امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نکات مهم در htc touch diamond & diamond 2
#1
رام های ویندوز موبایل هر دستگاه به 2 بخش تقسیم بندی میشوند.


بخش اول: رام های اصلی

این رام ها از طرف شرکت سازنده هر دستگاه ارائه می دهد. رام های اصلی بهترین رام های موجود هستند. برای همین پیشنهادمون این است که تا حدالمکان از رام های اصلی شرکت سازنده استفاده کنید.

رام های اصلی، بدون هیچ گونه برنامه اضافی ارائه میشود و شرکت سازنده تنها برنامه هایی روی این رام ها بصورت پیش فرض ارائه میکند که با شرکت های سازنده نرم افزار قرارداد تجاری داشته باشد. شرکت سازنده گوشی این حق را دارد که برنامه های خود (و یا سفارشی خود) را در داخل رام بصورت پیش فرض ارائه دهد (یکی از قوانین بین مایکروسافت و شرکت های سازنده دستگاه پاکت پی سی).

رام های اصلی با توجه به سریال نامبر گوشی تولید میشود. برای مثال، در صورتی که از شماره سریال 1001 تا 1100 در منطقه خاورمیانه (اعداد و ارقام فرضی است) ارسال کرده اند، دارنده رام مخصوص به خاورمیانه (و کشورهای اطراف) این گوشی ها هستند. یعنی اینکه این رام ها مثلا از زبان های اون کشورها پشتیبانی میکنند.

بدین ترتیب، با توجه به سریال نامبر گوشی، بانک اطلاعاتی وب سایت سازنده گوشی که به صورت کامل، لیست سریال نامبرهای بفروش رفته گوشی هارو در اختیار دارد، با توجه به سریال نامبر گوشی شما، تشخیص میدهد که رام اصلی این دستگاه مربوط به خاورمیانه و یا اروپا و ...

(با زبان خاص خود) است و لینک دانلود رام اصلی دستگاه را در اختیار شما خواهد گذاشت. بدین ترتیب بدون هیچ گونه دستکاری در spl دستگاه، شما میتوانید رام دستگاه را به رام جدید (مربوط به خود دستگاه) آپدیت کنید.

بخش دوم: رام های کوک شده (دستکاری شده)

این رام ها بهینه شده رام های اصلی است. کوکرها با توجه به نیاز کاربران، این نوع رام ها را طراحی میکنند.

سورس های ویندوز موبایل ها در این نوع رام ها بیشتر از نوع آزمایشی بوده و کوکرها با توجه به این سورس ها، درایورهای مخصوص دستگاه را بصورت پیشفرض در رام قرار میدهند و در صورتی که مایل باشند (و یا تقاضا برای یک برنامه موردی بالا باشد)، برنامه خاصی نیز بصورت پیش فرض در رام نصب میکنند. این نوع رام ها، بدلیل اینکه بصورت رسمی ارائه نمیشوند، به hard-spl نیاز خواهند داشت.

hard-spl سبب رمزگشایی bootloader دستگاه میشود و بعد از این عمل، شما میتوانید هر نوع رام اصلی (که مربوط به دستگاه شما نیست) و یا هر نوع رام کوک شده ای را در داخل دستگاه نصب کنید.

توجه داشته باشید، هر رامی مربوط به دستگاه خاصی است. پس دلیل نمیشود که رام یک دستگاه دیگر را در داخل دستگاه خودتان نصب کنید
حامیان مای فون

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ
کاربر ویژه شوید

buy-pack

خرید ارزان و مطمئن کارت شارژ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش نکات خیلی مهم و آشنایی با اصطلاحات گوشی های htc jimi2000 0 278 03-01-15, 05:40 am
آخرین ارسال: jimi2000
  سافت و هارد ریست htc touch 2 samad 0 231 23-09-13, 11:35 am
آخرین ارسال: samad
  روش هاردریست گوشی htc touch diamond samad 0 310 23-09-13, 11:32 am
آخرین ارسال: samad
  اموزش هارد ریست htc touch diamond 2 hard reset samad 0 468 23-09-13, 11:32 am
آخرین ارسال: samad
  آموزش هارد ریست کردن htc touch diamond hard reset samad 0 263 23-09-13, 03:56 am
آخرین ارسال: samadکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان