امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی کامل و تفصیلی موتورولا rizr z8
#1
rizr z8 يکی از گوشی های جديد موتورولا است که دارای طراحی کشويی شيک ، سيستم عامل سيمبين os و ويژگی های پيشرفته می باشد . موتورولا با توليد اين گوشی نشان داد که تلاش های آن محدود به يک سيستم نيست و از ويندوز موبايل در تلفن های کاری ، از جاوا – لينوکس يا synergy os در اکثر گوشی ها و از سيمبين در دستگاههای چند رسانه ای استفاده می کند . اين مدل صفحه نمايش لمسی ندارد اما به uiq 3.1 مجهز است . z8 بعنوان بخشی از سری rizr برای طرفداران موسيقی طراحی شده است . مزايا :

• طراحی شيک و زيبا
• سيمبين os
• uiq 3.1
• دوربين 2 مگاپيکسل با فلش و زوم ديجيتال 8x

• hsdpa
• محل کارت حافظه microsd
معايب :

• مکانسيم فنر برای باز و بسته شدن درب گوشی ندارد
• کيفيت متوسط نرم افزار پخش موسيقی و فيلم
• سوکت ٣.٥ mm ندارد

• صفحه نمايش لمسی ندارد
طراحی :

مدل rizr z8 موتورولا دارای طراحی کشويی شيک و جذاب است . کل دستگاه به رنگ مشکی می باشد که قسمت پايين و کناره های درب گوشی و اطراف کليد حرکتی مدور به رنگ زرد- سبز است . اين ترکيب رنگ برای کاربران جوان بسيار جذاب است و در واقع استفاده از گوشی را به اين گروه سنی محدود می کند . بطور کلی می توان گفت که طراحی اين گوشی از ساير مدل های موتورولا متفاوت است و قاب آن " kick-slide " نام دارد که مانند يک گوشی کشويی استاندارد است اما در اصل قاب پشت گوشی دارای انحنا است و به اين ترتيب هنگام مکالمه قسمت پايين گوشی بطور طبيعی نزديک صورت کاربر قرار می گيرد . استفاده از تلفن آسان است و به راحتی در دست جا می گيرد .

[تصویر: ta1-13.jpg]

[تصویر: ta2-14.jpg]

[تصویر: ta3-13.jpg]


rizr z8 از پلاستيک مشکی مات ساخته شده است اما قاب جلوی آن کمی براق است . زمانی که اين گوشی را در دست می گيريد مواد پلاستيکی آن لاستيک مانند بنظر می رسد . ساختار تلفن بقدر کافی مقاوم است و تنها مشکل پوشش محل سيم کارت می باشد.

[تصویر: ta4-14.jpg]

[تصویر: ta15-5.jpg]


بر خلاف ساير گوشی های کشويی مدرن ، اين مدل مکانسيم فنر ندارد که باز و بسته شدن درب کشويی آن کمک کند . برای آسانتر باز شدن درب گوشی بين صفحه نمايش و کليد حرکتی يک قسمت برآمده کوچک در نظر گرفته شده است . برای باز کردن گوشی بايد انگشت خود را روی آن قرار بدهيد و درب را بطرف بالا فشار دهيد . در بالای گوشه راست دوربين مکالمه تصويری وجود دارد و آرم موتورولا در قسمت بالای صفحه نمايش مشاهده می شود . کليد حرکتی مدور با مرکز تاييد کننده زير صفحه نمايش وجود دارد که کليدهای سبز و قرمز تماس ، کليد c ، منو و دو softkey در اطراف آن قرار گرفته اند .

[تصویر: ta5-13.jpg]

[تصویر: ta11-9.jpg]

[تصویر: ta12-9.jpg]


کليد ولوم و کليد مکالمه تصويری در طرف چپ تلفن مشاهده می شود که بين اين کليدها فاصله ای وجود ندارد و کاملا نزديک يکديگر قرار گرفته اند . کليدهای ميانبر دوربين و media در طرف راست گوشی وجود دارد . 5 کليد کناری کاملا تخت هستند و استفاده از آنها آسان است .

[تصویر: ta6-13.jpg]

[تصویر: ta8-13.jpg]

[تصویر: ta9-13.jpg]


قاب پشت تلفن دارای لبه های گرد است و قسمت مرکزی آن دارای يک مستطيل مشکی براق است که لنز کوچک دوربين ، فلش led و آرم موتورولا روی آن قرار گرفته است .

[تصویر: ta7-14.jpg]

[تصویر: ta10-10.jpg]


قسمت پايين آن پوشش محل سيم کارت را تشکيل می دهد . اين نخستين تلفنی است که امکان بيرون آوردن سيم کارت آن در زمان روشن بودن تلفن وجود دارد اما قرار دادن سيم کارت در محل مربوطه نيازمند بالا آمدن مجدد سيستم است . در اين گوشی مانند ساير تلفن ها ، سيم کارت زير باتری قرار ندارد . مانند مدل razr ، باتری در قسمت فوقانی قاب پشت قرار گرفته است . باتری از نوع li-ion دارای توان ١٠٣٠ mah است که در حالت stand by حداکثر 384 ساعت و در مکالمه مداوم 5 ساعت دوام می آورد . ابعاد گوشی 15×50×109 ميلی متر و وزن آن 112 گرم است .

[تصویر: ta13-9.jpg]

[تصویر: ta14-9.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش :

اندازه صفحه نمايش در rizr z8 برای وضوح qvga استاندارد است و 2.2 اينچ می باشد . صفحه نمايش از نوع tft است و 16k رنگ را نشان می دهد که ماکسيمم وضوح آن 320×240 پيکسل است . کيفيت صفحه نمايش در حد متوسط است . صفحه نمايش از روشنايی کافی برخوردار است و در نور مستقيم خورشيد به خوبی خوانده می شود اما رنگ های آن کمی مات و مبهم است .

[تصویر: saf1-12.jpg]

[تصویر: saf2-7.jpg]

[تصویر: saf4-6.jpg]


صفحه کليد :

در گوشی های کشويی ، صفحه کليد در دو قسمت قرار می گيرد . کليد حرکتی مدور زير صفحه نمايش وجود دارد که جهت های آن کاملا تخت هستند و بايد آنها را فشار بدهيد زيرا لمسی نيستند و در عوض فيزيکی می باشند . کليدها به خوبی واکنش می دهند . از صفحه کليد عددی برای شماره گيری استفاده می شود اما برای تايپ کردن طولانی مناسب نيست .
[تصویر: k3-5.jpg]

[تصویر: k2-7.jpg]

[تصویر: k1-9.jpg]


اندازه کليدها متوسط است اما کليک کردن آنها مشکل است ، بخصوص بکار گيری رديف های پايين مشکل تر می باشد . رديف های سوم و چهارم بدليل انحنای تلفن در يک زاويه قرار دارند و اين در استفاده از کليدها مشکل ايجاد می کند . نور زمينه کليدها سبز رنگ است که با طراحی گوشی متناسب می باشد .
ساختار منو :

مدل rizr z8 نخستين تلفنی است که دارای uiq 3.1 است اما به صفحه نمايش لمسی مجهز نيست . سيستم عامل اين گوشی ها کمی متفاوت است اما با اين حال بعضی از ويژگی های آن مانند گوشی هايی است که دارای صفحه نمايش لمسی هستند . صفحه نمايش stand by را می توان بصورت صفحه نمايش stand by فعال شخصی کرد و حداکثر امکان مشاهده 5 آيکن از 6 آيکن را فراهم نمود که شامل تماس ، پيام ، ايميل ، تقويم ، پروفايل ها و اطلاعات نرم افزار موسيقی است . اين آيکن ها بصورت ميانبرهای بزرگ با اطلاعات ، مستقيما روی صفحه نمايش ظاهر می شوند .

[تصویر: m1-12.jpg]

[تصویر: m2-14.jpg]

[تصویر: m3-13.jpg]


منوی اصلی طبق پيش فرض بصورت يک ماتريس 3×3 از آيکن ها نشان داده می شود اما امکان مشاهده آن بصورت ليست با 8 گزينه نيز وجود دارد . در هر دو صورت نوار مرور ظاهر می شود تا نشان بدهد که کدام صفحه را مشاهده می کنيد . بدليل فضای کافی ، منو در بيش از يک صفحه نشان داده می شود . نقطه ضعف uiq در مقايسه با سری 60 و ساير گوشی هايی که صفحه نمايش لمسی ندارند اين است که کليدهای عددی مانند ميانبر برای گزينه های منو عمل نمی کنند. ساير گوشی های uiq از طريق ضربه زدن به صفحه نمايش عمل می کنند . با استفاده از تم های گرافيکی مختلف می توان ظاهر منو را شخصی کرد
#3
تماس و پيام :

دفترچه تلفن موتورولا rizr z8 مانند ساير گوشی های uiq است و تغييری در آن مشاهده نمی شود . مخاطبين به صورت يک ليست عمودی نشان داده می شوند . امکان جستجوی مخاطب فقط بر اساس اسم کوچک فراهم شده است . در زمان اضافه کردن مخاطب جديد زمينه ها در سه نوار تفکيک می شوند که بسيار شبيه منوهای لمسی و گوشی های غير هوشمند سونی اريکسون است . ظرفيت دفترچه تلفن محدود به حافظه آزاد است و برای هر مخاطب می توان چند شماره تلفن ، عکس و زنگ شخصی ، آدرس و ... تعيين کرد . کاربر می تواند يک زمينه خاص را هر چند بار که بخواهد اضافه کند .

[تصویر: t1-8.jpg]

[تصویر: t2-9.jpg]


منوی پيام نيز مانند گوشی های uiq با صفحات لمسی است . rizr z8 از پيام های mms , ems , sms و email پشتيبانی می کند . در اين مدل الگوهای آماده پيام نيز وجود دارد که اغلب از آنها استفاده می شود . ورودی متن itap نيز به سريعتر وارد کردن کلمات کمک می کند . نرم افزار email به خوبی کار می کند و از پروتکل های smip / pop3 / imap پشتيبانی می شود .
[تصویر: p1-11.jpg]

[تصویر: p2-9.jpg]

[تصویر: sa6-7.jpg]


موسيقی :

در مدل rizr z8 موتورولا به قابليت های موسيقی دستگاه توجه شده است اما در واقع کيفيت نرم افزار پخش موسيقی در حد متوسط است . فايل های چند رسانه ای بايد در يک پوشه خاص روی کارت حافظه قرار گيرند تا نرم افزار پخش موسيقی قادر به پيدا کردن آنها شود . به اين دليل فايل های چند رسانه ای در زير پوشه ها قرار نمی گيرند .تمامی فايل ها بايد مستقيما در پوشه های پيش فرض قرار داده شوند . نرم افزار موسيقی به شما کمک می کند تا فايل ها را بر اساس خواننده يا آلبوم مرتب کنيد يا آنها را در playlist قرار بدهيد .

[تصویر: mu1-9.jpg]

[تصویر: mu2-9.jpg]

[تصویر: mu3-9.jpg]


در طول پخش ، علاوه بر اطلاعات تراک ، جلد آلبوم نيز نشان داده می شود اما اندازه آن بسيار کوچک است . صدای پخش شده از بلندگوی تلفن کيفيت زيادی دارد اما از آنجايی که فقط يک بلندگوی داخلی دارد ، صدا بصورت مونو است نه استريو . برای وصل کردن هدفون ها بايد از پورت mini usb يا بلوتوث ( پروفايل a2dp ) استفاده کنيد . نرم افزار پخش فيلم نيز ويدئو را در فرمت h.264 ، 3gpp ، h.263 و mpeg 4 پخش می کند
#4
دوربين :

اين مدل موتورولا به يک دوربين 2 مگاپيکسل با فلش مجهز است . دوربين دارای قابليت فيلمبرداری و زوم ديجيتال 8x است . منوی دوربين مانند گوشی های قديمی موتورولا است و نماياب آن نيمی از صفحه نمايش را بخود اختصاص داده است . گزينه ها بصورت منوی متنی نشان داده می شوند و شامل سه اندازه فونت می باشند . همچنين دو درجه فشردگی ، 7 حالت ، 5 جلوه ويژه رنگ ، سه حالت فلش ، 6 گزينه برای تعادل رنگ سفيد و self-timer نيز وجود دارد . دوربين در وضوح qvga فيلمبرداری می کند .

[تصویر: do1-12.jpg]

[تصویر: do2-10.jpg]

[تصویر: do3-8.jpg]


ساير امکانات :

در مدل rizr z8 تقويم نيز مانند ساير نسخه های uiq است و مزايا و معايب نرم افزار را با خود به اين گوشی انتقال داده است . پيش نمايش ماه در تقويم در نصف صفحه نمايش نشان داده می شود و نيمه ديگر صفحه نمايش برای ورودی های روز انتخابی به کار می رود . امکان مشاهده هفته يا يک روز خاص نيز وجود دارد و در مورد اخير ، ساعت قرار ملاقات با رنگهای متفاوت نشان داده می شوند تا به راحتی قابل تشخيص باشند .

[تصویر: sa1-10.jpg]

[تصویر: sa2-9.jpg]

[تصویر: sa3-8.jpg]


اگر زمان دو رويداد تداخل داشته باشد هر کدام از آنها با رنگی متفاوت نشان داده می شوند . ساير ويژگی های organizer شامل ساعت جهانی با سه آلارم ، ماشين حساب ، ليست todo و يادداشت است. برای آلارم ها می توان زمان فعاليت و هشدار جداگانه تعيين کرد . rizr z8 يک گوشی چهار بانده gsm است که از آن می توان در نقاط مختلف دنيا استفاده کرد .

[تصویر: sa4-7.jpg]

[تصویر: sa5-5.jpg]

[تصویر: sa6-7.jpg]


باند umts 2100 mhz به اين معناست که داده سرعت بالای نسل سوم فقط در مناطق اروپا / آسيا قابل استفاده است که از اين شبکه ها پشتيبانی می شود و در امريکا از باندهای 850 /1900 mhz به اين منظور استفاده می شود . اين گوشی برای مرور در اینترنت به wap 2.0 و مرورگر opera مجهز است . برای وصل کردن گوشی به کامپيوتر و هماهنگ شدن با آن می توانيد از گزينه sync ml و کابل usb استفاده نماييد . z8 دارای چند بازی از پيش نصب شده است و بدليل پشتيبانی از نسخه 2.0 جاوا امکان دانلود کردن بازی های بيشتر نيز وجود دارد


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr i mohamad golbaz 4 637 06-09-13, 04:49 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل موتورولا razr maxx mohamad golbaz 7 765 06-09-13, 04:47 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا flipout mohamad golbaz 5 593 06-09-13, 04:44 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا defy mohamad golbaz 5 611 06-09-13, 04:43 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی کامل و تفصیلی موتورولا atrix 4g mohamad golbaz 6 673 06-09-13, 04:41 pm
آخرین ارسال: mohamad golbazکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان