امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

(آموزش) کار با منوي گوشي ها
#1

1. منوی ساعت و تاریخ ( data-time ) :
جهت نشان دادن زمان و تاریخ به کار می رود که معمولا در منوی تنظیمات دیده می شود و به وسیله آن می توان ساعت و تقویم گوشی را تنظیم کرد .

2. هشدارهای زمانی :
هشدارهای زمانی یا آلارم برای تنظیم هشدار دادن گوشی در ساعت مشخص می باشد که با اسم set alarm یا alarm setting به صورت جداگانه یا در همان بخش تنظیم ساعت و تقویم دیده می شود .

3. ملودی زنگ ( ring tone ) :
در گوشی های مختلف صداهای زنگ مختلفی قرار دارد که در گوشی های مختلف می توان آن را در بخش sound setting یا ring tone و یا tone setting انتخاب کرد .

4. شدت صدای زنگ :
در قسمت ring volume یا sound setting می توانیم بلندی و شدت صدای زنگ را تنظیم کنیم .

5. phone book یا دفترچه تلفن :
بخشی است که برای ذخیره کردن اسامی و شماره تلفن ها به دلخواه بکار می رود و بسته به نوع گوشی تعداد اسامی که می توان در یک گوشی ذخیره کرد تعیین می شود . این بخش با نام های names یا phone book و یا contacts در گوشی های مختلف دیده می شود .

6. profiles یا آرایه ها :
حالت هایی است که کاربر مطابق دلخواه خود تنظیم می کند و یا بصورت پیش فرض در گوشی قرار داده شده است مبنی بر اینکه در خانه ، محل کار ، بیرون از خانه ، جلسه و ... چه صدای زنگی با چه شدت صوتی و یا چه نوع صدای هشداری در بروز مشکلات به صدا در می آید و همچنین اینکه آیا ویبراتور گوشی کار کند یا نه که همان طور که گفته شد هم خود کاربر می تواند آن را تنظیم کند و هم بصورت پیش فرض در گوشی ها وجود دارد .

7. انتظار مکالمه ( call waiting ) :
هنگامی که این سرویس در منوی setting / call setting / call waiting فعال شده باشد ، وقتی که با گوشی در حال صحبت هستیم اگر فرد دومی با ما تماس بگیرد با یک بار فشردن کلید سبز می توان می توان بدون اینکه ارتباط قبلی قطع شود به نفر دوم نیز جواب داد و بطور متناوب با هر دو نفر صحبت نمود .

8. انتقال مکالمه ( divert ) :
توسط این منو می توانیم تماس های گرفته شده با گوشی را به شماره دیگری منتقل نماییم که حالت های مختلفی دارد . مثلا اینکه اگر گوشی اشغال یا خاموش بود در صورت تماس با ما ، ارتباط به شماره مورد نظر دیگری منتقل می شود که درمنوی call divert فعال می شود و جهت حذف این حالت نیز از منوی divert / cancel all divert استفاده می گردد .
معمولا حالت های زیر را از منو می توان تنظیم کرد :
1. divert when busy ( انتقال در حالت اشغال بودن گوشی )
2. divert all voice call ( انتقال تمامی مکالمات )
3. divert when phone off ( انتقال در حالی که تلفن خاموش است )
4. divert when not answered ( انتقال در زمانی که به مکالمه پاسخ ندهیم )
5. reachable divert when no coverage ( انتقال در حالتی که در دسترس نباشیم )

9. محدودیت مکالمه ( call barring ) :
این سرویس جهت ایجاد محدودیت در مکالمات می باشد که شامل موارد زیر می باشد :
1. all out going: نمی توان تماس تلفنی برقرار کرد .
2. international: نمی توان تماس تلفنی خارج از کشور برقرار کرد .
3. all incoming: نمی توان تماس تلفنی دریافت کرد .
4. international except to home: وقتی در خارج از کشور هستید فقط می توانید به شماره هایی که در کشور مقصد یا کشور خودتان یعنی کشوری که شرکت خدماتی شما در آن واقع است زنگ بزنید .
5. cancel all : تمام تنظیم ها غیر فعال می شود و به طور معمول می توانیم تلفن بزنیم و تلفن دریافت کنیم .

10. شماره گیری اتوماتیک ( auto redial ) :
با این امکانات در صورتی که در تماسمان با یک شماره تلفن اختلال ایجاد شود که منجر به عدم امکان در برقراری تماس شود ، گوشی خود بصورت اتوماتیک تلاش برای برقراری تماس می کند که در منوی call setting / auto redialing می توان آن را فعال کرد .

11. پاسخ گویی به مکالمات توسط هر یک از کلیدهای گوشی any key answer :
این امکانات گوشی به کاربر این امکان را می دهد که وقتی گوشی زنگ می خورد با فشردن هر یک از شاسی های گوشی به تماس پاسخ دهد و آن را می توان در منوی call setting / any key answer فعال کرد .

12. یک طرفه کردن گوشی :
حالتی است که فقط می توان تماس های خارج را دریافت نمود و از گوشی به بیرون نمی توان تماس حاصل کرد . که از طریق منوی call setting / own number sending می توان آن را خاموش کرد که خاموش آن باعث می شود که از گوشی نتوان به بیرون تماس گرفت و در صورت برقراری تماس پیغام check operator service روی صفحه نمایش ظاهر می شود که در صورت دوباره on کردن این گزینه ، پیغام از بین می رود .

13. زبان گوشی phone language :
این امکانات برای تغییر دادن زبان نوشته های فهرست گوشی و کل عبارات بکاربرده شده در گوشی به زبان دلخواه است و معمولا از طریق setting / phone language یا از طریق phone setting / language در گوشی های مختلف می توان آن را تغییر داد که در بعضی از گوشی ها علاوه بر زبان انگلیسی و سایر زبان ها زبان فارسی نیز وجود دارد ولی در بعضی از گوشی ها زبان فارسی موجود نیست .

14. پیدا کردن شبکه یا جستجوی آنتن :
در این گزینه می توان نحوه پیدا کردن شبکه را به صورت اتوماتیک یا دستی انتخاب نمود که یکی از روش های عیب یابی در مدار rx یا tx در این منو قرار دارد و معمولا در منوی phone setting / network selection که دو فرم manual و automatic دارد که می توان به صورت دستی یا خودکار شبکه را جستجو کرد .

15. منوی call register ( ثبت تماس ها ) :
داخل این منو می توان قسمت های زیر را دید :
1. missed calls: بنا به امکانات تلفن تعدادی تماس ناموفق که بدون پاسخ مانده اند ثبت می شوند .
2. received calls: تعدادی از تماس های دریافتی در آن ثبت می شوند .
3. dialled numbers : تعدادی از تماس هایی که بوسیله گوشی گرفته شده در آن ثبت می شوند .

16. منوی شماره گیری سریع ( speed dialing ) :
که بوسیله این منو می توان شماره تلفن های ضروری را به کلیدهای 1 تا 9 نسبت داد که با فشردن هر یک از کلیدها و نگه داشتن آنها به صورت ممتد ( چند ثانیه ) شماره تلفن مورد نظر شماره گیری شود .

17. منوی شماره گیری محدود شده ( fixed dialing ) :
در این منو از رمز puk2 برای ورود استفاده می گردد که با فعال کردن این منو می توان فرد کاربر را به یک سری شماره تلفن محدود کرد و فقط می تواند از همان شماره تلفن ها که بر روی دفترچه تلفن موجود است و یا بصورت دستی تعیین شده است استفاده نماید .

18. منوی فعال نمودن قفل های سیم کارت و یا گوشی :
این قفل ها عبارتند از password , pin2 , security code , barring که در این قسمت می توان کدها از حالت تنظیم اولیه به کدهای دلخواه تغییر داد و یا هر کدام را فعال و غیر فعال نمود .

19. منوی reset factory setting :
کلیه تنظیمات گوشی ها را به تنظیمات اولیه کارخانه ای بر می گرداند که برای استفاده از این منو رمز security مورد نیاز می باشد
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اموزش کار با منوي گوشي ها mobile pasargad 0 231 22-09-13, 12:46 pm
آخرین ارسال: mobile pasargadکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان