امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کاربردهای مختلف نمک
#1
[تصویر:  hou2726-1.jpg]
یکی از مواردی که پاک کردن آن دشوار است، شیر چسبیده به ظرف است. اما نمک کار را خیلی آسان میکند. ظرف را خیس کرده، داخل آن نمک بپاشید.

با آگاهی از کاربرد این بلورهای سفید در خانه و خانهداری که میتواند به 60 مورد هم برسد، تمیز کردن وسایل برایتان راحتتر خواهد بود.

1 - تمیز کردن فلز زیر اتو

حتما برای شما هم پیش آمده که علیرغم میزان دقت شما هنگام اتو زدن، در اثر حرارت زیاد قسمتی از لباس به اتو چسبیده و به خاطر سفت شدن جدا کردن آن از اتو مشکل بوده است. کریستالهای نمک چاره این کارند. اتو را به برق زده، روی حرارت زیاد قرار دهید. مقداری نمک آشپزخانه روی روزنامه بریزید. اتوی داغ را روی آن بمالید تا تمیز شود.

2 - جذب سریع چربی

هنگام صرف غذا در رستوران در صورت ریختن سس سالاد روی لباس، مقداری نمک روی قسمت لکشده بریزید تا چربی را جذب کند و پس از رسیدن به خانه آن را طبق معمول بشویید.

3 - از بین بردن زردی عرق

در مورد کسانی که زیاد عرق میکنند، استفاده از نمک راز خلاص شدن از لکههای زرد از روی لباس آنهاست. 4 قاشق غذاخوری نمک را داخل 1 لیتر آب داغ حل کنید. تا زمان از بین رفتن لکه با استفاده از اسفنج روی لباس بمالید.

4 - تثبیت رنگ حوله

در 2 یا 3 بار اولی که حولههای رنگی جدید را میشویید، یک پیمانه نمک به آب اضافه کنید. نمک موجب تثبیت رنگ شده حوله شما براق باقی میماند.

5 - از بین بردن بوی سطل زباله بوی نامطبوع زباله را با نمک از بین ببرید. ½ پیمانه نمک را داخل آب سرد حل کنید و داخل سطل بریزید. نمک به گرفتن و خنثی کردن بو کمک میکند.

6 - کندن غذای چسبیده به تابه و قابلمه

جدا کردن غذای ته گرفته از روی ظروف با استفاده از نمک آسان است. کافیست قبل از شستشو مقداری نمک روی آن بریزید. داخل ظرف را خیس کنید و تا جدا شدن خردههای غذا صبر کنید. سپس به طور معمول شستشو را انجام دهید.

7 - برق انداختن ظروف بلور

در صورتی که ماشین ظرفشویی نتواند لکههای ظروف شیشهای و بلور را تمیز کند و با شستشو با دست هم تمیز نشوند، مقداری نمک را با ¼ پیمانه سرکه ترکیب کنید و ظرف بلور را یک شب داخل آن خیس کنید. صبح روز بعد براق بودن آن را مشاهده کنید.

8 - از بین بردن چربی مانده در پشت تابه

معمولا به مرور زمان چربیها به دلیل حل نشدن در آب، پشت تابه را بدرنگ میکنند. برای حل این مشکل، قبل از شستن تابه مقداری نمک روی آن بپاشید تا چربی را به خود جذب کند. نمک را از روی آن پاک و شستشوی معمولی را انجام دهید.

9 - پاک کردن رژ لب از روی لیوان

تمیز کردن رژ لب از روی لیوان حتی با گذاشتن آنها داخل ماشین ظرفشویی کار سختی است. دلیل آن نیز مرطوبکنندههایی است که به ماندگاری رژ لب کمک میکنند و روی سطح لیوان باقی میمانند. قبل از شستن ظرف، لبه آن را با مقداری نمک پاک کنید.

10 - تمیز کردن شیر تهگرفته از داخل شیرجوش

یکی از مواردی که پاک کردن آن دشوار است، شیر چسبیده به ظرف است. اما نمک کار را خیلی آسان میکند. ظرف را خیس کرده، داخل آن نمک بپاشید. 10 دقیقه صبر کنید سپس شیردوش را بشویید. نمک همچنین بوی نامطبوع شیر سوخته را جذب میکند.

11 - از بین بردن جرمهای تخته گوشت

تخته گوشت یا تخته نان را با آب و مایعظرفشویی بشویید. برای آن که رنگ تخته روشنتر و براقتر شود، یک دستمال را که قبلا داخل آبنمک گذاشتهاید، کمی فشار داده، روی آن بمالید.

12 - تمیز کردن یخچال

برای تمیز کردن یخچال نیازی به مواد شیمیایی و بوگیرها نیست. مواد غذایی و طبقات یخچال را بیرون آورید. مقداری نمک را داخل تقریبا 4 لیتر آب گرم حل کنید و با استفاده از یک اسفنج داخل یخچال را تمیز کنید. نگران خط افتادن یخچال نباشید چون این محلول ساینده نخواهد بود.
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان