امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل ال جی lg kg920
#1
اين مدل دارای يک ويژگی بارز است که دوربين 5 مگا پيکسل آن می باشد . علاوه بر اين kg920 دارای تکنولوژی های بسيار پيشرفته ای است و ساختار آن دارای قابليت چرخش است . صفحه نمايش آن از نوع qvga می باشد و ظاهر تلفن بسيار شيک و باريک بنظر می رسد.
مزايا:

• دوربين 5 مگا پيکسل
• صفحه نمايش عالی
• استفاده آسان از منو
• ساختار چرخشی مناسب
معايب:

• طراحی نامناسب صفحه کليد
• دوام کم باتری
طراحی:

طراحی اين مدل بسيار شبيه lg sv550 است اما تغييراتی را نيز به همراه داشته است . پورت usb ، شارژر و پورت مادون قرمز در پايين تلفن وجود ندارد .

[تصویر: taa1-1.jpg]

[تصویر: ta2-31.jpg]

[تصویر: ta1-30.jpg]


علاوه بر اين تغييرات ، قاب پشت دستگاه نيز دستخوش تغيير شده است . باتری فضای کمتری از قاب پشت را اشغال می کند . قسمت پايين تلفن قابليت چرخش 180 درجه را دارد . در يک طرف ، softkey ، صفحه کليد و کليد حرکتی مشاهده می شود که کليد حرکتی مشاهده می شود که کليد حرکتی مستطيل شکل است و لبه های گردی دارد، مرکز آن نيز برای تاييد بکار می رود .

[تصویر: ta3-30.jpg]


در طرف ديگر نيز لنز دوربين ، فلاش و نور زمينه led وجود دارد . با چرخاندن قسمت پايين تلفن ، تصوير صفحه نمايش وارونه می شود . ابعاد تلفن 108.6x٥٠.٥x١٨.٤ ميلی متر و وزن آن 140 گرم است. مکانيزم چرخشی بخوبی عمل می کند . قاب های تلفن از مواد پلاستيکی مقاوم ساخته شده است . صفحه کليد و صفحه نمايش با قاب های فلزی تزئين شده اند .

[تصویر: ta6-30.jpg]


علاوه بر اين ، تلفن يک قسمت فلزی ديگر نيز دارد که دکمه ديافراگم است و نزديک به محل بند قرار گرفته است . در طرف ديگر تلفن هيچ دکمه ای مشاهده نمی شود و در اين قسمت فقط سوکت وجود دارد . سوکت هدست استريو در بالای آن قرار دارد که اين مدل دارای سوئيچ برای هدفون 3.5 ميلی متر است .

[تصویر: ta5-30.jpg]


طراحی کنترل از راه دور امکان وصل کردن انواع هدفون را فراهم می کند. سوکت استاندارد تمامی تلفن های ال.جی کمی پايين تر از آن قرار دارد که می توانيد شارژر يا کابلusb را به آن وصل کنيد . محل کارت حافظه minisd نيز در پايين اين قسمت وجود دارد .

[تصویر: ta4-30.jpg]


تمامی سوکت ها دارای در پوش پلاستيکی هستند . در طرف چپ صفحه نمايش چهار کليد وجود دارد که به ترتيب برای فعال کردن نرم افزار پخش mp3 ، سوئيچ به حالت فلاش ، فعال کردن تقويم و تايمر است . دو کليد بالا برای زوم بکار گرفته می شوند . چند softkey نيز در زير صفحه نمايش وجود دارد که از چپ به راست شامل : دکمه تماس و شماره های ارسالی ، دکمه منو ، ذخيره ، جستجو در دفترچه تلفن و دکمه پايان تماس است که برای دسترسی به حالت standby نيز از آن استفاده می شود. بلندگو برای مکالمه در قسمت فوقانی تلفن وميکروفن در انتهای ديگر آن قرار دارد . بلندگوی زنگ و پخش آهنگ در قاب پشت وجود دارد. در هنگام فيلمبرداری ، ميکروفن برای ضبط صدا بکار می رود. صدای زنگ تلفن بدليل وجود بلندگوی ثانويه و اندازه آن درهر شرايطی شنيده می شود
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش:

قاب جلوی تلفن بسيار جالب است و نخستين چيزی که در آن جلب توجه می کند صفحه نمايش است که با ويژگی های ساختاری تلفن کاملا متناسب است .

[تصویر: saf1-25.jpg]


ابعاد صفحه نمايش 32x٤٠ ميلی متر و وضوح آن 240x٣٢٠پيکسل است که 262k رنگ را نشان می دهد . صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد محو نمی شود و اطلاعات آن از همه زوايا قابل خواندن است.
[تصویر: saf2-19.jpg]

[تصویر: saf3-9.jpg]


صفحه کليد:

صفحه کليد کمی به سمت چپ مايل است در حالی که کليد حرکتی و led های نور زمينه در طرف راست قرار دارند . کليد حرکتی فلزی بنظر می رسد اما در واقع از پلاستيک ساخته شده است . دکمه c درست زير آن مشاهده می شود . نور زمينه به رنگ کهربايی است که بطور يکنواخت پراکنده شده است .
[تصویر: k1-17.jpg]


استفاده از کليدهای صفحه کليد چندان راحت نيست و آنها برای تايپ کردن پيام های طولانی مناسب نمی باشند . لبه های کليد حرکتی دارای برآمدگی کمی است که استفاده از آن را آسان تر می کند.
ساختارمنو:

منو شامل دوازده آيکن دو بعدی است . با استفاده از کليدها می توانيد در منو حرکت کنيد. زمانی که مکان نما روی يکی از آيکن ها است آيکن مربوطه توسط يک مربع قهوه ای روشن مشخص می شود . منو چرخه ای است و شما می توانيد با استفاده از جهت های افقی کليد حرکتی از نخستين آيتم به آخرين آيتم برويد .

[تصویر: m1-31.jpg]


اگر جهت بالا يا پايين را فشار بدهيد مکان نما فقط بين چهار آيکن عمودی 2،5،8و0 حرکت می کند . نخستين آيتم منو "games &apps" نام دارد . اين تلفن دارای دو بازی و چند تم از پيش نصب شده است . تمامی بازی ها و نرم افزارها براساس نسخه midp2.0 جاوا می باشند و در اين قسمت ذخيره می شوند .

[تصویر: m5-26.jpg]

[تصویر: m6-21.jpg]

[تصویر: m7-16.jpg]

[تصویر: m8-13.jpg]


اين مدل از نرم افزارهای جاوا بصورت minimize پشتيبانی نمی کند يعنی در صورت استفاده از نرم افزارهای جاوا بطور همزمان نمی توانيد از ساير عملکردها استفاده کنيد .

[تصویر: m4-28.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

مخاطبين را می توانيد در حافظه تلفن يا در سيم کارت ذخيره کنيد . همچنين می توانيد انتخاب کنيد که فقط اسم ، اسم و شماره تلفن يا اسم و عکس نشان داده شود. امکان انتقال ، کپی و حذف مخاطبين از سيم کارت و بالعکس وجود دارد .

[تصویر: t1-27.jpg]

[تصویر: t2-27.jpg]

[تصویر: t3-27.jpg]


دفترچه تلفن حداکثر 1000 مخاطب را در خود جای می دهد . تفاوت آن با مدل های قبلی در تعداد کاراکترها برای اسم است . تعداد کاراکترها حداکثر 40 است . هر مخاطب می تواند دارای چهار شماره تلفن و آدرس email باشد و همچنين می توان آن را برای یکی از هشت گروه تعيين کرد و برای آن عکس و زنگ شخصی قرار داد . اين تلفن از شماره گيری سريع پشتيبانی می کند که 8 کليد در اين رابطه وجود دارد.
[تصویر: t4-24.jpg]

[تصویر: t5-21.jpg]


پيام :

اين تلفن از پيام های sms ، ems ، mms ، email ، پيام های صوتی و الگوهای آماده پيام پشتيبانی می کند . فرهنگ لغت t9 برای کمک به نوشتن پيام وجود دارد .
[تصویر: p1-25.jpg]

[تصویر: p2-24.jpg]

[تصویر: p4-21.jpg]


email client داخلی بخوبی کار می کند و شما می توانيد يک email را حداکثر به 6 نفر ارسال کنيد . اندازه email نبايد از حد 2000 کاراکتر بيشتر باشد(100kb ). شما می توانيد عکس ، تصوير ، صدا ، يادداشت صوتی و فايل های متنی را به پيام های email پيوست کنيد . تلفن پيام های email را در حداکثر اندازه 300kb دريافت می کند اما فقط انواع فايل شناخته شده را ذخيره می نمايد . اندازه mms ارسالی نبايد از 100kb تجاوز کند.
[تصویر: p3-21.jpg]

[تصویر: p5-13.jpg]

[تصویر: p6-13.jpg]


موسيقی :

با فشار دادن دکمه ديافراگم می توانيد به آيتم multimedia نيز دسترسی پيدا کنيد . از اين محل می توانيد به دوربين ، دوربين فيلمبرداری ، ضبط صوت، نرم افزار پخش mp3 ، آلبوم عکس و فيلم و تنظيمات دسترسی پيدا کنيد . ديکتافون حداکثر 20 ورودی 20 ثانيه ای را ذخيره می کند . در طول مکالمه تلفنی نمی توانيد از ديکتافون استفاده کنيد.امکان گوش دادن به موسيقی در حالت minimize وجود ندارد.

[تصویر: mu1-28.jpg]

[تصویر: mu2-28.jpg]

[تصویر: mu3-27.jpg]


آهنگ مورد نظر را می توانيد از playlist انتخاب کنيد يا آن را حذف نماييد و يا اين که آن را از طريق بلوتوث ارسال کنيد. با استفاده از جهت های کليد حرکتی و دو softkey می توانيد نرم افزار پخش موسيقی را کنترل کنيد . کليدهای کنترل ولوم در طرف چپ تلفن وجود دارد . با دسترسی به منوی options می توانيد playlist را مشاهده کنيد ، يک آهنگ را به عنوان زنگ تعيين کنيد و به تنظيمات دسترسی پيدا کنيد . در منوی تنظيمات سه آيتم وجود دارد : حالت بازنواخت ، امکان انتخاب تصادفی و چک کردن جلوه های ويژه .

[تصویر: mu4-24.jpg]

[تصویر: mu5-18.jpg]


برای دسترسی به گزينه تکرار بايد در زمان پخش آهنگ وارد منوی options شويد که پس از فعال کردن گزينه مربوطه در عوض دکمه mute ، منوی a->b ظاهر می شود . ابتدا نقطه آغاز ضبط را تعيين می کنيد ويک بار اين دکمه را فشار می دهيد ، درپايان نيز بار ديگر اين کار را تکرار می کنيد . به اين ترتيب يک زنگ جديد ايجاد می شود . برای برگشت به حالت پخش استاندارد بايد سه بار اين دکمه را فشار بدهيد
#4
دوربين:

اين دستگاه مجهز به يک دوربين 5 مگا پيکسل با ماکسيمم وضوح 2592x١٩٤٤ پيکسل برای عکس و 320x٢٤٠ پيکسل برای فيلم است . اندازه عکس ها از 200kb تا2mb متفاوت است . دو روش برای گرفتن عکس وجود دارد : در صورت قفل نبودن صفحه کليد با آزاد کردن ديافراگم، دوربين بطور اتوماتيک فعال می شود و روش دوم اجرای نرم افزار مربوطه از منو است . با روشن کردن دوربين ، نماياب آيکن هايی را در حاشيه نشان می دهد که شما را از تنظيمات بکار گرفته شده آگاه می کند . بطور کلی اگر برای گرفتن عکس از ماکسيمم وضوح استفاده کنيد 10- 8 ثانيه طول ميکشد تا دوربين برای عکس بعدی آماده شود. اگر از پايين ترين وضوح استفاده کنيد گرفتن عکس فقط 4 – 3 ثانيه زمان می برد .

[تصویر: do5-17.jpg]


تلفن بطور اتوماتيک تمامی عکس ها را ذخيره می کند . با فشار دادن soft key ميانی می توانيد آنها را مشاهده و سپس حذف کنيد . پيش از ذخيره کردن عکس می توانيد برای آن تاريخ و عنوان قرار بدهيد . دو منوی تنظيمات در دوربين وجود دارد . با فشار دادن soft key سمت راست می توانيد به منوی اول دسترسی پيدا کنيد و اگر دوبار اين دکمه را فشار دهيد منوی دوم نيز ظاهر می شود . دوربين دارای حالات مختلف عکسبرداری ( اتوماتيک ، ماکرو ، پرتره ، افقی ، اسپرتو...) ،فلاش ، فيلتر (عکس های سياه سفيد ، قرمز قهوه ای و...) ، عکسبرداری متوالی ، تايمر و سه درجه کيفيت است .
[تصویر: do1-26.jpg]


تعادل رنگ سفيد موجب می شود که تمامی رنگ ها طبيعی بنظر برسد و در اکثر موارد به نوع نور بيرونی بستگی دارد . دوربين دارای کانون اتوماتيک است . در صورت کافی نبودن نور ، فلاش در گرفتن عکس به شما کمک می کند. تمامی عکس ها در کارت حافظه ذخيره می شوند و در صورت قرار نگرفتن کارت حافظه در دستگاه ، دوربين کار نمی کند و يک هشدار نشان داده می شود .
[تصویر: do3-25.jpg]

[تصویر: do4-21.jpg]


بعد از قرار دادن کارت حافظه و وصل کردن تلفن به pc پوشه های زير مشاهده می شوند : تصاوير، موسيقی، ساير موارد، عکس ، صدا و فيلم . تمامی فايل های گرافيکی در پوشه اول و فايل های موسيقی در پوشه دوم ذخيره می شوند . فايلهای اضافی در پوشه ساير موارد قرار می گيرند . تمامی فايل ها را می توان از طريق بلوتوث ارسال کرد. آلبوم فقط يک حالت برای مشاهده عکس ها دارد که آن هم به صورت ماتريس 2x٢ است . با استفاده از softkey ميانی يا کليد دريافت تماس می توانيد عکس ها را بزرگنمايی يا کوچک نمايی کنيد. آيکنی در پايين صفحه نمايش وجود دارد که شما را از محل ذخيره شدن عکس (حافظه داخلی يا کارت حافظه) آگاه می کند.

[تصویر: do2-26.jpg]


شما می توانيد از منوی اصلی ( در صورت روشن بودن دوربين ) يا با فشار دادن soft key چپ به حالت فيلمبرداری سوئيچ کنيد. kg920 فقط در فرمت 3gp و وضوح 320x٢٤٠ پيکسل با 30fps فيلمبرداری می کند . با فشار دادن جهت های افقی کليد حرکتی می توانيد ميزان نور را تنظيم کنيد. با استفاده از soft key ميانی می توانيد به ليست فيلم ها دسترسی پيدا کنيد و هريک از کليپ ها را انتخاب کرده يا آن را مشاهده کنيد. کليپ هايی که دارای وضوح 240x٣٢٠ پيکسل هستند بطور اتوماتيک در حالت تمام صفحه نشان داده می شوند و کليپ های کوچکتر فقط در وضعيت افقی قابل مشاهده هستند . تلفن از دو نوع فايل 3gp و mp4 پشتيبانی می کند . با فشار دادن دکمه pause نور زمينه صفحه نمايش روشن می ماند. اگر در زمان مشاهده فيلم ، تماس دريافت کنيد مجبور می شويد که بعد از پايان مکالمه پخش فيلم را از اول آغاز نماييد. شما می توانيد هر تصوير را بعنوان پيش زمينه قرار بدهيد و آن را از طريق mms ، email يا بلوتوث ارسال کنيد . امکان نامگذاری مجدد ، حذف و مشاهده جزئيات تصوير نيز وجود دارد . چهار آهنگ برای صدای ديافراگم فراهم شده است که می توان آنها را غير فعال نمود.
ساير امکانات :

منوی organizer شامل تقويم و يادداشت است . تقويم طبق پيش فرض در تصوير ماه باز می شود . شما می توانيد تاريخ مورد نظر و کارهای روزمره را در آن مشاهده کنيد . همچنين می توانيد هر يک از آهنگ های از پيش نصب شده يا آپلود شده درفرمت aac , mp3 ياwma را بعنوان صدای آلارم تعيين کنيد . تقويم می تواند شامل اطلاعات : زمان آغاز برای رويداد ، يادداشت متنی ، آلارم ، تکرار آلارم و زمان پايان رويداد باشد .

[تصویر: sa1-24.jpg]

[تصویر: sa2-25.jpg]

[تصویر: sa3-23.jpg]


امکان ذخيره شده همزمان 20 ورودی وجود دارد . يادداشت ها نيز کمی تغيير کرده اند . اکنون امکان وارد کردن 50 يادداشت وجود دارد که طول هر يک از آنها می تواند 80 کاراکتر باشد. ششمين آيتم منو"my stuff" نام دارد . تمامی فايل های ذخيره در حافظه تلفن در اين محل قرار می گيرند . دسترسی به کارت حافظه از طريق آيتم جداگانه ای در منو انجام می شود . در هر زير منو امکان انتقال و کپی کردن فايل به کارت حافظه و بالعکس وجود دارد ، اما فقط با همين عنوان در پوشه کپی می شوند.

[تصویر: sa4-23.jpg]

[تصویر: sa6-18.jpg]

[تصویر: sa8-20.jpg]


هفتمين آيتم منو" display" نام دارد که در آن می توانيد پيش زمينه تنظيم کنيد و همچنين امکان تنظيم متن stand-by ، نام شبکه ، زمان نور زمينه و ميزان روشنايی آن نيز وجود دارد . تلفن دارای 5 پروفايل استاندارد است که هر يک از آنها را می توان به طور جداگانه تنظيم کرد . تنظيمات شامل نوع زنگ ( زنگ ، ويبره و ...) است . شما می توانيد يکی از 22 زنگ از پيش نصب شده را انتخاب کنيد . چهار زنگ نيز برای sms و صدای صفحه کليد وجود دارد.
آيتمی به نام accessories نيز درمنو وجود دارد که نخستين زيرمنوی آن favorites است . در اين قسمت می توانيد ميانبرهايی را برای دسترسی از حالت stand-by تعيين کنيد . حداکثر می توان 9 ميانبر تعيين نمود . پنج آلارم جداگانه وجود دارد . برای هر يک از آنها می توان نوع تکرار را انتخاب کرد. شما نمی توانيد mp3 را بعنوان زنگ آلارم قرار بدهيد.
[تصویر: sa7-20.jpg]


در تنظيمات بلوتوث می توانيد آن را طوری تنظيم کنيد که برای تمام دستگاه ها قابل مشاهده باشد و يا نام آن را طوری تنظيم کنيد که برای تمام دستگاهها قابل مشاهده باشد و يا نام آن را تغيير دهيد . بلوتوث نسخه 1.2 است و از پروفايل های زيادی پشتيبانی می کند که بعضی از آنها عبارتند از : هدست، هندس فری، انتقال کارت تجاری و ... گزينه های فعال کردن مودم و ديسک قابل جابجايی درآيتم جداگانه ای در منو قرار دارند .

[تصویر: sa12-20.jpg]


با استفاده از کابل usb2.0 می توانيد از تلفن به عنوان حافظه بيرونی استفاده کنيد . برای ويرايش کردن دفترچه تلفن ، نصب نرم افزارهای جديد و استفاده از تلفن به عنوان مودم gprs بايد مودم را فعال کنيد . ماشين حساب ، مبدل واحد و ساعت جهانی نيز وجود دارد. در منوی اپراتور می توانيد اطلاعاتی در مورد هوا، ارز و ... مشاهده کنيد .
[تصویر: sa14-19.jpg]

[تصویر: sa17-16.jpg]


[تصویر: sa18-17.jpg]

[تصویر: sa19-14.jpg]


مرورگر داخلی نسخه 2.0 است که حتی در صورت دريافت sms يا مکالمه نيز از ارتباط مداوم gprs پشتيبانی می کند . تمامی ليست های تماس در گزينه مربوطه وجود دارند و هريک از آنها شامل 20 ورودی است .

[تصویر: sa20-15.jpg]


امکان مشاهده ظرفيت داده و اطلاعات gprs نيز وجود دارد . آخرين آيتم منو" settings" نام دارد که شامل تنظيمات زمان و تاريخ ، انتخاب زبان ، تنظيم تماس و تنظيمات ايمنی و شبکه است . ساير موارد موجود در اين آيتم شامل gprs و جزئيات حافظه بيرونی و داخلی است .

[تصویر: sa13-17.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی prada 3.0 mazdak 4 638 07-09-13, 01:58 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی gc900 viewty smart mazdak 4 595 07-09-13, 01:56 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی km900 arena mazdak 5 794 07-09-13, 01:45 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kf900 prada mazdak 4 656 07-09-13, 01:41 am
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل ال جی kp500 cookie mazdak 4 765 07-09-13, 01:39 am
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان