امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آیا میدانید راز موفقیت کسب و کارهای کوچک چیست ؟
#1
[تصویر:  sci859-1.jpg]

مشاغل خانگی
تمام آنهایی كه پولدار شدهاند از روز اول این همه سرمایه نداشتند و با استفاده از ذهن اقتصادی خود پول زیادی به دست آوردهاند.

بعضی كارها هستند كه حتی بدون سرمایه اولیه میشود انجامشان داد اما لازمه آن تحقیق كردن، وقت گذاشتن و مهمتر از آن عجول نبودن است. پس نگران نباشید، كمی وقت بگذارید و فرصتهای شغلی منطقه زندگی خود را بشناسید. بهدنبال نیازهای منطقه بگردید. برای این كار باید مدتی در محل زندگیتان بچرخید و درددلهای كسبه و مشتریان را بشنوید.

به گزارش سه نسل به نقل از مجله تپش ، مطمئن باشید این روزها همه بهدنبال یك گوش شنوا میگردند، ایدههای شما از همین درددلها بیرون میآیند، ما هم از همین درددلها و تجربههایی كه در از كارشناس و استادهای فن پرسیدیم به نتایج جالبی دست پیدا كردیم. شاید از نظر شما 35 میلیون تومان، پول زیادی برای سرمایهگذاری كردن نباشد اما باور كنید به جای اینكه با این پول و به اضافه پول وامی كه از بانك مسكن میگیرید، بروید و دنبال خانه باشید، میتوانید نهایت سودآوری را از این سرمایه به ظاهر كم داشته باشید. 30 میلیون تومان سرمایه زیادی است؛ به شرط اینكه قدرش را بدانید و در راه مناسبی سرمایهگذاری كنید.

ما برای شما پیشنهادهایی را ارائه میدهیم كه هرچند صد درصد تضمین سود آوری را نمیدهند اما از آزمون و خطای دیگران با سربلندی بیرون آمدهاند. در حقیقت آنچه در این گزارش میخواهیم بگوییم، حاصل تجربه كسانی است كه با همین سرمایه شروع به كار كردهاند. به هر حال یادتان باشد كه شما 100 میلیون هم پول داشته باشید و بهترین شیوه سرمایهگذاری را هم بدانید، اگر دانش كافی آن كار و تجربه در آن زمینه را نداشته باشید، فرصتها، محدودیتها و رقبای آن بازار را نشناسید نه تنها سود نمیكنید، بلكه سرمایه اولیه خود را هم بر باد میدهید.

1 - بیاموزید و آموزش دهید

اگر تخصص و سواد كافی برای انجام برخی از فعالیتهای اقتصادی را ندارید، نگران نباشید. در نخستین قدم كمی درباره كارهایی كه به تخصص كمتر و مكان محدودتر نیاز دارند، تحقیق كنید. در این تحقیق خود به مقوله سود و فروش خوب دقت كنید. قسمت كمی از سرمایهتان را صرف پرداخت هزینههای كلاسهای تخصصی كنید و حرفهای را بیاموزید. بهطور مثال، طلاسازی یاد بگیرید و بعد یك كارگاه طلاسازی بزنید یا مدتی در همین شغل كاركنید و بعد از چند سال كه مهارت لازم را كسب كردید با سرمایهتان یك كارگاه راه بیندازید یا یك كلاس آموزشی. به هرحال میتوانید دنبال هر هنری كه دوست دارید بروید، بیاموزید و سپس با همین سرمایه یك دفتر كوچك اجاره كنید و هرچه مهارت كسب كردهاید را آموزش بدهید. این مطمئنترین روش است و شما درصورت موفق نشدن، هیچ ضرری نكردهاید. البته یك راه سادهتر هم وجود دارد كه سود خوبی دارد و با این سرمایه به راحتی میشود، راه انداخت. مهمترین موضوع این است كه بدانید چه راههایی برای سودآوری شما وجود دارد و آن را راه بیندازید. برای قدم اول سری به خیابان انقلاب بزنید و دقت كنید كه مغازههایی كه به تكثیر، چاپ، تایپ و... مشغول هستند و تعدادشان هم بالاست، همیشه شلوغ هستند. این كار سرمایه زیادی نمیخواهد و سود خوبی هم دارد. فقط كافی است اگر با كامپیوتر و برنامه آفیس و فتوشاپ آشنایی ندارید به یك دوره كلاس آفیس بروید. كاركردن با دستگاه كپی هم كار سختی نیست. شما میتوانید روزانه بیش از 100 هزار تومان درآمد داشته باشید، بهخصوص اگر محل كارتان در مكان مناسبی مثلا نزدیك مدرسه یا دانشگاه باشد.


2 - بهدنبال مجوز باشید

اگر ایده خاصی به ذهنتان نمیرسد، میتوانید از ایده دیگران استفاده كنید و درصد ایده آنها را سر هر ماه بپردازید. مثلا میتوانید یك گشتی در شهر بزنید و فهرستی از رستورانهای كوچك اما معروف را تهیه كنید. در این زمینه رستورانهای بینالمللی كه زیاد گران نیستند مثل رستورانهای عربی یا تركی مناسب هستند. شما میتوانید مجوز راهاندازی یك شعبه را از آنها بگیرید و ماهانه درصدی از سودتان را به آنها بدهید. یا میتوانید مجوز پیك موتوری بگیرید. تا جایی كه میدانیم «پیك بادپا» كه در حال حاضر از معتبرترین پیكهاست، این فرصت را در اختیار متقاضیان میگذارد. خب برای این كار فقط كافی است تا مكانی را اجاره كنید و چند پیك موتوری استخدام كنید و البته بیمه اجناس هم فراموش نشود. گرفتن نمایندگی فروش شارژ ایرانسل یا همراه اول و فروش اینترنت پرسرعت نیز گزینههای بعدی هستند كه با ریسك پایینتری همراه هستند.

3 - تولیدی راه بیندازید

سرمایه افراد از یك حدی كه بالا میرود دوست دارند برای خودشان كسب و كاری راه بیندازند و بهاصطلاح خودشان آقای خودشان باشند اما این كار به این سادگیها نیست و بدون تجربه و دانش كافی نه تنها سودآوری ندارد بلكه ممكن است سرمایه خودتان هم از دست برود. برای مثال خیلیها دوست دارند تولیدی راه بیندازند، بهخصوص آنهایی كه مكانی هم برای این كار در اختیار دارند و نیازی نیست تا اجاره محلی برای راهاندازی تولیدی را بدهند. ما به شما پیشنهاد میكنیم اگر كه جایی مناسب برای این كار دارید پس از بهدست آوردن دانش و تجربه كسب و كار كوچكی راه بیندازید. بهتر است سراغ كارهای خیلی سخت نروید و مهمتر از همه اینكه فرصتهای محل زندگیتان را بشناسید. شما میتوانید كارگاه تولید جوراب زنانه راه بیندازید كه همیشه بازار خودش را دارد. شما با خریدن چند ماشین ساده جوراببافی، میتوانید جورابهای زنانه را به سادگی تولید كنید. جورابهای زنانه بهدلیل مصرفی بودنشان، قیمت مناسب آن و نوع مشتری همیشه بازار پر فروشی دارد و ضمن اینكه كار كردن با این ماشینها بسیار ساده است و قطعات یدكی آن هم به وفور در كشور موجود است و اگر دستگاه خراب شود یك تكنسین داخلی هم میتواند آن را تعمیر كند. جالب است بدانید كه ممكن است كارتان بگیرد و حتی به كشورهای همسایه صادرات هم داشته باشید. بله، در حال حاضر جورابهایی كه با نام « پارازین » تولید میشوند به برخی از كشورهای همسایه صادر میشوند. شما میتوانید روزانه حداقل 100 هزار تومان از این كار درآمد داشته باشید پس بهتر است تحقیقات كافی انجام بدهید و اگر بازار را مناسب دیدید، برای گرفتن مجوز به صنف جوراببافان بروید. باور كنید اگر كمی تحقیق كنید، كارهای سادهتر و پرسودتری هم پیدا میكنید.


4 - موادغذایی همیشه پرسود است

از آنجایی كه خوراك از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و هر حرفهای كه با موادغذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و سود بالایی هم دارد. اشتباه نكنید، منظور ما این نیست كه بروید و یك كارخانه موادغذایی راه بیندازید، كمی بیشتر فكر كنید. شما میتوانید به خدمات جانبی كه كارخانههای موادغذایی نیاز دارند هم فكر كنید و روی آنها سرمایهگذاری كنید. بهطور مثال این روزها صنعت بستهبندی از خود موادغذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بستهبندیهای خاص و متفاوت میشوند. بهتر است بهدنبال یك یا چند ایده خوب باشید و در یك كارگاه كوچك به بستهبندی با طراحیهای مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید كه اگر در این كار خلاقیت به خرج دهید در كمتر از یك سال فرد ثروتمندی میشوید. این روزها به راحتی میتوان با استفاده از ظرفیت خالی كارخانهها یا كارگاههایی كه پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویهجاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و... را بهصورت سفارشی تحویل گرفت و آنها را با بستهبندیهای خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگانها، دانشگاهها، بیمارستانها و... توزیع كرد. البته ممكن است كارتان حسابی بگیرد و از یك كارخانه بزرگ، سفارش بستهبندی محصولاتشان را بگیرید. هر گاه گذرتان به میدان راهآهن افتاد، حتما یك سری به مغازههای ظروف یكبار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازهداران این حرفه باز كنید. آنها تنها صنفی هستند كه همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر كردن نیستند. به گفته آنها در این حرفه سودآوری حتمی است به شرط اینكه بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

5 - یك بوتیك و یك مشاور برندینگ لازم است

ما ایرانیها به سوی هر ایدهای كه جالب باشد، ناخود آگاه جذب میشویم و به قول معروف؛ حسابی هم جوزده میشویم. شما باید بهدنبال یك ایده تك باشید. حتما داستان صاحب اصلی « هایدا » یا « آیس پك » را بخوانید. آنها دانشجویان معمولی بودند كه با یك ایده جدید كه اتفاقا خیلی هم كمخرج بودند، امروزه به دسته میلیاردرها پیوستهاند. اگر راهنمایی ما را میخواهید كه باید بگوییم ایده شما بهتر است در راستای خوراكیهایی باشد كه اتفاقا ارزان باشند، خاص باشند و اسم زیبایی هم داشته باشند. مثلا ذرت مكزیكی هم ایده جدید بود، هم اسم زیبایی داشت و هم قیمت آن مناسب بود كه این روزها این همه طرفدار دارد. بعد از خوراكی، خدمات پوشاك نیز ایده مناسبی است بهخصوص برای افرادی كه دنیای مد را خیلی خوب میشناسند. البته منظور ما راه انداختن یك بوتیك صرف نیست بلكه شما باید ایده خاصی هم داشته باشید. بهطور مثال میتوانید از یك كارشناس برندینگ مشاوره بگیرید و به مشتریان خود بگویید كه شما یك طراح مد دارید كه به آنها مشاوره میدهد. باور كنید این ایده جالبی است كه میتواند فروش شما را تا بیش از 50درصد افزایش بدهد. یادتان باشد كه جوانها از هیچچیزی بیش از مشاوره گرفتن در امر مد و پوشاك خوشحال نمیشوند و اینگونه برای سوال همیشگیشان یعنی؛ چی بپوشم؟ این مدل به من میآید؟ حالا باید با چی ست بكنم؟ و... جواب مناسبی پیدا میكنند.

6 - كسب و كارهای كوچك پرسود

تمام آنهایی كه پولدار شدهاند از روز اول این همه سرمایه نداشتند و با استفاده از ذهن اقتصادی خود پول زیادی به دست آوردهاند. باید پرس و جو كنید و ببینید در محل یا شهر شما چه كاری بازده و سود بیشتری دارد اما همیشه یكسری شغلها به اقتضای زمانه شكل میگیرد كه ریسك كمتری دارد و درآمد خوبی هم نصیب افراد میشود. برای مثال میتوانید با این پول نمایندگی ایرانسل و فروش شارژ بگیرید یا اینكه از مخابرات شهرتان نمایندگی فروش اینترنت پرسرعت بگیرید. بیلیارد و تفریحاتی از این قبیل هم با استقبال جوانان روبهرو میشود. یك كار پرسودتر این است كه شما بوفه یك مكان ورزشی، بیمارستان، فرهنگسرا، مدرسه، دانشگاه و امثال این مكانها را اجاره كنید. اغلب این مكانها با قیمت مناسبی اجاره داده میشوند و فروش بسیار خوبی هم دارند
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا میدانید معنی و مفهوم علائم روی ظروف یکبار مصرف چیست ؟ sami 0 507 03-09-13, 10:20 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید - پنج حقیقت جالب درباره عدد "پی" sami 0 404 03-09-13, 10:19 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید زغالسنگ و نفت چگونه به وجود میآيند؟ sami 2 642 03-09-13, 10:18 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید نمادهای شیطان پرستی چه هستند ؟ + تصاویر sami 1 435 03-09-13, 10:18 pm
آخرین ارسال: sami
  آیا میدانید گرما چيست؟ sami 1 437 03-09-13, 10:17 pm
آخرین ارسال: samiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان