امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc s710
#1
مدل htc s٧١٠ دارای طراحی کشويی جالب و صفحه کليد qwerty بزرگ است که بدليل کشويی بودن تلفن تاثير زيادی بر اندازه آن ندارد. اين تلفن به ويندوز موبايل، مجهز است و ويژگی های زيادی دارد. مزايا:

• صفحه کليد qwerty
• ويندوز موبايل os ٦

• wi-fi
• طراحی جالب
• پردازشگر ٢٠٠ mhz
معايب:

• فقط edge دارد
• دوربين کيفيت زيادی ندارد
• نسل سوم ندارد
طراحی:

اين تلفن را می توان دارای طراحی کشويی و در عين حال ساده در نظر گرفت. زيرا در زمان بسته بودن تلفن نيز از تمام ويژگی های آن می توان بطور کامل استفاده نمود. صفحه کليد کشويی با استفاده از فنر موجود آسانتر باز و بسته می شود. صفحه کليد از راست به چپ باز و بسته می شود که جهت آن برخلاف wizard و tytn است. با يک دست به راحتی می توان تلفن را باز کرد. آرم htc در بالای گوشه چپ تلفن مشاهده می شود. در زمان بسته بودن تلفن، قاب جلو را صفحه نمايش و صفحه کليد تشکيل می دهد. کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده ، همراه با صفحه کليد عددی زير صفحه نمايش وجود دارند.

[تصویر: ta1-39.jpg]

[تصویر: ta2-39.jpg]

[تصویر: ta3-39.jpg]

[تصویر: ta4-39.jpg]


کليد ولوم و کليد ميانبر برای فرمان های صوتی در طرف چپ تلفن قرار دارد. کليد ميانبر دوربين در طرف راست تلفن مشاهده می شود.
[تصویر: ta8-37.jpg]

[تصویر: ta11-34.jpg]


کليد روشن / خاموش در بالای تلفن وجود دارد که بعنوان کليد ميانبر برای تغيير دادن پروفايل ها و برای قفل کردن صفحه کليد نيز از آن استفاده می شود. ابعاد تلفن ١٠١ x ٥٠ x ١٧.٧ ميلی متر و وزن آن 120 گرم است. s٧١٠ دارای دو led است که در محل بلندگو در قاب جلوی تلفن وجود دارند. led چپ وضعيت روشن و خاموش بودن بلوتوث و wi-fi را نشان می دهد. led راست شما را از وضعيت باتری و شبکه آگاه می کند. محل کارت حافظه در پايين طرف راست تلفن است که دارای درپوش لاستيکی می باشد.

[تصویر: ta5-38.jpg]

[تصویر: ta6-39.jpg]

[تصویر: ta9-38.jpg]


محل سيم کارت نيز بطور قرينه در پايين طرف چپ تلفن قرار دارد اما برای بيرون آوردن سيم کارت ابتدا بايد تلفن را خاموش کنيد. اگر بدون خاموش کردن تلفن اين کار را انجام بدهيد. تلفن فورا خاموش می شود.

[تصویر: ta13-29.jpg]

[تصویر: ta14-26.jpg]


لنز دوربين 2مگا پيکسل و آئينه خود نگاره در قسمت فوقانی قاب پشت تلفن مشاهده می شود. قسمت عمده قاب پشت توسط درب باتری پوشيده شده است. سوکت شارژ و هدفون و محل بند مچ در پايين تلفن در نظر گرفته شده است. سوکت شارژ و هدفون دارای در پوش حفاظتی می باشد.

[تصویر: ta7-37.jpg]

[تصویر: ta12-34.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه کليد:

صفحه کليد qwerty فقط دارای سه رديف کليد است در حالی که تلفن های ppc چهار رديف کليد دارند. در اين مدل هر رديف دارای کليد های بيشتری است و اندازه کليد ها کوچکتر است. با اين حال فضای کافی بين آنها وجود دارد کليد ها بر آمدگی کمی دارند و استفاده از آنها آسان است. نور زمينه صفحه کليد آبی رنگ می باشد. دو led کوچک نيز در اين قسمت وجود دارد که برای نشان دادن caps lock و fn lock می باشد. دو دکمه نرم افزاری نيز مشاهده می شود.


[تصویر: k1-18.jpg]

[تصویر: k2-16.jpg]


صفحه کليد عددی دارای 12 کليد، يک کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده و 6 کليد ديگر برای مرور است. کليدهای عددی نسبتا کوچک هستند کليد حرکتی نور زمينه ندارد.
[تصویر: k3-13.jpg]


صفحه نمايش:

صفحه نمايش تلفن دارای وضوح 320 x ٢٤٠ پيکسل است و 65kرنگ را نشان می دهد. صفحه نمايش بصورت افقی است و نور زمينه آبی دارد. تصاوير روی صفحه نمايش از کيفيت خوبی برخوردارند. در حالت عمودی نيز می توان از صفحه نمايش استفاده کرد که در زمان بسته بودن تلفن به اين صورت از آن استفاده می شود.
[تصویر: saf1-28.jpg]


ساختار منو:

s٧١٠ اولين مدل htc است که دارای نسخه استاندارد ويندوز موبايل 6 می باشد. صفحه اصلی در حالت stand by طبق پيش فرض اطلاعاتی در مورد سيستم، ميانبر آخرين نرم افزار های بکار گرفته شده، رويدادهای آتی و .... را نشان می دهد.
[تصویر: m1-37.jpg]

[تصویر: m2-37.jpg]


با استفاده از تم های مختلف می توان آن را کاملا شخصی کرد. منوی اصلی به صورت ماتريسی از آيکن های 3 x ٣ است که دارای ميانبر به صفحه کليد عددی می باشد. امکان مشاهده آيکن بصورت ليست عمودی وجود ندارد اما به ويژگی مرور مجهز است که امکان حرکت به گزينه های بعدی را فراهم می کند.
[تصویر: m3-33.jpg]

[تصویر: m4-35.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن:

شماره گيری و جستجو در دفترچه تلفن سيار آسان است. امکان شماره گيری از صفحه اصلی نيز وجود دارد. پس از ظاهر شدن ليست مخاطبين می توانيد با جهت پايين کليد حرکتی، مخاطب مورد نظر را انتخاب کنيد و با کليد سبز آن را شماره گيری نماييد. جستجو در دفترچه تلفن از طريق اسامی امکان پذير است اما جستجو طبق شماره تلفن فراهم نشده است.


[تصویر: t1-35.jpg]

[تصویر: t2-35.jpg]


برای هر مخاطب زمينه های زيادی وجود دارد و برای مثال می توانيد برای آن چند شماره تلفن، آدرس، email و.... تعيين کنيد. امکان اضافه کردن دو شماره تلفن از يک نوع وجود ندارد يعنی نمی توانيد دو شماره موبايل برای يک مخاطب قرار بدهيد شما می توانيد يک عکس شخصی و فايل موسيقی پيوست کنيد. با وجود فضای کافی روی صفحه نمايش، عکس مخاطب در اندازه بسيار کوچک نشان داده می شود. با فشار دادن کليد سبز از صفحه اصلی می توانيد تاريخچه تماس ( call history) را مشاهده کنيد. امکان اضافه کردن مخاطب جديد يا شماره جديد برای مخاطب ذخيره شده از اين قسمت نيز فراهم شده است.
[تصویر: t3-34.jpg]

[تصویر: t4-31.jpg]


پيام:

مانند ساير تلفن های ويندوز موبايل، تمامی پيام ها در منوی messaging قرار می گيرند. پيام های متنی، چند رسانه ای و email در يک منو مشاهده می شوند. فرهنگ لغت t9 به نوشتن پيام کمک می کند. گزينه ای برای اضافه کردن حساب email (پروتکل 3 pop يا imap ) وجود دارد.
[تصویر: p1-32.jpg]

[تصویر: p2-31.jpg]


ويندوز موبايل 6 از email ها در فرمت html پشتيبانی می شود. dient بسيار شبيه outlook در کامپيوتر است. شما می توانيد صندوق پستی خود را فيلتر کنيد. از پيوست ها نيز پشتيبانی می شود. ويندوز موبايل بصورت پيش فرض دارای نسخه موبايل(msn) live messenger است.
موسيقی:

اين مدل دارای windows media player است که نرم افزاری برای پخش فايل های صوتی و تصويری می باشد. با استفاده از کليد ميانبر در طرف چپ تلفن می توانيد آن را فعال کنيد. تمامی فايل های موسيقی ذخيره شده در تلفن و در کارت حافظه در library وجود دارد که بر اساس نوع، خواننده و آلبوم تفکيک شده است. در طول پخش آهنگ ، منو تقريبا خالی است زيرا برای نشان دادن فايل های تصويری نيز بکار می رود. دکمه ها کوچک هستند اما جايگزين عملکرد های کليد حرکتی می باشند. نرم افزار پخش موسيقی دارای گزينه هايی برای تکرار و انتخاب تصادفی است. امکان ايجاد playlist وجود دارد. از فايل های ويدئو در فرمت wmv ، asf ، h.263 ، 3gp و mp4 پشتيبانی می شود.
[تصویر: mu1-37.jpg]

[تصویر: mu2-37.jpg]

[تصویر: mu3-35.jpg]


htc نرم افزار جديدی را اضافه کرده است که برای گوش دادن به فايل های موسيقی جايگزين windows media player می شود. کارايی اين نرم افزار جديد تقريبا همانند media player است. در طول پخش، اطلاعاتی در مورد نام خواننده، آهنگ ، نوع و نام فايل نشان داده می شود. دکمه "8" ويژگی " mute " را فعال می کند و از منو می توانيد ويژگی هايی مانند انتخاب تصادفی و تکرار را انتخاب کنيد. equalizer وجود ندارد. صدای earphone کيفيت بسيار خوبی دارد. صدای بلندگو کمی بالاتر از حد متوسط است.
[تصویر: mu4-33.jpg]

[تصویر: mu5-27.jpg]

[تصویر: mu6-26.jpg]
#4
دوربين:

htc s٧١٠ دارای يک دوربين 2 مگا پيکسل است که در قاب پشت تلفن وجود دارد. دوربين را از منوی اصلی يا از کليد ميانبر مربوطه در طرف راست می توان فعال کرد. منوی دوربين حدودا ظرف 4 ثانيه بار گذاری می شود. از کل صفحه نمايش بعنوان نماياب استفاده می شود. اطلاعات نشان داده شده در بالا و پايين صفحه نمايش در مورد وضوح، حافظه آزاد (تعداد عکس ها) و تنظيمات است. با استفاده از کليد نرم افزاری چپ می توانيد به منوی تنظيمات دسترسی پيدا کنيد. زمان مورد نياز برای گرفتن و ذخيره کردن عکس با بهترين وضوح ممکن 5 ثانيه است زيرا زمانی صرف کانون اتوماتيک نمی شود.


[تصویر: do1-34.jpg]

[تصویر: do2-33.jpg]


کيفيت عکس ها در حد مطلوب است. در صورت کافی بودن شرايط نور، کيفيت عکس ها بهتر می شود. نمونه های کوچک عکس ها به صورت ماتريس 3 x ٣ در آلبوم نشان داده می شوند. امکان مرور در آلبوم نيز فراهم شده است. پس از باز کردن عکس می توانيد روی آن زوم کنيد و آن را بعنوان پيش زمينه روی صفحه اصلی ذخيره نماييد يا با استفاده از ويزگی rotate ، crop و auto correct آن را ويرايش نماييد.
[تصویر: do3-32.jpg]

[تصویر: do4-28.jpg]


ساير امکانات:

تقويم در منوی تلفن وجود دارد و شما می توانيد قرار ملاقات ها را در آن ذخيره کنيد. گزينه هايی برای موضوع، زمان آغاز و پايان ، رويداد روز ، محل و يادداشت وجود دارد. امکان استفاده از يادآوری ، تکرار ، انتخاب روز در هر ماه ، روز و ماه در هر سال و.... وجود دارد. تقويم دارای تصوير روز ، هفته و ماه است. شما می توانيد روز شروع هفته و تعداد روزهای هفته ( 7-6-5 روز ) را انتخاب کنيد. رويدادهای روز در زمان تعيين شده نشان داده می شوند. اين يکی از ويژگی های جديد 6 wm در مقايسه با 5 wm است.

[تصویر: sa4-31.jpg]

[تصویر: sa2-34.jpg]

[تصویر: sa3-31.jpg]

[تصویر: sa1-33.jpg]


امکان اضافه کردن آيتم های to-do در منوی task فراهم شده است. شما می توانيد برای يک کار موضوع، اولويت، تاريخ آغاز و پايان ، ياد آوری، گروه و يادداشت تعيين کنيد. با مشاهده کارها در ليست به راحتی می توان تشخيص داد که کداميک از آنها به پايان رسيده است و کداميک هنوز انجام نشده است. امکان فيلتر کردن کارها نيز وجود دارد. ماشين حساب در منوی " office mobile" قرار دارد و دارای عملکردهای علمی نمی باشد.
[تصویر: sa5-26.jpg]

[تصویر: sa6-24.jpg]

[تصویر: sa7-27.jpg]


file explorer نسخه موبايل windows explorer است. و در پيدا کردن محتوای حافظه تلفن و کارت حافظه و دسترسی به فايل و پوشه های سيستم به شما کمک می کند. گزينه ای برای انتخاب چند فايل با يکديگر وجود ندارد.با فشار دادن و نگهداشتن دکمه صدا در طرف چپ تلفن، ضبط صوت فعال می شود. ضبط صوت محدوديتی ندارد و مدت زمان آن به حافظه آزاد موجود بستگی دارد. اين مدل دارای نرم افزاری به نام quick notes است که با استفاده از آن می توانيد يادداشت های کوتاه بنويسيد اما امکان هماهنگی آنها با outlook وجود ندارد.

[تصویر: sa8-26.jpg]

[تصویر: sa9-25.jpg]

[تصویر: sa10-25.jpg]


اين تلفن برای انتقال سريع داده از edge استفاده می کند اما نسل سوم ندارد. برای وصل کردن تلفن به کامپيوتر و همچنين وصل کردن لوازم جانبی برای گوش دادن به موسيقی از کانکتور mini usb استفاده می شود. که امکان گوش دادن به موسيقی و شارژ کردن تلفن يا وصل کردن آن به کامپيوتر در يک زمان وجود ندارد. برای ارتباط اينترنتی بی سيم از wi-fi استفاده می شود. سرعت انتقال wi-fi بسيار بالاتر از gprs و edge است. با استفاده از کابل usb نيز می توان تلفن را به کامپيوتر وصل کرد. برای هماهنگی تلفن با outlook بايد نرم افزار active sync را روی pc نصب کنيد. تمامی گوشی های ويندوز موبايل برای مرور در اينترنت دارای internet explorer می باشند. با استفاده از گزينه "one column view" در آن می توانيد بطور افقی مرور نکنيد و در اين حالت همه موارد به طور ستونی نشان داده می شود. s٧١٠ دارای ١٢٨ mb rom و ٦٤ mb ram است.
[تصویر: sa11-24.jpg]

[تصویر: sa12-27.jpg]


امکان استفاده از کارت حافظه microsd نيز وجود دارد. با استفاده از task manager می توانيد نرم افزار های بار گذاری شده در حافظه ram را بررسی کنيد. يا بعضی از آنها را ببنديد. نسخه های موبايل word ، excel و power point به خوبی در گوشی اجرا می شوند. اين مدل دارای دو بازی از پيش نصب شده است.

[تصویر: sa13-24.jpg]

[تصویر: sa14-26.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی و کامل پرچمدار جدید HTC One M8 mohamad golbaz 8 706 20-04-14, 02:01 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc 7 mozart mazdak 8 1,043 07-09-13, 10:09 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc incredible s mazdak 7 778 07-09-13, 10:07 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc gratia mazdak 6 687 07-09-13, 10:04 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc aria mazdak 5 620 07-09-13, 10:03 pm
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان