امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل ال جی ku970
#1
ال جی ku970 تلفن شيکی است که دارای ساختار فلزی ،دوربين 2 مگاپيکسل و صفحه نمايش qvga tft می باشد. طراحی تلفن بسيار جالب است و توجه همه را به خود جلب می کند.
مزايا :

• طراحی فلزی
• پشتيبانی مگابيت hsdpa 3.6
• دوربين 2 مگا پيکسل با کانون اتوماتيک
• فيلمبرداری در وضوح qvga
• دوربين ثانويه برای مکالمه تصويری

• کليد حرکتی
• 512mb حافظه داخلی
• بلوتوث 2 با پشتيبانی از پروفايل a2dp
معايب:

• کليد حرکتی هميشه به خوبی عمل نمی کند
• محل کارت حافظه ندارد
• مرورگر فايل های office ندارد
طراحی :

اين مدل دارای ابعاد ٩٩.٨ x ٥٠.٦ x ١٣.٨ ميلی متر و وزن 120 گرم است. در واقع تلفن اصلا سنگين به نظر نمی رسد و وزن آن نشان دهنده استحکام تلفن می باشد. ku970 بيشتر توجه خانم ها را جلب می کند. ساختار کشويی تلفن به خوبی عمل می کند و دستگاه با صدای کليک نسبتا بلندی بسته می شود. طراحی اين تلفن شيک و باريک است.

[تصویر: ta1-12.jpg]

[تصویر: ta2-12.jpg]

[تصویر: ta3-12.jpg]

[تصویر: ta4-12.jpg]


تنها قطعه عملکردی در قسمت فوقانی قاب جلوی دستگاه بلندگو است که در زمان مکالمه نيز از آن استفاده می شود. دوربين ثانويه برای مکالمه تصويری نيز نزديک آن قرار دارد. با باز کردن درب کشويی تلفن، صفحه کليد کاملا تخت آن مشخص می شود که از يک لايه فلزی نشکيل شده و کليدها روی آن برش داده شده اند.

[تصویر: ta5-12.jpg]

[تصویر: ta6-12.jpg]

[تصویر: ta7-13.jpg]


علاوه بر softkeys دو کليد ديگر نيز در دو طرف کليد حرکتی وجود دارند که قابليت های کليد حرکتی را افزايش می دهند و امکان حرکت افقی در منو را فراهم می کنند. دو softkey ديگر نيز در فاصله کمی از آنها قرار دارند که اين کليدها هم فلزی می باشند. کليد حرکتی هميشه به خوبی عمل نمی کند. طرف راست تلفن نسبتا خالی است و اگر کمی توجه کنيد محل بند گردنی در قسمت بالای آن مشاهده می شود. در قسمت بالا و پايين تلفن هم موردی وجود ندارد.

[تصویر: ta8-13.jpg]

[تصویر: ta9-12.jpg]

[تصویر: ta10-13.jpg]


پورت هدست / شارژر ، کليد ولوم، کليد ميانبر menu ، و کليد دوربين در طرف چپ تلفن مشاهده می شود.

[تصویر: ta11-13.jpg]

[تصویر: ta12-13.jpg]


کليد ميانبر menu همان کليد mp3 موجود در مدل ke970 است . قاب پشت تلفن آلومينيومی است که لنز دوربين نيز در اين قسمت قرار دارد.

[تصویر: ta13-13.jpg]

[تصویر: ta14-13.jpg]


باتری موجود در تلفن از نوع li-ion با توان ٨٠٠ mah است. سيم کارت نيز در کنار باتری قرار می گيرد. صفحه نمايش تلفن از يک سطح انعکاسی برخوردار است و در واقع زمانی که صفحه نمايش خاموش است به سختی می توان تشخيص داد وجود دارد. استفاده از تلفن بسيار آسان است و به راحتی می توانيد آن را با خود حمل کنيد.
[تصویر: ta15-13.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش :

صفحه نمايش ku970 از نوع tft است که وضوح آن qvga می باشد. خوانايی صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد در حد مطلوب است. صفحه نمايش دارای سطح انعکاسی و آئينه مانند است. کيفيت تصوير بسيار عالی می باشد. ميزان روشنايی توسط کاربر قابل تنظيم است اما به کاربر امکان می دهد که در شرايط نور زياد و تاريکی کامل از آن استفاده کند.

[تصویر: saf1-7.jpg]


صفحه کليد :

همانطور که قبلا بيان شد کليد حرکتی در همه موارد به خوبی عمل نمی کند. تايپ کردن پيام خيلی آسان نيست زيرا کليدها تخت هستند و فواصل بين آنها خيلی زياد نيست . کليدها به خوبی واکنش می دهند و تايپ کردن شماره ها بسيار لذت بخش است . مانند بقيه مدل های کشويی در اين تلفن نيز دسترسی به رديف بالای کليدها چندان راحت نيست. دسترسی به کليد سبز هم مشکل است. نور زمينه صفحه کليد ناهموار است اما به حد کافی می باشد.
[تصویر: k1-6.jpg]


ساختار منو :

صفحه نمايش stand by اطلاعاتی در مورد وضعيت باتری و سيگنال نشان می دهد . امکان غير فعال کردن نام کاربر وجود ندارد. در حالت stand by از دو softkey بعنوان کليد ميانبر نرم افزار پخش موسيقی و vodafone live استفاده می شود.

[تصویر: m1-13.jpg]

[تصویر: m2-13.jpg]

[تصویر: m3-13.jpg]


منوی اصلی به صورت ماتريسی از آيکن های 3x٤ است. آيکن های گرافيکی همانند آيکن های موجود در ke970 می باشند. شما می توانيد از کليدهای عددی روی صفحه کليد به عنوان ميانبر برای آيتم های منو استفاده کنيد. زير منوها به صورت ليست نشان داده می شوند. بعد از باز کردن يکی از آيتم های منو بدون نياز به برگشت به منوی اصلی با استفاده از کليد حرکتی می توانيد در ساير آيتم ها مرور کنيد. تلفن دارای چند پيش زمينه از پيش نصب شده است . برای شخصی کردن منو تم وجود ندارد اما گزينه ای برای تغيير دادن سبک منو فراهم شده است.

[تصویر: m4-12.jpg]

[تصویر: m5-13.jpg]

[تصویر: m6-13.jpg]


علاوه بر ماتريس 3x٣ می توانيد از ليست نيز استفاده کنيد. در حالت stand by هر يک از چهار جهت کليد حرکتی را ميتوان به عنوان ميانبر برای يک عملکرد تنظيم کرد. با فشار دادن جهت چپ کليد حرکتی به منوی پيام می رويد. جهت پايين کليد حرکتی شما را به ليست مخاطبين می رساند. جهت راست کليد حرکتی منوی تقويم را باز می کند و جهت بالای آن به شما امکان می دهد تا از ميان پروفايل های زنگ موجود ،گزينه مورد نظر را انتخاب کنيد.

[تصویر: m7-12.jpg]

[تصویر: m8-13.jpg]

[تصویر: m9-11.jpg]


منوی favourite وجود ندارد. تمامی آيتم های زير منو دارای ميانبرهای عددی هستند که در زمان مروردر منو در مقابل هر آيتم نشان داده می شود. امکان تغيير فونت وجود دارد. گزينه ای برای رنگی کردن شماره تلفن ها در زمان شماره گيری وجود دارد. شما می توانيد رنگ دلخواه خود را از ميان نمودار رنگ انتخاب نماييد.
#3
دفترچه تلفن و تماس :

دفترچه تلفن ku970 حداکثر 500 مخاطب را ذخيره می کند و اسامی ذخيره شده در حافظه تلفن و سيم کارت به طور جداگانه نيز نشان داده می شوند . با تايپ کردن تدريجی کاراکترهای نام می توان در اسامی مخاطبين جستجو کرد. جزئيات مخاطب در يک جدول نشان داده می شود که امکان ذخيره کردن 5 شماره تلفن و 2 آدرس email وجود دارد. هر مخاطب را می توان در يک گروه تماس قرار داد و برای آن يک عکس تعيين کرد. مواردی مانند نام شرکت ،آدرس ، يادداشت و...را نيز می توان به آن اضافه کرد. محدوديتی در اندازه عکس های تعيين شده برای مخاطب وجود ندارد. اگر در ليست مخاطبين به مدت يک ثانيه روی يکی از اسامی توقف کنيد،عکس مخاطب به صورت اسلايد نشان داده می شود و با شروع مرور دوباره پنهان می شود. امکان تعيين زنگ شخصی برای مخاطبين وجود دارد. تلفن دارای چندين گروه تماس از پيش نصب شده است که می توان آنها را شخصی کرد. همانند مدل ke970 در اين مدل نيز مستقيما از صفحه نمايش stand by می توان به هر مخاطب اسم دوم يا سوم اضافه کرد.

[تصویر: d1-1.jpg]

[تصویر: d2-1.jpg]

[تصویر: d3-1.jpg]

[تصویر: d4-1.jpg]


ثبت تماس به صورت آيتم جداگانه ای در منوی اصلی وجود دارد که با فشار دادن کليد سبز می توان به آنها دسترسی پيدا کرد. در واقع فشار دادن اين کليد ،شما را به ليست کلی تماس های ارسالی ،دريافتی و ناموفق می رساند. آيتم منوی call history نيز وجود دارد که ثبت های جداگانه را می توان در آن مشاهده کرد. شمارشگر داده وجود ندارد.
[تصویر: d5-1.jpg]

[تصویر: d6-1.jpg]


پيام :

تلفن از ارسال و دريافت پيام های sms ،ems ،mms وemail پشتيبانی می کند. هنگام تايپ کردن پيام جديد گزينه ای در اختيار شما قرار می گيرد تا از ميان پيام متنی يا email مورد دلخواه را انتخاب کنيد. با پيوست کردن محتوای چند رسانه ای به پيام متنی می توانيد آن را به ems ياmms تبديل کنيد.
[تصویر: p1-12.jpg]

[تصویر: p2-13.jpg]


فرهنگ لغت t9 به نوشتن پيام کمک می کند. email client از پروتوکل های pop3 ،imap4 و smtp پشتيبانی می کند و به خوبی عمل می نمايد. امکان ارسال و دريافت پيوست ها تا حداکثر 1mb فراهم شده است.
موسيقی :

تلفن محل کارت حافظه ندارد اما حافظه داخلی آن 512mb است. حالت flight نيز وجود ندارد. واضح است که دارا نبودن اين دو ويژگی موجب می شود که ku970 يک دستگاه مناسب برای موسيقی در نظر گرفته نشود. از طرفی ديگر از ايجاد playlist شخصی پشتيبانی می کند و موسيقی در زمينه نيز اجرا می شود.

[تصویر: mu1-13.jpg]

[تصویر: mu2-13.jpg]


پيش تنظيمات equalizer وجود ندارد تا به منظور ارتقاء کيفيت صوتی از آن استفاده شود. زمانی که از هدفون ال.جی استفاده می کنيد نبود equalizer در تنظيم صدا به خوبی احساس می شود.

[تصویر: mu3-12.jpg]
#4
دوربين :

ال جی ku970 دارای يک دوربين۲مگاپيکسل با کانون اتوماتيک است. جالب اينجاست که عليرغم وجود سخت افزارهای یکسان در مدل های ke970 ، ku970 ، دوربين ku970 در گرفتن عکس سريعتر عمل می کند. تمرکز کانونی 2 ثانيه و ذخيره کردن عکس 5 ثانيه طول می کشد.

[تصویر: do1-13.jpg]


ku970 در منوی دوربين دارای حالت ماکرو اختصاصی نيست. دوربين به فلاش led مجهز است که در شرايط نور کم به گرفتن عکس کمک می کند. گزينه حالت شب نيز وجود دارد که به خوبی عمل می کند. منوی دوربين از نظر گرافيکی همانند ke970 است. در اين مدل امکان غير فعال کردن صدای ديافراگم وجود ندارد. همانند ke970 بدون فعال کردن مجدد نرم افزار دوربين می توانيد بين دوربين عکاسی و دوربين فيلمبرداری سوئيچ کنيد. منوی دوربين شامل ساير گزينه های استاندارد مانند وضوح تصوير، ميزان روشنايی ، تعادل رنگ سفيد ، جلوه های ويژه رنگ و ... است. دوربين می تواند به طور متوالی عکسبرداری کند.
[تصویر: do2-13.jpg]

[تصویر: do3-12.jpg]

[تصویر: do4-11.jpg]


دوربين ku970 در ماکسيم وضوح (٣٢٠ x ٢٤٠ پيکسل ) qvga فيلمبرداری می کند که فرمت حاصل 3gp است. منوی دوربين فيلمبرداری همانند دوربين عکاسی است و امکان فيلمبرداری محدود و نامحدود نيز وجود دارد.
ساير امکانات :

مديريت فايل به صورت آيتم my files در منوی اصلی ظاهر می شودکه شامل پوشه های جداگانه پيش تنظيمات کارخانه برای محتوای چند رسانه ای مختلف است. file manager از پوشه های ايجاد شده توسط کاربر پشتيبانی نمی کند. شما می توانيد زير پوشه ايجاد کنيد اما امکان اضافه کردن آنها به مسير my files وجود ندارد. امکان علامتگذاری ،کپی يا انتقال فايل ها در گروه چند رسانه ای مشخص فراهم شده است.

[تصویر: sai1-1.jpg]

[تصویر: sai2-1.jpg]

[تصویر: sai3-1.jpg]


برای مثال شما نمی توانيد فايل های عکس را به پوشه موسيقی کپی کنيد. در مدل ke970 مرورگر فايل های office به خوبی کار می کند و از فايل های word، excel وpdf پشتيبانی می نمايد. اما در ku970 حتی قادر به باز کردن فايل های متنی ساده نيز نمی باشد. امکان مشاهده تصاوير در حالت افقی نيز وجود ندارد.
تلفن دارای پشتيبانی سه بانده (hsdpa (۳.۶mb) , gsm / gprs (900/1800/1900 وبلوتوث 2 با پروفايل a2dp است. مرورگر وب به کار گرفته شده در تلفن همانند ساير مدل های جديد است و دارای حالت افقی و زوم نمی باشد. مرورگر همچنين محتوای صفحه وب را روی صفحه نمايش جا می دهد. شما می توانيد مرورگر opera mini را به صورت يک ترم افزار جاوا نصب کنيد.

[تصویر: sai4-1.jpg]


تقويم دارای تصوير ماه است که می توانيد در روزهای آن مرور کنيد. پس از پيدا کردن تاريخ مورد نظر به آسانی آن را وارد کنيد و يک رويداد به ان اضافه نماييد. گزينه نخستين روز هفته توسط کاربر قابل تنظيم است. تصوير هفته نيز وجود دارد.

[تصویر: sai5-1.jpg]

[تصویر: sai6-1.jpg]

[تصویر: sai8-1.jpg]

[تصویر: sai9-1.jpg]


با استفاده از ويژگی memos ، امکان ذخيره کردن يادداشت وجود دارد. منوی tools نيز شامل نرم افزارهای مفيدی است : آلارم ، ماشين حساب ، مبدل ارز ، ضبط صوت و ساعت جهانی . اين مدل دارای 5 آلارم است. منوی ماشين حساب متفاوت از مدل ke970 است و مبدل ارز نيز علاوه بر ارز ، واحدهای مساحت ، طول ، وزن ، دما ، سرعت و ... را تبديل می کند. نرم افزار ساعت جهانی نيز طراحی زيبايی دارد . ضبط صوت فقط تا 1 دقيقه ضبط می کند و شما می توانيد ميزان کيفيت صوتی را انتخاب کنيد . اين تلفن دارای چند بازی از پيش نصب شده است.

[تصویر: sai10-1.jpg]

[تصویر: sai11-1.jpg]

[تصویر: sai13-1.jpg]

[تصویر: sai14-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی prada 3.0 mazdak 4 639 07-09-13, 01:58 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی gc900 viewty smart mazdak 4 598 07-09-13, 01:56 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی km900 arena mazdak 5 795 07-09-13, 01:45 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kf900 prada mazdak 4 657 07-09-13, 01:41 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kp500 cookie mazdak 4 765 07-09-13, 01:39 am
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان