امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

افزایش عمر و کارایی cd ها
#1
نقل قول:
شاید در عصر حاضر غیر ممکن باشد که فردی از کامپیوتر استفاده کند و سر و کاری با cd نداشته باشد! دیگر حتی رایترها نیز در اکثر خانه ها پیدا میشود و cd بهترین راه برای تبادل اطلاعات از یک به کامپیوتر و به کامپیوترهای دیگر است. قصد داریم تعدادی ترفند مفید برای نگهداری هر چه بهتر شما از cd هایتان را معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید!

1- توجه داشته باشید که سی دی های خود را هرگز در نزدیکی مدارهای مغناطیسی مانند اهن ربا و باندهای ضبط قرار ندهید زیرا از عمر سی دی شما کم خواهد شد.
2- هرچند وقت یکبار سی دی خود را درون سی دی درایو قرار دهید و آن را به طور کامل مرور نمائید زیرا استفاده نکردن از سی دی باعث کم شدن عمر آن میشود.
3- قبل از استفاده از سی دی و قرار دادن آن در سی دی درایو از سلامت سی دی درایو خود مطمئن شوید زیرا بعضی از سی دی درایوهای متفرقه و از کار افتاده باعث میشود سی دی شما خدشه دار شود. اگر با این مشکل روبرو هستید حتمن سی دی درایور خود را به یکی از مراکز تعمیراتی نزدیک نشان بدهید.
4- حتمن بعد از استفاده از سی دی آن را درون قاب قرار دهید و آن را بر روی میز رایانه خود رها نکنید .
5- سی دی های خود را از گرد و غبار و نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید و اگر سی دی شما به هر دلیل الوده به گردو غبار شد حتمن قبل از استفاده از آن سی دی خود را به طور کامل تمیز نموده تا گرد و غبار موجود به داخل سی دی درایو شما منتقل نشود.
6- بهترین دمای نگهداری سی دی بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد میباشد .
7- از پاک کردن سی دی با کف دست خودداری نمائید . (تماس مستقیم دست با پشت سی دی)
8- از نوشتن با اجسام نوک تیز برروی سی دی خود داری نمائید . توجه داشته باشید که هرگز سی دی خود را با آب. الکل. استن . بنزین و موادی مانند آنها تمیز نکنید. زیرا این مواد به علت قدرت پاک کنندگی بالایی که دارند باعث از بین رفتن لایه پشتی سی دی و خدشه دار شدن آن میشوند.
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان