امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آیا میدانید سوال هایی که نباید در مصاحبه شغلی پرسید کدام هستند ؟
#1
[تصویر:  sci731-1.jpg]
آشنایی با پرسشهایی که هرگز نباید در مصاحبه شغلی پرسید
احتمال دارد در پایان یک مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده از کارجو بپرسد چه پرسشی دارید؟ در این جا استخدام کننده در جستجوی دو موضوع است: اول آنکه؛ مصاحبه کننده میخواهد به کارجو کمک کند تا از شغل و شرکت درک بهتری بیابید، و به آنچه در ذهن دارید و کمتر آشکار است پاسخ دهد، همچنین با انواع پرسشهایی که مطرح میکند میخواهد دید بیشتری به وی بدهد.احتمال دارد در پایان یک مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده از کارجو بپرسد چه پرسشی دارید؟ در این جا استخدام کننده در جستجوی دو موضوع است: اول آنکه؛ مصاحبه کننده میخواهد به کارجو کمک کند تا از شغل و شرکت درک بهتری بیابید، و به آنچه در ذهن دارید و کمتر آشکار است پاسخ دهد، همچنین با انواع پرسشهایی که مطرح میکند میخواهد دید بیشتری به وی بدهد.پرسشهای اشتباه میتواند تأثیر خوب اولیه را در مصاحبهکننده از بین ببرد. از این رو مهم است پرسشهای سنجیده ای در مورد شغل و سازمان مطرح شود.در این جا به 10 پرسش اشاره میشود که بایستی از طرح آنها پرهیز شود:


1- شرکت شما چه کاری انجام میدهد؟


کارجو میتواند با کمی تحقیق به پاسخ این پرسش پی ببرد. در حالی که با طرح آن، این طور تلقی میشود که فردی ناپخته، بیانگیزه و تنبل است.

2-شرکت چه مزایایی ارائه میکند؟


در این مرحله نباید در این مورد پرسش شود و قطعاً نباید در مورد جزئیات مزایا از جمله کمکهای پزشکی، پوشش درمانی برای دندانپزشکی، روزهای مرخصی و غیره سؤال شود. زمان این گونه پرسشها هنگامی است که درباره جزئیات شغلی مذاکره میشود. در این مرحله پرسشها بایستی پیرامون خود شغل و سازمان متمرکز باشد.

3-آیا میتوانم ساعت 3 بعدازظهر پنجشنبهها بروم؟


کارجو با شروع این گونه پرسشها و طرح درخواست رفتارهای ویژه، پیش از آنکه حتی شغلی به دست آورد، به کارفرما این گونه القاء خواهد نمود که میخواهد مرتباً استثنائاتی برای خود قائل شود و یا اینکه درخواست کار در ساعات متفاوت و یا روزهای خاص و غیره برای خود دارد. اکنون وقت طرح چنین درخواستهایی نیست. وقتی به شما پیشنهاد کاری شد، آن گاه میتوانید برای آنچه میخواهید مذاکره کنید.


4- آیا تست مواد مخدر میگیرید؟


با طرح این پرسش کارجو، درباره خود ابهاماتی را در ذهن کارفرما مطرح خواهد کرد.5-میتوانم نقشی در کار و... ایفا کنم؟ (کاری که به درخواست شغلی ارتباطی ندارد)


این سؤال مناسب نیست، زیرا ممکن است درباره فعالیتهای اجتماعی رسانهای آن شرکت، هیجان زده باشید، و یا از رویداد بزرگی که شرکت هر سال برگزار میکند، به هیجان بیاید، اما با توجه به اینکه این موضوعات به درخواست شغلی شما ارتباطی ندارد این گونه وانمود میشود که این رویدادها برای کارفرما نسبت به کاری که در واقع در حال انجام مصاحبه برای آن است،هیجانانگیزتر است
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
6- آیا کارکنان از تخفیف در محصول شرکت برخوردار میشوند؟


این مرحله از گفتگو فقط در این خصوص است که آیا کارفرما برای کار در شرکت مناسب است یا نه. از این رو پاسخ به پرسش فوقالذکر بعید است تأثیری داشته باشد.7-آیا در مورد من از معرفهایی که ذکر شدهاند تحقیق میکنید ؟


اغلب کارفرمایان از معرفها تحقیق میکنند. از این رو طرح این سؤال اینگونه تلقی میشود که کارفرما چیزی برای پنهان کردن دارد.8-چه مدت برای غذا وقت داده میشود؟


اگر تلقی شود که برای کارجو دور شدن از کار اهمیت بیشتری دارد تا خود شغل، تأثیر بدی از شما به جای میگذارد.9-چرا باید در این شغل کار کنم؟


اگر کارجو خود نفهمیده است چرا برای مصاحبه حضور یافته است، مصاحبهکننده بعید است که بتواند چنین درکی به او بدهد.10-مصاحبه مرا چگونه ارزیابی میکنید؟


پاسخ این پرسش برای مصاحبه کننده روشن است، زیرا مصاحبه کننده خوب، برای بررسی گفتگوهای انجام شده، وقت میگذارد، و کارجو را با سایر متقاضیان مقایسه میکند. بنابراین، مصاحبه شغلی را نباید با یک اظهار نابهجا به پایان رساند


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا میدانید معنی و مفهوم علائم روی ظروف یکبار مصرف چیست ؟ sami 0 507 03-09-13, 10:20 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید راز موفقیت کسب و کارهای کوچک چیست ؟ sami 0 414 03-09-13, 10:19 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید - پنج حقیقت جالب درباره عدد "پی" sami 0 404 03-09-13, 10:19 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید زغالسنگ و نفت چگونه به وجود میآيند؟ sami 2 642 03-09-13, 10:18 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید نمادهای شیطان پرستی چه هستند ؟ + تصاویر sami 1 435 03-09-13, 10:18 pm
آخرین ارسال: samiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان