امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(بررسی) بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc tattoo
#1
گوشی tattoo اچ تی سی واژه هوشمند را دوباره در يك تلفن هوشمند تعريف می كند. اين گوشی كوچك و مناسب از نخستين گوشی های droid است كه وارد بازار شده است. كاربران از كار با اين گوشی خسته نمی شوند. بازار آندرويد نيز بخش مهمی از هر گوشی droid محسوب می شود اگرچه وضوح qvga صفحه نمايش امكان استفاده بهينه از بازار آندرويد را فراهم نمی كند. اين گوشی دارای يك سری قاب قابل تعويض است كه با كمك آنها می توان گوشی را شخصی كرد. tattoo اچ تی سی يك تلفن هوشمند استاندارد است.مزايا :

•پشتيبانی از چهار باند gsm/gprs/edgd و نسل سوم با hsdpa 7.2 mbps
• قاب های شخصی قابل تعويض
• نسخه 1.6 از سيستم عامل آندرويد كه قابل ارتقاء به 2.1 eclair است
• صفحه نمايش لمسی 2.8 اينچ مقاومتی با وضوح qvga
• پردازشگر 256 mb ram ، qualcomm msm 7225 528 mhz و 512 mb rom
• دوربين 3.15 مگاپيكسل با كانون ثابت
• wi-fi 802.11 b/g و گيرنده gps
• حسگر شتاب سنج برای چرخش اتوماتيك
• پورت استاندارد miniusb برای شارژ و انتقال داده

• بلوتوث استريو (a2dp)
• محل كارت حافظه microsd تا 8gb (كارت 2gb در جعبه گوشی)
• سوكت صوتی استاندارد 3.5 ميليمتری
• دسترسی مستقيم به انبار رسمی آندرويد
• شماره گيری هوشمند
• راديو fm استريو با rds
معايب :

• وضوح qvga متناسب با منوی گرافيكی sense و آندرويد نيست
• دوربين مكالمه تصويری ندارد
• دوربين فاقد كانون اتوماتيك و فلش است و در وضوح cif در 15fps فيلمبرداری می كند
• شماره گيری صوتی ندارد
• از ويدئوی divx/xvid پشتيبانی نمی كند و نرم افزار ديگری برای پخش آنها وجود ندارد
• كارایی ضعيف در پخش mp4
• مرورگر وب پشتيبانی flash ندارد
• انتقال فايل از طريق بلوتوث ندارد

• پورت خروجی تلويزيون ندارد
طراحی :

گوشی tattoo اچ تی سی دارای يك جعبه متوسط است كه لوازم مورد نياز را به همراه دارد. از محتويات داخل جعبه گوشی می توان به شارژر ، cd نرم افزاری و كابل miniusb برای استفاده با شارژر يا برای انتقال داده اشاره كرد. يك هدست يك تكه ای نيز در داخل جعبه مشاهده می شود اگرچه اين گوشی دارای يك سوكت 3.5 ميليمتری است. يك كارت 2gb نيز در جعبه گوشی tattoo وجود دارد.

[تصویر: ta3-47.jpg]

[تصویر: ta2-48.jpg]

[تصویر: ta1-47.jpg]


اين تلفن هوشمند دارای ابعاد 106 x 55.2 x 14 ميليمتر و وزن 113 گرم است. tattoo تماما پلاستيكی است و با اين حال از استحكام كافی برخوردار می باشد. در دست گرفتن گوشی و كار كردن با آن بسيار آسان می باشد. tattooيك گوشی آندرويد نسل اول است و دارای دكمه های سخت افزاری برای تماس می باشد. گوشی tattoo اچ تی سی ، جمع و جور و مقاوم است و دارای لبه های گرد می باشد كه جلوه خاصی به آن می دهد. اين گوشی عمدتا توجه كاربران جوان را جلب می كند اگرچه رنگ گوشی ظاهر آن را به گوشی های تجاری شبيه می كند. در طراحی اين گوشی از تركيب رنگ تيره و روشن طوسی استفاده شده است.
[تصویر: ta5-46.jpg]

[تصویر: ta4-47.jpg]


اين گوشی دارای قاب های قابل تعويض است كه با استفاده از آنها می توان گوشی را شخصی كرد. كاربر می تواند قاب های از پيش طراحی شده را سفارش دهد يا با استفاده از ابزار شخصی سازی آنها را ايجاد نمايد. گزينه های بسياری در اين رابطه وجود دارد كه شامل رنگ زمينه ، طرح هایی برای شكل های مختلف ، نماد ، تصاوير و متن است.
[تصویر: ta7-45.jpg]

[تصویر: ta6-47.jpg]


خروجی صدای گوشی و led وضعيت بالای صفحه نمايش قرار دارد كه اين led زير خروجی صدا پنهان شده است. tattoo حسگر نور محيط و دوربين اختصاصی برای مكالمه تصويری ندارد.
[تصویر: ta8-45.jpg]


شش كليد سخت افزاری و يك كليد حركتی دايره ای شكل زير صفحه نمايش مشاهده می شود كه كليد حركتی دارای يك دكمه مركزی بزرگ برای تاييد انتخاب است. دكمه های بالا شامل كليدهای menu ، home ، back و search می باشند. كليدهای اختصاصی تماس درست در دو طرف كليد حركتی دايره ای شكل قرار دارند كه اين كليدها باريك و كوچك هستند و فشار دادن آنها كمی سخت است. كليد حركتی از قابليت مرور عمودی و كناری برخوردار است. كليدها با اينكه نمای فلزی دارند تماما پلاستيكی هستند.
[تصویر: ta10-42.jpg]

[تصویر: ta9-46.jpg]


فقط كليد ولوم در طرف چپ گوشی tattoo اچ تی سی وجود دارد و طرف راست اين گوشی كاملا خالی است.
[تصویر: ta13-36.jpg]

[تصویر: ta12-42.jpg]

[تصویر: ta11-42.jpg]


سوكت صوتی استاندارد 3.5 ميليمتری در بالای tattoo مشاهده می شود كه محل بند گوشی نيز نزديك به آن قرار دارد. سوكت صوتی فاقد پوشش است و بايد آن را هر چند وقت يك بار تميز كنيد. پورت miniusb در پايين گوشی وجود دارد كه از آن برای وصل كردن كابل داده و شارژر استفاده می شود. ورودی صدای گوشی نيز نزديك به آن است.
[تصویر: ta17-29.jpg]

[تصویر: ta16-31.jpg]

[تصویر: ta15-31.jpg]

[تصویر: ta14-34.jpg]


tattoo اچ تی سی در قاب پشت دارای لنز دوربين 3 مگاپيكسل با كانون ثابت و بلندگو است. دوربين فاقد flash می باشد.
[تصویر: ta19-26.jpg]

[تصویر: ta18-26.jpg]


با باز كردن درب باتری می توان به باتری گوشی دسترسی پيدا كرد كه از نوع li-hon با توان 1100mah است. باتری در مكالمه مداوم تا 7.5 ساعت و در حالت stand by تا 520 ساعت دوام می آورد. محل كارت حافظه microsd نيز در اين قسمت است.
[تصویر: ta20-23.jpg]


ساختار گوشی با توجه به قاب های قابل تعويض آن بسيار جالب است. قاب ها بخوبی جا می خورند و گوشی از استحكام كافی برخوردار است. گوشی tattoo به موجب اندازه مناسب آن به راحتی در جيب جا می گيرد و كار كردن با آن آسان است تا جایی كه انتظار می رود اكثر كاربران tattoo اندازه كوچك صفحه نمايش و وضوح پايين آن را از ياد ببرند.
[تصویر: ta22-19.jpg]

[تصویر: ta21-21.jpg]
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
صفحه نمايش :

صفحه نمايش 2.8 اينچ آن اندازه كوچكی دارد و اين گوشی را در ميان گوشی های محدود droid كه از تكنولوژی مقاومتی استفاده می كنند قرار می دهد. وجود كليدهای سخت افزاری در قاب جلوی گوشی جایی برای صفحه نمايش با اندازه بزرگتر باقی نمی گذارد. اين گوشی قلم ندارد و برای كار با صفحه نمايش لمسی مقاومتی بايد از دستكش استفاده كنيد.

[تصویر: saf2-26.jpg]

[تصویر: saf1-36.jpg]


اين نوع صفحه نمايش در مقايسه با نوع مقاومتی نيازمند نيروی بيشتری برای ثبت كليد است. منوی sense از قابليت مرور با انگشت برخوردار است. اين گوشی پس از ارتقاء به 2.1 eclair نيز از ويژگی multi touch پشتيبانی نمی كند. كيفيت تصوير صفحه نمايش عالی است و به اندزه كوچك آن چندان توجه نمی شود. صفحه نمايش tattoo زير نور خورشيد از خوانایی كافی برخوردار نيست.
ساختار منو :

گوشی tattoo اچ تی سی دارای نسخه 1.6 از سيستم عامل آندروید است اگرچه منوی از پيش نصب شده sense تفاوت زيادی در تجربه كاربر ايجاد می كند. اين منو در گوشی پيشرفته hero اچ تی سی نيز وجود دارد اگرچه وضوح qvga صفحه نمايش در tattoo تناسبی با اين منو ندارد. وضوح vga و wvga در صفحه های نمايش ، استاندارد است اگرچه گوشی هایی مانند tattoo در رده بالای بازار چندان نادر نيستند. دكمه مكان نما در پايين صفحه نمايش كه كه در گوشی های آندروید منوی اصلی را باز می كند اكنون با سه كليد مجازی و يك نوار مرور قوسی شكل جايگزين شده است.
[تصویر: m3-44.jpg]

[تصویر: m2-48.jpg]

[تصویر: m1-48.jpg]


كليد چپ ، منوی اصلی را باز می كند. كليد ميانی يك ميانبر به نرم افزار phone است و كليد راست نيز منوی "add to home" را ايجاد می نمايد. موارد بسياری برای اضافه كردن به صفحه اصلی وجود دارد. نوار مرور در پايين صفحه نمايش حالت صفحه اصلی را نشان می دهد. اچ تی سی در tattoo، صفحه اصلی را در عوض 3 صفحه به 7 صفحه گسترده كرده است كه با وجود تعداد زياد widgets باز هم كافی به نظر نمی رسد. يكی از مهمترين موارد جديد ، اضافه كردن صحنه است.
[تصویر: m7-33.jpg]

[تصویر: m6-37.jpg]

[تصویر: m5-41.jpg]


يك سری setup شخصی desktop برای كار ، سفر و اجتماعی و ... وجود دارد. هريك از اينها پيش زمينه و widgets روی صفحه اصلی را تغيير می دهد. برای مثال صحنه كار دارای widget سهام و صحنه اجتماعی دارای twitter widget است. امكان تنظيم صحنه ها وجود ندارد اما در صورت مرتب كردن مجدد صفحه اصلی می توان تغييرات آن را به عنوان يك صحنه جديد ذخيره كرد. صحنه لوح سفيد (clean slate) بعنوان setup پيش فرض آندروید با يك ساعت و چندين ميانبر در زير آن وجود دارد كه امكان تغيير را برای كاربر فراهم می كند.
[تصویر: m9-31.jpg]

[تصویر: m8-33.jpg]


سوئيچ بين صحنه ها چند ساعت طول می كشد اگرچه امكانات بسياری برای شخصی سازی وجود دارد. تغييرات در منو بيشتر از صفحه اصلی است. برای مثال منوی اصلی دارای طرح ماتريس از آيكن ها است كه می توان به حالت مشاهده ليست نيز سوئيچ كرد. كاربر می تواند از مرور kinetic يا مرور طبق حروف الفباء استفاده كند و سریعتر به نرم افزارها دسترسی پيدا كند. در زمان اضافه كردن يك widget به صفحه اصلی ، دو گزينه وجود دارد كه شامل widgets آندروید و widgets اچ تی سی است. تعدادی از widgets اچ تی سی دارای نسخه های متفاوتی هستند و كاربر می تواند آنهایی را كه متناسب با نياز وی می باشد انتخاب كند.
[تصویر: m12-25.jpg]

[تصویر: m11-26.jpg]

[تصویر: m10-27.jpg]


نسخه های متفاوت حداقل دو اندازه از widget ، طراحی متفاوت و حتی كارایی متفاوت را ارائه می دهند. برای مثال دوازده ساعت متفاوت وجود دارد. يك نسخه از twitter widget به روز رسانی افراد را نشان می دهد در حالی كه نسخه ديگر امكان tweet از صفحه اصلی را فراهم می نمايد. widgets اچ تی سی امكانات بهتری را فراهم می كنند. favorites widget ليستی از مخاطبين دلخواه را ارائه می دهد كه بدون نياز به رفتن به ليست مخاطبين می توانيد در آنها مرور كنيد. روش جابجایی widgets روی صفحه اصلی نيز تغيير كرده است. يك مربع سبز ، ناحيه اشغال شده توسط widget را نشان می دهد در حالی كه بقيه قسمت های زمينه محو می شود. در صورت پر بودن بخش فعلی از صفحه اصلی ، يك پيام از كاربر می خواهد كه widget را به بخش ديگری انتقال دهد. منو از سرعت كافی برخوردار است و گاهی اوقات وفقه هایی نيز وجود دارد.
[تصویر: m15-16.jpg]

[تصویر: m14-18.jpg]

[تصویر: m13-21.jpg]
#3
تماس و دفترچه تلفن :

اچ تی سی دارای ايده خود از يك دفترچه تلفن خوب است و از نرم افزار پيش فرض آندروید با گرافيك جالب و ويژگی های مناسب استفاده می كند. با باز كردن اطلاعات يك مخاطب ، اطلاعات اصلی مانند نام و عكس ، شماره تلفن ها ، ايميل و ... در اختيار كاربر قرار می گيرد . پنج tab ديگر نيز در پايين صفحه وجود دارد و اين فقط نخستين tab از آنهاست. tab بعدی دارای پيام های متنی دريافتی از مخاطب است و برای مشاهده كل زنجيره های پيام بايد به نرم افزار messages بروید. سومين tab دارای ليستی از ايميل های ارسالی و دريافتی از مخاطب است. دو tab ديگر نيز بسيار جالب هستند و می توانند tattoo را به يك ابزار مناسب برای شبكه اجتماعی تبديل كنند. tab چهارم دارای به روز رسانی مخاطب facebook است و tab پنجم كه "albums" نام دارد آلبوم های عكس ايجاد شده توسط مخاطبين روی flickr و facebook را ارائه می دهد. آخرين tab نيز تاريخچه تماس مخاطب را نشان می دهد.


[تصویر: t2-41.jpg]

[تصویر: t1-41.jpg]


كل نرم افزار people (دفترچه تلفن) نيز دارای ساختار tab است و تعداد tabs آن بيشتر از آندروید می باشد. كاربر tab تمامی مخاطبين ، مخاطبين مورد نظر ، log تماس ، گروهها و " به روز رسانی و رویدادها " را در اختيار دارد كه آخرين tab ، به روز رسانی برای تمامی مخاطبين facebook را ارائه می دهد. صفحه ويرايش مخاطب دارای پوسته جالبی است. كليد + برای اضافه كردن اطلاعات جديد از يك نوع خاص وجود ندارد و فقط يك كليد برای حذف فراهم شده است. به اين ترتيب در فضا صرفه جویی می شود (يك رديف برای هر گروه) ، اگرچه برای اضافه كردن اطلاعات جديد هر بار بايد به طرف پايين صفحه مرور كنيد. طبق معمول برای هر مخاطب می توان اطلاعات بسياری را ذخيره كرد و جستجو در دفترچه تلفن نيز به آسانی با فشار دادن دكمه search صورت می گيرد.
[تصویر: t4-37.jpg]

[تصویر: t3-39.jpg]


كيفيت صوتی گوشی در طول مكالمه رضايت بخش است. شماره گير دارای يك صفحه كليد است و ليست مخاطبين در زير آن قرار دارد. ويژگی شماره گيری هوشمند نيز فراهم شده است. داشتن اين ويژگی برای يك گوشی آندروید ، نادر است. به موجب شتاب سنج داخلی به راحتی با برگرداندن گوشی می توان صدای زنگ را قطع كرد.
[تصویر: t5-33.jpg]


پيام :

گوشی tattoo اچ تی سی از انواع پيام های sms ، mms و ايميل پشتيبانی می كند. پشتيبانی ايميل نيز با پشتيبانی برای exchange خارج از باكس وجود دارد و با آيتم های رسانه اجتماعی متناسب با محتوای ايميل همراه است. مانند ساير گوشی های آندروید اگر فقط يك پيام sms داشته باشيد يك رديف در بخش هشدار ، فرستنده و بخشی از پيام را نشان می دهد. اگر دو يا چند پيام داشته باشيد فقط از تعداد آنها آگاه می شويد و با ضربه زدن روی آيكن آن به منوی پيام رسانی می روید. منوی sms و mms ساده است و در اين قسمت هيچ پوشه ای وجود ندارد. تنها موردی كه مشاهده می شود ، دكمه پيام جديد است. زير اين دكمه ليستی از تمامی پيام هایی وجود دارد كه به صورت زنجيره مرتب شده اند. هر زنجيره براساس اسامی گيرندگان برچسب گذاری شده است كه تعداد پيامها در زنجيره و بخشی از آخرين پيام را نشان می دهد. ايجاد يك پيام كمی خسته كننده است زيرا باكس متن فقط يك خط از صفحه را در بر می گيرد (حتي اگر صفحه كليد را پنهان كنيد). بدين ترتيب فضای كمی برای كار با متن داريد.
[تصویر: p2-37.jpg]

[تصویر: p1-38.jpg]


برای اضافه كردن گيرندگان بايد نام يا شماره تلفن را تايپ كنيد و سپس آنها را از مخاطبين پيشنهادی ، انتخاب نمائيد. پيشنهادهای اتوماتيك ظاهر می شوند و با ضربه زدن روی هر يك از آنها به راحتی می توان انتخاب كرد. tattoo نام و شماره تلفن و ايميل هر يك از آنها را نشان می دهد و امكان بكارگيری شماره اشتباه برای مخاطبين وجود ندارد. با فشار دادن و نگه داشتن انگشت روی باكس متن به ويژگی هایی مانندcut ، كپی و paste دسترسی پيدا می كنيد. متن كپی شده را می توان به ساير نرم افزارها مانند ايميل ، يادداشت ها ، چت و بالعكس paste كرد. تبديل sms به mms آسان است. در زمان اضافه كردن محتوای چند رسانه ای به پيام ، sms به طور اتوماتيك به mms تبديل می شود. شما می توانيد يك عكس يا فايل صوتی را به متن اضافه كنيد يا مطابق با نياز خود از ويرايشگر كامل mms استفاده نماييد.
[تصویر: p4-32.jpg]

[تصویر: p3-32.jpg]


gmail در مقايسه با ساير گوشی های آندروید تغيير نكرده است. اچ تی سی چند آيتم به آن اضافه كرده است .امكان آرشيو ، برچسب گذاری يا حذف چند ايميل فراهم شده است. ساختار منو در نرم افزارهای mail و gmail به موجب تغييرات چندين آيكن در منوها ، بهتر شده است. ويژگی های جديد gmail شامل گزارش spam و حالت مشاهده ايميل به سبك مكالمه است. در زمان پاسخ دادن به يك ايميل می توانيد از client عمومی mail يا gmail استفاده كنيد و يكی از دو گزينه را بعنوان پيش فرض تنظيم نماييد . دليل اينكه اكثر گوشی های آندروید با دو client ايميل همراه می باشند پشتيبانی exchange activesync است. نرم افزار استاندارد mail نيز تغييرات محدودی داشته است.
[تصویر: p7-21.jpg]

[تصویر: p6-24.jpg]

[تصویر: p5-25.jpg]


صندوق پستی آخرين زمان اتصال به كامپيوتر ، ترتيب تفكيك ، حساب فعلی ايميل و پيام ها را نشان می دهد. سه دكمه مجازی در پايين صفحه وجود دارد كه حالت مشاهده inbox را به مكالمه تغيير می دهد يا فقط ايميل های دارای پيوست را نشان می دهد. tab مكالمات مانند حالت مشاهده زنجيره ای gmail client كار می كند. پيوست های ايميل بطور اتوماتيك براساس پيش فرض دانلود نمی شوند. امكان تفكيك ايميل براساس تاريخ ، موضوع ، فرستنده و اندازه وجود دارد. فيلتر انتخابی در بالای گوشه راست صفحه نمايش نشان داده می شود.
صفحه كليد كامل مجازی qwerty در اين گوشی در حالت افقی و عمودی كار می كند. دكمه ها در طرف كوچك آن قرار دارند با اين حال فضای كمی برای تايپ وجود دارد. نوع suretype از صفحه كليد qwerty نيز وجود دارد كه در آن هر دكمه دارای دو حرف است. علاوه بر اين يك صفحه كليد معمولی multitap نيز فراهم شده است.

[تصویر: p9-16.jpg]

[تصویر: p8-16.jpg]


موسيقی :

نرم افزار پخش موسيقی در tattoo مانند ساير بخش های چند رسانه ای توسط منوی sense دوباره طراحی شده است اگرچه ويژگی جديدی به همراه ندارد. حالت مشاهده استاندارد فهرست موسيقی ، بخش artists است اگرچه به راحتی می توان به يكی از شش tabs ديگر در زير آن سوئيچ كرد كه برای آلبوم ها ، تمامی آهنگ ها ، playlist ، نوع ، آهنگساز و خريداری شده است. منوی در حال پخش ساختار مناسبی دارد و كار با آن راحت است. جستجو در منوی پخش موسيقی برای آهنگ ها و موارد مربوطه در گوگل و youtube وجود ندارد. نرم افزار پخش موسيقی دارای پيش تنظيمات اكولايزر و پوسته های متعدد نيست.
[تصویر: mu7-26.jpg]

[تصویر: mu6-31.jpg]

[تصویر: mu5-32.jpg]

[تصویر: mu4-38.jpg]


فايل های ويدئو را می توان فقط از زير پوشه های album پيدا كرد زيرا آيكن جداگانه ای برای نرم افزار پخش ويدئو در منوی اصلی وجود ندارد. فايل های ويدئو را می توان به صورت ماتريس يا نوار فيلم مشاهده كرد و آنها را روی gmail ، htc mail ، پيام ها يا youtube به اشتراك گذاشت. نرم افزار پخش ويدئو در اين گوشی مانند hero اچ تی سی است و از ويژگی های اصلی برخوردار می باشد.
[تصویر: mu2-42.jpg]

[تصویر: mu1-42.jpg]


اين برنامه فقط قادر به پخش ويدئوهای 3gp و mp4 است يعنی اكثر ويدئوها را برای مشاهده روی گوشی بايد تبديل كنيد. كارایی نرم افزار پخش ويدئو در حد عالی نيست و ويدئوهای با وضوح بالاتر از qvga را خوب نشان نمی دهد. از tattoo نمی توان بعنوان يك پخش ويدئوی پرتابل استفاده كرد.
[تصویر: mu3-40.jpg]
#4
دوربين :

گوشی tattoo اچ تی سی به يك دوربين 3 مگاپيكسل با كانون ثابت مجهز است كه فاقد فلش می باشد. منوی دوربين ساده است و تعداد كنترل های كم و گزينه های محدودی برای شخصی كردن دارد. سوئيچ عكاسی/فيلمبرداری و يك دكمه گالری نيز وجود دارد. از دكمه تاييد برای كليد ديافراگم نيز استفاده می شود. از آنجایی كه كانون اتوماتيك وجود ندارد نبود كليد اختصاصی ديافراگم با ويژگی فشار نيمه چندان مهم نيست. با ضربه زدن روی نماياب ، نوار زوم ديجيتال در طرف چپ صفحه ظاهر می شود. با ضربه زدن روی "menu"پنج دكمه روی يك نوار در پايين صفحه نمايش ظاهر می شوند و كاربر را به منوی تنظيمات پيشرفته می رسانند كه در آنجا می توان حالت اندازه گيری ، روشنایی ، رنگ و كنتراست عكس ها را تنظيم كرد و خطوط شطرنجی نماياب را برای كمك به تنظيم فريم اضافه نمود.


[تصویر: do2-38.jpg]


[تصویر: do1-39.jpg]


تنظيمات سریع كه در نماياب ارائه می شود مربوط به وضوح تصوير ، تعادل رنگ سفيد و روشنایی است و از اينجا می توان selftimer را از 2 تا 10 ثانيه تنظيم كرد. دوربين گزينه هایی مانند تشخيص چهره ، لبخند ، چشمك و ساير امكانات پيشرفته كه در گوشی های دوربين دار وجود دارد را ارائه نمی دهد. كيفيت تصاوير دوربين ضعيف است. اين گوشی در وضوح cif در 15fps فيلمبرداری می كند. منوی دوربين فيلمبرداری مانند دوربين عكاسی است. منو دارای تنظيماتی برای انتخاب بين فرمت mp4 و (h.263) 3gp است كه در واقع انتخاب بين فايل كوچكتر و ويدئو با كيفيت بالاتر است. كيفيت ويدئوها نيز رضايت بخش نيست.
[تصویر: do4-33.jpg]

[تصویر: do3-37.jpg]


ساير امكانات :

گالری گوشی tattoo اچ تی سی دارای يك منوی اصلی جديد است كه ساختار آن به صورت ليست با نمونه های كوچك می باشد و جايگزين حالت مشاهده قديمی ماتريس می شود. نرم افزار albums بطور اتوماتيك عكس ها و ويدئوها را مرتب می كند و اين كار صرفنظر از محل ذخيره آنها صورت می گيرد. تصاوير و ويدئوهای ذخيره شده در پوشه های مختلف در زير گالری های متفاوت ظاهر می شوند كه به طور اتوماتيك نام پوشه را به خود می گيرد و مانند file manager عمل می نمايد. هربار كه گالری را باز می كنيد محتوا را دوباره پردازش می كند ، در زمان باز كردن يك فايل نيز ابتدا پردازش صورت می گيرد و سپس كاربر را به تصوير نمونه كوچك می برد. نزديك نام پوشه يك عدد وجود دارد كه تعداد تصاوير ذخيره شده را نشان می دهد. هر زير آلبوم دارای يك نمونه كوچك از آخرين تصوير است.
[تصویر: sa3-37.jpg]

[تصویر: sa2-40.jpg]

[تصویر: sa1-39.jpg]


منوی context تصوير آلبوم اصلی فقط يك ميانبر به منوی تنظيمات دارد و مانند گالری اصلی در magic اچ تی سی ، نشانه ای از ميانبر دوربين وجود ندارد. اين علامت فقط در زمان مرور در هر يك از زير پوشه ها ظاهر می شود .سه دكمه مجازی در پايين آلبوم اصلی وجود دارد كه يكی برای ليست پوشه واقعی ، يكی برای facebook و ديگری برای flickr است. دو دكمه اخير (facebook و flickr)تصاوير هر يك از اين حساب ها يا موارد ارسالی توسط دوستان را نشان می دهند. در هر جای گالری بجز تصوير آلبوم اصلی می توان دوربين عكاسی يا فيلمبرداری را برای گرفتن تصاوير جديد و به اشتراك گذاشتن آنها روی facebook ، flickr، gmail ، htc mail ، massages ، peep و picasa فعال كرد.
[تصویر: sa6-30.jpg]

[تصویر: sa5-32.jpg]

[تصویر: sa4-37.jpg]


در زمان مرور در عكس های facebook نيز امكان گرفتن عكس وجود دارد و آپلود مستقيم عكس در اين حالت آسان تر است. در هر حال امكان كپی و انتقال تصاوير از يك پوشه به پوشه ديگر وجود ندارد و با اين حال می توانيد چند تصوير را از آلبوم ها روی facebook ، flickr ، gmail و ... به اشتراك بگذاريد. اين گوشی از چندين روش زوم پشتيبانی می كند. كاربر می تواند از كنترل های مجازی روی صفحه استفاده كند يا با دو ضربه روی صفحه تا 100% زوم كند. زوم و مرور سرعت بالایی ندارد.

[تصویر: sa8-31.jpg]

[تصویر: sa7-33.jpg]


گوشی tattoo اچ تی سی به گزينه های ارتباطی عالی مجهز است كه از آن می توان به 7.2 mbps hsdpa ، wi-fi و بلوتوث 2.0 اشاره كرد. اين گوشی از چهار باند gsm و usb 2.0 نيز پشتيبانی می كند. دسترسی به گزينه های ارتباطی از طريق منوی اصلی با جستجوی كنترل های بی سيم در بخش تنظيمات صورت می گيرد. با توجه به وجود منوی sense در widgets ، tattoo سریع صفحه اصلی را برای فعال / غير فعال كردن wi-fi و بلوتوث فراهم شده است. در صورت تنظيم شبكه های بی سيم يا برقراری ارتباط دستگاهها در قبل ، آنها بطور اتوماتيك ارتباط برقرار می كنند. پشتيبانی wi-fi بسيار عالی است و برای اجرای آن نياز نيست به زير منوها بروید يا از تنظيمات مختلف استفاده كنيد. فقط روی شبكه مورد نظر كليك كنيد و رمز را وارد نماييد. پشتيبانی بلوتوث با استفاده از هدست محدود است و از انتقال فايل پشتيبانی نمی كند.
بلوتوث با پشتيبانی a2dp می باشد. هماهنگی داده با سرویس های گوگل می باشد و برای هماهنگی desktop با outlook يا outlook express می توانيد از htc sync استفاده كنيد و مخاطبين و رویدادهای تقويم را با (outlook) pc هماهنگ نماييد. اين ويژگی برای تمامی گوشی های آندروید اچ تی سی قابل استفاده است. از tattoo می توان به عنوان يك مودم نسل سوم usb تحت ويندوز استفاده كرد. برای اين كار بايد گوشی را با htc sync به يك pc وصل كنيد و تنظيمات " اشتراك شبكه موبايل " را در منوی usb به pc فعال نماييد.
tattoo دارای مرورگر وب آندروید است و منوی مناسبی دارد اگرچه بدليل صفحه نمايش qvga نمی توان از آن بهره كافی گرفت. تنها بخش كوچكی از اكثر صفحات روی صفحه جا می گيرد و با اين حال قابل خواندن است . مرورگر فاقد پشتيبانی flash است. مرورگر به اندازه كافی سریع است ، اين نرم افزار براساس پلتفورم webkit منبع آزاد است كه تجربه خوبی را برای كاربر فراهم می كند.
[تصویر: sa11-30.jpg]

[تصویر: sa10-31.jpg]

[تصویر: sa9-31.jpg]


صفحات سریع بار گذاری می شوند و با كشيدن انگشت روی صفحه می توان مرور كرد. ويژگی پر كردن اتوماتيك فرم و مدير رمز نيز وجود دارد. گزينه ای برای باز كردن چند صفحه وب در يك زمان فراهم شده است. با ضربه زدن روی دكمه ويندوز در منوی مرورگر می توان صفحات باز شده را مشاهده كرد و يكی از آنها را انتخاب نمود. سوئيچ از يك صفحه به صفحه ديگر با جلوه های ويژه انتقال همراه می باشد.
[تصویر: sa13-30.jpg]

[تصویر: sa12-33.jpg]


اين گوشی مرورگر مستندات ندارد و اين نرم افزار را می توان در بازار آندروید پيدا كرد. مرورگر office suite با انواع مستندات office و از جمله pdf و zip كار می كند. اين مرورگر با نرم افزار gmail همراه است و بنابراين می توان پيوست ها را مشاهده كرد اگرچه امكان ذخيره آنها در حافظه گوشی وجود ندارد با اين حال می توان فايل های ذحيره شده را پيوست كرد.
[تصویر: sa16-29.jpg]

[تصویر: sa15-29.jpg]

[تصویر: sa14-32.jpg]


تقويم دارای چهار حالت مشاهده متفاوت براساس دستور كار ، روز ، هفته و ماه است. اضافه كردن يك رویداد بسيار سریع و آسان است و می توان آلارم را تنظيم كرد تا به عنوان يادآوری كار كند. حالت دستور كار ، ليستی از تمامی ورودی های تقويم از گذشته تا آينده نزديك را نشان می دهد. اين نرم افزار برای چك كردن قرارهای ملاقات طی چند روز آينده بسيار مناسب است.
[تصویر: sa21-23.jpg]

[تصویر: sa20-27.jpg]

[تصویر: sa19-24.jpg]

[تصویر: sa18-28.jpg]


ماشين حساب نيز وجود دارد كه دارای قابليت لمسی و كاربرد آسان است. نرم افزار آلارم در tattoo امكان تنظيم آلارم های بسياری را فراهم می كند كه هر يك دارای زمان آغاز و برنامه تكرار خاص خود است.
[تصویر: sa25-21.jpg]

[تصویر: sa24-21.jpg]

[تصویر: sa23-20.jpg]

[تصویر: sa22-22.jpg]


نرم افزار footprints اچ تی سی امكان geo-tagging عكس ها و ذخيره كردن آنها در گروههایی مانند دلخواه ، خريد ، صرف شام و ... را به همراه يك يادداشت شخصی فراهم می كند. پس از گرفتن عكس از يك محل می توان با استفاده از نقشه های گوگل ، آدرس آن را پيدا كرد.
[تصویر: sa27-17.jpg]

[تصویر: sa26-17.jpg]


نرم افزار youtube تا حدودی عدم پشتيبانی مرورگر وب از flash را جبران می كند. منوی آن ساده است و به سرعت می توان موارد مورد نظر را پيدا كرد.

[تصویر: sa30-16.jpg]


[تصویر: sa29-16.jpg]

[تصویر: sa28-17.jpg]


tattoo اچ تی سی دارای گيرنده gps است كه سریع به قفل ماهواره می رسد و بدون داشتن نمای واضح از آسمان نيز آن را حفظ می كند. google maps يك بخش استاندارد از بسته آندروید است. نسخه ای از اين نرم افزار كه با راهنمای صوتی همراه است فقط در امريكا موجود می باشد اگرچه بدون اين ويژگی نيز مسير و محل فعلی روی صفحه ظاهر می شوند و در نهايت می توان به مقصد رسيد.
[تصویر: sa34-15.jpg]

[تصویر: sa33-16.jpg]

[تصویر: sa32-16.jpg]

[تصویر: sa31-16.jpg]


اين نرم افزار از حالت مشاهده خيابان نيز پشتيبانی می كند و جالب ترين بخش آن است كه يك نمای 360 درجه از اطراف را ارائه می دهد. اين برنامه پس از فعال شدن قطب نمای ديجيتال به تور مجازی تبديل می شود.
[تصویر: sa37-16.jpg]

[تصویر: sa36-17.jpg]

[تصویر: sa35-17.jpg]


بازار آندروید يك سری نرم افزار ديگر برای satnav ارائه می دهد كه تعدادی از آنها رايگان هستند. وضوح qvga اين گوشی سازگاری آن را با محتوای موجود در بازار آندروید محدود می كند. بازار آندروید از فيلتر اتوماتيك استفاده می كند و فقط نرم افزارهای سازگار با اين وضوح را نشان می دهد. بازار آندروید ، نرم افزارها و بازی ها را در دو tab جداگانه مرتب می كند و هر tab نيز زير گروهها را ارائه می دهد. در هر گروه می توان " نرم افزارهای رايگان " ، " بازی ها و نرم افزارهایی كه وارد بازار شده اند " و ... را انتخاب كرد. سومين tab كه دانلود می باشد موارد دانلود شده را دنبال می كند. جستجو بسار آسان است فقط كافی است روی دكمه search ضربه بزنيد و موارد دلخواه را تايپ كنيد.
[تصویر: sa41-12.jpg]

[تصویر: sa40-14.jpg]

[تصویر: sa39-14.jpg]

[تصویر: sa38-14.jpg]


هر نرم افزار دارای يك رتبه بندی ، توضيح كوتاه نويسنده ، نظرات كاربر و عكس هایی از برنامه است. پيش از نصب يك نرم افزار به مواردی كه در گوشی دسترسی پيدا می كند آگاه می شويد كه می تواند حافظه داخلی ، استفاده از گوشی برای تماس ، ارتباط با اينترنت و ... باشد. بنابراين می توانيد نرم افزارهای خطرناك يا آنهایی را كه با هزينه های داده همراه می باشند دريافت نكنيد. در بازار آندروید نرم افزارهايی ساده مانند صدای زنگ و همچين نرم افزارهای مهم مانند file manager ، مسيريابی و ... وجود دارد.
[تصویر: sa44-11.jpg]

[تصویر: sa43-12.jpg]

[تصویر: sa42-12.jpg]


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی تخصصی بررسی تخصصی و کامل پرچمدار جدید HTC One M8 mohamad golbaz 8 706 20-04-14, 02:01 pm
آخرین ارسال: mohamad golbaz
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc 7 mozart mazdak 8 1,043 07-09-13, 10:09 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc incredible s mazdak 7 778 07-09-13, 10:07 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc gratia mazdak 6 687 07-09-13, 10:04 pm
آخرین ارسال: mazdak
  بررسی تخصصی بررسی تفضیلی و کامل اچ تی سی htc aria mazdak 5 620 07-09-13, 10:03 pm
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان