امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دکوراسیون اتاق فرشته ها
#1
د لتان می خواهد بچه هایی د رسخوان و باهوش د اشته باشید ؟ اگر می خواهیم انسان هایی موفق و فهمید ه به جامعه و به د نیا تحویل د هیم، اول از همه باید محیطی سالم و امن برای رشد کود کمان فراهم بیاوریم.

یکی از مهم ترین نکاتی که د ر تاریخچه د کوراسیون د اخلی به آن اهمیت د اد ه شد ه، نحوه چید مان اتاق خواب است. طراحی اتاق خواب کود کان بسیار مهم است.

شاید باورتان نشود اما چید مان اتاق خواب کود ک د لبند شما، از محل قرار گرفتن تخت گرفته تا انتخاب بهترین وسایل تزیینی و د یوارکوب ها و...، تاثیری مستقیم د ر رفتار خوب و د رسخوان شد ن او د ر آیند ه د ارد .

متاسفانه معمولا والد ین به این نکات اهمیت زیاد ی نمی د هند .

به ۶ نکته مهم د ر مورد نحوه چید مان اتاق خواب کود ک اشاره می کنیم:

۱) قاب عکسی از چهره خند ان والد ین را د ر اتاق خواب کود ک بگذارید . این کار نه تنها کود ک را از بسیاری از مشکلات روحی و عاطفی که ممکن است او را د ر بزرگسالی تهد ید کند ، مصون می د ارد ، بلکه موجب می شود تا کود ک هر زمان چشم باز می کند ، چهره خند ان پد ر و ماد ر خود را که د ر واقع ارکان اصلی زند گی او را تشکیل می د هند ، د ر مقابل خود ببیند .

۲) تخت کود ک را به عریض ترین د یوار اتاق خواب تکیه بد هید . مراقب باشید که کود ک از روی تختش د ر اتاق را ببیند .

بهتر است د یواری که برای تکیه د اد ن تخت کود کتان انتخاب می کنید ، مقابل د ستشویی یا حمام نباشد چون می تواند سلامت کود کتان را به مخاطره بیند ازد .

اگر د و فرزند د ارید ، بهتر است از تخت های د و طبقه تا حد ممکن استفاد ه نکنید ، چرا که کود کان نیاز د ارند فضای باز و راحتی بالای سرشان د اشته باشند و تخت های د و طبقه این امکان را از کود کی که د ر طبقه اول می خوابد ، می گیرد و همین موضوع می تواند د ر آیند ه باعث فشار عصبی د ر او شود .

کود کی که د ر طبقه بالا می خوابد نیز از آنجا که یک فضای خالی د ر زیر محل خوابش وجود د ارد ، احساس ناامنی می کند و همین حس می تواند د ر بزرگسالی تاثیرات بد ی د ر روحیه اش بگذارد .

۳) گوشه مناسبی از اتاق را به مکانی برای مطالعه اختصاص د هید . د ر گوشه ای از اتاق کود ک خود میز و صند لی و چراغ مطالعه ای بگذارید و به او بفهمانید که مکان مناسب برای مطالعه و د رس خواند ن، همان است.

به این ترتیب به او نشان می د هید که چقد ر د رس خواند ن و مطالعه برایتان اهمیت د ارد .

۴) اتاق خواب کود ک را به محیطی سالم تبد یل کنید . تصاویر آب و د ریا، آکواریوم یا وجود صد ای آب می تواند محیط ناسالمی ایجاد کند و د ر آیند ه موجب بروز بیماری آسم د ر کود ک شود .

۵) محیط و فضای اتاق خواب کود ک را همواره تمیز و جمع و جور کنید . کمد های د یواری و کشوهای اتاق خواب کود ک را همیشه تمیز و مرتب کنید .

هر چه فضای اتاق خواب باز و خالی از به هم ریختگی باشد ، کود ک به همان میزان احساس آرامش بیشتری خواهد د اشت و خلاقیت و قد رت تخیل او افزایش می یابد . با جمع کرد ن وسایلی که ممکن است کود کتان تا یک یا د و ماه د یگر از آنها استفاد ه ای نکند ، به چشم او استراحت بد هید .

۶) با استفاد ه از نور، رنگ و آثار هنری مثل نقاشی محیطی شاد برای کود ک خود فراهم آورید .
اتاق خواب کود ک باید به او روحیه ای شاد اب ببخشد . اطمینان حاصل کنید که نور اتاق کافی باشد . سعی کنید د یوار اتاق خواب کود ک خود را رنگ آبی نزنید ، چرا که این رنگ موجب افسرد گی د ر کود ک شما می شود و انرژی او را تحلیل می برد .

رنگ های روشن همچون زرد ، صورتی کمرنگ و سبز روشن می تواند انتخاب خوبی برای رنگ د یوار اتاق کود ک باشد .

یکی از نکات مهم د ر مورد تزئین اتاق خواب کود ک این است که از قرار د اد ن تصاویر حیوانات وحشی و د رند ه کاملا بپرهیزید . د ر عوض عکس هایی را انتخاب کنید که حس خلاقیت و آرامش را د ر او تقویت کنند
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ریزه کاری های دکوراسیون sami 0 382 03-09-13, 03:58 pm
آخرین ارسال: sami
  چگونه در اتاق نشیمن، فضای غذاخوری هم داشته باشیم؟ sami 0 483 03-09-13, 03:58 pm
آخرین ارسال: sami
  نکته های اقتصادی برای دکوراسیون sami 0 420 03-09-13, 03:57 pm
آخرین ارسال: sami
  نکاتی در مورد اتاق کار sami 0 442 03-09-13, 03:55 pm
آخرین ارسال: sami
  آینه و نقش آن در دکوراسیون sami 0 418 03-09-13, 03:53 pm
آخرین ارسال: samiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان