امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آشنایی با توصیه های مهم برای سفر
#1
والدین باید در حین سفر آمادگیهای لازم برای مشکلات بهداشتی احتمالی در طراحی برنامه تعطیلات خورد بگنجانند.
به رعایت این نکات در مورد ٱمادگیهای بهداشتی در سفر توجه داشته باشید:
اول یک کیت بهداشتی سفر ایجاد کنید حاوی داروهایی که اعضای خانواده به طور مرتب مصرف میکنند و نیز داروهایی برای بیماریهای ناگهانی مانند گرفتگی بینی یا دانههای پوستی.
در این بسته دارویی یک داروی تببر، یک داروی آنتیهیستامین،باند و یک پماد آنتیبیوتیک موضعی هم قرار دهید؛ داروی ضداسهال برای موارد اسهال مسافرتی توصیه نمیشود.
والدین همچنین مشخصات خاص سفر تعطیلاتیشان هم توجه داشته باشند،مثلا اگر به نقاط آفتابی سفر میکنید، کرم ضدآفتاب با خود ببرید یا برای تسکین درد آفتابسوختگی ژل ٱلوئه ورا همراه داشته باشید. [کرم ضدآفتاب بزنید]
اگر در حین سفر مدت درازی را در محیطهای سرباز و طبیعی میگذرانید، پشهبند و کرمهای دافع حشرات و داروهای تسکیندهنده آسیب ناشی از گزنه به همراه داشته باشید.
در مورد موضوعات بهداشتی مورد وسیله سفر خود هم فکر کنید. مثلا اگر با هواپیما سفر میکنید، ممکن است به علت تغییر فشار هوا دچار درد گوش شوید. شیردادن به یک کودک کمسن در حین بلندشدن و فرودٱمدن هواپیما با ایجاد حالت مکیدن و فرودادن در او میتواند به تسکین درد گوش کمک کند و در کودکان بزرگتر جویدن آدامس یا بادکردن آدامس بادکنکی میتواند این درد را رفع کند.
اگر کودک شما به "بیماری حرکت" (motion sickness) حساس است، او را در وسط هواپیما روی بالها ننشانید.
اگر با ماشین سفر میکنید، برای جلوگیری از بیماری حرکت نگذارید کودکان در ماشین مطالعه کنند یا به پایین نگاه نکنند. اگر آنها احساس ناخوشی کردند، باید به نقطهای در جلویشان خیره شوند.
هنگامی که جایی را برای اقامت در محل سفرتان رزرو میکنید، بهتر است محلی را انتخاب کنید که نزدیکترین فاصله را با یک درمانگاه اورژانس داشته باشد.
شماره تلفن دکترتان را همراه داشته باشید تا در صورتی که سوال پزشکی داشته باشید، بتوانید با او تماس بگیرید.
بالاخره اینکه توجه داشته باشید که مسافرت روال عادی زندگیتان را به هم میریزد، و در نتیجه ممکن است کودکان بدخلق و بهانهگیر شوند. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید و انتظار داشته باشید که رفتارهای فرزندانتان مثل همیشه نباشد


برای سفر به خارج از کشور به توصیههای مسافرتی زیرتوجه کنید:
"لازم است اتباع جمهوری اسلامی ایران در سفرهای خارج از کشور، نکات ذیل را مد نظر قرار دهند:...
- نشان ندادن پول در مجامع عمومی و مکانهای پر جمعیت،
- اجتناب از رفت و آمد به تنهایی در شب و یا در مکانهای خلوت یا مشکوک،
- خودداری از سوار شدن در اتومبیلهای غیر از خودرو های نقلیه عمومی،
- مراقبت از مدارک، پول و اشیاء پر ارزش و . . .
- عموما در هنگام ورود به کشور مقصد، افراد ناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم، راهنما و . . . به شما مراجعه نموده و پیشنهاد مساعدت به شما را دارند؛ توصیه میگردد به آنها اعتماد ننموده و حتی هدف از مسافرت خود را نیز به ایشان بازگو ننمائید.
- با توجه به اینکه اتباع ایران در برخی از کشورها اقدام به سرمایهگذاری مینمایند. توصیه میشود جهت جلوگیری از ضرر و زیان و از بین رفتن حقوق خود قبل ازهر گونه اقدامی با نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مشورت نموده و امور تجاری خود را از طریق مراجع رسمی پیگیری نمائید.
- با توجه به آگاهی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از مقررات کشور متوقف فیه، در صورت بروز هرگونه مشکل تجاری با اتباع یا مقامات محلی میتوانید از راهنمائی و مساعدت آن نمایندگیها استفاده نمائید.
- با توجه به افزایش کلاهبرداری از اتباع ایرانی در کشورهای مختلف و وجود خطرات مالی و حتی جانی، به اتباع ایران توصیه میگردد ضمن رعایت احتیاط و نکات ایمنی، به افراد و گروههای ناشناس که به عناوین مختلف به شما مراجعه میکنند. اعتماد ننمائید.
- با توجه به افزایش کلاهبرداریهای اینترنتی از طریق ارسال پست االکتریکی با استفاده از نام شرکتهای شناخته شده، به اتباع ایران توصیه میگردد از پاسخگوئی به پستهای الکتریکی جعلی که شما را برنده جایزه کلانی معرفی نموده و جهت دریافت جایزه از شما درخواست ارسال مبلغی جزئی برای حواله آن یا حتی برای مسافرت به کشور خاصی دعوت میکنند، خودداری نمایید


اگر قصد سفر با هواپیما دارید، به توصیههای زیرتوجه کنید:...
1. چنانچه به‏صورت خانوادگی یا گروهی مسافرت میکنید و مایلید در کنار دیگر همسفران خود باشید پیش از وقت تعیین شده در فرودگاه حضور داشته باشید تا کارکنان بتوانند امکانات بیشتری در اختیار شما قرار دهند.
2. حتی المقدور در طول پرواز کمربندهای ایمنی خود را بسته نگهدارید.
3. هنگام فرود تا توقف کامل هواپیما و باز شدن درها، صندلی خود را ترک نکنید ، چون ممکن است در اثر ترمز ناگهانی تعادل خود را از دست بدهید.
4. در موقع ترک هواپیما توجه داشته باشید چیزی از وسایل شخصی خود را جا نگذارید. در صورت جا گذاشتن بلافاصله مسئولان هما در قسمت اشیا گمشده و پیدا شده مستقر در فرودگاه را در جریان امر قرار دهید.
5. در بعضی از پروازهای بین المللی قبل از فرود در مقصد کارت‏هایی در اختیار شما قرار میگیرد که به‏منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذرنامه باید اطلاعات درخواست شده را در کارت قید نمایید.
6. کارت مایه کوبی بین المللی و گذرنامه خود را همواره همراه داشته باشید.
7. توصیه می‏گردد چند قطعه عکس پرسنلی اضافی و فتوکپی پاسپورت و اوراق دیگر را در محل دیگری حمل نمایید تا در صورت مفقود شدن پاسپورت با ارایه آنها به نزدیکترین کنسولگری یا سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران کارت عبور موقت دریافت نمایید.
8. همچنین شماره، تاریخ صدور بلیتهای مسافری خود را نیز جدا یادداشت کنید تا در صورت مفقود شدن بتوانید بلافاصله موضوع را پیگیری نمایید.
9. چنانچه در ایستگاه های بین راه از هواپیما پیاده می شوید جهت ادامه مسافرت در زمان تعیین شده به هواپیما مراجعت کنید.
10. در پروازهای بین المللی چنانچه قصد دارید بیش از سه روز در مقصد بمانید، جای بازگشت خود را که از مبدا نگهداری نموده اید، از طریق دفتر هما در محل مجدداً تائید فرمایید. عدم تایید مجدد باعث ابطال جای ذخیره شده خواهد شد.


برای داشتن سفری با خیال راحت نکات زیر را قبل از سفر فراموش نکنید:...

1- قبل از آغاز سفر، لازم است بازدیدهایی را از خودرو خود به عمل آورید. انجام یک بازدید ساده و کوتاه، قبل از سفر، به شما کمک می کند سفری بی خطر و مطبوع داشته باشید. پیش از حرکت و روشن کردن موتور، ابتدا فشار باد لاستیک ها را کنترل کرده و دقت کنید لاستیک ها ترک، خرابی و یا ساییدگی نداشته باشند(حتی تایر زاپاس).
2- نشت روغن، بنزین، آب و مایعات دیگر را به دقت مورد بازدید قرار دهید. از سالم بودن و کار کردن چراغها، اطمینان کامل حاصل نمایید. همراه داشتن آچار چرخ و جک، ضروری است. میزان آب رادیاتور و شیلنگ های مربوطه در قسمت جلویی رادیاتور را بازدید کنید که مسدود نشده باشد. میزان بودن آب باتری، روغن ترمز و کلاج، وضعیت تسمه پروانه و نشت لوله های بنزین را کنترل کنید.
3- بعد از روشن کردن موتور، از صحت کار سرعت سنج و سایر وسایل اندازه گیری اطمینان حاصل کنید. از ترمزها و صحت کار آنها، در محل امنی مطمئن شوید. به صداهای غیرعادی و اضافی موتور، توجه کنید. در صورتی که عیب یا نقص مشاهده نمودید، حتماً نسبت به رفع آن اقدام نمایید و چنانچه همه قسمتهای خودرو، درست کار می کردند، با اطمینان و آسودگی خاطر، از سفر خود لذت ببرید.

رانندگی در آزاد راهها

1- اطمینان از سلامت وسیله نقلیه (لاستیکها، چراغهای راهنما، ترمز و...)
2- خود و دیگر سرنشینان را به استفاده از کمربند ایمنی عادت داده و کودکان را به ضرورت استفاده از کمربند ایمنی به هنگام رانندگی، آموزش دهید.
3- پس از قرار گرفتن در خط عبور آزاد راه، با توجه به سرعتهای مجاز و مشخصات وسیله نقلیه خود (کندرو و تندرو)، در خط تعیین شده حرکت نمایید.
4- در هنگام تغییر مسیر با حفظ فاصله و احتیاط کامل، از چراغ راهنما و آیینه استفاده نمایید.
5- از بیرون نبودن اعضای بدن سرنشینان خودرو در هنگام حرکت، اطمینان حاصل کنید و حواستان متمرکز رانندگی باشد.
6- سعی کنید در هنگام رانندگی، با سرنشینان خودرو و تلفن همراه صحبت نکنید.
7- در هنگام نزدیک شدن به محل اخذ عوارض، ضمن امتحان ترمز و کاهش سرعت با توجه به آیینه وسیله نقلیه بدون انحراف به چپ و راست ناگهانی؛ در مسیری که قبلاً پیش بینی کرده اید، قرار گیرید.
8- در پشت فرمان خودرو، نگهبان جان خود و همسفران باشید و با سرعت مناسب و اعصابی آرام، رانندگی کنید.
9- جاده همیشه تسلیم راننده و راه باز، وسوسه انگیز است، پس با سرعت غیرمجاز رانندگی نکنید.
10- هنگام سفر، کنار آزاد راه توقف نکنید. با کمی حوصله به نزدیکترین پارکینگ (توقفگاه) می رسید و در صورت ضرورت و نیاز به توقف؛ خودرو را به شانه خاکی راه هدایت نمایید.
11- از پاک نمودن شیشه ها و چراغهای خودروی خود غفلت نکنید.
12- از بین خطوط، رانندگی کنید و خط سبقت را برای مدت طولانی اشغال نکنید


در گذشته و قبل از اینکه زندگی مردم سراسر جهان تا این حد یکنواخت و ماشینی شود اعضای خانواده حداقل چند ساعت از شبانه روز کنار یکدیگر بودند اما مشکلات زندگی مدرن باعث شده تا مثلاً پدر خانواده در طول شبانه روز حتی یک ساعت هم فرزندانش را نبیند...
به همین دلیل سفرهای تابستانی بهترین فرصت برای پدر خانواده است تا چند روزی به طور تمام وقت در کنار تمام اعضای خانواده باشد.اما روانشناسان می گویند همین تعطیلات تابستانی هم ممکن است فشار فیزیکی و روحی زیادی را به پدر وارد کند.
پس اگر شما پدر خانواده هستید و قصد دارید تا پایان تابستان به سفر بروید حتماً توصیه های ذیل را مطالعه کنید تا سفر خوشی داشته باشید البته اگر هزینه های سنگین، اجازه سفر کردن را به شما بدهند.
•نشستن روی صندلی های خودرو در سفرهای طولانی(بیش از ۱۲ ساعت) برای همه اعضای خانواده خطرناک است چون باعث لخته شدن خون در پاها می شود به همین دلیل باید در طول مسیر بارها توقف کنید و از همه اعضای خانواده بخواهید تا خارج از خودرو نرمش کنند.
•فراموش نکنید سفرهای طولانی با خودرو به راننده که اغلب پدر خانواده است استرس وارد می کند و قلب وی را تحت فشار قرار می دهد. اگر توانایی مالی دارید بهتر است با قطار و یا هواپیما سفر کنید.
•قبل از آغاز سفر از فرزندان خود بخواهید در یک کیسه و یا کیف کوچک تمام وسایل مورد نیازشان را جمع آوری کنند. در این صورت دیگر در طول سفر از شما به دلیل جا گذاشتن وسایل مورد علاقه شان گلایه نخواهند کرد.
•در سفرهای طولانی تا آنجایی که می توانید وسایل سرگرمی و خوراکی برای فرزندان خود همراه داشته باشید.
•به بچه ها کاغذ ، خودکار و مداد رنگی(رنگ های شاد) بدهید تا اینکه در طول سفر خاطرات خود را بنویسند و یا نقاشی بکشند.
•اگر چیز مهمی را در خانه فراموش کرده اید آرامش خود را حفظ کنید و عصبانی نشوید چون به احتمال بسیار زیاد می توانید آن را در مقصد تهیه کنید.
•پس از رسیدن به مقصد از فرزندانتان سؤال کنید که چه کاری می خواهند انجام بدهند. یک روز کارهای مطابق میل آنها را انجام بدهید و روز بعد کاری را که مطابق میل شما و همسرتان است.
•به فرزندانتان بگویید که اگر بچه های خوبی در سفر باشند به آنها جایزه نقدی و غیر نقدی خواهید داد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با لوازم اولیه برای سفر به طبیعت sami 0 405 03-09-13, 02:36 pm
آخرین ارسال: sami
  آشنایی با کشور ترکیه sami 0 386 03-09-13, 02:18 pm
آخرین ارسال: sami
  آشنایی با نقش راهنمایان تورها sami 0 336 03-09-13, 02:10 pm
آخرین ارسال: sami
  آشنایی با آداب غذا خوردن در سفرهای جاده ای sami 0 337 03-09-13, 02:09 pm
آخرین ارسال: samiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان