امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دانلود کتاب زبان برنامه نویسی فرترن - امید علیزاده
#1
عنوان: زبان برنامه نویسی فرترن

نویسنده: امید علیزاده

مترجم:

تعداد صفحات: 132

زبان: فارسی

نوع فایل: pdf

حجم: 731 کیلوبایت

[تصویر:  fortran2090-1.jpg]توضیحات:
فورترن fortran مخفف formula translation زبان برنامهنویسی مفسری است (ایستای کامپایل شده). زبان برنامهنویسی فورترن زبانی ساده و محاسباتی است و پروژههای بسیاری از رشتههای فنی مهندسی به کمک این زبان نوشته و اجرا شدهاست. این زبان در دهه۱۹۵۰ در شرکت آیبیام توسط ۲۵ نفر از دانشمندان برجستهٔ رایانه به سرپرستی جان بکوس (john backus) طراحی شد. فورترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا است. نسخههای اخیر فورترن بر خلاف نسخههای قدیمی دارای قابلیتهای شیگرایی هستند. فورترن دومین زبانی بود که از سوی انسی (ansi) استاندارد شد تکامل آن را میتوان در نسخههای پرشمار بعدی آن دید (فورترن ۶۶، فورترن۷۷، فورترن ۹۰، فورترن۹۵ و فورترن ۲۰۰۳). در فورترن سازگاری میان هر نسخه با نسخه پیشین همچنان حفظ شد. از نسخههای جدید آن میتوان به ویژوال فرترن اشاره کرد. فورترن نخستین زبان برنامهنویسی سطح بالا است. این زبان دهههایی چند پرکاربردترین زبان رایانهای در زمینه فیزیک و اقتصادسنجی بود. فورترن اکنون نیز بهصورت گسترده در محاسبات علمی و محاسبات عددی بکار برده میشود. از مزیتهای فورترن «تعریف متغیر در این زبان» است. در فرترن بر خلاف سایر زبانهای سطح بالا مثل پاسکال یا سی، صحیح یا اعشاری بودن متغیر تعریف نمیشود. در این زبان به طور قراردادی متغیرهایی که با یکی از حروف زیر آغاز میشوند صحیح فرض میشوند و سایر متغیرها اعشاری در نظر گرفته میشوند.
برنامه نوشته شده بوس یله زبان فرترن شامل یک یا چند قسمت برنامه نو یسی می باشد که از تعدادی خطو دستورات variable declaration دستور تشکیل شده است که شامل دستورات تعری ف متغیر خاتمه م ی یابد . برنامه م ی end می باشد . هر برنامه به کلمه execution statement اجرایی تواند در قسمت ها ی مختلف ی نظ یر بدنه اصل ی ، ز یربرنامه ها ، مدول ها ،بلوک اطلاعات نوشته شود هر برنامه دار ای یک بدنه اصل ی است و سا یر قسمت ها م ی توانند در صورت نیاز به برنامه افزوده شوند . قسمت ها ی مختلف برنامه م ی توانند به صورت جداگانه کامپا ی ل شوند ( کامپای ل عمل بررس ی دستورات و تبدیل آن به زبان پردازنده است ) . دستورات نوشته شده به دو دسته اصل ی عبارات قابل اجرا و غ یر قابل اجرا تقس یم می شوند . دستورات اجرایی عمل ی را جهت اجرا مشخص می کنند حال آنکه دستورات غ ی ر اجر ایی نحوه اجرا ی ی ک پردازش را تعیین می کنند . پسورد فایل :

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینیدYou are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید

حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود کتاب تام جونز ( کودک سر راهی ) - هنری فیلدینگ mazdak 0 969 10-09-13, 01:00 am
آخرین ارسال: mazdak
  دانلود کتاب مادام بوواری - گوستاو فلوبر mazdak 0 590 10-09-13, 12:59 am
آخرین ارسال: mazdak
  دانلود کتاب آموزش پیش از ازدواج - مهدی میرمحمد صادقی mazdak 0 551 10-09-13, 12:59 am
آخرین ارسال: mazdak
  دانلود کتاب علی چکمه - پاول اسپاسف mazdak 0 515 10-09-13, 12:59 am
آخرین ارسال: mazdak
  دانلود کتاب آئورا - کارلوس فوئنتس mazdak 0 575 10-09-13, 12:59 am
آخرین ارسال: mazdakکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان