امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc p3300
#1
htc بزرگترين سازنده تلفن های هوشمند است که دارای سيستم عامل ويندوز موبايل می باشند. مدل 3300 p يکی از کوچکترين و سبک ترين گوشی هايی که دارای wi-fi، مسيريابی gps و راديو fm است. اين سه ويژگی آرتميس (p٣٣٠٠) را از ساير مدل های htc مجزا می کند. p٣٣٠٠ نخستين مدلی که جانشين ندارد و رقيب آن eten ٥٠٠x است که اين مدل هم دارای راديوی داخلی، wi-fi و gps می باشد. مزايا:

• اندازه کوچک
• پشتيبانی از gps و wi-fi
• کيفيت صوتی عالی

• طراحی مناسب
• صفحه نمايش با وضوح qvga
معايب:

• پردازشگر کند
• دوربين خوبی ندارد
طراحی:

htc p٣٣٠٠ طراحی مناسب و اندازه کوچکی دارد. ابعاد تلفن ١٠٨ x ٥٨.٤ x ١٧ميلی متر و وزن آن 130 گرم است. اين مدل يکی از سبک ترين تلفن های pocket pc است. p٣٣٠٠ از مواد پلاستيکی مات ساخته شده است و از استحکام کافی برخوردار است.


[تصویر: ta1-38.jpg]

[تصویر: ta2-38.jpg]

[تصویر: ta3-38.jpg]


بلندگوی مکالمه در قسمت فوقانی قاب جلو و بالای صفحه نمايش قرار دارد. آرم htc نيز در اين قسمت مشاهده می شود.قلم در پايين گوشه راست قرار می گيرد که استفاده از آن آسان است. دو led کوچک در دو طرف بلندگو بالای صفحه نمايش مشاهده می شود که برای نورهای سرويس بکار می روند.

[تصویر: ta7-36.jpg]

[تصویر: ta8-36.jpg]

[تصویر: ta9-37.jpg]


کليد حرکتی مدور با مرکز تاييد کننده زير صفحه نمايش وجود دارد که کليد های سبز و قرمز ، کليد ok ، کليد ويندوز و چند کليد ديگر در اطراف آن قرار گرفته اند.

[تصویر: ta4-38.jpg]

[تصویر: ta5-37.jpg]


کناره های تلفن از نوارهای فلزی تشکيل شده است. کليد ميانبر فرمان های صوتی ، کليد ولوم در طرف چپ تلفن وجود دارد.
[تصویر: ta12-33.jpg]

[تصویر: ta13-28.jpg]

[تصویر: ta14-25.jpg]


کليد روشن / خاموش و کليد دوربين در طرف راست تلفن قرار دارد. کليد دوربين محل مناسبی ندارد و استفاده از آن خيلی آسان نيست کانکتور miniusb و محل بند مچ در پايين تلفن قرار گرفته است. دستگاه از طريق miniusb شارژ شده و به pc وصل می شود. برای وصل کردن هدفون و گوش دادن به موسيقی نيز از اين پورت استفاده می شود. از سيم هدفون بعنوان آنتن راديو نيز استفاده می شود.

[تصویر: ta6-38.jpg]

[تصویر: ta15-23.jpg]

[تصویر: ta16-23.jpg]

[تصویر: ta17-21.jpg]


کارت حافظه زير سيم کارت قرار می گيرد يعنی برای تعويض کارت حافظه بايد درب باتری را باز کنيد. باتری را بيرون بياوريد و سيم کارت را بيرون بکشيد تا به محل کارت حافظه دسترسی پيدا کنيد. درب باتری در قاب پشت تلفن قرار دارد که به راحتی با يک انگشت باز می شود.

[تصویر: ta10-33.jpg]

[تصویر: ta11-33.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش:

3300 p دارای يک صفحه نمايش 8. 2 اينچ با وضوح qvga است که k ٦٥ رنگ را نشان می دهد. صفحه نمايش بخش عمده ای از قاب جلو را می پوشاند. وضوح تصاوير 320 x ٢٤٠ پيکسل است و کيفيت خوبی دارند.


[تصویر: saf2-21.jpg]

[تصویر: saf1-29.jpg]


صفحه کليد:

3300 p دارای صفحه کليد qwerty کامل برای وارد کردن متن نيست. کليد های آن در قسمت پايين قاب جلو و زير صفحه نمايش قرارگرفته اند که استفاده از آنها آسان است. نور زمينه کليدها سفيد رنگ است. کليدهای ويندوز و ok نيز در ميان کليدها مشاهده می شوند. در اين قسمت يک کليد حرکتی مدور وجود دارد. که کليد مرور نيز در اطراف آن قرار گرفته است. کليد مرور در جهت حرکت عقربه های ساعت و همچنين در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد و در بالا و پايين صفحه مرور می نمايد.

[تصویر: k2-17.jpg]

[تصویر: k3-14.jpg]

[تصویر: k1-19.jpg]


کليد حرکتی مدور همانند ماوس pc بصورت چند جهتی عمل می کند و شما می توانيد آن را در هر جهتی حرکت بدهيد. نور زمينه اين کليد آبی رنگ است. با استفاده از قلم و صفحه نمايش لمسی می توانيد متن را وارد کنيد. برای انتخاب گزينه مورد نظر پس از مرور بايد آن را با کليد حرکتی اشاره کنيد و برای تاييد آن را فشار بدهيد.
ساختار منو:

htc p٣٣٠٠ از نظر نرم افزاری يک تلفن pc استاندارد wm5 است که ساختار منوی آن تا حدودی از قابليت شخصی کردن برخوردار است. سازنده برای کنترل راديو fm و ويژگی gps، نرم افزار خود را به آن افزوده است. صفحه نمايش stand by طبق معمول اطلاعاتی را در مورد وضعيت تلفن نشان می دهد.

[تصویر: m1-38.jpg]

[تصویر: m2-38.jpg]

[تصویر: m3-34.jpg]


چندين ميانبر نيز در يک رديف در پايين به ساير آيکن ها اضافه شده است. از آنجايی که اين مدل دارای ويندوز موبايل است ، به چند طريق می توان آن را شخصی کرد و ساده ترين روش تغيير دادن تم می باشد. تلفن طبق پيش فرض دارای تم سبز رنگ htc می باشد
#3
تماس و دفترچه تلفن:

دفترچه تلفن در تعداد مخاطبين ذخيره شده محدوديتی ندارد و حافظه آن به مقدار حافظه آزاد بستگی دارد. تمامی مخاطبين به صورت ليست نشان داده می شوند.هر زمينه شامل نام و شماره مخاطب است و حرفی که نزديک آن قرار دارد نشان دهنده نوع شماره می باشد( wark-w يا mobile-m) . عکس در صورت پيوست شدن به مخاطب نيز نشان داده نمی شود.[تصویر: t1-34.jpg]

[تصویر: t2-34.jpg]

[تصویر: t3-33.jpg]

[تصویر: t4-30.jpg]


کادر موجود در بالای صفحه نمايش برای جستجو است که با وارد کردن حرف جستجو را آغاز می کند. هر چه تعداد کارکترهای بيشتری وارد شود، جستجو دقيقتر انجام می شود. در زير آن نوارهايی با حروف متفاوت وجود دارد که بدين ترتيب می توانيد مخاطبين را مرتب کنيد تا فقط آنهايی که با حروف خاص آغاز می شوند نشان داده شوند. روش های جستجو بسيار آسان است. برای هر مخاطب می توان زنگ و عکس شخصی تعيين کرد. محدوديتی در اندازه عکس وجود ندارد اما آنها در اندازه بسيار کوچک ( حتی در تماس دريافتی) نشان داده می شوند. شما همچنين می توانيد به هر مخاطب يک يادداشت نيز اضافه کنيد. مشکل اينجاست که شماره تماس ناموفق را نمی توان به مخاطبی که در حال حاضر وجود دارد. اضافه کرد و برای اين منظور بايد آن را بعنوان مخاطب جديد اضافه کنيد و سپس شماره را به مخاطب مورد نظر کپی و paste نماييد. با استفاده از صفحه کليد عددی مجازی روی صفحه نمايش می توانيد شماره گيری کنيد.

[تصویر: t5-27.jpg]

[تصویر: t6-25.jpg]

[تصویر: t7-22.jpg]

[تصویر: t8-17.jpg]


برای ظاهر شدن اين صفحه کليد بايد کليد سبز رنگ را يک بار فشار بدهيد. اطلاعاتی در مورد آخرين تماس ارسالی مشاهده می کنيد و با دوباره فشار دادن کليد می توانيد آن را شماره گيری کنيد . گزِينه call history نيز وجود دارد. در اين قسمت دکمه ای برای شماره گيری سريع فراهم شده است اما استفاده از آن خيلی آسان نيست.
پيام:

اين مدل از پيام های sms ، mms و email پشتيبانی می کند. چند روش برای وارد کردن متن وجود دارد. صفحه کليد مجازی روی صفحه نمايش ، سريعترين و ساده ترين راه برای وارد کردن متن است. فرهنگ لغت t9 نيز در نوشتن متن کمک می کند.
[تصویر: p1-31.jpg]

[تصویر: p2-30.jpg]


همه موارد در منوی email استاندارد است و گزينه ای وجود دارد که فقط تيترها را دانلود می کند و شما همچنين می توانيد برای پيام حد مشخصی در kb تعيين کنيد.
موسيقی و راديو:

p٣٣٠٠ به media player مجهز است که در واقع نرم افزار چند رسانه ای برای فايل های صوتی و تصويری است. از فرمت mp3 ، wma و wav پشتيبانی می شود. پس از به روز رسانی library از فايل ها ، تمامی فرمت های پشتيبانی شده پيدا می شود و آنها را می توان به play list اضافه نمود. آهنگ ها را می توان براساس خواننده ، آلبوم و نوع مشاهده کرد و اين اطلاعات از بر چسب های صوتی id3 فايل ها بدست می آيد.
[تصویر: mu1-36.jpg]

[تصویر: mu2-36.jpg]


از فرمت mpeg4 / h.263 ، wma و 3gp برای پخش فايل های تصويری پشتيبانی می شود. فيلم ها را می توان در حالت تمام صفحه مشاهده کرد و کيفيت فيلم در حد مطلوب است. متاسفانه امکان پخش فيلم در فرمت mpeg4 / h.263 وجود ندارد. دکمه گزينه های pause، play، next.previous و.... در طول پخش موسيقی و فيلم بسيار کوچک است و استفاده از آن آسان نيست. در زمان پخش فايل های صوتی ،پنجره فيلم نيز نشان داده می شود که فقط فضا را روی صفحه نمايش اشغال می کند. با اضافه کردن پوسته جديد به media player می توانيد اين مشکل را بر طرف کنيد. برای گوش دادن به موسيقی می توانيد از هدست موجود در بسته بندی و هدست استريوی بلوتوث استفاده کنيد زيرا از پروفايل a2dp پشتيبانی می شود. برای وصل کردن هدفون بايد از پورت miniusb استفاده کنيد. اين مدل دارای يک راديو fm داخلی است که استفاده از آن آسان می باشد و شما را در جريان اخبار قرار می دهد.

[تصویر: mu3-34.jpg]

[تصویر: mu4-32.jpg]

[تصویر: mu5-26.jpg]
#4
دوربين :

p٣٣٠٠ دارای دوربين ديجيتال 2 مگا پيکسل است. دوربين و آينه خود نگاره در قاب پشت تلفن قرار دارد اما led در اين قسمت مشاهده نمی شود تا بعنوان فلش عمل کند. بعد از فشار دادن کليد دوربين در طرف راست تلفن، نرم افزار آن 5 ثانيه بعد فعال می شود. بعد از گرفتن عکس نيز بايد 5 ثانيه ديگر منتظر بمانيد تا دوربين، عکس را با بالاترين کيفيت در حافظه داخلی ذخيره کند.[تصویر: do1-33.jpg]


منوی دوربين طوری تنظيم شده است که بيشتر اطلاعات مورد نياز را روی صفحه نمايش نشان می دهد. در اين حالت از صفحه نمايش به عنوان نماياب استفاده می شود. شما به راحتی می توانيداز منوی settings آنها را تغيير بدهيد.کيفيت دوربين و عکس های آن درحد متوسط است.دوربين p٣٣٠٠ در وضوح ١٤٤ x ١٧٦ پيکسل کليپ های کوتاه نيز ضبط می کند که در واقع کيفيت پايينی دارند و فقط برای سر گرمی می باشند.
ساير امکانات:

از صفحه stand by بطور مستقيم می توان به آلارم دسترسی پيدا کرد. سه آلارم وجود دارد که آنها را می توان تنظيم کرد تا در روزهای خاصی از هفته تکرار شوند و برای هر يک از آنها می توانيد نام و صدای متفاوتی تعيين کنيد. آلارم ها می توانند بطور همزمان فعال شوند و بطور کلی استفاده از آنها آسان است. نوار بعدی در منوی organizer، ساعت است که زمينه ای به نام visiting نزديک آن وجود دارد و از آن می توان به عنوان ساعت جهانی استفاده کرد. ساعت گزينه ای دارد که با استفاده از آن می تواند در نوار عنوان تمامی منوها نشان داده شود. تقويم دارای تصوير روز، هفته، ماه و سال است.

[تصویر: sa13-23.jpg]

[تصویر: sa14-25.jpg]

[تصویر: sa18-22.jpg]


قرار ملاقات را به راحتی می توان برای يک تاريخ مشخص تعيين کرد و برای آن آلارم قرار داد. در زمان مشاهده يک روز خاص در تقويم ، ساعات روز در زمينه قرمز و آبی نشان داده می شوند که به ترتيب برای ساعات روشن و تاريک بودن هوا در طول روز است. از طريق منوی task می توان کارها را اضافه کرد و برای هر يک از آنها زمان فعاليت و الويت تعيين کرد. با گذاشتن √ در کنار کادر مورد نظر در ليست می توانيد تعيين کنيد که کار انجام شده است و ديگر بعنوان کار ناتمام روی صفحه stand by نشان داده نمی شود. ماشين حساب ساده است اما دکمه های آن نسبتا بزرگ هستند و با استفاده از انگشت به آسانی بکار گرفته می شوند. ويژگی هايی مانند ماشين حساب علمی و مبدل وجود ندارد.

[تصویر: sa15-23.jpg]

[تصویر: sa16-23.jpg]

[تصویر: sa17-22.jpg]


در اين مدل سيستم فرماندهی صوتی خوب وجود ندارد و فقط شماره های مخاطبين بطور صوتی شماره گيری می شود. اين تلفن دارای کانکتور miniusb است که از آن برای شارژ کردن تلفن، اتصال به کامپيوتر و وصل کردن لوازم جانبی استفاده می شود.3300 p از بلوتوث 2 با پروفايل a2dp پشتيبانی می کند که به موجب آن امکان گوش دادن به موسيقی با هدست استريوی بلوتوث امکانپذير می شود.

[تصویر: sa5-25.jpg]

[تصویر: sa6-23.jpg]

[تصویر: sa7-26.jpg]

[تصویر: sa7-26.jpg]


برای برقراری ارتباط اينترنت بی سيم از wi-fi پشتيبانی می شود که سرعت انتقال داده در آن بسيار بيشتر از gprs/edge است. برای مرور در اينترنت از نسخه موبايل internet explorer استفاده می شود. بدليل وضوح نسبتا بالای صفحه نمايش ، بارگذاری صفحات استاندارد در اندازه کامل مشکل نيست و شما می توانيد بطور افقی و عمودی در صفحه مرور کنيد. در اين حالت صفحه باريک می شود و ظاهر آن تغيير پيدا می کند.

[تصویر: sa1-32.jpg]

[تصویر: sa2-33.jpg]

[تصویر: sa3-30.jpg]

[تصویر: sa4-30.jpg]


حافظه داخلی تلفن 64mb rom و 128mb ram است که با استفاده از محل کارت microsd می توان حافظه داخلی را افزايش داد. wm قابليت های نامحدودی برای نصب نرم افزار فراهم کرده است که تنها محدوديت آن، حافظه موجود و سخت افزار تلفن است. برنامه های موجود شامل نسخه های موبايل word ، excel، power point ، outlook ،internet explorer، explorer ، media plager و.... است.

[تصویر: sa9-24.jpg]

[تصویر: sa10-24.jpg]


اين مدل به گيرنده داخلی gps مجهز است که ابزار مناسبی در سفر می باشد، اما کاربر برای استفاده از آن بايد نرم افزار مسير يابی داشته باشد. نرم افزار tom tom 5 بصورت از پيش نصب شده در تلفن وجود دارد که دارای يک نقشه شهر است.
[تصویر: sa19-19.jpg]

[تصویر: sa20-21.jpg]


پردازشگر تلفن mhz ٢٠٠ و نسبتا کند است. متاسفانه شارژ ماشين در بسته بندی وجود ندارد، استفاده از تلفن برای مسيريابی در ماشين خيلی سريع باتری را خالی می کند.

[تصویر: sa11-23.jpg]

[تصویر: sa12-26.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی و کامل پرچمدار جدید HTC One M8 mohamad golbaz 8 706 20-04-14, 02:01 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc 7 mozart mazdak 8 1,043 07-09-13, 10:09 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc incredible s mazdak 7 778 07-09-13, 10:07 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc gratia mazdak 6 687 07-09-13, 10:04 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc aria mazdak 5 620 07-09-13, 10:03 pm
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان