امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

تفاوت های خواب پسران و دختران!
#1
اما در این میان یک تفاوت جنسیتی نیز وجود دارد و آن این است که دخترها بیشتر از پسرها خواب خود را ...


«دخترها بهتر و بیشتر از پسرها صبح روز بعد به یاد میآورند که چه خوابی دیدهاند. توضیح پژوهشگران در اینباره آن است که خواب پسرها عمیقتر از دخترها است»
محققان دانشگاه بازل سویس پژوهش خود را از طریق پخش پرسشنامه در میان 5600 نوجوان انجام دادند. سؤالها از نظر محتوایی به موضوعات خواب، خواب دیدن و استرس مربوط میشدند. شمار 20 درصد از این نوجوانان ذکر کردند که معمولا روز بعد خواب خود را به یاد میآورند. 30 درصد اعلام کردند که معمولا صبح روز بعد نمیدانند چه خوابی دیدهاند. روی هم 50 درصد دیگر به ندرت یا گاهگاهی خواب خود را به یاد میآورند.

سایت دویچه وله با اشاره به خواب عمیق پسرها و خواب سبک دخترها افزود: «اما در این میان یک تفاوت جنسیتی نیز وجود دارد و آن این است که دخترها بیشتر از پسرها خواب خود را به یاد میآورند. بر اساس گفته پژوهشگران، اهمیت خواب برای دخترها بیشتر از پسرهاست. آنها تحقیق کردهاند که دخترها بارها بیدار میشوند و خوابشان مداوم نیست، در نتیجه حالت خواب و بیداری آنها به سرعت عوض میشود. همین امر باعث میشود که آنها بیشتر خواب خود را به یاد آورند. در کل، دخترها برای تحولات درونی خود بیشتر از پسرها اهمیت قائل میشوند».
پژوهشگران همچنین افزودند که این پدیدهی تفاوت جنسیتی در میان بزرگسالان از قبل دیده شده است. اما دررابطه با نوجوانان تا به حال آماری وجود نداشته است. تحقیقات قبلی صرفا درباره محتوای خواب بوده است. برای مثال تحقیقی در کانادا نشان دادهاست که خواب نوجوانان معمولا دربارهی پنج موضوع است: مورد تعقیب قرار گرفتن، از جایی پرت شدن، دیر رسیدن به جایی، مدرسه، دانشگاه، معلم و غیره...
اما خواب بدون عواقب نمیماند. حدود 40 درصد از این نوجوانان ذکر کردند که خوابشان بر حالت روحی روز بعدشان تاثیر میگذارد و 50 درصد این امر را نفی کردند. علاوه بر این پژوهشگران به این نتیجه رسیدهاند که به یاد آوردن خواب، معمولا به حالت روحی افراد بستگی دارد. نوجوانانی که حالت روحی مثبت و خوبی دارند، بیشتر از دیگران خواب خود را به یاد میآورند
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تفاوت های خیلی جالب دختران در ایران و آمریكا (طنز) مای فون 2 0 275 21-09-13, 01:00 pm
آخرین ارسال: مای فون 2
  تفاوت های جالب زن و دوست دختر ( فقط بخندید ) مای فون 2 0 342 21-09-13, 12:57 pm
آخرین ارسال: مای فون 2
  پیامک های مناسب برای خواب مای فون 2 2 382 21-09-13, 02:58 am
آخرین ارسال: مای فون 2کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان