امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(آموزش) ساخت دامنه com. در پنج دقیقه بصورت رایگان
#1
بالا رفتن قیمت دلار این روزها برای کاربران ایرانی در هنگام خرید دامنه و هاست کمی آزار دهنده شده است و برای کاربرانی که قصد راه اندازی یک سایت شخصی و کاملاً ساده را دارند حدود 25 تا 30 هزار تومان تنها خرید دامنه انتخابی آنها مثل tortak.com به صورت سالیانه هزینه در بر دارد. در این نوشته از تورتک با سرویس جدیدی از گوگل و هاست برتر دنیا آشنا میشویم که به شما کمک میکند برای سال اول راه اندازی سایت خود نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای را نداشته باشید و یا دامنه جدیدی برای راه اندازی سایت درهاست فعلی خود به صورت رایگان بسازید.

گوگل و هاست برتر دنیا به فکر رونق تجارت الکترونیک

وقتی درصد بالایی از درآمد شرکت گوگل و شرکت ارائه دهنده خدماتهاست از طریق شرکت و افرادی که قصد دارند با استفاده از یک وب سایت پا به عرصه تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی بگذارند است خیلی هم تعجب آور نیست که هزینه راه اندازی یک سایت در این زمینه را بر عهده بگیرند تا از همین امسال و در سالهای آینده از این طریق به درآمد و مشتریان خود بیفزایند.


حدود یک سال است که گوگل با همکاری باهاست و ثبت کنندگان دامن، امکان راه اندازی یک سایت کاملاً حرفه ای با دامنه .com – .net – .biz – .info – .name جدید خود در طرح رایگان wisconsingetonline کافی است مراحل زیر را طی کنید. توجه داشته باشید به این خاطر که عضویت اولیه در این طرح توسط google apps انجام میشود و این سرویس به کاربران ایرانی اجازه دسترسی را نمیدهد نیاز است که ip سیستم خود را به یکی از روش معمول تغییر دهید. البته این کار تنها در هنگام عضویت نیاز است و بعداً با استفاده از اینترنت معمول خود نیز میتوانید به مدیریت دامنه و سایت خود بپردازید.
آموزش ساخت دامنه رایگان سطح بالا با wisconsingetonline

1. عضویت در سرویس intuit: در اولین مرحله نیاز است در سرویس سایت ساز intuit از طریق لینک مخصوص یعنی

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید

عضو شویم. پس از ورود به این لینک صفحه ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده میشود که برای شروع کار کافی است بر روی دکمه آبی رنگ get your free website کلیک کنید.


[تصویر: signupfreedomain-1.jpg]


پس از کلیک بر روی دکمه بالا صفحهٔ زیر باز میشود که به شما اطلاع میدهد برای عضویت در این سیستم تنها نیاز است که با حساب کاربری خود در گوگل (همان حساب ایمیل gmail شما) یک بار وارد شوید. برای این کار اگر حساب گوگل دارید بر روی گزینه sign in with your google account کلیک کنید و اگر دوست دارید یک حساب جدید در گوگل برای این کار استفاده کنید بر روی لینک sign up for new google account کلیک کنید و در هر دو حالت در صفحه باز شده اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه «دسترسی مجاز است» کلیک کنید و پس از وارد شدن دوباره به صفحه زیر بر روی گزینه continue نمایش داده شده کلیک کنید.



[تصویر: domainhostdns-1.jpg]


در صفحه بعدی نام و آدرس ایمیل شما به صورت خودکار از اطلاعات موجود در حساب کاربری شما در گوگل نوشته میشود و شما برای حساب intuit خود باید یک رمز عبور انتخاب کنید و پس از تیک دار کردن گزینه پایین صفحه بر روی گزینه continue دوباره کلیک کنید.


با انجام مراحل بالا حساب کاربری شما در این سرویس با موفقیت ساخته شده است و در مرحله بعدی به کار ساخت رایگان دامنه .com و یا … مورد نظر خود و تعیین تنظیمات سایت در صورتی که میخواهیم از همین سرویس به عنوان یکهاست رایگان استفاده کنیم میپردازیم.


2. انتخاب دامنه جدید و تنظیمات سایت:

حال نوبت به این رسیده است که دامنه .com دلخواه خود را برای ثبت رایگان یک ساله انتخاب کنیم. پس از عضویت به صورت خودکار به حساب کاربری خود در این سرویس انتقال داده میشوید که این صفحه شخصی مانند تصویر زیر به شما نمایش داده میشود.



[تصویر: domainchoose-1.jpg]

با کلیک بر روی گزینه اول یا همان choose a domain for your website به صفحه انتخاب دامنه جدید برای سایت خود انتخاب میشوید که باید در کادر نمایش داده آدرس دامنه ای را تایپ کنید که قبل از این توسط فرد یا شرکت دیگری ب خریداری نشده باشد. در صورتی که آدرس وارد شده توسط شما هم اکنون خریداری شده باشد لیستی از دامنه های پیشنهادی با توجه به نام شما و آدرس تایپ شده شما پیشنهاد میشود که میتوانید یکی از آنها را برای سایت خود انتخاب کنید و یا دوباره آدرس جدید دیگری را برای امتحان امکان ثبت دامنه وارد کنید.



[تصویر: listdomainfree-1.jpg]


در صفحه بعدی باید اطلاعات مربوط به فرد (خود شما) یا شرکتی که قصد دارد این دامنه را ثبت کند را وارد کنید. خوشبختانه در لیست کشورهای موجود در این لیست نیز کشور ایران به دلایلی وجود ندارد و پیشنهاد میکنیم یکی از کشور ناشناخته موجود در لیست را به جای ایران انتخاب کنید و در پایان بر روی گزینه save & continue کلیک کنید.



[تصویر: formsubmitrequest-1.jpg]


در صفحه بعد که به شما صورت حساب خرید شما نمایش داده میشود تیک گزینه domain privacy را بردارید و گزینه i agree to the terms of service موجود در پایین صفحه را تیک دار کرده و بر روی دکمه submit کلیک کنید.


[تصویر: reportbuydomains-1.jpg]


در صفحه بعد با اینکه دامنه و هاستای که ما خریداری کردهایم رایگان است برای تشخیص هویت فرد از شما خواسته میشود که اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید. به این دلیل که در ایران متأسفانه امکان استفاده از کارت اعتباری هنوز به صورت عمومی وجود ندارد میتوانید از سرویس ساخت کارت اعتباری مجازی استفاده کنید که در آینده در مورد چگونگی استفاده از آنها در سایت توضیح میدهیم. اما برای رد کردن این مرحله هم اکنون میتوانید از اطلاعات visa card زیر استفاده کنید و در فیلد مربوطه به آدرس نیز مهم نیست چه آدرسی را وارد میکنید.



کد:




name on card: jackie chan

number: 4067424695632061
date: 12-2012
card security number: 279







بروزرسانی 28/6/91:

کارت اعتباری مجازی بسته شده است و برای استفاده از این سرویس باید کارت اعتباری valid داشته باشید.


در آخر نیز گزارشی از دامنه درخواستی شما نمایش داده میشود که نمایش این گزارش به معنای ثبت شدن این دامنه به نام شما و امکان انتقال آن بههاست دیگر و یا استفاده از آن درهاست رایگان این سرویس در 24 ساعت آینده است. البته اگر میخواهید با استفاده از سایت ساز همین سرویس رایگان سایت خود را طراحی کنید از چند دقیقه دیگر این دامنه به سایت شما متصل شده و دیگر افراد با مراجعه به این آدرس اینترنتی مانند mob2.com به سایت شما هدایت میشوند.


3. آموزش ساخت سایت با این سرویس:

اگر دوست ندارید ازهاست دیگری برای میزبانی سایت و دامنه رایگان ساخته شده خود استفاده کنید و میخواهید با استفاده از سایت ساز رایگان و حرفه ای شرکت intuit این کار را انجام دهید کافی است پس از ورود به حساب کاربری خود در این سرویس (

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید

) توسط آدرس ایمیل و رمز عبوری که در مراحل قبل مشخص کردیم به بخش websites service وارد شوید و سپس بر روی گزینه websites manager کلیک کنید. در صفحه websites manager نیز برای انتخاب یک قالب ظاهری کلی برای سایت خود میتوانید بر روی گزینه choose design کلیک کنید و در صفحه باز شده مانند زیر قالب دلخواه خود را از میان انبوهی از پوسته از پیش طراحی شده برای سایت شما انتخاب کنید.


[تصویر: sitedesigndns-1.jpg]
پس از انتخاب قالب کلی سایت از شما خواسته میشود که دو صفحه را برای شروع کار سایت خود انتخاب کنید که از بین صفحات درباره ما، ارتباط با ما، لیست محصولات، خدمات و … میتوانید این صفحات را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید. محیط کاملی برای ویرایش صفحات سایت و اضافه و حذف کردن هر یک از آنها در مرورگر وب شما باز میشود که تقریباً میتوان گفت شما را قادر میسازد حرفه ای ترین طراحیها را برای سایت خود بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و طراحی صفحات وب انجام دهید. در پایان برای انتشار عمومی سایت خود بر روی دامنه انتخاب شده یادتان نرود در این قسمت بر روی دکمه publish که در بالای صفحات نمایش داده میشود کلیک کنید.
چگونه استفاده از دامنه جدید در هاست دیگر

اما به دلیل پشتیبانی ضعیف ابزار سایت ساز شرکت intuit ممکن است شما نیز ترجیح دهید دامنه جدید ساخته شده خود را بههاست فعلی خود و یا حتی هاست رایگانی که از شرکت دیگری تهیه کردهاید انتقال دهید. برای این کار همانطور که میدانید نیاز است نام سرور دامنه ساخته شده را تغییر دهید که این کار در سرویس intuit پس از ورود به بخش مدیریت از طریق آدرس (

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید

) در قسمت websites service ممکن است.


پس از ورود به حساب کاربری خود در این سرویس به زبانه domains رفته و در قسمت manage your intuit websites domains اگر 24 ساعت از زمان ثبت دامنه شما گذشته باشد امکان تغییر نام سرور ( dns ) دامنه جدید برای انتقال بههاست دیگر برای شما وجود دارد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ




کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان