امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کتاب اموات
#1
نقل قول: کتاب اموات نامی جدید برای متونی کهن است که در تدفین مصریان مورد استفاده قرار می گرفت.برای اولین بار در پادشاهی جدید مصریان (حدود ۱۵۵۰ پیش از میلاد)از این متون استفاده شد و تا ۵۰ قبل از میلاد ادامه داشت .

با توجه به این که مصریان قدیم به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند، نسخ مصوری از کتاب های خطی را، همراه با سایر وسایل مورد مصرف روزانه در جوار متوفی دفن می کردند تا پس از تجدید حیات و ضمن استفاده از دیگر وسایل، کتب مصوری را نیز برای مطالعه در اختیار داشته باشند.این نسخ خطی مصور مصری امروزه به نام کتاب اموات یاد می شوند.

این نسخ خطی مصور، اغلب به خط هیروگلیف یا کاهنی، تماما با لعاب رنگ و به ارتفاع بین ۲۵ تا ۵۰ سانتیمتر روی پاپیروس ترسیم شده و شامل اوراد، جادو ها و مراسم بسیاری از زندگی و اساطیر مصر باستان است . اغلب کتابهای اموات مصری در موزه بریتانیا نگهداری می شوند . ذبیح الله منصوری در کتاب سینوهه در مطالب الحاقی توسط مترجم نوشته است : قدیمی ترین کتابی که در جهان نوشته شده کتاب اموات مصر است .


کتاب اموات و آخرالزماندر کتاب اموات آمده است : هر گاه سیاره ناهید از میان صورت فلکی جبار (شکارچی ، orion) با مدار بیضی شکل خود حرکت کند، زمان فاجعه ی بعدی فرا رسیده است . مصریان قدیم با توجه به مطالب کتاب اموات معتقدند که مرتبه قبل (بیش از ۹۰۰۰ سال پیش از میلاد) که سیاره ناهید از میان جبار حرکت کرد قطب های زمین جابه جا شدند . ( البته دانشمندان چنین مسئله ای را رد میکنند) آنها معتقدند که خورشید سبب چنین عاملی شده است .

زمان بعدی عبور سیاره ناهید از میان صورت فلکی شکارچی سال ۲۰۱۲است .(این زمان با هشدار قوم مایا در مورد وقوع فاجعه در دسامبر ۲۰۱۲ مطابق است). همچنین بنا بر نظر منجمان زمان اوج طوفانهای خورشیدی در سال ۲۰۱۲ است . در کتاب کولبرین مسبب این فاجعه خورشید نیست بلکه یک جرم آسمانی دیگر است که از آن به عنوان "نابودگر" یاد شده و از کنار زمین عبور میکند و باعث جابه جایی قطب های زمین میشود .

برخی از محققین معتقدند اگر سنگ رأس هرم بزرگ جیزه (هرم خوفو، هرم خئوپس) که اکنون مفقود است پیدا شده در جای خود قرار داده شود میتواند با انرژی مرموزی "نابودگر" را نابود کرده، از بروز فاجعه جلوگیری کند
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان