امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

تبديل متن به عكس و تغيير شكل آن
#1
برای شروع ، یک فایل جدید باز می کنیم { ctrl + n } طول و عرض کار رو 200 پیکسل درنظر می گیریم . لایه فعال رو invert می کنیم { ctrl + i } تا زمینه سیاه بشه . بعد ابزار تایپ رو انتخاب می کنیم { t } و حرف « ح » رو تایپ می کنیم . تا اینجای کار مثل عکس زیر میشه :


باید از یک فارسی ساز مثل پروین يا مريم استفاده کنین . فونت مورد استفاده هم فونت میترا هست .
در ادامه شما باید این لایه متن رو به shape تبدیل کنید . برای این کار از منوی بالا ، گزینه ی layer رو انتخاب کنید ، بعد گزینه type و در آخر هم convert to shape رو انتخاب می کنید . ( layer > type > convert to shape ) با این کار متن شما به یک shape تبدیل میشه و یک خط که به اون path یا مسیر گفته میشه در اطراف متن ظاهر میشه . و شما باید چیزی شبیه عکس زیر داشته باشین :برای ادامه کار ، باید از نوار ابزار ، ابزار pen رو انتخاب کنیم . اگه روی این ابزار کلیک کنین و یکم موس رو همونجور نگه دارین ، قسمتهای مختلف این ابزار آشکار میشن . بهتره که شما قسمت delete anchor point tool رو انتخاب کنین . اگه حرفه ای باشین هم که حتما یاور شورت کات های این ابزار را استادید ، اگر هم تازه کارین یکم با دکمه های shift و alt و ctrl بازی کنین ، اون وقت می بینین که دیگه لازم نیست برای هر بار استفاده از قسمتهای مختلف این ابزار از موس استفاده کنین .


خب بعد از اینکه این ابزار رو انتخاب کردین ، دکمه ctrl رو فشار بدین و در حالی که اونو پایین نگه داشتین ، روی مسیر یک بار کلیک کنین تا نقاطی که این مسیر رو بوجود آوردن رو ببینین . مثل عکس زیر :


خب حالا یکم روی نقاط زوم می کنیم { ctrl + + } تا کار رو بهتر ادامه بدیم . توضیحات بعدی رو با توجه به عکس زیر بخونین :


همونطور که توی عکس بالا می بینین ، پنج تا از نقاط رو شماره گذاری کردم ، البته اگه ادامه کار رو بخونین متوجه میشین که این نقاط شش تا هستند !!
اول نقاط شماره چهار و پنج رو که به اونها نیازی نیست حذف می کنیم . اگه ابزارتون رو تغییر نداده باشین ، کافیه روی این نقاط یک کلیک ساده بکنین تا این نقاط رو بفرستین مرخصی .
نقاط شماره دو !! بله ، محلی که با شماره دو مشخص شده ، دو نقطه وجود داره ، اگه دکمه ctrl رو فشار بدین و این نقطه رو به سمت چپ ببرین ، متوجه میشین یه نقطه دیگه هم زیر اون وجود داره که برای ادامه کار باید یکی از اونها رو حذف کنید . بهتره خودتون اون نقطه رو پیدا کنین .

در نهایت به شکل زیر می رسیم :


خب ، از اینجا به بعد باید خودتون با نقاط یک و دو و سه بازی کنین تا به اون چیزی که می خواین برسین . دقت کنید که نقاط مسیر ، یک یا دو مماس دارند که از آنها هم باید استفاده کافی را ببرید
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان