امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نصب ویندوز در کمتر از 10 دقیقه
#1
یکی از امکانات جالب ویندوز xp اینه که می تونید به طور اتوماتیک ویندوز رو نصب کنید و دیگه نیازی نیست پیش کامپیوتر بشینید و هر پیغامی که داد رو پاسخ بدید. در این روش شما با تهیه یک دیکست که در زیر توضیحش رو آوردم می تونید تمام عملیاتهای نصب اتوماتیک کنید.
1-سی دی ویندوز xp را درون cdrom گزاشته و به مسیر زیر مراجعه نمایید:support ---> tools

2- فایل deploy.cab را بر روی یکی از درایوهای هارد کپی نمایید. سپس آنرا باز کرده (این فایل یک فایل فشرده است که در ویندوز xp با دوبار کلیک کردن رو آن می تونید آن رو باز کنید) و از داخل آن فایل setupmgr.exe کپی کرده و درون یک درایو از هارد کپی کنید.
با فایل setupmgr.exe می توانید تنظیمات اتوماتیک را انجام بدید3- بر روی setupmgr.exe کلیک کنید. پنجره ای باز میشود. آنرا next کنید. سپس گزینه زیر را انتخاب کرده و next کنید :

create a new answer file

4- مطمئن شوید که گزینه windows unattended installation علامت زده شده باشد سپس next کنید.

5- در این صفحه نوع ویندوزی را که می خواهید نصب کنید انتخاب نمایید سپس next میکنیم.

6- گزینه fully automated را علامت بزنید و next کنید.

7- در اینجا صفحه distribution folder نمایش داده میشود. در این صفحه به شما اجازه داده میشوید که تعیین نمایید که آیا ویزارد یک پوشه توزیعی را بر روی کامپیوترتان بسازد یا پوشه توزیعی را بر روی درایو شبکه ای که شامل سورس فایلهای ویندوز می باشد ایجاد نماید.نکته ! ساخت یک پوشه توزیعی نه تنها به شما اجازه نصب ویندوز بدون استفاده از cd را میدهد بلکه اجازه افزودن فایلهای اضافی (همانند درایورهای قطعات) برای انجام یک نصب سفارشی را میدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زیاد دارید و درایور یا پوشه مناسب را در اختیار دارید می توانید از این گزینه استفاده کنید.

ما در این آموزش گزینه زیر را انتخاب کرده سپس next میکنیم :

no, this answer file will be used to install from a cd

8- در این صفحه گزینه مربوط به i accept … را علامت زده و next میکنیم.

9- حال شما صفحه ای را مشاهده میکنید که با کمی دقت متوجه میشوید گزینه هایی درون این صفحه وجود دارند که شما در حین نصب ویندوز با آن برخورد میکنید. شروع به تکمیل گزینه ها به دلخواه خود کنید.

10- بعد از اتمام کار گزینه finish را بفشارید. در این قسمت مسیری برای ذخیره تنظیماتی که انجام داده اید در قالب یک فایل پرسیده میشود. شما میبایستی نام فایل را که به صورت unattend.txt انتخاب شده به winnt.sif تغییر دهید و یک نسخه بر روی یک فلاپی ذخیره نمایید.


11- از منوی file گزینه exit را انتخاب نمایید.

12- اکنون شما فایل اصلی را ساخته اید. فایل برای انجام عملیات نصب آماده می باشد اما ممکن است قبل از شروع عملیات مایل باشید که نگاهی به محتویات فایل بیندازید. (ممکن است بخواهید پارامترهای اضافه تری را نیز به فایل بیفزایید. در صورت امکان با بخش help برنامه setup manager مشورتهای لازم را انجام دهید.) برای این کار فایل ساخته شده را در برنامه notepad باز نمایید. شما می توانید خطوط دیگری را نیز برحسب نیاز برای فعالیتهای دیگر مثل تعیین پارتیشن نصب دیسک سخت یا تبدیل سیستم فایل به ntfs معیین نمایید. جزئیات مربوط به چگونگی انجام این کارها را می توانید در داخل فایلهای کمکی موجود در داخل deploy.cab مشاهده نمایید. اگر در داخل فایل هرگونه تغییری را اعمال کردید ، فایل را ذخیره کرده و آنرا ببندید

13- فایل را بر روی فلاپی دیسک کپی نماید. سپس کامپیوتر را از طریق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درایو فلاپی قرار دهید. ویندوز به صورت خودکار تنظیمات معیین شده را مورد استفاده قرار میدهد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان