امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل ال جی kg320
#1
اين مدل بعد از مدل معروف شکلات وارد بازار شد که دارای طراحی شيک و باريک و قيمت مناسبی می باشد. ضخامت آن فقط ۹.۹ ميلی متر است . ظاهر تلفن خيلی منحصر بفرد نيست.
مزايا:

• طراحی زيبا
• ساختار مقاوم
• اندازه مناسب
• صفحه نمايش عالی
معايب:

• پوشش لنز به آسانی حرکت می کند
• نرم افزار sync خوب کار نمی کند.
طراحی :

نيمی از قاب جلو توسط صفحه کليد اشغال شده است. بلندگو درست بالای صفحه نمايش مشاهده می شود. قسمت های داخلی قاب بخوبی رنگ آميزی نشده است و بنابراين در زوايای خاص و شرايط نور متفاوت بنظر می رسد که نور آن همانند صفحه کليد است.

[تصویر: ta1-15.jpg]

[تصویر: ta2-15.jpg]


قاب پشت تلفن همانند قاب جلوی آن تخت نيست و نخستين چيزی که درآن جلب توجه می کند پوشش دوربين می باشد که تقريبا ۱.۵ ميلی متر بالاتر از سطح تلفن قرار گرفته است . اگر صفحه کليد قفل نباشد برای فعال کردن دوربين بايد کمی پوشش آن را فشار بدهيد . فاصله زمانی بين برداشتن پوشش و گرفتن عکس تقريبا ۷ ثانيه است . ديافراگم دارای دو شيار کوچک است و بنابراين زمانی که پوشش آن کنار می رود. صدای حاصل از بلندگو را که درست زير آن قرار گرفته است غير فعال نمی کند .

[تصویر: ta3-15.jpg]


تمامی زنگ ها و صداهای تلفن از طريق بلندگوی موجود در قاب پشت پخش می شوند . دوربين در حلقه ای قرار گرفته است که از پلاستيک نقره ای ساخته شده ويک آينه کوچک و فلاش led نيز نزديک به لنز دوربين مشاهده می شود . اگر نور برای گرفتن عکس کافی نباشد به ياد داشته باشيد که بهترين فاصله برای اجسام ، ۶۰- ۳۵ سانتی متر می باشد. از فلاش دوربين می توان بعنوان چراغ قوه نيز استفاده کرد. درب باتری نيز فضای زيادی از قاب پشت را اشغال می کند . اگر تلفن رابطور عمودی در دست بگيريد و دو طرف درب را با دو انگشت فشار بدهيد به راحتی می توانيد آن را برداريد .
[تصویر: ta4-15.jpg]

[تصویر: ta5-14.jpg]


طرف داخل درب رنگ آميزی نشده و بخوبی متوجه می شويد که از فلز ساخته شده است . ظرفيت باتری تلفن ۶۰۰mah است .

[تصویر: ta6-14.jpg]


محل سيم کارت بين دوربين و باتری در نظر گرفته شده است که مزايا و معايب خاص خود را دارد . اگر چه در زمان تعويض کارت بايد دوباره تلفن را روشن کنيد تا خود بخود در شبکه مربوطه ثبت شود . اگر از تلفن بعنوان پخش mp3 استفاده کنيد باتری فقط ۷- ۶ساعت دوام می آورد . ميکروفن در پايين دستگاه قرار گرفته است و دکمه اختصاصی multimedia نيز در طرف راست آن مشاهده می شود . سوکت جديدی در طرف چپ تلفن وجود دارد که از آن می توان برای وصل کردن هدست استريو ، شارژر و کابل usb استفاده کرد . محلی برای بند نيز در بالای اين سوکت وجود دارد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد :

کليد ها تخت هستند و اندازه بزرگی دارند . نوشتن سريع sms يا شماره گيری با استفاده از آنها بسيار آسان است . برآمدگی کليدها ازسطح ۰.۵ ميلی متر است . کليد ها بخوبی واکنش می دهند . کليد حرکتی مستطيل شکل است. دکمه accept بعنوان کليد منوی اصلی نيز بکار می رود . استفاده از کليد ok (تاييد) چندان راحت نيست . نور زمينه کليد ها به رنگ سفيد است که با لبه های مشکی قاب متناسب می باشد.

[تصویر: k1-1.jpg]

[تصویر: k2-7.jpg]


صفحه نمايش :

صفحه نمايش در قسمت فوقانی قاب جلو قرار دارد که ابعاد آن ۲۹x٣٦ ميلی متر و وضوح آن ۱۷۶x٢٢٠ پيکسل است . اين صفحه نمايش ۲۶۲k رنگ را نشان می دهد . کيفيت صفحه نمايش بسيار عالی است . صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد تقريبا محو می شود اما اطلاعات آن از هر زاويه قابل خواندن است .
[تصویر: saf1-10.jpg]


ساختار منو :

منو شامل ۱۲ آيکن دو بعدی است که با استفاده از کليد ها می توانيد در آن حرکت کنيد . زمانی که مکان نما روی يکی از آيکن ها است ، آيکن مورد نظر توسط يک مربع قهوه ای و روشن مشخص می شود .

[تصویر: m1-15.jpg]

[تصویر: m2-16.jpg]

[تصویر: m6-16.jpg]


منو بصورت چرخه ای است و با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی می توانيد از اولين آيتم به آخرين آنها برويد . با استفاده از جهت بالا يا پايين کليد حرکتی ، مکان نما فقط بين چهار آيکن عمودی ۲، ۵، ۸ و ۰ حرکت می کند . نخستين آيتم منو "games&apps" نام دارد . تلفن دارای دو بازی از پيش نصب شده است . تمامی بازی ها و نرم افزارهای موجود در اين قسمت براساس نسخه midp2.0 جاوا می باشد.

[تصویر: m3-16.jpg]

[تصویر: m4-15.jpg]

[تصویر: m5-16.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

دومين آيتم"contacts" است . شما می توانيد اسامی را در حافظه تلفن يا در سيم کارت ذخيره کنيد . همچنين می توانيد تعيين کنيد که فقط اسم ، اسم وشماره تلفن يا اسم و عکس نشان داده شود .

[تصویر: t1-15.jpg]

[تصویر: t2-15.jpg]

[تصویر: t3-15.jpg]


اسامی مخاطبين را می توان به سيم کارت انتقال داد ، کپی کرد يا از آن حذف نمود . ظرفيت دفترچه تلفن ۱۰۰۰ مخاطب است . اين تلفن در مقايسه با مدل های قديمی ، نمادهای بيشتری برای هر اسم دارد . شما می توانيد حداکثر ۴۰ نماد را به زبان لاتين و cyrilics وارد کنيد . برای هر مخاطب می توان چهار شماره تلفن و آدرس email تعيين کرد وآن را در يکی از هشت گروه قرار داد .
[تصویر: t4-14.jpg]

[تصویر: t6-11.jpg]

[تصویر: t7-10.jpg]


امکان نامگذاری مجدد هر گروه و تعيين زنگ شخصی برای آنها وجود دارد . اندازه عکس تعيين شده برای هر گروه ۷۲x٧٢ پيکسل است . اين مدل از شماره گيری سريع نيز پشتيبانی می کند که کليد ۸ در اين رابطه بکار گرفته می شود.
[تصویر: t8-8.jpg]

[تصویر: t9-6.jpg]

[تصویر: t11-4.jpg]


۵ پروفايل استاندارد در تلفن وجود دارد که هر يک از آنها شامل تنظيم جداگانه ای است . تنظيمات شامل : نوع زنگ ، آهنگ ، ويبره ، آهنگ و ويبره، آهنگ بعد از ويبره، حالت بی صدا است . ۲۲زنگ از پيش نصب شده در تلفن وجود دارد که شامل فايل های midi ، mp3، wma و aac نيز می باشد . ولوم دارای ۵ درجه است . زنگ sms نيز بصورت چهار زنگ از پيش نصب شده در تلفن وجود دارد . ولوم صفحه کليد نيز دارای تنظيمات در ۵ درجه است.
پيام :

lg kg320 از پيام های sms، ems ، mms ، email، پست صوتی و الگوهای پيام آماده پشتيبانی می کند . فرهنگ لغت t9 نيز برای کمک به تايپ کردن پيام وجود دارد که بطور دستی می توانيد يک پيام email را حداکثر به شش مخاطب ارسال کنيد .
[تصویر: p1-15.jpg]

[تصویر: p2-16.jpg]

[تصویر: p3-14.jpg]


مهم نيست که به چه زبانی می نويسيد اما بهرحال اندازه email نبايد از ۲۰۰۰ کاراکتر يا ۱۰۰kb تجاوز کند . امکان پيوست کردن عکس ، تصوير ، صدا ، فايل های متنی از حافظه بيرونی و مخاطبين نيز وجود دارد . تلفن می تواند پيام های email را که حداکثر اندازه آنها ۳۰۰kb است دريافت کند اما فقط انواع فايل های شناخته شده را ذخيره می کند . در مورد ارسال پيام نيز به همين ترتيب عمل می شود . موارد ارسالی از طريق email را می توان توسط mms نيز ارسال نمود .
[تصویر: p4-12.jpg]

[تصویر: p5-12.jpg]

[تصویر: p6-9.jpg]


اندازه mms ارسالی نبايد از ۱۰۰kb بيشتر باشد . در زمان ارسال پيام می توانيد آدرس مخاطب را از دفترچه تلفن يا ليست پيام های اخير که ۲۰ شماره آخر در آن ذخيره می شود انتخاب کنيد . ليست فقط شامل اسامی مخاطبين است و شماره تلفن ها را نشان نمی دهد . در صورت دريافت پيام از يک شخص ناشناس ، ممکن است شماره او بصورت يک شماره جديد به ليست موجود اضافه شود . اگر در زمان تايپ کردن پيام بطور تصادفی"exit" را فشار دهيد ، می توانيد همان صفحه رادوباره برگردانيد يا نوشتن يک پيام جديد را آغاز کنيد.
[تصویر: p7-9.jpg]

[تصویر: p11-5.jpg]


در اين تلفن ديگری نيازی به تنظيم پروفايل نيست و دستگاه براساس اپراتور انتخابی يک پروفايل را در اختيار شما قرار می دهد و شما فقط بايد آن را فعال کنيد.ششمين آيتم منو" my stuff" نام دارد . تمامی فايل های ذخيره شده در حافظه تلفن در اين محل قرار دارند . دسترسی به کارت حافظه از طريق آيتم جداگانه ای در منو صورت می گيرد . در هر زير منو می توان فايل ها را از حافظه تلفن به کارت حافظه و بالعکس انتقال داد يا کپی نمود . فايل ها فقط با همين عنوان به پوشه کپی می شوند . پوشه خاصی به نام others وجود دارد که درآن می توانيد تمامی فايل هايی را که تلفن نمی شناسد ذخيره کنيد ،در واقع آنها از طريق بلوتوث ،email يا usb ارسال می شوند .
[تصویر: p10-6.jpg]

[تصویر: p9-7.jpg]


موسيقی:

نرم افزار پخش mp3 در اين تلفن از قابليت های خوبی برخوردار است و از فايل های mp3،aac،aac+،aac++وwma پشتيبانی می کند . کيفيت صوتی آن از مدل m6100 نيز بهتر است . در هنگام پخش طبق پيش فرض ميزان ولوم روی درجه۳ تنظيم می شود که برای گوش دادن به موسيقی از طريق هدست يا بلندگوی تلفن کافی است . پخش موسيقی در زمان دريافت تماس متوقف می شود و در عوض زنگ تلفن از earphone شنيده می شود .

[تصویر: mu1-16.jpg]


در زمان دريافت sms، mms يا email صفحه نمايش تصوير مربوطه را نشان می دهد اما برای خواندن آن بايد از نرم افزار mediaplayer خارج شويد . نرم افزار پخش موسيقی در زمينه اجرا نمی شود . نرم افزار پخش فيلم نيز وجود دارد که کليپ های ضبط شده در فرمت 3gp وmp4 را نشان می دهد . اين نرم افزار بطور سريع فيلم ها را به جلو يا عقب بر می گرداند . کار با اين نرم افزار بسيار ساده است
#4
دوربين:

قاب پشت تلفن همانند قاب جلوی آن تخت نيست و نخستين چيزی که درآن جلب توجه می کند پوشش دوربين می باشد که تقريبا ۱.۵ ميلی متر بالاتر از سطح تلفن قرار گرفته است .


[تصویر: do6-10.jpg]

[تصویر: do8-4.jpg]


اگر صفحه کليد قفل نباشد برای فعال کردن دوربين بايد کمی پوشش آن را فشار بدهيد . فاصله زمانی بين برداشتن پوشش و گرفتن عکس تقريبا ۷ ثانيه است .

[تصویر: do7-4.jpg]


ساير امکانات :

آيتم بعدی در منو "organizer" است که شامل تقويم و يادداشت می باشد . طبق پيش فرض ، تقويم فقط در تصوير ماه نشان داده می شود . شما می توانيد تاريخ مورد نظر و ليست کارهای روزانه را در آن مشاهده کنيد و هريک از آهنگ های از پيش نصب شده را برای آن تعيين کنيد . اطلاعاتی مانند زمان آغاز رويداد، يادداشت متنی (حداکثر ۲۰ نماد)، آلارم تکرار رويداد ( روزانه، چند روز در هفته، ماهيانه ، ساليانه) و زمان پايان رويداد نيز در تقويم وجود دارد . حداکثر ۲۰ورودی را می توان بطور همزمان ذخيره کرد. يک سری گزينه های ساده برای يادداشت ها وجود دارد . شما می توانيد .حداکثر ۲۰ يادداشت را وارد کنيد که طول هر يادداشت نبايد از ۸۰ کاراکتر تجاوز کند.

[تصویر: sa1-13.jpg]

[تصویر: sa5-13.jpg]

[تصویر: sa6-13.jpg]


چهارمين آيتم " multimedia" است که در حالت standby با فشار دادن دکمه ديافراگم می توانيد به آن دسترسی پيدا کنيد. ديکتافون نيز وجود دارد که ظرفيت آن ۱۰ مورد ضبط است وطول هر يک از آنها ۱۵ ثانيه می باشد. آلبوم عکس نيز دراين قسمت مشاهده می شود .

[تصویر: sa7-12.jpg]

[تصویر: sa8-12.jpg]

[تصویر: sa9-12.jpg]


هفتمين آيتم منو"display" نام دارد که شامل آخرين مورد در رابطه با صفحه نمايش تلفن می باشد. هفت پيش زمينه و چهار تم از پيش نصب شده وجود دارد . شما می توانيد پيام خوش آمد گويی را حذف کنيد يا نام اپراتور را تنظيم نماييد. امکان تنظيم نور زمينه نيز وجود دارد . نور زمينه را می توان از ۵ تا ۶۰ثانيه تنظيم کرد يا آن را برای هميشه غير فعال نمود.

[تصویر: sa13-12.jpg]

[تصویر: sa21-11.jpg]


نهمين آيتم منو"accessories" نام دارد که نخستين زير منوی آن favorites است . در اين قسمت می توانيد ميانبرهای را برای دسترسی از حالت standby تنظيم کنيد . حداکثر ۹ ميانبر وجود دارد . پنج آلارم جداگانه در تلفن مشاهده می شود که برای هريک از آنها می توان نوع و تکرار و يکی از ۲۲ زنگ از پيش نصب شده را انتخاب کرد. امکان تعيين mp3 برای زنگ آلارم وجود ندارد.

[تصویر: sa14-12.jpg]

[تصویر: sa15-11.jpg]


بلوتوث موجود در دستگاه نسخه ۱.۲ است که از پروفايل های زيادی پشتيبانی می کند . بعضی از اين پروفايل ها عبارتند از : هدست ، هندس فری، انتقال فايل ، چاپ عکس ،انتقال کارت تجاری و ...... در تنظيمات بلوتوث می توانيد نام آن را تغيير بدهيد يا آن را طوری تنظيم کنيد که دستگاه برای همه قابل مشاهده باشد و يا امکان مشاهده برای کسی وجود نداشته باشد.

[تصویر: sa17-12.jpg]


گزينه های فعال کردن مودم و ديسک قابل جابجايی در آيتم جداگانه ای درمنو قرار گرفته اند . به منظور استفاده از تلفن به صورت حافظه بيرونی بايد از کابل usb۲ استفاده کنيد . در اين مورد می توانيد با کمک usb مودم را فعال کنيد و از آن برای ويرايش دفترچه تلفن ، نصب نرم افزارهای جديد و بکارگيری تلفن به صورت مودم gprs استفاده نماييد. ماشين حساب موجود در تلفن پيشرفته است و مبدل واحد های مختلف را تبديل می کند . ساعت جهانی نيز وجود دارد که زمان را در نقاط مختلف دنيا نشان می دهد . در منوی اپراتور ، اطلاعاتی در مورد هوا، ارز و ... مشاهده می کنيد .

[تصویر: sa16-12.jpg]

[تصویر: sa18-12.jpg]

[تصویر: sa19-11.jpg]


مرورگر داخلی نسخه ۲ است که حتی در صورت دريافت sms يا مکالمه تلفنی از ارتباط مداوم gprs پشتيبانی می کند. در ليست تماس تمامی ليست های تماس مشاهده می شود که هريک شامل۱۰ ورودی است. امکان مشاهده حجم داده و اطلاعات gprs نيز وجود دارد . ليست کلی ۲۰ تماس ارسالی و دريافتی اخير را نشان می دهد.

[تصویر: sa4-12.jpg]

[تصویر: sa20-11.jpg]


آخرين آيـتم منو"settings" است که شامل تنظيمات زمان وتاريخ ، زبان ، مکالمه ، ايمنی (کدها و رمزهای بسياری را که در ارتباط با عملکردهای گوشی است ذخيره می کند)، شبکه، gprs و multimedia (چند رسانه ای ) است . آخرين گزينه در اين آيتم شامل تنظيم مجدد تمامی تنظيمات و برگرداندن آنها به حالت پيش فرض است . اتصال به کامپيوتر از طريق کابل usb يا بلوتوث انجام می شود . در ارتباط usb ، تلفن به حالت انتقال فايل سوئيچ می کند و desktop تلفن را به صورت يک حافظه قابل جابجايی می شناسد.

[تصویر: sa12-12.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی prada 3.0 mazdak 4 638 07-09-13, 01:58 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی gc900 viewty smart mazdak 4 595 07-09-13, 01:56 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی km900 arena mazdak 5 794 07-09-13, 01:45 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kf900 prada mazdak 4 656 07-09-13, 01:41 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kp500 cookie mazdak 4 765 07-09-13, 01:39 am
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان