امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل ال جی lg ke970
#1
مدل ال جی ke970 نخستين گوشی براق توليد شده توسط اين سازنده کره ای است که در ميان گوشی های بسيار پيشرفته gsm جذابيت خاصی دارد و دارای دوربين 2 مگا پيکسل با کانون اتوماتيک ، صفحه نمايش qvga tft ، محل کارت حافظه micro sd و ويژگی های ديگر است.
مزايا :

• طراحی فلزی شيک
• صفحه نمايش qvga
• دوربين 2 مگاپيکسل با کانون اتوماتيک و لنز schneider-kreuznach

• کليد حرکتی
• محلل کارت حافظه microsd
• مرورگر فايل های office
معايب :

• کليد حرکتی در همه موارد به خوبی عمل نمی کند
• فقط در فرمت qcif فيلمبرداری می کند
• اثر انگشت را نشان می دهد
طراحی :

ال.جی ke970 تلفن بزرگی نيست وابعاد آن 99.8x٥٠.٦x١٣.٨ ميليمتر می باشد اما به دلیل ساختار فلزی دستگاه وزن آن به 125 گرم می رسد. تلفن استحکام خوبی دارد و درعين حال باريک به نظر می رسد.

[تصویر: ta2-16.jpg]

[تصویر: ta3-16.jpg]

[تصویر: ta4-16.jpg]

[تصویر: ta5-15.jpg]


بلندگو در قسمت فوقانی قاب جلوی تلفن قرار دارد. با باز کردن درب کشويی گوشی صفحه کليد تخت آن مشاهده می شود که از يک صفحه فلزی تشکيل شده و کليدهای روی آن برش داده شده اند. دو کليد ديگر نيز در کنار کليد حرکتی وجود دارد که بر قابليت های آن می افزايد. کليد حرکتی اغلب به خوبی عمل نمی کند و حرکت در منو به کندی انجام می گيرد.

[تصویر: ta6-15.jpg]

[تصویر: ta7-15.jpg]

[تصویر: ta8-16.jpg]

[تصویر: ta9-15.jpg]


در بالا و پايين دستگاه و طرف راست ان موردی مشاهده نميشود وفقط محل بند گردنی در طرف راست وجود دارد. پورت هدست /شارژر ،کلید ولوم ،کليد ميانبر پخش mp3 و کليد دوربين در طرف چپ تلفن قرار دارد.

[تصویر: ta10-16.jpg]

[تصویر: ta11-16.jpg]

[تصویر: ta12-16.jpg]


لنز دوربين ، led و آئينه خودنگاره در قاب پشت ke970 وجود دارد.

[تصویر: ta13-15.jpg]

[تصویر: ta14-15.jpg]


باتری تلفن از نوع li-ion با توان 750mah است. محل کارت حافظه زير سيم کارت است. سطح صفحه نمايش بسيار براق و صيقلی است و در زمان خاموش بودن آن به سختی می توان تشخيص داد که صفحه نمايش وجود دارد.
[تصویر: ta15-14.jpg]

[تصویر: ta16-14.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش :

صفحه نمايش ال جی از کيفيت خوبی برخوردار است و خوانايی آن در نور مستقيم نسبتا مطلوب می باشد. وضوح qvga در صفحه نمايش موجب می شود که عکس ها به خوبی مشاهده شوند. ميزان روشنايی آن توسط کاربر قابل تنظيم است با اينحال در شرايط نور زياد و تاريکی کامل به راحتی می توان از تلفن استفاده کرد.

[تصویر: saf1-11.jpg]


صفحه کليد :

کليدهای صفحه کليد فلزی هستند و بجز کليد حرکتی ، تمام کليدها ساختار مناسبی دارند. تايپ کردن با آنها خيلی راحت نيست زيرا فاصله بين کليدها چندان کافی نمی باشد. کليدها به خوبی واکنش می دهند.
[تصویر: k1-8.jpg]


مانند تمام گوشی های کشويی در اين مدل نيز استفاده از رديف فوقانی کليدها خيلی آسان نيست. دسترسی به کليد سبز رنگ نيز مشکل است. نور زمينه صفحه کليد به رنگ آبی و غير يکنواخت می باشد.
ساختار منو :

صفحه نمايش stand by اطلاعاتی را در مورد وضعيت باتری و شدت سيگنال می دهد. نمايش نام اپراتور را می توان غير فعال کرد. در حالت stand by از دو softkey برای منوی اصلی و ليست مخاطبين استفاده می شود. منوی اصلی به صورت يک ماتريس 3x٣ از آيکن ها است که پس از انتخاب به صورت انيميشن در می آيند.

[تصویر: m1-16.jpg]

[تصویر: m2-17.jpg]

[تصویر: m3-17.jpg]

[تصویر: m4-16.jpg]


هر آيکن با يک عدد مشخص می شود و بنابراين می توانيد از کليدهای عددی مربوطه به عنوان ميانبر برای آيتم های منو استفاده کنيد. زير منوها به صورت ليست مشاهده می شوند. بعد از باز کردن يک آيتم منو با استفاده از کليد حرکتی می توانيد به ساير آيتم های منو برويد و نيازی نيست که به منوی اصلی برگرديد. چند پيش زمينه نيز در تلفن وجود دارد. برای شخصی کردن منو تم وجود ندارد اما با استفاده از يک گزينه می توان سبک منو را تغيير داد.

[تصویر: m5-17.jpg]

[تصویر: m6-17.jpg]

[تصویر: m7-15.jpg]


علاوه بر ماتريس 3x٣ می توانيد از سبک ليست نيز استفاده کنيد . در حالت stand by برای هر يک از چهار جهت کليد حرکتی می توان عملکرد از پيش تعيين شده تنظيم نمود. که امکان مشاهده عملکردهای مربوطه روی صفحه نمايش stand by نيز وجود دارد. با فشار دادن جهت چپ کليد حرکتی به ليست مخاطبين می رويد . جهت پايين کليد حرکتی شما را به ليست پروفايل ها می رساند .

[تصویر: m8-15.jpg]

[تصویر: m9-13.jpg]

[تصویر: m10-10.jpg]

[تصویر: m11-9.jpg]


با فشار دان جهت راست کليد حرکتی به منوی favourites و با فشار دان جهت بالای کليد حرکتی به صندوق پستی پيام ها دسترسی پيدا می کند. تمامی آيتم های زير منو دارای ميانبرهای عددی هستند که در زمان مرور در منو مقابل هر آيتم نشان داده می شود. گزينه ای برای رنگی کردن شماره ها در زمان شماره گيری وجود دارد
#3
دفترچه تلفن و تماس :

دفترچه تلفن ke970 حداکثر هزار مخاطب را ذخیره می کند.با تايپ کردن کاراکترهای مختلف نام مخاطب جستجو انجام می شود برای هر مخاطب می توان چهار شماره تلفن (موبايل ،منزل ،محل کار ،فاکس) و يک آدرس email تعيين کرد.

[تصویر: t1-16.jpg]

[تصویر: t2-16.jpg]

[تصویر: t3-16.jpg]


امکان اضافه کردن يادداشت نيز وجود دارد. به علاوه برای مخاطبين می توان زنگ شخصی نيز انتخاب کرد. تلفن دارای چند گروه تماس از پيش نصب شده است که هر يک آيکن خاص خود را دارد و در مقابل اسامی اعضای گروه در ليست مخاطبين نشان داده می شود. به طور مستقيم از صفحه نمايش stand by می توان برای هر مخاطب ،شماره دوم يا سوم ذخيره کرد.
[تصویر: t4-15.jpg]

[تصویر: t5-12.jpg]


ثبت تماس به صورت آيتم جداگانه ای در منوی اصلی وجود دارد که با فشار دادن کليد سبز رنگ به آن دسترسی پيدا می کنيدو در واقع به ليست کلی تماس های ارسالی ،دريافتی و ناموفق می رويد. شمارشگر داده gprs نيز در منوی تاريخچه تماس وجود دارد.
[تصویر: t6-12.jpg]

[تصویر: t7-11.jpg]


پيام:

تلفن از ارسال و دريافت sms, ems, mms و پيام های email پشتيبانی می کند. گزينه ای وجود دارد که در زمان شروع پيام جديد از شما می خواهد از ميان پيام های متنی ،چند رسانه ای ،email يا بلوتوث ،نوع پيام مورد نظر را انتخاب کنيد. پيام رسانی بلوتوث مورد جديدی در گوشی های ال.جی است. با پيوست کردن محتوای چند رسانه ای به پيام می توانيد آن را به ems يا mms تبديل کنيد. فرهنگ لغت t9 نيز به نوشتن پيام کمک ميکند. اگر در زمان تايپ کردن پيام به طور تصادفی آن را کنسل کنيد پيام به طور اتوماتيک به صورت پيش نويس ذخيره می شود و تلفن آن را در اختيار شما قرار می دهد. ويژگی جالب ديگر اين است که تلفن شماره های اخيری را که به آنها پيام ارسال کرده ايد ثبت می کند و در زمان فرستادن پيام جديد می توانيد شماره مورد نظر را از ميان آنها انتخاب کنيد.
[تصویر: p1-16.jpg]

[تصویر: p2-17.jpg]


emailclient از پروتوکل های pop3 ، imap4 و smtp پشتيبانی می کند. حداکثر اندازه پيوست های email نباید بيشتر از 300kb باشد. اگر پيامی را دريافت کنيد که بيش از5 پيوست از ميان آنها دريافت می شود. گزينه ای وجود دارد که برای سرور smtp نام کاربری و رمز جداگانه ای تعيين می کند.
موسيقی:

نرم افزار پخش موسيقی در مدل ke970 ال.جی از قابليت های خوبی برخور دار است واز ايجاد playlist شخصی توسط کاربر پشتيبانی می کند.

[تصویر: mu1-17.jpg]

[تصویر: mu2-16.jpg]

[تصویر: mu3-15.jpg]


متاسفانه امکان تفکيک تراک ها بر اساس نام خواننده يا آلبوم موجود ندارد و تراک ها فقط طبق نام فايل تفکيک می شوند. نرم افزار پخش موسيقی در زمينه کار نمی کند و چندين مورد از پيش تنظيماتequalizer وجود دارد که برای ارتقاء کيفيت صوتی می توانيد از آنها استفاده کنيد.

[تصویر: mu4-15.jpg]

[تصویر: mu5-12.jpg]

[تصویر: mu6-11.jpg]
#4
دوربين:

ال.جی ke970 به دوربين 2 مگاپيکسل با کانون اتوماتيک مجهز است. سرعت دوربين نيز نسبتا خوب است و گرفتن عکس در ماکسیم وضوح و ذخيره کردن آن حدود 9 ثانيه طول می کشد. کانون اتوماتيک به خوبی عمل می کند و تنظيم فاصله و درکانون قرار دادن شیء مورد نظر فقط 2 ثانيه زمان می برد. حالت ماکرو نيز وجود دارد که نتايج عکس های آن رضايت بخش است.

[تصویر: d1-2.jpg]

[تصویر: d2-2.jpg]


دوربين دارای فلاش led است که در شرايط نور کم به گرفتن عکس کمک می کند. دوربين ke970 فاقد حالت شب است. منوی دوربين شامل گزينه هايی مانند وضوح تصوير ،ميزان روشنايی ، تعادل رنگ سفيد ، جلوه های ويژه رنگ و ... است. گزينه عکسبرداری متوالی نيز وجود دارد. دوربين در ماکسيم وضوح 176x١٤٤ پيکسل فيلمبرداری می کند که فرمت خروجی آن3qp است. امکان فيلمبرداری محدود و نامحدود وجود دارد. از منوی دوربين به طور مستقيم نمی توانيد به حالت ويدئو سوئيچ کنيد. ابتدا بايد نرم افزار دوربين عکاسی را غيرفعال کنيد و سپس نرم افزار اختصاصی دوربين فيلمبرداری را فعال نماييد.
[تصویر: d3-2.jpg]

[تصویر: d4-2.jpg]


ساير امکانات:

ke970 ال.جی دارای 50mb حافظه داخلی و محل کارت حافظه microsd است.filemanager به صورت آيتمmy stuff در منوی اصلی وجود دارد که شامل پوشه های جداگانه پيش تنظيمات کارخانه برای محتوای چند رسانه ای متفاوت است. filemanager از پوشه های ايجاد شده توسط کاربر پشتيبانی نمی کند.با استفاده از کامپيوتر و کابل usb می توانيد پوشه ايجاد کنيد اما انها در منوی my stuff ليست نمی شوند. فقط در گروه چند رسانه ای تعيين شده می توانيد فايل ها را کپی يا علامتگذاری کنيد و آنها را انتقال بدهيد. برای مثال نمی توانيد فایل های عکس رابه پوشه موسيقی کپی کنيد. پوشه جديدی به نام documents نيز وجود دارد که در واقع بيانگر کارآيی مرورگر فايل office است. اين يک ويژگی جالب برای گوشی های غير os است.

[تصویر: say1-2.jpg]

[تصویر: say2-2.jpg]

[تصویر: say3-2.jpg]

[تصویر: say4-2.jpg]


مرورگر از فايل های word ، excel و pdf پشتيبانی میکند. امکان مشاهده تصاوير در حالت تمام صفحه وجود دارد ودر حالت افقی می توانيد درآنها مرور کنيد. مرور کردن در نمونه های کوچک عکس های موجود با سرعت خوبی انجام می شود.
تلفن از ارتباط usb پشتيبانی می کند و بعد از وصل شدن تلفن توسط کابل ،حافظه تلفن و کارت حافظه به صورت درايوهای قابل جابجايی ظاهر می شوند و به درايور خاصی نياز نيست. اگر در حالت ارتباط usb ،تماس دريافتی داشته باشيد تماس رد می شود اما پس از جدا کردن دستگاه ميتوانيد اطلاعات تماس های ناموفق را مشاهده کنيد. برای هماهنگی آيتم هايی مانند دفترچه تلفن و برنامه ريزی ميتوانيد از نرم افزار lgpc sync استفاده کنيد که به صورت cd همراه تلفن عرضه می شود. تلفن از سه باند(900/1800/1900) gsm/gprs/edge و بلوتوث2.0 با پروفایلa2dp پشتيبانی می کند. مرورگرwap موجود در ke970 فاقد ويژگی زوم و حالت افقی است. اگرچه شما می توانيد مرورگر opera mini را به صورت یک نرم افزار جاوا نصب کنيد.
[تصویر: say5-1.jpg]


تقويم دارای تصوير ماه است که می توانيد در روزهای مختلف آن مرور کنيد .پس از رسيدن به تاريخ مورد نظر نيز می توانيد يک رويداد به آن اضافه کنيد . هفته با روز دوشنبه آغاز می شود . ويژگی memo نيز وجود دارد که امکان ذخيره کردن يادداشت را فراهم می کند . هر يادداشت حداکثر 80 کاراکتر است .

[تصویر: say6-2.jpg]

[تصویر: say7-2.jpg]

[تصویر: say8-2.jpg]


منوی tools نيز شامل نرم افزارهايی مانند آلارم ، ماشين حساب ، مبدل ، کرنومتر و ساعت جهانی است . فقط يک آلارم وجود دارد که دارای تکرار است . ماشين حساب به خوبی عمل می کند و دارای دو حالت است: ماشين حساب معمولی و علمی . مبدل نيز ارز و واحدهايی مانند مساحت ، طول ، وزن ، دما ، حجم و سرعت را تبديل می کند نرم افزار ساعت جهانی نيز طراحی زيبايی دارد .

[تصویر: say9-2.jpg]

[تصویر: say10-2.jpg]

[تصویر: say11-1.jpg]

[تصویر: say12-1.jpg]


ضبط صوت در منوی tools وجود ندارد و در عوض در منوی multimedia (چند رسانه ای) قرار گرفته است . محدوديتی در مدت زمان ضبط وجود ندارد اين تلفن دارای دو بازی از پيش نصب شده است.

[تصویر: say13-1.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی prada 3.0 mazdak 4 638 07-09-13, 01:58 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی gc900 viewty smart mazdak 4 595 07-09-13, 01:56 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی km900 arena mazdak 5 794 07-09-13, 01:45 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kf900 prada mazdak 4 656 07-09-13, 01:41 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kp500 cookie mazdak 4 765 07-09-13, 01:39 am
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان