امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بيوگرافي آلن دلون
#1
نام :آلن دلون

تاريخ تولد :8 نوامبر 1935
محل تولد : دهکده اي به نام شوئهوي در نوامبر سال 1935 دز شهر کوچکي در حوالي پاريس به دنيا آمد . نام پدرش فايبان و مادرش اديت ...زماني که 4 سال بيشتر سن نداشت از هم جدا شدند و به ناچار سرپرستي اش به خانواده اي ديگر واگذار شد . او در خانه اي رشد کرد که روبه روي يک زندان بود آلن با بچه هاي نگهبان زندان هم بازي بود . هنگامي که پس از چند سال پدر و مادر خوانده اش بر اثر حادثه اي کشته شدند وي دوباره تحت سرپرستي مادرش که با يک قصاب محلي ازدواج کرده بود قرار گرفت .


او در دوران کودکي به دوچرخه سواري فوتبال و رفتن به سينما علاقه وافري داشت .او دوران تحصيلي خود را در مدارس کاتوليک گذراند و از آنجا که پسر پرشروشوري بود ده دوازده بار از مدرسه اخراج شد و در 15 سالگي به کلي درس و تحصيل را ترک کرد پس به ناچار ناپدري اش او را به مغازه قصابي برد تا اين حرفه را به او بياموزد اما آلن هيچ علاقه اي به اين حرفه نداشت و در سن 17 سالگي خانه را ترک کرده و به ارتش پيوست .

وي در ارتش در يگان تفنگداران درياي به عنوان چتر باز به خدمت ادامه داد و در سال 1954 در جنگ هند و چين حضور داشت . او در دوران خدمت خود را در ارتش با اشتياق ادامه داد در مورد خاطراتش در آن زمان مي گويد : در آنجا دوستاني پيدا کردم کساني که با آنها حرف مي زدم و به حرفهايم گوش مي دادند.

آلن در 1956 از خدمت ترخيص شد و به عنوان باربر له آل و سپس نيز به عنوان پيش خدمت در کافه هاي مختلف پاريس به کار پرداخت . او در آمد ثابتي نداشت و مستقل از خانواده اش زندگي مي کرد . طي همين مدت با بسياري از بازيگران که در کافه هاي محل کارش رفت و آمد داشتند ،آشنا شد يکي از بازيگران ژان کلود بريالي بود .

آنهايي که درباره او زندگي تحقيق کردند مي گويند که او با دنياي زير زميني جنايتکاران در ارتباط بوده و مدتي هم با آنها زندگي مي کرد. اين دو دوست در سال 1957 تصميم گرفتند با هم به جشنواره ي فيلم کن بروند . اين تصميم زندگي آلن را براي هميشه تغيير داد .

آلن که يک آدم معمولي بود و هيچ گونه تجربه بازيگري نداشت و آن شب هم با يک دست لباس کرايه اي به جشنواره رفته بود اما پبش از بازگشت از جشنواره به يک سوپر استار تبديل شده بود
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
#2
چهره ي فوق العاده جذاب او در آن مجلس کاملا سر آمد همگان بود در آنجا بود که کارگردانان مختلف به سراغ او آمدند او بيشتر در نقش در نقش آدم دزد يا آدم کش اجير شده را بازي مي کرد.

در دهه 1970 علاوه ر بازي در فيلم دومين کمپاني توليد فيلم خود را تاسيس کرد و به جمع آوري ثروت پرداخت .وي ديگر يکي از ثروتمندان جهان بود و فيلم هايي که تهيه مي کرد و آرم ad را داشتند. او سپس يک شرکت هواپيمايي تاسيس کرد و بخشي از ثروت خود را در زمينه ي مورد علاقه ش ،يعني جمع آوري آثار هنري و پرورش اسبهاي مسابقه سرمايه گذاري کرد.

گنجينه شخصي او کم نظير است و صاحب عتيقه هايي است که بسیاري از آنها در موزه ها به تماشا گذاشته شده است .
او در دهه ي 1980 به سوئیس نقل مکان کرد و گفت که زندگي در حکومت سوسيالستي فرانسه را دوست ندارد.

اما در رابطه با خانواده آلن:

اولين نامزد او رومي اشنايدر بازيگر معروف بود که قبل از آنکه کارشان به ازدواج کشيده شود از هم جدا شدند ، آلن دلون سپس در سال 1964 با ناتالي کانوواس ازدواج کرد و از او صاحب يک پس به نام آنتوني شد اما در سال 1969 اين دو از هم جدا شدنداما يک حاثه مهم در زندگي الن دلون ،در سال 1968 به وقوع پيوست .

در اين سال جسد استفن مارکوويچ در گاراژ خانه وي پيدا شد ،شايعات حاکي از آن بود که آلن دلون وي را به دليل علاقه به ناتالي کشته ،به هر حال هيچ گاه زاويه تاريک آن قتل روشن نشد و آلن هم تبرئه شد .آنتوني در حال حاضر بازيگر سينماست ،اما هنوز نتوانسته مانند پدرش معروف شود .

البته او تا حدي شبيه پدرش است اما مانند او جذابيت ندارد، خود دلون هم مي گويد : پسرم با من متفاوت است .

آلن دلون در سال 1990 در سن 56 سالگي با رزالي وان بيرمن که يک مدل آلماني بود ازدواج کرد و از او صاحب دختري به نام آنوشکا و پسري به نام فابياني شد ، آلن در سال 1998 در فيلم نيمه شانس در کنار ژان پل بلوموندو بازي کرد و سپس اعلام بازنشستگي کرد و گفت :من در اکثر فيلم هايي که بازي کرده ام يا دزد بوده ام يا پليس ،اما جالب اين است که فرقي نمي کرده است که چه کاره بوده ام ،در همه فيلم ها تنها بوده ام .

نمي دانم اما فکر مي کنم کارگردانها و حتي تماشاگران هميشه دوست دارند مرا تنها ببينند


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بيوگرافي خاله سارا zohre 4 327 22-09-13, 03:16 am
آخرین ارسال: zohre
  بيوگرافي جواد نکونام zohre 0 232 22-09-13, 02:45 am
آخرین ارسال: zohre
  بيوگرافي حميد استيلي zohre 1 346 22-09-13, 02:45 am
آخرین ارسال: zohre
  بيوگرافي خسرو شكیبایی sami 1 307 04-09-13, 05:27 am
آخرین ارسال: sami
  بيوگرافي آلفرد هیچکاک sami 1 306 04-09-13, 05:27 am
آخرین ارسال: samiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان