امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آشنایی با مدارک mcse و mcsa
#1
امروزه شرکتها ناچار به استفاده از کامپیوتر در جهت خودکار سازی بسیاری از فعالیتهای روزانه جهت تسریع در امور و کاهش خطای نیروی انسانی و همگامی با شرکتهای رغیب می باشند و این کار توانسته بسیاری از مشکلات را برای شرکتها و سازمانها که بدنبال گسترش جمعیت و ارتباطات بر حجم کاری آنها افزوده شده برطرف سازد.

اما وجود این سیستم و خو گرفتن شرکتها با این سیستمها به سبب اثبات راندمان کاری که داشته اند باعث شده تا طراحی، اجرا و نگهداری این سیستمها به مساله ای پر اهمیت تبدیل شود. امروز در شرکتها ده ها و صدها کارمند مشغول به کارند که همگی از یک کامپیوتر در مقابل خود استفاده میکنند. در واقع کامپیوتر ها در ادارات نقش قلم، کاغذ، ماشین حساب، بایگانی اطلاعات، دفترچه آدرسها و تلفنهای مشتریان، منشی هماهنگ کننده امور و بسیاری موارد دیگر شده که این باعث میشود از کار افتادن هر یک از این سیستمها به مدت هر چند کوتاه به منزله خسارت برای شرکت باشد پس به فردی احتیاج است تا هم به صورت روزانه سیستم را مورد نظارت قرار دهد و در صورت بروز هر گورنه خطا در یکی از سیستمها در زمانی کوتاه قادر به راه اندازی مجدد باشد تا خسارت به حداقل خود برسد.

بعنوان یک متخصص it شما دو اعتبار نامه مختلف برای کسب مهارت در سیستمهای ویندوز ۲۰۰۰ و xp میتوانید کسب کنید. یکی mcsa و دیگری mcse و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یک با شغل شما همخوانی بیشتری دارد:

مایکروسافت پیشنهاد میکند اگر شما مسیول مدیریت، نگهداری و عیب یابی یک سیستم هستید و دارای ۶ تا ۱۲ ماه سابقه کار در این زمینه را دارید مدرک mcsa را انتخاب کنید و اگر وظیفه شما برنامه ریزی، طراحی و اجرای سیستمها است و دارای حداقل یک سال سابقه کار در این زمینه هستید mcse را انتخاب کنید.
mcse (مهندسی سیستم ها)
مدرک mcse مایکروسافت اولین مدرک برای متخصصین it است که وظیفه تحلیل، طراحی و اجرای سیستمهای مبتنی بر ویندوز را در دفاتر و ادارات مشاغل مختلف به عهده دارند.
مدرک mcse برای افرادی مناسب است که در یکی از پستهای: مهندس یا تحلیلگر سیستمها، مهندس بخش فنی، مهندس یا تحلیلگر شبکه، مشاور فنی مشغول به فعالیت هستند.
جهت کسب این مدرک هر داوطلب باید مجوعا ۷ امتحان را پشت سر بگذارد:
پنج امتحان اصلی

شکل شماره 1

و یکی مربوط به طراحی سیستم است که قابل انتخاب از میان چند امتحان میباشد:
از لیست زیر فقط نیاز به گذراندن یک امتحان است:
شکل شماره 2

دو امتحان گزینشی

دو امتحان دیگر گرینشی از میان دیگر امتحانات مایکروسافت میباشند که در جدول زیر چند نمونه متداول آن آورده شده است:
شکل شماره 3

جهت دریافت اطلاعات کاملتر و لیست کاملتری از امتحانات موجود به آدرس زیر مراجعه کنید:

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید


توجه داشته باشید که نمیتوانید یک امتحان را بیش از یکبار انتخاب کنید و اگر امتحاناتی در لیستهای بالا مشترک هستند نمیتوانید دو بار از آن استفاده کنید.

mcsa (مدیریت سیستم ها)
این مدرک که تقریباً از سال ۲۰۰۲ وارد مجموعه مدارک فنی مایکروسافت شد برای آن دسته از متخصصین it طراحی شده که نیاز به مدیریت، پشتیبانی و نگهداری از یک سیستم را دارند و وجه مشخصه آن با mcse این است که نیاز به گذراندن هیج امتحانی که شامل طراحی سیستم میشود ندارد.
این مدرک برای افرادی مناسب است که در یکی از پستهای مدیریت سیستمها، مدیریت شبکه، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تحلیلگر عملکردهای شبکه، تکنیسین شبکه و متخصص بخش پشتیبانی مشغول به کار هستند.
جهت دریافت این مدرک باید چهار امتحان را پشت سر بگذارید. سه امتحان اصلی و یک امتحان انتخابی.

سه امتحان اصلی
شکل شماره 4

یک امتحان انتخابی

مایکروسافت فهرست زیر را برای امتحانات انتخابی mcsa ارایه داده و باید یکی از این امتحانات برای کسب این مدرک گذرانده شود و همچنین میتوانید بجای یکی از امتحانات پایین دو امتحان از شرکت comptia را جایگزین کنید که میتواند یا +a و +network باشد و یا +a و +server.


شکل شماره 5
مایکروسافت اعلام کرده که بعضی ار امتحانات موجود در فهرست بالا بزودی ار رده خارج میشوند. جهت اطلاعات دقیقتر به آدرس زیر مراجعه کنید :

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید


جهت گذراندن دوره های mcsa و mcse هم اکنون موسسات و شرکتهای متعددی در داخل کشور مشغول به فعالیت میباشند که میتوانید با تماس با هر یک از این شرکتها و موسسات اطلاعاتی در مورد نحوه برگزاری کلاسها و هزینه های آن کسب کنید
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان