jpg]
#4
دوربين:

دوربين ساده است و استفاده از آن آسان می باشد.

[تصویر: do1-9.jpg]


دوربين تلفن دارای وضوح ۲ مگا پيکسل است و از ويژگی هايی مانند تنظيم روشنايی ، نمودار رنگ ، چرخش تصوير ، اضافه کردن کادر ، تفاوت رنگ و ... برخوردار است .
[تصویر: do2-7.jpg]

[تصویر: do3-5.jpg]

[تصویر: do4-5.jpg]


شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا در فرمت مورد نظر شما عکس بگيرد. کيفيت عکس ها در حد مطلوب است.
[تصویر: do5-3.jpg]

[تصویر: do6-3.jpg]ساير امکانات:

مدل rizr دارای گزينه های ارتباطی gprs،edge ،usb و بلوتوث است . در صورت نصب درايور ها و نرم افزار مناسب روی pc ، ارتباط usb با آن به خوبی کار می کند.
[تصویر: say1-1.jpg]

[تصویر: say2-1.jpg]

[تصویر: say3-1.jpg]


مرورگر داخلی می تواند صفحات اصلی وب را باز کند .
[تصویر: say4-1.jpg]


موتورلا rizr به چند طريق با کامپيوتر هماهنگ می شود . نخستين روش استفاده از نرم افزار motosync است که در صورت پشتيبانی شبکه اين کار را از طريق سرور انجام می دهد . روش دوم با استفاده از phone tools صورت می گيرد . همچنين می توانيد با ارسال مخاطبين و ورودی های تقويم به تلفن ديگر آنها را به طور دستی هماهنگ نماييد.
[تصویر: say5-1.jpg]

[تصویر: say6-1.jpg]


اين مدل دارای تقويم ، يادداشت ، ماشين حساب و آلارم است. تقويم شامل تصوير ماه ، هفته و روز می باشد . امکان اضافه کردن رويداد با يادآوری نيز وجود دارد. نرم افزار يادداشت در منوی پيام وجود دارد يادداشت های متنی کوتاه را درآن ايجاد کنيد .
[تصویر: say7-1.jpg]

[تصویر: say8-1.jpg]

[تصویر: say9-1.jpg]

[تصویر: say10-1.jpg]


ماشين حساب ساده است و آلارم دارای تکرار می باشد . نرم افزار ضبط صوت از حافظه آزاد استفاده می کند يعنی محدوديتی در مدت زمان ضبط ندارد.
[تصویر: say11-1.jpg]

[تصویر: say12-1.jpg]

[تصویر: say13-1.jpg]


چند نرم افزار از پيش نصب شده نيز در تلفن وجود دارد که يکی از آنها motoreader است و برای باز کردن فايل های office مانند word وexcel به کار می رود. از آنجايی که اين نرم افزار بر مبنای جاوا است سرعت زيادی ندارد. مدل rizr دارای يک بازی از پيش نصب شده است.
[تصویر: say14-1.jpg]

[تصویر: say15-1.jpg]

[تصویر: say16-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 637 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 594 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 611 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 673 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان