امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

6 راهکار برای تهویه مطبوع کیس کامپیوتر
#1
همانطور که به فصل تابستان نزدیک میشویم، علاوه بر افزایش دمای محیط خارج، دمای هوای محیط داخل منزل یا محیط کار نیز افزایش مییابد. به تناسب همین تغییرات دمای داخل کیس سیستم نیز افزایش مییابد. امروزه بسیاری از کارشناسان it معتقدند که خنک کردن قطعات کیس به افزایش کارکرد و طولانی شدن عمر قطعات کمک شایانی میکند. یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در سیستمهای رایانهای و حتی سرورها فنها میباشند که اهمیت زیادی در خنکسازی و تهویه سیستم دارند. در این ترفند به معرفی 6 راهکار برای تهویه مطبوع محیط داخل کیس میپردازیم.
1. هر هفته درب کیس خود را باز کنید و تمامی فنها، بویژه فن cpu را تمیز و گردگیری کنید.
2. هرگز با جاروبرقی و وسایل مشابه فنها را تمیز نکنید، این کار باعث می شود فنها با سرعت به چرخش درآیند و سبب گرم شدن ناگهانی موتور فن شده و از عمر مفید آن بشدت میکاهد و حتی ممکن است فن دیگر کار نکند. شما میتوانید از دستمال با چند قطره آب برای تمیز کردن استفاده کند.
3. اگر کیس شما دارای جایگاههای ویژه فن است، فن را به این جایگاهها اضافه کنید. با نگاه کردن به اطراف کیس خواهید دید که جاهای خالی برای نصب فن وجود دارد یا خیر. همچنین جعبههای کیس انواع مختلفی دارند که شما میتوانید برای تهویه بهتر از کیسهایی که جایگاه فن بیشتری دارند استفاده کنید.
4. اگر قصد خرید فن برای قطعاتی نظیر cpu ،power، کارت گرافیک و جعبه کیس را دارید از فروشنده بخواهید یک فن با دور چرخش بالا و پرههای زیاد به شما بدهد. این فنها به خاطر سرعت و پرههای بیشتر در افزایش تهویه مطبوع به شما کمک خواهند کرد. همچنین چند سالی است که فنهای آبی دربازار یافت میشود که کمی گران قیمت هستند، اگر از نظر مالی مشکلی ندارید پیشنهاد میکنیم از این فنها استفاده کنید تا دما را به حداکثر کاهش دهند.
5. با کوچکترین صدای فنها، سریعاً چک کنید چه مشکلی پیش آمده که سبب ایجاد صدا شده است. بیشترین عوامل صدا به دلیل تماس فنها با یک شئ خارجی مثل کابلها، گرد و خاک شدید دور فن و یا نیمسوز شدن فنها میباشد.
6. فن cpu یکی از مهمترین و حساسترین فنهای کیس است. سرعت و راندمان دمای cpu و مادربورد سیستم خود را از تنظیمات bios سیسم دنبال کنید. همچنین اگر احساس می کنید سیستم بدون دلیل reset میشود و یا پیدرپی هنگ میکند و یا کند عمل می کند ابتدا فن cpu را با توجه به توضیحاتی که داده شد چک کنید
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنترل کامپیوتر از راه دور با remote control zohre 0 305 22-09-13, 05:02 am
آخرین ارسال: zohre
  تاریخ عصر کامپیوتر از نگاه مجله time zohre 0 298 22-09-13, 05:02 am
آخرین ارسال: zohre
  چند توصیه ضروری برای کاربران دائمی کامپیوتر zohre 0 242 22-09-13, 05:01 am
آخرین ارسال: zohre
  شبکه کردن دو کامپیوتر بدون هیچ امکانات و وسایل اضافی ! zohre 0 246 22-09-13, 04:55 am
آخرین ارسال: zohre
  زمان مناسب جدا کردن کول دیسک از کامپیوتر چه موقع است؟ zohre 0 289 22-09-13, 04:49 am
آخرین ارسال: zohreکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان