امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آموزش پرداخت کلیه قبض ها از طریق اینترنت
#1

You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینیدهمکنون اکثر بانک ها بر روی کارت اعتباری خود این امکان را قرار داده اند که شما به وسیله آن در محیط اینترنت خرید الکترونیکی انجام دهید . پرداخت قبوض نیز شامل این موارد می باشد . شما زین پس می توانید به جای ایستادن در صف طویل بانک ها برای پرداخت قبوض در عرض چند دقیقه تمامی قبض های خود را پرداخت کنید.

موارد مورد نیاز قبل از پرداخت :

قبل از اینکه شما بتوانید هرگونه پرداختی را از طریق اینترنت انجام دهید لازم است تا مقدمات زیر را اماده کرده باشید

 1. داشتن یک کارت بانکی(معروف به کارت عابر بانک) از یک بانک
 2. فعال کردن رمز دوم کارت از طریق یک دستگاه خود پرداز (نیاز به مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز دارد)برای این کار شما باید رمز دوم کارت خود را یکبار برای همیشه از طریق خودپرداز فعال سازید بدین صورت که اگر از خودپرداز بانکی که کارتتان را گرفته اید استفاده نمایید گزینه تغییر رمز فعال می شود که با انتخاب گزینه تغییر رمز دوم رمزی 5 تا ۱۳ رقمی برای خودتان انتخاب کنید.
 3. داشتنم شماره کارت
 4. داشتن شماره cvv: کدی است ۴رقمی که روی کارت بصورت برجسته حک شده است.
 5. تاریخ انقضا کارت : تاریخ اعتبار کارت است که بر روی کارت مشخص است.


[تصویر: ghabz2-1.jpg]
اکنون ما رمز دوم کارت را داریم . حالا کافیست اطلاعات روی قبض را به سایت هایی که برای پرداخت قبوض هست داده تا از حساب برداشت شود . برای این کار دو راه پیش رو داریم . یکی اینکه از طریق سایت بانکی که در آن حساب دارید وارد بخش بانکداری الکترونیکی و پرداخت قبوض شده و اطلاعات قبض خود را وارد کنید.

این اطلاعات شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت می باشد . مزایای پرداخت از طریق سایت بانک صاحب حساب این است که بعد از پرداحت شما رسید دریافت می کنید و ضمنا دیگر نیاز به وارد کردن اطلاعات کارت نظیر رمز ccv2 و … نیست .

البته اکثر بانک ها برای ورود به بخش بانکداری الکترونیکی شان نیاز به فعالسازی دارند که باید به صورت حضوری در شعبه بانکی که در آن حساب دارید فعال کنید.

راه دوم این است اگر دارنده حساب در یکی از بانک های ملی , ملت , کشاورزی , پارسیان , سامان , پاسارگاد , اقتصاد نوین , صنعت و معدن , توسعه صادرات , کار آفرین و موسسه مالی سینا هستید به بخش پرداخت قبوض رفته و با وارد کردن شناسه پرداخت و شناسه قبض (که روی تمامی قبوض درج شده , مانند عکس بالا) و سپس در مرحله بعد وارد کردن شماره کارت , رمز اول کارت , رمز دوم کارت و تاریخ انقضای رمز دوم , قبض خود را در کمترین زمان پرداخت کنید.

بعنوان مثال از درگاه پرداخت پارسیان میتوانید استفاده کنید :


You are not allowed to view links. Please Register Or Login
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست . لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید


توجه داشته باشید که شناسه پرداخت و شناسه قبض هم اینک روی تمامی قبوض نوشته می شود حتی جدیدا برگ های جریمه راهنمایی و رانندگی نیز دارای شناسه پرداخت و شناسه قبض هستند که می توانند به روش گفته شده آن را پرداخت کنید.در عکس بالا این کد را روی یک قبض موبایل مشاهده می کنید
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان